Ücretsiz Etkinlik : Ceyda Düvenci ile Kent Masalları

KENT MASALLARI

Çocuklar İçin Ücretsiz Etkinlik : Ceyda Düvenci İle Kent Masalları
Çocuklar İçin Ücretsiz Etkinlik : Ceyda Düvenci İle Kent Masalları

İstanbul Modern Sanat Müzesi, Burhan Doğançay’ın “Kent Duvarlarının Yarım Yüzyılı” adlı sergisine paralel olarak, 4-6 yaş grubundan çocuklar ve aileleri için Kent Masalları adlı yeni bir etkinlik düzenliyor. Sanat eğitimini erken yaşta başlatarak sanata duyarlı kitlelerin çoğalmasını amaçlayan bu programda, çocuklar aileleri ile birlikte, Türkiye’nin önde gelen oyuncuları ile buluşarak masallar dinliyor ve resimler yapıyorlar.

İstanbul Modern Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında birer defa düzenlenen buluşmaların her birinde farklı bir konuk ağırlıyor. 7 Temmuz 2012 tarihinde Hümeyra, 28 Temmuz 2012 tarihinde Bergüzar Korel, 25 Ağustos 2012 tarihinde Ceyda Düvenci, 1 Eylül 2012 tarihinde ise Hatice Aslan çocuklarla buluşuyor.

Program çocuklara özel uzman eşliğinde Burhan Doğançay’ın “Kent Duvarlarının Yarım Yüz Yılı” adlı sergisinin gezilmesi ile başlıyor. Ardından çocuklar aileleriyle birlikte Hümeyra’nın, Ceyda Düvenci’nin ya da Hatice Aslan’ın onlar için seçtiği bir masalı dinliyorlar. Dinletinin ardından sanatçılarımız çocukların massalla ilgili sorularını yanıtlıyorlar. Program çocukların aileleriyle dinledikleri masaldan yola çıkarak ortak bir resim çalışması yapmaları ile tamamlanıyor.

Ceyda Düvenci

25 Ağustos 2012  Cumartesi 10.30 -12.00

Rezervasyon tarihi: 13 Ağustos’tan itibaren

Burhan Doğançay’ın yapıtlarındaki kentlere dair sesleri yorumlayan çocuklar ve aileleri, Ceyda Düvenci’den Behiç Ak’ın Uyurgezer Fil masalını dinliyor ve söyleşinin ardından İstanbul’un seslerini rengarenk resimlerle görselleştiriyorlar.

Etkinlik ücretsizdir. Katılım için rezervasyon gereklidir.
Bilgi ve rezervasyon için: egitim@istanbulmodern.org veya 0212 334 73 41

 
Adres: İstanbul Modern
Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No: 4, 34433 Karaköy – İSTANBUL
Tel: 
0 212 334 7300

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz