Evrensel Çocuk Film Festivali

0

Evrensel Çocuk Film Festivali

22 Eylül 2012, Cumartesi, 29 Eylül 2012, Cumartesi arası her gün

Evrensel Çocuk Film Festivali
Evrensel Çocuk Film Festivali

Türkiye’de çeşitli Uluslararası organizasyonları gerçekleştiren, CODE Çocuk, Film ve Sanat Derneği ile Uluslararası Sanat Forumu, 22-29 Eylül 2012 tarihleri arasında, İstanbul’un 2 ayrı ilçesinde ve 2 ayrı salonunda UNIVERSAL KIDS FILM FESTIVAL (EVRENSEL ÇOCUK FİLM FESTİVALİ)   adı altında uluslararası çocuk filmleri festivali düzenleyecektir.

Bu etkinlik ile geleceğin büyükleri çocuklar, hayal ve mizahi dünyalarını beyaz perdede izleme fırsatı yakalayacaklardır.

Bu festivalin amacı, genç gönül ve zihinleri, daha hoşgörülü ve barışsever bir toplum olmaya yönlendirmek ve çocuklarda bir gösteriyi izleme kültürünü geliştirmektir.

Çocukların, memnuniyetle katılıp izleyecekleri, aynı zamanda, çeşitli ülkelerin, kültür ve yaşam biçimlerini tanıyacakları ,çeşitli etkinliklerle zenginleştirilmiş bu festival aracılığı ile Dünya barışına katkıda bulunmak esas alınmıştır. Her seansta filmin  başında 15 dakika süreli
1-) Çocukların kendi filmlerini nasıl çekebileceklerini öğreten film
2-)Resimde ana renkler ve müzikte notaları öğreten filmler
3-) UNICEF in çocuk haklarını öğreten  filmler gösterilecektir.

Bazı seanslarda  ONE MİNUTE JUNIOR filmlerden örnekler sunulacaktır.

Girişte çocukların  yaptıkları , sevgi ve dünya barışı konulu resimler sergilenecek.

Çocukların Dünya barışı ile ilgili düşüncelerini yazdıkları kumaş parçalarından halı oluşturulacak.

Yine çocukların kumaş parçalarına yaptıkları çalışmalar birleştirilip patchwork tablo oluşturulacaktır.
Çıkışta çocukların  etkinliği beğenip beğenmediklerine dair oy kullanabilecekleri 2 adet oy sandığı olacaktır. Böylelikle çocuklarımız seçim yapabilme yetilerini kullanmış, oy kullanmanın gereklerini (sıraya girme, başkalarının haklarına saygı gösterme..vs.) yerine getirmiş olacaklardır.

Festivale katılacak ülkelerin İstanbul’daki Diplomatik Misyonları ile Beşiktaş ve Kadiköy  Belediyelerinin katkı ve sponsorluğunda gerçekleşecek etkinliğimizi, çocuklarımız ücretsiz olarak seyredecektir.

Etkinlik Beşiktaş Belediyesine ait MUSTAFA KEMAL KÜLTÜR MERKEZİ (23-24-25 Eylül 2012 tarihlerinde) ve Kadiköy Belediyesine aitCADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ’nde (22-29 Eylül 2012 tarihleri arasında) gerçekleştirilecektir.

22 Eylül 2012 Cumartesi günü CKM (Caddebostan Kültür Merkezi)nde ve 23 Eylül 2012 Pazar günü MKM (Mustafa Kemal Kültür Merkezi)nde herkese açık açılış törenleri olacaktır.

‘SİZİ GÜLDÜREN BİRİNİ SEVMEMENİZ ZORDUR’ diyerek, çocukların hayal gücünü ve mizah yeteneğini geliştiren ve sosyal ilişkilerde başarı yolunu açan, hayata geçişin sevimli yüzü Festivalimiz olacaktır.

MKM Beşiktaş, Evrensel Çocuk Film Festivali Açılış Töreni

23 Eylül 2012, Pazar
16:00

Akatlar Mustafa Kemal Kültür Merkezi
Uğur Mumcu Cad. No.8
Akatlar
212-351 93 90

16:00  İSTİKLAL MARŞI

16:00  FİLİPİN MARŞI
16:10  Konuşmalar
16:40  UNİCEF çocuk hakları ile ilgili filmi
16:45 Filipin müziği
17:15-17:45 ARA
17:45  UNICEF ve UNESCOnun ortak desteğiyle hazırlanmış
One minute juniors filmleri (çeşitli ülke çocuklarını kendi çektikleri filmler)
18:00 FİLİPİN Filmi  MAGNEFİCO

Süre: 120 dk
Yönetmen: Mario De Los Reyes

Ödüller: Berlin International Film Festival, Philippines: FAMAS Awards, Gawad URIAN Award, Golden Screen Award, Hawaii International Film Festival – Best Feature Film, Karlovy Vary International Film Festival-Crystal Globe Award,

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz