Hafta hafta hamilelik: Hamilelikte 8. Hafta

Hamilelikte 8. Hafta hafta gebelik hamilelik

(Hamilelikte, 7+0, 7+6. günler)

Hamilelğinizin 8. haftasında bebeğinizdeki değişimler:

Ultrasonda 8 haftalık gebelik
Ultrasonda 8 haftalık gebelik

Bebeğinizin ilk vücut hareketleri başladı. İskelet sisteminin taslağı da artık hazır. El ve ayak parmakları oluştu. Bebeğiniz artık kollarını hareket ettirebiliyor. Tabii şuan gözle görmek, hele ki hareketlerini hissetmek için erken. Artık cm. cinsinden boyutu söylenebiliyor.. Yaklaşık boyu: 2 santimcik..

Hamileliğinizin 8. haftasında sizdeki değişiklikler:

Ani tansiyon düşüşleri yaşıyabilirsiniz. Endişe etmenize gerek olmamakla birlikte, yine de sağlık personeline bilgi verin. Hormonlardaki değişiklikler sebebiyle kendinizi yorgun hissediyor olabilirsiniz. Bu yüksek progesteron hormonu sebebiyle oluşmaktadır.
Portakal büyüklüğüne ulaşan rahminiz mesanenize doğru meylettiğinden sık idrar çıkmaz sıkıntısı yaşıyorsunuz. Bu bir süre devam edip hormonların etkisiyle düzene girecek, fakat doğuma yaklaştıkça büyüyen rahminiz  sık idrarla kendini tekrar hatırlatacak. Sürekli idrar yapma isteğinin yanı sıra idrarınızı yaparken yanma da hissediyorsanız sağlık kuruluşuna hemen başvurun.

Hala adet sancılarına benzeyen sancılar devam ediyor olabilir. Endişelenmeyin, bu

8 haftalık gebelik
8 haftalık gebelik

rahminizin “programlanmış davranış”ından kaynaklıdır. 1 ay sonra bu sancıları hatırlamayacaksınız. Gene bu dönemde kabızlık sıkıntısı baş göstermiş olabilir. Kabızlık sıkıntısından kurtulmak için bol lifli gıdalar tüketmeye özen göstermeli, bol sıvı almalısınız. Lifli gıdalarla ilgili güzel ve kısa bir bilgi:

Lifli besinler mide, ince bağırsaklar ve kalın bağırsakların daha sağlıklı olmasında rol oynar. Sebze, meyve ve tüm bakliyatlarda yer alan doğal lifler kalın bağırsakta mayalanır ve kalsiyum gibi önemli minerallerin emiliminde vücudumuza yardım eder. Lif bakımından zengin olan yiyecekler arasında elma, portakal, greyfurt, brokoli, domates, havuç, pırasa, marul, sebze ve meyveler yer alıyor.

 

hafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik – Gebelik Hafta hafta gebelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta hafta gebelik hamilelik 8 Hafta Hamileliğiniz Bebeğin Hafta Hafta Gelişimi 8 Haftalık Gebelik ultrason görüntüleri

Bebek hazırlıklarına heyecanla başlamış sevgili anneler, bu yazılarım da ilginizi çekebilir:

Bebek Hazırlıkları: Doğum öncesi hazırlıklar

Bebek Hazırlıkları: Anne ve Bebek Bakımı için tüm ihtiyaçlar

Bebek Hazırlıkları: Bebek Odası Hazırlıkları 

Bebeğiniz için mutlaka bir dönence alın.. neden mi? Gaz sorunundan kurtulmak için.. mutlaka okuyun!!

ya da hafta hafta hamilelik hafta hafta hamilelik hafta hafta hamilelik

Bebek Hazırlıkları ile ilgili tüm yazılar için tıklayın

hafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik – Gebelik Hafta hafta gebelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta hafta gebelik hamilelik 8 Hafta Hamileliğiniz Bebeğin Hafta Hafta Gelişimi 8 Haftalık Gebelik gebelik ultrason görüntüleri

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi https://www.annesininmelegi.com’dur. 

Kullanıcılar kişisel kullanım için site içeriğini bilgisayarlarına indirebilir veya kopyalayabilir. Bu izin, indirilen veya kopyalanan içerikle alakalı her tür kaynakça, telif veya sahiplik bilgisinin korunduğu durumlarda geçerlidir. Kullanıcılar site içeriğinden aldıkları her kopyaya bu bilgiyi dahil etmek zorundadır. ultrason görüntüleribebeklerde gaz sancısı nasıl giderilir hafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik – Gebelik Hafta hafta gebelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta hafta gebelik

Kullanıcılar site içeriğine ekleme veya içerikte bir değişiklik yapamaz. Site içeriği kullanıcılar tarafından dağıtılamaz, pazarlanamaz, yayınlanamaz ve tekrar basılamaz. Kullanıcıların yukarıda sayılanlardan herhangi birini yaptığı durumlarda, annesininmelegi.com ve üçüncü kişi ve kurumlar hukuksal yollara başvurma haklarını saklı tutar.

https://www.annesininmelegi.com

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz