fbpx

Hafta Hafta Hamilelik: Hamilelikte 10. Hafta Hafta hafta hamilelik / Hamilelik

Hamilelikte 10. Hafta | 10 Hafta hamilelik gebelik

(9+0-9+6 günler // 10 haftalık gebelik)

10. haftalık gebelikte bebeğinizin gelişimi

Ultrasonda 10 haftalık hamilelik

Ultrasonda 10 haftalık hamilelik

Bebeğiniz boyut olarak minik bir erik büyüklüğünde.. 🙂 Bebeğiniz anne karnındaki gelişiminin en kritik ilk bölümününün önemli bir kısmını tamamlamış bulunuyor. 10 haftalık gebeliğinizde bebeğinizin hayati organları oluşmuş ve fonksiyonlarını yerine getirmek üzere hazırdır. Elbette bebeğinizin organları hamileliğiniz boyunca gelişimlerine devam edeceklerdir. En hızlı gelişen organ beyin olduğu için bu dönemde bebeğinizin kafası vücuduna göre oldukça büyüktür. Gözlerinin iris tabakası oluşmaktadır. Ama henüz göz kapakları açılmamıştır.

10 Haftalık Hamilelikte, hayatınız nasıl değişiyor?

Hamileliğinizin 10. haftasında, bulantılarınız hafiflemeye başladı. Bazı anne adaylarında ise bu şikayetler birkaç hafta daha aynı şiddette devam edebilir. Sağlık personeliyle iletişimde olun.

10 haftalık bebeğiniz artık minik bir erik kadar

10 haftalık bebeğiniz artık minik bir erik kadar

Bebeğinizin kemik ve diş gelişimi oluştuğu için bu dönemde aldığınız kalsiyum miktarı çok önemlidir. Peynir, yağı alınmış süt ve yoğurt, yeşil yapraklı sebzeler kalsiyum açısından zengin besinlerdir. Sofranızdan eksik etmeyin.

Gebelik hormonlarının etkisiyle daha kolay sinirlenen, huzursuz ve keyifsiz bir insana dönüşmüş olabilirsiniz. Bunlar geçici belirtilerdir. Çevrenizdekilerden anlayışlı olmalarını isteyin.

Bebeğinizi nasıl koruyacağınıza dair kaygılar hissetmeye başlamış olabilirsiniz. Düşük yapma, çocukta anomali olması korkusu, bebeğinizin sorumluluğunu  taşıma ve bebeğinizin gelişimi için sağlıklı beslenmeyle ilgili kaygılar öne çıkabilir. Bir süre sonra kendinizi daha iyi hissetmeye başlayacaksınız. Hamileliğinizde tükettiğiniz gıdalar sütünüzün kalitesini belirlediğinden sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmeniz son derece önemli.

Uzun bir zamandır en sevdiğiniz pozisyonlar, oturmak ve uzanmak mı? Hamilelik yorgunluğu çok normaldir. İçeride bir fabrika artık 2 kişinin ihtiyaçları için çalışıyor ki, sadece bu da değil, doğuma kadar bebeğinizi koruyacak, geliştirecek, sürdürecek olan plasentanın oluşumu ve gelişimi için de uğraşıyor vücudunuz. Ağır bir iş.. 2. trimester’a kadar da bu şekilde devam edecek. Yorulduğunuzda bir mola almaktan çekinmeyin. Kendinizi suçlu hissetmeyin.

hafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik – Gebelik Hafta hafta gebelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta hafta gebelik hamilelik 10 Hafta Hamileliğiniz Bebeğin Hafta Hafta Gelişimi 10 Haftalık Gebelik Serüveni ultrason görüntüleri

Bebek hazırlıklarına heyecanla başlamış sevgili anneler, bu yazılarım da ilginizi çekebilir:

Bebek Hazırlıkları: Doğum öncesi hazırlıklar

Bebek Hazırlıkları: Anne ve Bebek Bakımı için tüm ihtiyaçlar

Bebek Hazırlıkları: Bebek Odası Hazırlıkları 

Bebeğiniz için mutlaka bir dönence alın.. neden mi? Gaz sorunundan kurtulmak için.. mutlaka okuyun!!

ya da hafta hafta hamilelik hafta hafta hamilelik hafta hafta hamilelik

Bebek Hazırlıkları ile ilgili tüm yazılar için tıklayın

hafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik hamilelik dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik Gebelik Hafta hafta gebelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta hafta gebelik hamilelik 10 Hafta Hamileliğiniz Bebeğin Hafta Hafta Gelişimi 10 Haftalık Gebelik Serüveni gebelik ultrason görüntüleri

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi http://www.annesininmelegi.com’dur. 

Kullanıcılar kişisel kullanım için site içeriğini bilgisayarlarına indirebilir veya kopyalayabilir. Bu izin, indirilen veya kopyalanan içerikle alakalı her tür kaynakça, telif veya sahiplik bilgisinin korunduğu durumlarda geçerlidir. Kullanıcılar site içeriğinden aldıkları her kopyaya bu bilgiyi dahil etmek zorundadır.
 ultrason görüntülerihafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik 10 hafta hamilelikte neler olur hamilelikte 10.hafta ne yemeli hamilelikte 10.hafta neler yemeli

Kullanıcılar site içeriğine ekleme veya içerikte bir değişiklik yapamaz. Site içeriği kullanıcılar tarafından dağıtılamaz, pazarlanamaz, yayınlanamaz ve tekrar basılamaz. Kullanıcıların yukarıda sayılanlardan herhangi birini yaptığı durumlarda, annesininmelegi.com ve üçüncü kişi ve kurumlar hukuksal yollara başvurma haklarını saklı tutar.

http://www.annesininmelegi.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir