33 Haftalık Bebek Ultrason Görüntüsü - 33 Haftalık Gebelik Hafta hafta hamilelik / Hamilelik

Hafta Hafta Gebelik: Gebelikte 33. Hafta

(32+0-32+6. günler)

33 Haftalık Bebek Ultrason Görüntüsü - 33 Haftalık Gebelik

33 Haftalık Bebek Ultrason Görüntüsü – 33 Haftalık Gebelik

Gebelikte 33. hafta itibariyle bebeğinizin boyu yaklaşık olarak 43-44 cm, bir ananas büyüklüğünde diyebiliriz, kilosu ise  2.000 – 2.200 gramdır.

Son 7 haftaya girdiniz bile. Belki de 40. haftadan önce doğum yapacaksınız, kim bilir 🙂 Doğum yapacağınız hastaneye karar vermediyseniz artık bu işi daha fazla geciktirmemelisiniz. Doktorunuza doğumla ilgili her türlü sorunuzu sorun, doğuma hazırlanmanız hatta doğum hakkında eğitim almanız o büyük günde rahat etmenizi sağlar. Sizi neler beklediğini bilmeniz kaygılarınızı ve stresinizi azaltır. Birçok ücretsiz gebelik kursu yada hamile okulları mevcut. Üşenmeyin gidin lütfen, çok değerli bilgiler öğreneceksiniz. Alt temizlemeden, doğru emzirme yöntemlerine, bebeği nasıl banyo yaptıracağınız, normal doğum, sezeryan karşılaştırması vb. pek çok konuda bilgi sahibi olacaksınız. Unutmayın doğum yapmak hayatınızın en önemli anı, bunu keyif içinde huzurlu bir şekilde yaşamak büyük oranda sizin elinizde, yıllar sonra güzel bir anı olarak anlatacağınız bu büyük unutulmaz günü endişe ve korkularınızla bozmayın. Her şey çok güzel, çok rahat ve mükemmel olacak. Lütfen olumlu düşünce gücüne kendinizi ve eşini inandırın.

Bebeğiniz, rahminizdeki büyüklüğüne ve konumuna göre, ciğerlerinize baskı yapacak şekilde yukarıya ve kasıklarınıza baskı yapacak şekilde aşığıya taşınır. Bebeğinizin yatış pozisyonu sizi, sizinle aynı gebelik haftasında olan başka hamilelere göre daha geniş veya daha derli toplu gösterebileceği gibi sizi daha büyük veya daha küçük gösterebilir. Artık eskisine nazaran daha fazla kabızlık yaşıyorsunuz. Büyüyen rahminiz bağırsaklara daha fazla baskı yaptığından dolayı, bağırsakların normal aktivitelerini engeller.

33 Haftalık 3 Boyutlu Erkek Bebek Görüntüsü

33 Haftalık 3 Boyutlu Erkek Bebek Görüntüsü

Gebelikte 33. hafta itibariyle bebeğinizin derisinin altında yağ biriktikçe, bebeğinizin cildinin rengi koyu kırmızıdan ve şeffaflıktan, pembemsi ve yarı saydam (koyu tenli bebekler için de geçerlidir) hale gelecektir. Hamileliğinizin son yarısında bebeğinizin protein ve yağ talebinde büyük bir artış var. Doğumdan önceki 6-8 hafta içinde bebeğinizin kilosu iki katına çıkacaktır. Nefes darlığı yaşama sıklığınız artabilir. Bebeğinizin akciğerleri sürfaktan depolamaya, kemikleri gelişmeye devam eder (kemikleri çok sert değildir, özellikle kafa tası kemikleri doğumun rahat olması için yumuşaktır) ve iç organları fonksiyon anlamında gelişimini sürdürür.

Hamilelik öncesi normal kiloda olan bir kadın tüm hamileliği boyunca ortalama 10 – 16 kilo alır. Bundan daha fazlası veya daha azı ile doğum gerçekleşir mi? Evet gerçekleşir fakat çok fazla kilo alımı, doğumdan sonra kilo vermenizi güçleştirir.

Ayaklarınızda ve ellerinizde çok uzun süre ( 2-3 gün ve üzeri) şişme oluyorsa tansiyonunuzu muhakkak ölçün. Yüksek tansiyon, bulantı, kusma, şiddetli baş ağrısı, gözlerde noktalı (karıncalı görüntü) oluyorsa doktorunuzla görüşmelisiniz. Preeklampsi konusuna önceki yazılarda değinmiştik bu açıdan dikkatli olmakta fayda var.

Doktor kontrollerini ihmal etmemeye, her gün yarım saat temiz havada yürüyüş yapmaya, dengeli beslenmeye, vitaminleri günü gününe almaya ve geceleri sol tarafımıza yatıp üste kalan bacağı karna doğru hafif çekip dizin altına yastık koyarak uyamaya özen gösteriyoruz 🙂

Gebeliğinizin 33. haftasından doğuma kadar bebeğinizin hareketlerini daha dikkatli bir şekilde izlemelisiniz ve saymalısınız. 30. haftadan itibaren bebeğin hareketlerini saymaya başlamıştık hatırlarsınız. Bu haftada devam ediyoruz. 1 saatte kaç kez hareket etti? veya 10 tane hareketi x dakika veya x saatte yapıyor gibi sayısal bilgileri yakından takip etmenizde fayda var. Eğer bebeğiniz az hareket ediyorsa (günde 10 hareketten az ise) tatlı bir şey yedikten sonra ne kadar hareket ettiğini sayın. Tatlı bir şeyler yemenize rağmen veya eskisine göre bebeğinizin hareketlerinde ciddi bir azalma varsa doktorunuz ile görüşün.

Görsellerde; 33 haftalık ultrason bebek görüntüsü, 3 boyutlu erkek bebek görüntüsü ve 3d-4d teknolojisi (3-4 boyutlu ) ile görüntülenmiş kız bebek görüntüsü yer almaktadır.

33 Haftalık 3 Boyutlu Bebek Görüntüsü 3D

33 Haftalık 3 Boyutlu Bebek Görüntüsü 3D

 

 

 

hafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik – Gebelik Hafta hafta gebelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta hafta gebelik hamilelik 33 Hafta Hamileliğiniz Bebeğin Hafta Hafta Gelişimi 33 Haftalık Gebelik Serüveni ultrason görüntüleri

Bebek hazırlıklarına heyecanla devam eden sevgili anneler, bu yazılarım da ilginizi çekebilir:

Bebek Hazırlıkları: Doğum öncesi hazırlıklar

Bebek Hazırlıkları: Anne ve Bebek Bakımı için tüm ihtiyaçlar

Bebek Hazırlıkları: Bebek Odası Hazırlıkları 

Bebeğiniz için mutlaka bir dönence alın.. neden mi? Gaz sorunundan kurtulmak için.. mutlaka okuyun!!

ya da hafta hafta hamilelik hafta hafta hamilelik hafta hafta hamilelik

Bebek Hazırlıkları ile ilgili tüm yazılar için tıklayın

hafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik – Gebelik Hafta hafta gebelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta hafta gebelik hamilelik 33 Hafta Hamileliğiniz Bebeğin Hafta Hafta Gelişimi 33 Haftalık Gebelik Serüveni gebelik ultrason görüntüleri

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi http://www.annesininmelegi.com’dur. 

Kullanıcılar kişisel kullanım için site içeriğini bilgisayarlarına indirebilir veya kopyalayabilir. Bu izin, indirilen veya kopyalanan içerikle alakalı her tür kaynakça, telif veya sahiplik bilgisinin korunduğu durumlarda geçerlidir. Kullanıcılar site içeriğinden aldıkları her kopyaya bu bilgiyi dahil etmek zorundadır. ultrason görüntüleribebeklerde gaz sancısı nasıl giderilir hafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik – Gebelik Hafta hafta gebelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta hafta gebelik

Kullanıcılar site içeriğine ekleme veya içerikte bir değişiklik yapamaz. Site içeriği kullanıcılar tarafından dağıtılamaz, pazarlanamaz, yayınlanamaz ve tekrar basılamaz. Kullanıcıların yukarıda sayılanlardan herhangi birini yaptığı durumlarda, annesininmelegi.com ve üçüncü kişi ve kurumlar hukuksal yollara başvurma haklarını saklı tutar.

http://www.annesininmelegi.com


Bu yazıyı okuyanlar alttaki yazıları da okudu

Yorumlar

  1. Sezeryan Doğum Says: Eylül 26, 2016 at 6:17 pm

    Paylaştıgınız bu güzel bılgıler için tesekkur eder saygılarımı sunarım.Güncel haberler için bu sayfayı ziyaret edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir