Bebek Hazırlıkları: Anne ve Bebek Bakımı için tüm ihtiyaçlar


Bebek / Çocuk / Bebek Hazırlıkları

Bebek Hazırlıkları: Anne ve Bebek Bakımı için gerekli herşey

Vera 5 Mart 2012’de aramıza katıldıktan sonra bazı yazılarımı toparlamak aylar aldı. Evet Vera tam 6 aylık oldu.

tarihe notlar: Bu yazının üzerinden yaklaşık 3 yıl geçmiş. listeyi gözden geçirdim, doğrusu bir eklemem yok, şimdilerde yeni bir tatlı telaş var.. Malum teyze oldum :). 23.04.2016bebek beklerken, bebek hazırlıkları

Beni tanıyanlar benim için tembel kelimesini kullanmaz ama iki çocuklu hayatla tanışıp, aylarca ev hapsi geçirmiş olan benim için:  -Çok çalışkandır ama iki çocuğuna hiçbir yardım almaksızın baktığından biraz yıprandı ve çok çalışsa da bazı şeylere yetişemiyor.. diyebilir.. Umarım ben polyannacılık oynamıyorumdur.

bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları yeni annenin ihtiyaçlar, annelik hazırlıkları

Iki çocuklu hayat epeyce zor, bir defa evinizde bir çocuk varken ikinci için hazırlık yaparken mutlaka çok planlı olmalısınız, tüm detayları düşünerek hazırlıkları tamamlamalısınız. Sizi temin ederim ikinci doğduğunda hiçbirşey için vaktiniz olmayacak. Aylarca iki çocukla hareket edemedim sokağa bile çıkamadım. Doğrusu bunun sebebi lohusalık hormonlarının da etkisiyle, iki çocukla sokağa çıkarsam halledemem başedemem korkusunu yoğun bir şekilde yaşamamdı. Dışarı adım attığımda gereksiz bir korku olduğunu farkettim ama iki çocukla sokağa çıkayım diye düşündüğümde hala endişeleniyorum..BEBEk hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek Bebek Hazırlıkları: Anne ve Bebek Bakımı için tüm ihtiyaçlar BEBEk hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek hazırlıklarıhazırlıkları bebek hazırlıkları 

Meşhur bir bebek listem var diyerek birkaç farklı başlıkta bebek hazırlıkları için yazılar yazmıştım.  Her yeni bebek haberinde, bebek bekleyen arkadaşlarımla ilk paylaştığım şey bu benim meşhur liste. Sitede bu detayı okuyan değerli takipçilerimizde email yoluyla listemi isteyip, teşekkürlerini iletince çok mutlu oluyorum. Yorumlarınız, dönüşleriniz bizim için çok değerli. BEBEk hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek 

Ben bebek hazırlıklarını üçe ayırdım, doğum öncesi hazırlıklar, anne ve bebek bakımı ve bebeğin yaşam alanının düzenlenmesi için ihtiyaçlar.

Ilk olarak bebeğinizin pişik olmaması için bazı önerilerim var: Her beslenmeden sonra bebeğinizin bezini değiştirin. Öncelikle bebeğinizin alt temizliğini mutlaka pamuklu bir bez, sadece pamuk içeren temizlik mendili yahut saf pamuk ile yapmanızı öneririm. Bebeğiniz kaka yaptığında, poposunu temizlik mendilleri ile temizlemek yerine, bebeğinizin poposunu sabun içermeyen bir temizleyici ile su ile yıkayarak temizleyin. Bebeğinizin altında asla kaka bırakmayın. Yenidoğanın kakasını yaptığını farketmemek imkansız, sıvı kaka yaptığından mutlaka kaka yaptığını duyacaksınız. Meleğinizin poposu asla kakalı kalmamalı, henüz uykuya daldı, şimdi uyandırmayayım, azıcık uyusun demeyin.

Kız bebeklerin poposunu temizlemek için önden arkaya temizlik yapmalısınız. Popodaki kakayı bebeğinizin cinsel organına taşımamalısınız.

Erkek bebekler için pipi ile birlikte testis altını da temizlemeli, kakası cinsel organlara taşınmadan temizlik yapılmalı.  Bebeğinizin bezini açar açmaz olası çiş taarruzu için bezi açtıktan sonra hemen geri örtmelisiniz. Temizlediğiniz poposunu ıslak ıslak bağlamamalısınız, havalandırarak(bunun için birkaç bakım örtüsünü gözden çıkarın) poposunun kuru kalmasını sağlayın. Poposunda kaka yüzünden oluşmuş bir kızarıklık söz konusuysa pişik kremi kullanarak bezini bağlayın.Temizliği tamamlar tamamlamaz bezleyip popoyu kapatmak yerine mutlaka popoyu havalandırın. Birkaç bakım örtüsü ziyan olmuş sorun değil yeter ki azap dolu pişikten korunsun.

Bebeğin banyo yaptırma sıklığı ile ilgili  herkes farklı bir şey söyleyecek. Aman üşür kısmına aldırmadan ben bebeklerimi her akşam yatmadan önce yıkıyorum. Evet 3 yaşına geldi Mira hala her akşam yıkanıyor. Aynı şekilde Vera doğduğu ilk günden beri yıkanıyor. Bebekler anne karnında sudaydılar ve çok rahattılar.. Banyo yapmak bebeğinize kendini güvende ve rahat hissettirecek çok önemli bir alışkanlık. Uyku rutini için ise önemli bir destekleyici. Herşey bir yana, banyo yaptırdığınız meleğiniz, günün kirinden, onu mıncıklayan öpen insanların cildinde bıraktığı salgılar ve türlü mikroplardan ancak banyo ile arınabilir. Banyo yaptırmak bebeğinizi önemli ölçüde bulaşıcı hastalıklardan korur. Ben banyonun bebeklerimde çok faydasını gördüm. Hiçbiri banyo yüzünden hastalanmadı. Bebeklerimin hastalıkları çoğunlukla sorumsuz hasta insanların temasıyla oldu. Banyo yaptırın ama bebeğinizi başkalarının kucağına çokça bırakmayın.

 

BANYO-BAKIM

 

Bebek küveti bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları6.cı aya kadar ihtiyaç duymadık. Biz bebeklerimizi elimizde tutarak, yahut oturur vaziyette kucağımızda yıkadık. 6. aydan 3 yaşına kadar da meleklerimizin vazgeçilmezi oldu.
Bornoz, başlıklı havlu bebek hazırlıklarıBebekliklerinde başlıklı havlu ve ince bir tülbent çok iş görüyor, 2-3 adet edinin. 2 yaş civarı bornoz kullanmaya başladık
Maşrapa bebek hazırlıkları annelik

hazırlıkları

 Uzunca bir süre duş başlığı yetti ama su sıcaklığını ayarlayamadığımız hallerde, sadece bebeğin kullanımına ayrılmış kova ve maşrapa lazım.
Küvet filesi bebek hazırlıkları, doğum öncesi anne ihtiyaçları Küvet filesini oturmaya heveslendiğinde kullanmaya başladık, 5.5 ay civarı.. İlk banyosundan itibaren bebek küvetini kullanırsanız almanız lazım. Küvet filesi yerine tonlarca kolay yıkamak için alternatif süngerler, özel yıkama aparatları var..
Banyo süngeri bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları Ilk 6 ay herhangi bir sünger vb. kullanmadık. 6. aydan itibaren doğal sünger kullandık. Ve sık sık süngeri yeniledik. Çok çabuk bakteri barındıracak bir malzeme.
Duş termometresi Suyun sıcaklığını ayarlamak için kesin lazım.
Kova bebek hazırlıklarıSu sıcaklığını sabit tutmak için kovada sıcak su hazırlamanızı öneririm.
Şampuan bebek hazırlıklarıBen bebekler için üretilmiş şampuanlar kullandım. Göz yakmayan, cildi kurutmayan.
Pişik kremi bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek hazırlıklarıPişik durumunda olmazsa olmaz. Yalnız hemen hergün kullanmak yerine sadece ihtiyaç dahilinde kullanmaya dikkat etmek lazım, içindeki çinko bir süre sonra ciltte tahriş ve soyulmaya sebep oluyor.
Bebe yağıBebek yağı seçerken mutlaka parabensiz ürün olup olmadığını araştırın.
Temizleme mendili bebek hazırlıkları bebek hazırlıklarıYenidoğan için tamamen pamuk bazlı temizleme mendili tercih edin. Yahut pamuğu ılık suyla ıslatarak nemli bir şekilde popo temizliğini yapın.
Bakım örtüsü bebek hazırlıkları bebek hazırlıklarıYenidoğanlar, bezleri açıldığında çiş, kaka yapmayı sevdiklerinden, sıvı kaka yaptıklarından mutlaka alt temizliği esnasında bebeğinizin altına serin. Olmazsa olmaz..
Tırnak makası bebek hazırlıkları bebek hazırlıklarıÇıtçıt ve makası birarada almanızı öneririm. Çıtçıtla daha rahat ediyor insan. Yenidoğanın ilk bir ay tırnaklarını kesmeyiniz
Kulak pamuğu bebek hazırlıkları bebek hazırlıklarıSteril nemli bir bezle kulak temizliğini yapabilirsiniz. Çok önermemekle beraber kulak pamuğu kullanacaksanız, bebekler için özel emniyetli kulak pamuğu almanızı öneririm.
Fırça tarak setiBeğendiğiniz yumuşak bir set alabilirsiniz
burun aspiratörü bebek hazırlıkları bebek hazırlıklarıİlk biray kullanımı önerilmez. Burun temizliği için elinizde altında olması gereken bir ürün. Hastalık dönemleri için Otribebe edinmenizi öneririm.
Biberon fırçası bebek hazırlıkları bebek hazırlıklarıBiberon kullanımı, bebeğinizin memeden kopmaması için ilk zamanlar önerilmez, eğer kullanmak durumundaysanız, biberon fırçası almayı unutmayın.
Emzik kutusu ve zinciri bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek hazırlıklarıBen her iki bebeğimde de emzik kullanmadım. Emziğin bebek için tonla zararı olmakla beraber, daha az ağlaması, daha kesintisiz uyuması gibi getirileri de var. Seçim sizin, damak yapısının bozulması ve bebeğin anne memesini reddetmesi riskini ben almadım.
EmzikBulunduğu aya uygun seçimler yapmak gerekir.
TermosMama yapmak için yanınızda kaynamış soğutulmuş su taşımak için gerekir.
Ateş ölçer bebek hazırlıklarıBen kulaktan ölçer bir ateş ölçer edindim. Ama elzem değil, uygun fiyatlı bir çubuk ateş ölçerde iş görüyor.
SterilizatörEmzik, biberon kullanımında mutlaka edinilmesi gerekiyor. Yüksek ısıda bebeğinizin eşyalarını steril ederek, pamukçuk vb. sorunlardan kurtulabilirsiniz.

bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek bakımı bebek bakımı

ANNE-BAKIM

 

• Önü açık gecelikler bebek hazırlıklarıÖnü düğmeli en az 3 adet gecelik veya sezeryan yaranız yoksa; 3 adet önü düğmeli pijama seti
• Göğüs Pedi bebek hazırlıkları, bebek hazırlıkları, anne  ihtiyaçlarıİlk süt vermeye başladığınız zamanlarda öncelikle göğüs kalkanı kullanmanızı ve göğüsünüzü havalandırmanızı tavsiye ederim. İlerleyen zamanlarda, en ince olanı tercih edin.
• Göğüs Kremi bebek hazırlıklarıDoğumdan en az bir ay evvel  e vitamini kapsüllerinizi ve  saf lanolin esaslı göğüs kreminizi kullanın, başucunuzdan ayırmayın.
• Emzirme Sütyeni bebek hazırlıklarıEn az 4 adet, balensiz, pamuklu malzemeden üretilmiş olanları tercih edin.
• Göğüs Pompası | Süt sağma makinesi bebek hazırlıklarıBence ilk satın alınması gereken ürünlerden biri hastanede, evde hep yanıbaşınızda olması gereken bir ürün.
• Göğüs Ucu Koruyucu Yara olan göğüs ucunuzun kıyafetlerinize sürtünerek daha fazla acımasını önlemek için şart bir ürün
• Göğüs Ucu Kalkanı bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları  anneler için ihtiyaçlarGöğüs kalkanı anlamsız fiyatına ve garip görünüşüne rağmen, ilk satın alınıp kenara konulması gereken ürünlerden, emziren annenin ilk dönemde göğüs uçlarının yara olmasını önlemek için göğüs uçlarınızın havalanması için gereken çok önemli birkaç adet alınması gereken bir ürün.
• Hamile Çatlak Kremi bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları anneler için ihtiyaçlarBen hamileliğim boyunca çatlak kremi kullandım ama hamilelikten sonra bırakmamak gerekiyor, çünkü doğumdan sonra ani kilo vermek çatlaklara sebep oluyor ve doğumdan sonra da özellikle devam edilmesi gerekiyor. Paraya kıyın ve çatlak kreminizi satın alın. Yağ ve benzer şeyleri önermem, birçok yağ tüylenmeyi artırıyor.
• Atılabilir iç çamaşırları bebek hazırlıklarıÖzelllikle hastanede kanama dolayısıyla sık sık çamaşır değiştirme ihtiyacında çok lazım. Özellikle sezeryan yaralarında geniş kocamanları çok işe yarıyor.
•   Hijyenik pedler bebek hazırlıklarıDoğum sonrası 40 gün süren kanama sebebiyle elinizin altında bol bol olmalı.
• Göğüsucu mendili bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları yeni anne ihtiyaçlarıİlk doğumumda kullandım, sonra göğüs ucu temizliği için sadece kaynatılmış ılıtılmış su kullandım. Göğüs ucunu asla sabun ve benzeri temizleyici ürünlerle temizlemeyin. Banyo da dahi.
• Süt poşeti bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları bebek hazırlıklarıİlk zamanlarda bebeğinizin ihtiyacından fazla sütünüz olabilir. Kaldı ki bebeğiniz emdikten sonra göğüslerinizi boşaltarak daha fazla süt üretimi için göğüslerinizi sağmalı ve sağdığınız sütü BPA içermeyen süt poşetlerinde saklamalısınız.
• Taşıma Çantası bebek hazırlıkları bebek hazırlıklarıÇok gözlü bir çanta hatta mümkünse içerisinde sıvıları taşımak için su geçirmez özellikle ayrı gözler olanları tercih edin.
• biberon seti bebek hazırlıkları bebek hazırlıklarıÇeşitli markaların var ama ilk başlarda biberon satın almayın, doktorunuzla görüşün ve biberonla tanıştırdığınız bebeğinizin anne memesininden kpmasına sebep olmayın
• biberon temizleme fırçasıBiberon kullanmak zorundaysanız temizliği için mutlaka alın

Bebek Hazırlıkları için bu yazılarıma da mutlaka göz atın:

Bebek Hazırlıkları: Bebek Odası Hazırlıkları

Bebek Hazırlıkları: Doğum Öncesi Hazırlıklar

Bebeğiniz için mutlaka bir dönence alın.. neden mi? Gaz sorunundan kurtulmak için.. mutlaka okuyun!!

 

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi annesininmelegi.com’dur. 

Kullanıcılar kişisel kullanım için site içeriğini bilgisayarlarına indirebilir veya kopyalayabilir. Bu izin, indirilen veya kopyalanan içerikle alakalı her tür kaynakça, telif veya sahiplik bilgisinin korunduğu durumlarda geçerlidir. Kullanıcılar site içeriğinden aldıkları her kopyaya bu bilgiyi dahil etmek zorundadır.

Kullanıcılar site içeriğine ekleme veya içerikte bir değişiklik yapamaz. Site içeriği kullanıcılar tarafından dağıtılamaz, pazarlanamaz ve tekrar basılamaz. Kullanıcıların yukarıda sayılanlardan herhangi birini yaptığı durumlarda, annesininmelegi.com ve üçüncü kişi ve kurumlar hukuksal yollara başvurma haklarını saklı tutar.


Comments

 1. Harika bir yazı olmuş, hazırlık listesi mükemmel, bebek hazırlığında çok ihtiyaç duyduğum derli toplu bir liste için sonsuz teşekkürler, başarılarınızın devamını dilerim

 2. […] Bebek Hazırlıkları: Anne ve Bebek Bakımı için tüm ihtiyaçlar […]

 3. […] Bebek Hazırlıkları: Anne ve Bebek Bakımı için tüm ihtiyaçlar […]

 4. […] Bebek Hazırlıkları: Anne ve Bebek Bakımı için tüm ihtiyaçlar […]

 5. Meşhur listenizi rica edicim, zira kafası hayli karışık bir anne adayıyım, ve tesadüf ilk kızınızla kızım adaş olacaklar:)

  • Annesinin Meleği Says: August 5, 2013 at 12:24 am

   Merhaba Evren,

   Mira’ya sağlıkla kavuşmanı dilerim. Mira’nın bir çok güzel anlamı var, tekrarlamayacağım, eminim bu güzel ismin anlamlarını biliyorsun. ve benim dileğim meleğin tüm güzelliklere sahip harika bir hayata sahip olur. Değerli anne Mira’Nın annesi Evren, listeyi inceledikten sonra, bize değerlendirmeni iletir misin? Sayfamıza bir yorum bırakmanızı rica ederim. Yararlı olduğumuzu bildikçe çok mutlu oluyoruz, geribildirimler de bizim tek ölçütümüz, şimdiden katkınız için teşekkür ederiz. Miroş’u büyütürken neden ağlıyor, gazımı var, acaba hangi etkinliğe götürsemde hem hoşça vakit geçirip, hemde gelişse yeni şeyler keşfetse dersen, tüm bu bilgiler için gene sayfalarımıza gel. Sevgiler
   Sağlıkla, mutlulukla kalın,

   annesininmelegi.com

 6. Listeyi kesinlikle herkese tavsiye ediyorum, bana çok faydası oldu, çoğu şeyi listedeki ürünlerden aldım ve kafa karışıklığına neden olmadan rahat bir alışveriş yaptık, ürünleri kullandıktan sonra da deneyimlerimi paylaşıcam, liste için çok teşekkürler, umarım herkese benim gibi faydalı olur. Sevgiler…

 7. Merhaba,
  İlk bebeğini bekleyen, araştırdıkça bilgi ve ürün kalabalığı içinde boğulup sonunda hiçbir şey alamadan hatta almaya karar bile veremeden ortada öylece kalan bir anne adayı olarak, yazılarınızın çok faydasını gördüm, eğer hala gönderiyorsanız; karışık kafama merhem olası umuduyla, sizden meşhur listenizi rica edecektim.
  Şimdiden çok teşekkür ederim…

  • Annesinin Meleği Says: January 20, 2014 at 9:58 am

   Merhabalar,

   Tebrik ederim. Sağlıkla meleğinizi büyütmenizi dilerim. Bebek hazırlıkları gerçekten eğlenceli, bir o kadar da kafa karıştıcı. İşlevini bilmediğimiz bazı objeler öyle hayati ihtiyaçlar ki, bu noktada deneyim aktarımı çok önemli. Sağolsun, deneyimli anneler bana çok yardımcı oldu. Şimdi bende aynı yardımı sağlamaya çalışıyorum. Bizim tek motivasyonumuz yorumlarınız, bize güzel yorumlarınızı bırakın

   sevgiler

 8. Lıstenızı rıca edebılır mıyım?

  • Annesinin Meleği Says: January 20, 2014 at 10:00 am

   Merhaba Banu,

   Listeyi emailine ilettim. Umarım faydalanırsın. Bize güzel yorumlarınızı bırakmanızı rica ederiz, sevgiler

 9. ipek akpolat Says: February 7, 2014 at 9:21 am

  Merhaba.Listenizi aldım, çok teşekkür ederim. Kafamda uçuşan birçok şeyi toparlama imkanım oldu sayenizde. Artık tam olarak nelere ihtiyacım olduğunu biliyorum. Herkesin faydalanması gereken bir liste :) Tekrar teşekkürler.
  Ailenize, bebeklerinize ve size, sağlık, huzur, mutluluk dolu bir ömür dilerim. Saygılar…

  • Annesinin Meleği Says: February 7, 2014 at 3:48 pm

   Sevgili İpek,
   Bugün birbirinden güzel yorumlar, cevaplar aldık, çok mutlu olduk, umarım faydalı olmuşuzdur, ailenizi ve sevginizi büyütecek meleğinizle sağlıklı bir hayat diliyoruz, her tür sorunuzda lütfen çekinmeden bize ulaşın,
   sağlıkla kalın,

 10. Işıl Can Says: February 13, 2014 at 4:56 am

  Çok güzel yazmışsınız Esra Hanım, arada açıp açıp okuyorum yazılarınızı, hamilelikten dolayı unutkanlığa meyilli aklımla neydi neydi diyerekten tekrar tekrar okuyorum :) Göğüs kalkanını da aldım şimdiden, lanolinli krem sürmeme rağmen şu an bile yarık yarık göğüs uclarım, bebek emmeye çalışınca ne kadar acıyacak kimbilir bunu düşünerek ben de kıydım paraya ve aldım koskocamanlarmış, verdiğim paraya deymiş gibi görünüyor umarım işe de yararlar.
  Son aya gelirken ayaklarım şiş şiş artık her yanım şiş ve acı içinde. allah tüm hamilelere kolaylıklar ve kolay doğumlar versin ne diyeyim. Siteniz için teşekkürler, iyi günler.

 11. Merhaba listenizi rica edebilir miyim? Ozellikle pompa tercihinizi merak ediyorum. Bir de bebek arabasi :)
  Cok tesekkurler.

  • Annesinin Meleği Says: February 16, 2014 at 12:16 am

   Merhaba Özge
   Öncelikle seni ve eşini tebrik ederim. Sağlıkla meleğini kucaklamanı diliyorum. Uzun uzun pompa ve bebek arabası seçimleri ile ilgili düşüncelerimi email ile sana yolladım, ayrıca meşhur listemde emaile ekli, sitemiz sana yardımı dokunduysa, bize güzel yorumlar bırakman bizi mutlu edecek, içten samimi yorumlar bizim motivasyonumuz, sağlıkla, sevgiyle kal,
   http://www.annesininmelegi.com

 12. Bu zorlu surecte samimi desteginiz icin cok tesekkur ederiz. Emeginize sonsuz tesekkurler.

 13. ilmiye karaoğlu Says: March 10, 2014 at 8:57 pm

  Ben 36 hakftalık hamileyim bir çok konuda kafam çok karışık hala alışverişi tamamlayamadım rica etsem listenizi bana da gönderebilir misiniz? Sevgiler…

  • Annesinin Meleği Says: March 10, 2014 at 11:38 pm

   Merhaba İlmiye,
   Tebrik ederim, artık meleğine kavuşmaya çok yakınsın, biliyorum 36 haftadan sonra günler geçmek bilmiyor.. :) Meleğine sağlıkla kucaklaşmanı dilerim. Bebek hazırlık listemi email adresine ilettim. B liste sana yardımcı olursa, bize güzel yorumlar bırakır mısın? Sevgiler

 14. Merhaba. Oğlumuza kavusmamiza az kaldı bizimde. Araştırmalar yapıp şu ürün daha iyimiş öyle diyorlar diyip eksiklerini tamamlamaya çalışıyoruz. Çok güzel heyecanlı bir Okadar da zor bir süreçmiş. Bu zor surecte Listelerinden bende faydalanabilir miyim acaba?sevgiler…

  • Annesinin Meleği Says: April 27, 2014 at 11:46 pm

   Merhaba Hilal,

   Tebrikler, meleğinizi sağlıkla büyütmenizi dilerim. Bebek hazırlıkları eğlenceli ama bir o kadar da kafa karıştıcı. İşlevini bilmediğimiz bazı objeler öyle hayati ihtiyaçlar ki, bunu ancak o nesnenin hayatımızı kolaylaştırdığı anda farkediyoruz. Belki bir çok nesnenin ismini ilk defa duyacaksın.. :) Göğüs kalkanı ne ola ki? Iyi de niye bu kalkanı almam lazım? İşte bu kafa karışıklığında, deneyim aktarımı çok önemli. Sağolsun, değerli deneyimli anneler bana çok yardımcı oldu. Şimdi bende aynı yardımı sağlamaya çalışıyorum.
   Bu liste hayatınızı kolaylaştırırsa, mutlaka bize güzel yorumlar bırakın, bizim tek motivasyonumuz güzel yorumlar… Site gönüllülük esasıyla yürütülüyor ve güzel yorumlar bizi çok mutlu ediyor.
   Bebeğinizin bakımı, eğitimi ile ilgili yazılarımıza da bakmanızı öneririm, özellikle, emzirme öncesi göğüs bakımı gibi konuları mutlaka okumalısınız. Göğüs ucu yaraları birçok yeni anne için çok bir sıkıntılı döneme sebep oluyor. Göğüs ucu yarasından korunmanın basit yolları var… mutlaka gözatın, sevgiler

 15. Merhaba.. Kızımıza kavusmamıza 2,5 ay kalmış olmasına ragmen hiçbir hazırlık içine girmemiş ve kafası karmakarışık olan bu anne adayınada yardımızı rica etsem :) 3 bölüme ayırmış oldugunuz listeyi hatta markalarıyla birlikte göndermeniz mümkün mü? Şimdiden tskler.. Sevgiler..

  • Annesinin Meleği Says: July 22, 2014 at 9:32 pm

   Merhaba Esin,

   Marka önerilerimin de olduğu bebek hazırlık listemi email adresine ilettim. Umarım hayatını kolaylaştırır. Endişelenme, 2.5 ay geç değil, 32. haftada hazırlıklarını yapsan yeter.. Umarım liste işine yarar, faydalandığın noktalarda bize yorumlarını bırakır mısın? Sevgiler,

   annesininmelegi

 16. Herkese merhaba bende beş aylık hamileyim yavaş yavaş hazırlıklara başladım ve kıyafetler konusunda biraz titizim pamuklu ve organik olmasına çok dikkat ederim, bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine … adlı alışveriş sitesinden yeni doğan seti sipariş ettim çok şık özenle paketlenmiş harika ürünler geldi. Ayrıca ağız ve ter bezlerini de tavsiye ederim.

  • Annesinin Meleği Says: July 25, 2014 at 12:50 am

   Merhaba Defne,

   Bilgilendirme için teşekkür ederiz. Sitemizi ziyaret edip hakkımızda bilgi edinmiş olmalısın, annesininmelegi.com’da marka tavsiyeleri yapmıyoruz, reklamlara izin vermiyoruz, bu sebeple yorumunda bulunan markayı ve web adresini silmemizin sitenin yayıncılık ilkeleri doğrultusunda olduğunu belirtmek isteriz. Sevgiler

 17. Siteniz çok güzel, yeni anne adayı olarak bir çok yararlı bilgi edindim. Listenizi paylaşabilir misiniz acaba? Ben de gereksiz şeyler almak istemiyorum.
  Teşekkürler…

  • Annesinin Meleği Says: August 8, 2014 at 11:59 pm

   Merhabalar,

   Meleğinizi sağlıkla büyütmenizi dilerim. Listeyi email adresinize ilettim. Liste hayatınızı kolaylaştırırsa, mutlaka bize güzel yorumlar bırakın, arkadaşlarınıza tavsiye edin. Bizim tek motivasyonumuz güzel yorumlar… sevgiyle kalın

 18. Merhaba,
  sitenizi beğenerek takip ediyorum çok faydalı bilgiler paylaşıyorsunuz. Emeğinize sağlık…

  İlk hamileliğim olduğu için deneyimlerini paylaşan annelerin yazılarını merakla okuyorum. Alışveriş listesi yapmaya çalışıyorum fakat hangi ürün?, hangi marka? bir sürü şey kafamda soru işareti olarak çoğalıyor. Sizin meşhur listenizi birde ben mail olarak alabilirmiyim?

  Teşekkür ederim,
  Sağlık ve sevgiyle kalın…

  • Annesinin Meleği Says: September 4, 2014 at 12:04 am

   Merhaba Safure,

   Email adresine listeyi ilettim. Umarım faydalanırsın, güzel yorumlarını bekliyoruz, sevgiler

 19. merhaba :) ben de ufak ufak alışverişlere başladım kızım için ..rica etsem listenizi bana da gönderebilir misiniz…sevgiler

  • Annesinin Meleği Says: October 6, 2014 at 1:16 am

   Merhaba Hale,


   İyi bayramlar, meleğiniz sağlıkla büyütmenizi dilerim. Email adresine bebek hazırlık listemi ilettim. Bebek hazırlık listemiz hayatınızı kolaylaştırırsa, mutlaka bize güzel yorumlar bırakın, arkadaşlarınıza tavsiye edin. Bizim tek motivasyonumuz güzel yorumlar… :)
   Sevgiler

 20. Seda TAŞHAN KARABAĞ Says: October 7, 2014 at 11:15 pm

  Merhaba, bende 25 haftalık hamileyim kızım için hazırlıklara başlayacağım yazınız çok güzel olmş emeğimize sağlık rica etsem bana da e-mail atarmısınz

  • Annesinin Meleği Says: October 12, 2014 at 11:35 pm

   Merhaba Seda,


   Meleğinizi sağlıkla kucaklayıp, büyütmenizi dilerim. Listeyi adresinize ilettim. Bu liste hayatınızı kolaylaştırırsa, mutlaka bize güzel yorumlar bırakın, arkadaşlarınıza tavsiye edin. Bizim tek motivasyonumuz güzel yorumlar… Site gönüllülük esasıyla yürütülüyor ve güzel yorumlar bizi çok mutlu ediyor.
   Bebeğinizin bakımı, eğitimi ile ilgili yazılarımıza da bakmanızı, özellikle göğüs bakımı gibi konuları mutlaka okumanınızı öneririm.

   Sağlıkla kalın, mutlulukla kalın,

 21. Saadet Yigit Says: November 1, 2014 at 12:46 pm

  Merhaba bebegime neler almaliyim diye arastirmaya girmisken buldum sizi 2011 de yazmissiniz ama o kadar guncelki hersey..cook cok tesekkurler..zahmet olmazsa bende listenizi gorebilir miyim ? Cocuklarinizla saglkli mutlu uzun omurlu yillar dilerim :)

  • Annesinin Meleği Says: November 3, 2014 at 10:01 pm

   Merhaba Saadet,


   Meleğini sağlıkla kucaklayıp, büyütmeni dilerim. Listeyi email adresine ilettim. Bu liste hayatını kolaylaştırırsa, mutlaka bize güzel yorumlar bırakın, arkadaşlarına tavsiye edin. Bizim tek motivasyonumuz güzel yorumlar… Site gönüllülük esasıyla yürütülüyor ve güzel yorumlar bizi çok mutlu ediyor.
   Bebeğinizin bakımı, eğitimi ile ilgili yazılarımıza da gözatmanızı, özellikle göğüs bakımı gibi konuları mutlaka okumanınızı öneririm.

   Sağlıkla, mutlulukla kalın,

 22. Fazilet KARA Says: December 15, 2014 at 2:34 pm

  merhabalar..
  öncelikle faydalı bilgiler için çok teşekkürler. ben de 5.5 aylık hamileyim, malum hazırlıklar başladı.. meşhur listenizi bende incelemek isterim..yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden çok teşekkürler..

  • Annesinin Meleği Says: December 15, 2014 at 8:27 pm

   Merhaba Fazilet,

   Email adresini konrtrol eder misin? Umarım liste hayatını kolaylaştırır… Güzel yorumlarını bekliyoruz, sevgiler

 23. Hatice dogan Says: January 9, 2015 at 11:33 am

  Merhabalar…
  Süper olduğunuzu öncelikle belirtmek isterim.yazılarınızı keyifle okudum.yurtdışındayım,yalnızım ve fikir alabileceğim kimse yok yanımda. Sizin listenizi ben de okumak için sabırsızlanıyorum.bana da mail atabilirseniz çok sevinirim .yardımınız için şimdiden teşekkürler…
  Guzel ailenizle mutlu bir hayat diliyorum

  • Annesinin Meleği Says: January 11, 2015 at 12:01 am

   Merhaba Hatice,


   Övgü dolu sözler için teşekkürler, yanaklarım kızardı. Kocaman bir gülümseme yüzüme yayılmış şekilde yazıyorum..:D
   Meleğini sağlıkla kucaklayıp, büyütmeni dilerim.
   Bebeğinin bakımı, eğitimi ile ilgili yazılarımıza da bakmanı ama doğumdan önce göğüs bakımı gibi konuları mutlaka okumanı ve buna göre fiziken ve ruhen de hazırlanmanı öneririm.

   Sağlıkla kalın, mutlulukla kalın,

 24. yazılarınız çok hoşuma gitti gerçekten çok bilgi edindim ve keyifle okudum çok teşekkür ederim emeğinize sağlık 24 haftalık hamileyim kızımız için yapacağımız alışveriş için sizin listenize ihtiyacım var bu yazıları okuduktan sonra sizin listenizde yer alanlarıda güvenle edineceğimden şüphem kalmadı rica etsem g mailime listeyi atar mısınız? tekrar teşekkürler…

  • Annesinin Meleği Says: February 19, 2015 at 11:02 pm

   Sinem merhaba,
   Güzel sözlerin için teşekkürler, sana güven verdiğimizi duymak çok gurur verici. Bir anne olarak sezgilerini dinle, hislerine de mutlaka güven, doğru, yerinde kararlar vereceksin. Seni ve eşini tebrik eder, meleğini sağlıkla kucaklayıp, büyütmeni dilerim. Email adresinize ilettiğim bebek hazırlıkları listesi hayatınızı kolaylaştırırsa, mutlaka bize güzel yorumlar bırakın, arkadaşlarınıza tavsiye edin. Bizim tek motivasyonumuz güzel yorumlar… Site gönüllülük esasıyla yürütülüyor ve güzel yorumlar bizi çok mutlu ediyor.
   Bebeğinizin bakımı, eğitimi ile ilgili yazılarımıza da bakmanızı, doğumdan önce mutlaka göğüs bakımı gibi konuları okumanı ve doğuma fiziken ve ruhen de hazırlanmanı öneririm.
   Sevgiyle kal,

 25. Cok yararli bilgiler paylasiyorsunuz emeginize saglik. Bende bebegim icin hazirliklara baslicam en kisa zamanda,mail adresime listenizi gonderirseniz,bir de donence ve ana kucagi icin marka tavsiyesi yaparsaniz cok sevinirim.tesekkurler

  • Annesinin Meleği Says: February 19, 2015 at 10:55 pm

   Ayça merhaba,
   Meleğini sağlıkla kucaklayıp, büyütmeni dilerim. Email adresinize ilettiğim bebek hazırlıkları listesi hayatınızı kolaylaştırırsa, mutlaka bize güzel yorumlar bırakın, arkadaşlarınıza tavsiye edin. Bizim tek motivasyonumuz güzel yorumlar… Site gönüllülük esasıyla yürütülüyor ve güzel yorumlar bizi çok mutlu ediyor.Bebeğinizin bakımı, eğitimi ile ilgili yazılarımıza da bakmanızı, doğumdan önce mutlaka göğüs bakımı gibi konuları mutlaka okumanı ve buna göre fiziken ve ruhen de hazırlanmanı öneririm. Sevgiler,

 26. Deniz dolu Says: June 9, 2015 at 10:19 pm

  Merhaba değerli paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim. Bende bebek arabası ve Pompa seçimlerinde marka tercihini merak ediyorum.tecrübe ile en doğru seçimi yapacağımıza inanıyorum.

  • Annesinin Meleği Says: June 10, 2015 at 10:02 am

   Merhaba Deniz,

   Bebek Hazırlıkları listemi ve marka önerilerimi email adresine ilettim. Meleğini sağlıkla büyütmeni dilerim, güzel yorumlarınızı bekliyoruz, sevgiler

 27. Merhabalar ben Burcin, tam olarak aradigim bilgileri iletmissiniz. Suan 21 haftalik hamileyim ve bir prensesim olacak. Sizden muthis listenizi rica edecegim. Cunku o kadar kararsiz ve maalesef acemiyim ki

  • Annesinin Meleği Says: August 6, 2015 at 2:30 pm

   Merhaba Burçin,
   Tebrikederim. Prensesinle sağlıklı bir ömür dilerim. Bebek hazırlıkları listemi emailde bulabilirsin. annesininmelegi.com sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülmekte, her güzel ve içten yorum bizi çok mutlu etmekte, yorumlarını bekliyoruz, sevgiler

   Sevgiler,

 28. Merhabalar,

  Henüz 21. haftamda :) olmama rağmen yine de listesinizi heyecanla almak isterim,

  Excel listenizi gönderirseniz çok sevinirim,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *