fbpx

Selülitle ilgili hayatınızda duyduğunuz en güzel bilgileri okumak üzeresiniz!


Anneler İçin / Genel Kültür / Güzellik / Sağlık

Selülitleri dert etmeden önce…

Selülit tüm kadınların canını sıkan ve korkulu bir rüya haline gelen, sık rastlanan bir cilt sorunudur. Özellikle hamilelik döneminde artış gösteren selülitler hayli moralimizi bozar. Ancak selülit sahibi olmanın en güzel tarafını biliyor musunuz?

Vücudunuzda ve özellikle bacaklarınızdaki portakal görünümlü bölgelerden çekinebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında kendinize küsüp sahile gitmekten utanabilirsiniz. Ancak önce selülit ile ilgili haberimize kulak verin. Çünkü selülitle ilgili hayatınızda duyduğunuz en güzel bilgileri okumak üzeresiniz.

Science araştırma dergisinde yayınlanan bir habere göre Amerikalı araştırmacılar selülitli kadınların daha zeki olduğunu savunuyor.

Bilim adamlarına göre selüliti meydana getiren yağ hücreleri, beyindeki aktif çalışmayı tetikleyen yağ asitlerini temin ediyor. Bu yağ asitleri özellikle beynin merkezinde bulunan gri maddeyi güçlendiriyor.

Ayrıca uzmanlar selüliti bir dezavantaj görmenin yanlış olduğuna da dikkat çekiyor. Çünkü selülit kadın hormonlarının üretiminin normal olduğunu ve sağlıklı çocuklar dünyaya getirileceğini haber veriyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir