35 Haftalık Anne Karnında Bebek Ultrason Görüntüsü Hafta hafta hamilelik / Hamilelik

Hafta Hafta Gebelik: Hamilelikte 35. Hafta

(34+0 – 34+6. Günler)

35 Haftalık Anne Karnında Bebek Ultrason Görüntüsü

35 Haftalık Anne Karnında Bebek Ultrason Görüntüsü

Hamilelikte 35. hafta itibariyle bebeğinizin boyu yaklaşık olarak 45-46 cm, kilosu ise  2.400 – 2.700  gramdır.

Doğuma son 5 hafta kaldı belki de daha az :) Gebeliğinizin son ayı içerisindesiniz. Kafanızda bin tane soru olabilir. Sürekli olarak bebeğinizi, doğumu ve doğum sonrası yaşamınızı düşünüyor olabilirsiniz. Çok az kaldı yakında bebeğinizle tanışacaksınız. Eğer çalışan bir anne iseniz  kafanızı işe vermekte, konsantrasyonunuzu korumakta zorlanabilirsiniz. Sık sık alışveriş yapmak, bebek isimlerini araştırmak, doğum ücretlerini ve hastanelerin koşullarını araştırmak için kendinizi internette gezerken bulabilirsiniz :)

35. gebelik haftasında doğum yapmanız durumunda bebeğinizin solunum veya başka bir sıkıntı yaşama olasılığı çok çok çok düşüktür. Bu hafta doğum yapmaktan korkmaya ve endişelenmeye gerek yoktur. Unutmayın ikiz bebek anneleri genelde 35. haftada doğum yapıyorlar ve çocukları gayet sağlıklı bir şekilde büyüyor.

Bebeğiniz rahim içerisinde çok yer kapladığı için hareketlerinde bir miktar azalma olabilir ama artık hareketlerine el, kol, bacak, dirsek gibi nokta atış anlamlar verebilirsiniz :) Hamileliğin 35. haftası itibariyle bebek daha sık baş aşağı pozisyonu alır yani bebek başını pelvis kemiğinin aşağısına doğru iter. Kafatası kemikleri hala ince ve yumuşak olduğu için bu bebeğinize zarar vermez korkmayın. Bebeğin baş aşağı duruş pozisyonu sizin daha rahat nefes almanızı sağlar, bebek içinde doğuma hazırlık sporudur :) Bebeğinizin baş aşağı durduğu bu pozisyon ayrıca sizin sık sık idrara çıkmanıza sebep olur. Geceleri bu yüzden uyumakta zorlanabilirsiniz.

Doktorunuz kontrollerde rahim ağzı durumunu kontrol eder, rahim ağzı açıklığını ölçer, bebeğin duruş pozisyonunu kontrol eder, tansiyonunuzu ölçer ve doğumla ilgili size bilgiler aktarır. Kontrollere gitmeden evvel eşinizle birlikte merak ettiğiniz soruları bir kağıda not edin ve doktorunuza hepsini tek tek sorarak kafanızı kurcalayan konulardan kurtulun.

Halk arasında 8. ayda doğan bebeklerin 7. ayda doğan bebeklere göre daha az yaşadığı şeklinde bir inanış vardır. Bu bilimsellikten uzak, kanıtları olmayan kocaman bir hurafedir. 8. ayda doğan bebeklerin tüm organları gelişmiştir ve hayati önem taşıyan solunumu gerçekleştirme yeteneğine sahiptir. Bu nedenle 8. ayda doğan bebekler 7. ayda doğan bebeklere göre dış dünyaya çok daha çabuk adapte olurlar bu bile söylenen hurafenin mantıksızlığını görmeniz için yeterlidir.

 

3 - 4 Boyutlu (3d - 4d) Bebek Görüntüsü 35 Haftalık Gebelik

3 – 4 Boyutlu (3d – 4d) Bebek Görüntüsü – 35 Haftalık Gebelik

Görsellerde; 35 haftalık bebeğin ultrason ile görüntülenmiş yüzü, parmağını emen bir erkek bebeğin 3-4 boyutlu 35 haftalık anne karnındaki görüntüsü yer almaktadır.

 

hafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik – Gebelik Hafta hafta gebelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta hafta gebelik hamilelik 35 Hafta Hamileliğiniz Bebeğin Hafta Hafta Gelişimi 35 Haftalık Gebelik Serüveni ultrason görüntüleri

Bebek hazırlıklarına heyecanla devam eden sevgili anneler, bu yazılarım da ilginizi çekebilir:

Bebek Hazırlıkları: Doğum öncesi hazırlıklar

Bebek Hazırlıkları: Anne ve Bebek Bakımı için tüm ihtiyaçlar

Bebek Hazırlıkları: Bebek Odası Hazırlıkları 

Bebeğiniz için mutlaka bir dönence alın.. neden mi? Gaz sorunundan kurtulmak için.. mutlaka okuyun!!

ya da

 

Bebek Hazırlıkları ile ilgili tüm yazılar için tıklayın

 

hafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik – Gebelik Hafta hafta gebelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta hafta gebelik hamilelik 40 Hafta Hamileliğiniz Bebeğin Hafta Hafta Gelişimi 40 Haftalık Gebelik Serüveni gebelik ultrason görüntüleri

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi http://www.annesininmelegi.com’dur. 

Kullanıcılar kişisel kullanım için site içeriğini bilgisayarlarına indirebilir veya kopyalayabilir. Bu izin, indirilen veya kopyalanan içerikle alakalı her tür kaynakça, telif veya sahiplik bilgisinin korunduğu durumlarda geçerlidir. Kullanıcılar site içeriğinden aldıkları her kopyaya bu bilgiyi dahil etmek zorundadır. ultrason görüntüleribebeklerde gaz sancısı nasıl giderilir hafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik – Gebelik Hafta hafta gebelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta hafta gebelik

Kullanıcılar site içeriğine ekleme veya içerikte bir değişiklik yapamaz. Site içeriği kullanıcılar tarafından dağıtılamaz, pazarlanamaz, yayınlanamaz ve tekrar basılamaz. Kullanıcıların yukarıda sayılanlardan herhangi birini yaptığı durumlarda, annesininmelegi.com ve üçüncü kişi ve kurumlar hukuksal yollara başvurma haklarını saklı tutar.

http://www.annesininmelegi.com


Cevap Yaz

Email adresinizi sayfamızda yayınlamıyoruz, kimseyle paylaşmıyoruz Doldurulması zorunlu alanlar *