fbpx

Acıbadem Hastanesinden Ücretsiz Doğuma Hazırlık Kursu Bebek Hazırlıkları / Doğum / Hamilelik / Ücretsiz Etkinlikler

Normal doğum mu, sezaryen mi?

Ağrısız doğum olur mu?

Bebeğimi nasıl emzireceğim?

Bebeğime nasıl banyo yaptıracağım?

Bebek masajı nasıl yapılır?

vb. sorular anne olmayı planlayanlar için ciddi bir baskı oluşturuyor.

Acıbadem Hastanesinden Ücretsiz Doğuma Hazırlık Kursu

Acıbadem Hastanesinden Ücretsiz Doğuma Hazırlık Kursu

 

Acıbadem Hasteneleri’ nde uzun yıllardan beri Doğuma Hazırlık Programları uygulanıyor. Bu kurslar sayesinde hamile kadınların doğumla ilgili ön yargıları ve korkuları azalıyor. Doğuma hazırlık kursu, hamilelik dönemi, doğum eylemi, doğum sonrası dönem ve bebek bakımıyla ilgili bilimsel doğruları içeren bilgilendirmeyi sağlıyor. Kursta gebelik ve sonrası döneme özgü fizik egzersizleri, doğum sırasında kullanılacak solunum egzersizleri ve gevşeme teknikleri öğretiliyor.

Doğuma Hazırlık Kursu’nda yer alan konular; Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Hastalıkları, Anestezi, Beslenme ve Diyet Uzmanları ile Kadın Doğum ve Yeni Doğan Bebek hemşirelerinden oluşan deneyimli kadro tarafından aktarılıyor.

Baba adaylarının da doğuma hazırlık kursuna katılarak anneyle beraber eğitim almaları ve doğuma girerek anneyi desteklemeleri özellikle öneriliyor.

İstanbul Acıbadem Maslak, Kadıköy, Bakırköy, Fulya ve International Hospital’da birbirinden farklı ve zengin içeriğe sahip eğitimler ücretsiz olarak anne ve baba adaylarına sunulmaktadır.

Ayrıca Acıbadem Bursa, Acıbadem Kocaeli, Acıbadem Adana ve Acıbadem Kayseri hastanelerinde de anne ve baba adaylarına ücretsiz eğitimler veriliyor olacak.

Kurs programını görmek, detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için Acıbadem Hastanesinin web sitesini ziyaret etmeniz yeterli.

http://www.acibadem.com.tr/dogumahazirlik/default.asp

 


Comments

 1. Merhaba,
  Acıbadem Hastanesi’ndeki kurslar da ücretsiz midir acaba?
  Teşekkürler.

  • Annesinin Meleği Says: Ağustos 28, 2015 at 3:11 pm

   Merhaba Koray,

   Acıbadem Hastanesi Kurumsal İletişim ve Pazarlama Bölümünden ücretlerle ilgili bilgi rica ettim. Dün yayına almış olduğum Kadıköy Acıbadem Hastanesi Doğuma hazırlık kursu ücreti, 143 TL + KDV dir.
   Ücretsiz kurslardan haberdar olmak için sitemizi düzenli takip edebilirsiniz, yahut facebook sayfamızı beğenerek tüm iletilerimizi alabilirsiniz,

   Selamlar,

 2. Merhaba,

  İstanbul beylikdüzünde oturuyorum en yakın yer bakırköy acıbadem sanırım kurs tarihlerini ve saatlerini öğrenebilir miyim. teşekkür ederim

 3. yazgül Says: Ocak 6, 2014 at 2:41 pm

  adanada yaşıyorum adanada verilecek kurs tarihleri hakkında bilgi alabilirmiyim iyi günler

  • Annesinin Meleği Says: Ocak 6, 2014 at 11:33 pm

   Merhaba Yazgül, senin için Adana’daki etkinlikleri araştırıyorum, etkinlik haberlerimizi facebook ve twitter sayfalarımızdan takip edebilirsin: facebook.com/annesininmelegi, twitter.com/annesininmelegi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir