fbpx

Ücretsiz Atölye Çalışmaları: Hayal Et, Tasarla, Tartış Çocuk Etkinlikleri / Ücretsiz Etkinlikler

Hayal Et, Tasarla, Tartış

13 Ekim 2012, 17 Kasım 2012 arası her Cumartesi

Hayal Et, Tasarla, Tartış

 

SALT Yorumlama, Modernin İcrası: Atatürk Kültür Merkezi 1946-1977 sergisi kapsamında lise öğrencilerine yönelik “Hayal Et, Tasarla, Tartış”atölyeleri düzenliyor. SALT Galata’da yapılacak atölye serisi, öğrencilerin yaratıcı ve eleştirel görüşlerini paylaşabilecekleri bir platform yaratmayı hedefliyor. Zeynep Ataş, Ali Dur, Hayrettin Günç, Emre Gündoğdu, Cem Kozar ve Samim Magrisotarafından yürütülecek atölyeler, tasarım-malzeme-yapı ilişkisi, sahne tasarımı, mimarlık kültürünün sosyal kültürle etkileşimi ve mimari mekân algısı konularına odaklanıyor.

Lise öğrencilerini mimarlık ve tasarım disiplinlerinden akademisyen, tasarımcı ve profesyonellerle bir araya getiren atölye programı, SALT Yorumlama ekibi rehberliğindeki sergi turuyla başlayacak. Türkiye’deki kültür işleyişi ile kamusal alana dair yaklaşımların tartışılacağı turun ardından katılımcılar, atölyelerde farklı malzeme ve teknikler kullanarak kendi yaratıcı çalışmalarını üretecekler. Öğrenci projeleri saltonline.org üzerinden sergilenecek.

Atölye hakında daha ayrıntılı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için [email protected] adresine e-posta gönderebilir ya da (0212) 334 2231 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Atölyelere katılım 20 öğrenci ile sınırlıdır.

Katılım ücretsizdir.
Atölye dili Türkçe’dir.

Atölye Programı:

13 Ekim
Supermen(ler) ve AKM
10.30-15.30
Ali Dur

23 Ekim
Parkur
09.30-14.30
Emre Gündoğdu, Hayrettin Günç ve Samim Magriso

31 Ekim
Papaz Kaçtı
09.30-14.30
Zeynep Ataş

15 Kasım
Geçici Opera
09.30-14.30
Cem Kozar

27 Kasım
Supermen(ler) ve AKM
09.30-14.30
Ali Dur

8 Aralık
Geçici Opera
10.30-15.30
Cem Kozar

14 Aralık
Papaz Kaçtı
09.30-14.30
Zeynep Ataş

22 Aralık
Parkur
10.30-15.30
Emre Gündoğdu, Hayrettin Günç ve Samim Magriso

Zeynep Ataş
Zeynep Ataş, 2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Bitirme projesi, Archiprix Türkiye 2001’de birincilik ödülü aldı. 2003’te Rice University School of Architecture’da başladığı yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra SOM New York ofisinde çalıştı. Ataş hâlen İTÜ Mimari Tasarım Programı’nda doktora eğitimini sürdürüyor ve araştırma görevlisi olarak görev yapıyor.

Ali Dur
Mimar, tasarımcı ve araştırmacı Ali Dur, çalışmalarını İstanbul ve New York’ta sürdürüyor. 2008’de İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra The Cooper Union’da mimarlık yüksek lisansı yaptı. Archiprix Türkiye 2008’de birincilik ödülü alan Dur, İstanbul’da çeşitli kurumlarda tasarım stüdyosu dersleri veriyor; üzerine çalıştığı yayınlar, düzenlediği sergi ve atölyeler ile araştırmalarına devam ediyor.

Hayrettin Günç
Hayrettin Günç, lisans eğitiminin üç yıllık bölümünü Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde, diğer bir yılını ise Lizbon Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde tamamladı. Şu sıralar çalışmalarını, kurucularından biri olduğu Herkes İçin Mimarlık Derneği’nde çeşitli proje ve etkinliklerin koordinatörü olarak sürdürüyor.

Emre Gündoğdu
Emre Gündoğdu, lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde tamamladı. Hâlen aynı bölümde doktora çalışmalarına devam ediyor ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak görev yapıyor. Gündoğdu sosyal mimarlık ile ilgili çalışmalarını, kurucularından biri olduğu Herkes İçin Mimarlık Derneği’nde sürdürüyor.

Cem Kozar
Cem Kozar, 2007’de mimar Işıl Ünal ile, kentler üzerine bağımsız araştırmalar yapan, mimari yarışma ve sergiler aracılığıyla kentsel fikirler üreten PATTU Mimarlık Tasarım ve Araştırma’yı kurdu. Hayal-et Yapılar (2010) çalışması ile Rotterdam Mimarlık Bienali, Antalya Mimarlık Bienali ve İstanbul Tasarım Bienali gibi birçok sergide yer aldı.

Samim Magriso
Samim Magriso, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde mimarlık eğitimi aldı. Eğitiminin bir dönemini Almanya’da gerçekleştirdi. Çalışmalarını, kurucularından biri olduğu Herkes İçin Mimarlık Derneği’nde ve tam zamanlı olarak Salon2 Mimarlık bünyesinde sürdürüyor.

Salt Galata
Bankalar Caddesi 11
Karaköy
212 334 22 00
http://saltonline.org


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir