Hafta hafta hamilelik: Hamilelikte 28. Hafta

Hamilelikte 28. hafta hafta gebelik

(Hamilelikte, 27+0, 27+6. Günler)

28 Haftalık Bebek Ultrason Görüntüsü - 28 Haftalık Gebelik

28 Haftalık Bebek Ultrason Görüntüsü – 28 Haftalık Gebelik

Hamilelikte 28. hafta itibariyle bebeğinizin boyu yaklaşık olarak 37-38 cm, kilosu ise 1.000 gramdır (1 kilodur).

Bebeğinizin kaş ve kirpikleri gelişimini tamamladı, saçları ise uzamaya devam ediyor. Vücudundaki lanugo tüyleri ufak ufak kaybolmaya başlar. Bebeğinizin vücudu kilo almaya devam eder, yağ ve kas dokusu artar. 28. haftada dünyaya gelen bebeklerin %90′ı yenidoğan yoğun bakım ortamında solunum desteği verilerek yaşatılmaktadır. Bebeğinizin akciğerleri gelişmeye ve sürfaktan maddesi üretmeye devam ediyor.

Gebelikte 28. hafta itibariyle anne ve baba adayı bebeğiyle daha sık konuşmalıdır, kızınız veya oğlunuz içeride merakla sizi dinliyor olacak :)

Kollarınızda, bacaklarınızda kramplar olabilir. Bu genellikle magnezyum eksikliğinden kaynaklanır. Doktor kontrolünde muhakkak bu durumu iletin. Ayrıca günde yarım saat yürüyüş yapmanız ve hamilelere uygun egzersizleri düzenli uygulamanızda krampları büyük oranda azaltır.

28. hafta hamilelikte göğüs (meme) uçlarınız büyüyüp koyulaşmaya başlayacak, benzer koyulaşma genital bölgenizde ve yüzünüzde de meydana gelebilir. Bu durum normaldir ve doğumdan sonra eski halinize yavaş yavaş döneceksiniz unutmayın. Göğüslerinizde bebeğiniz için çok önemli olan, antikor oranı yüksek, sarımsı rengi olan kolostrum sütü üretilir. Hatta göğsünüzden bir miktar gelebilir, bu sütü sağmaya kalkmayın kesinlikle.

Karın bölgenizde çatlaklar oluşmaya başlayabilir veya devam edebilir, oluşan çatlaklar kırmızı renklidir, doğumdan sonra çatlakların rengi beyaza dönüşecektir. Çatlakların oluşmaması için bol su içmeye, çatlak kremi kullanmaya ve aşırı kilo almamaya dikkat etmeniz gerektiğini yeniden hatırlatmak isteriz.

El ve ayaklarınızda şişme olabilir, özellikle çalışan annelerde bu durum daha sık görülür. Şişliklerin inmesi için düz bir pozisyonda yatıp ayaklarınızı kalp seviyesinden daha yüksekte tutmalısınız.

Gözleri Açık 28 Haftalık Bebek Görüntüsü 3 Boyutlu (3D-4D)

Gözleri Açık 28 Haftalık Bebek Görüntüsü 3 Boyutlu (3D-4D)

Yandaki resimde gözleri açık bir kız bebek görünmektedir. 3d-4d teknolojisi ile bebeklerin gerçeğe en yakın hallerini görüntüleme imkanı bulunmaktadır.

hafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik - Gebelik Hafta hafta gebelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta hafta gebelik hamilelik 28 Hafta Hamileliğiniz Bebeğin Hafta Hafta Gelişimi 28 Haftalık Gebelik ultrason görüntüleri

Bebek hazırlıklarına heyecanla başlamış sevgili anneler, bu yazılarım da ilginizi çekebilir:

Bebek Hazırlıkları: Doğum öncesi hazırlıklar

Bebek Hazırlıkları: Anne ve Bebek Bakımı için tüm ihtiyaçlar

Bebek Hazırlıkları: Bebek Odası Hazırlıkları 

Bebeğiniz için mutlaka bir dönence alın.. neden mi? Gaz sorunundan kurtulmak için.. mutlaka okuyun!!

ya da hafta hafta hamilelik hafta hafta hamilelik hafta hafta hamilelik

Bebek Hazırlıkları ile ilgili tüm yazılar için tıklayın

hafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik - Gebelik Hafta hafta gebelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta hafta gebelik hamilelik 28 Hafta Hamileliğiniz Bebeğin Hafta Hafta Gelişimi 28 Haftalık Gebelik gebelik ultrason görüntüleri

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi http://www.annesininmelegi.com’dur. 

Kullanıcılar kişisel kullanım için site içeriğini bilgisayarlarına indirebilir veya kopyalayabilir. Bu izin, indirilen veya kopyalanan içerikle alakalı her tür kaynakça, telif veya sahiplik bilgisinin korunduğu durumlarda geçerlidir. Kullanıcılar site içeriğinden aldıkları her kopyaya bu bilgiyi dahil etmek zorundadır. ultrason görüntüleribebeklerde gaz sancısı nasıl giderilir hafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik - Gebelik Hafta hafta gebelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta hafta gebelik

Kullanıcılar site içeriğine ekleme veya içerikte bir değişiklik yapamaz. Site içeriği kullanıcılar tarafından dağıtılamaz, pazarlanamaz, yayınlanamaz ve tekrar basılamaz. Kullanıcıların yukarıda sayılanlardan herhangi birini yaptığı durumlarda, annesininmelegi.com ve üçüncü kişi ve kurumlar hukuksal yollara başvurma haklarını saklı tutar.

http://www.annesininmelegi.com

Annesinin Meleği hakkında