fbpx

Çocuklarımız İçin İlginç Gerçekler: Kelebekler sadece 1 gün mü yaşar?


Eğlenceli gerçekler

Çocuklarımız için ilginç gerçekler | Kelebeğin Ömrü

Çocuğunuz artık meraklı ve her şeyi soruyor, öğrenmeye çalışıyor değil mi? Şu sorular size tanıdık mı? Henüz tanıdık değilse de merak etmeyin yakında tanışacaksınız 🙂

Kelebekler ne kadar yaşar?

Kelebekler sadece 1 gün mü yaşar?

Kelebeklerin yaşam süresi ne kadardır?

Tırtıl nasıl kelebek olur?

 

Kelebeğin Yaşamı

Kelebeğin yaşamı yumurtanın içinde başlar. Yumurtadan bir tırtıl olarak çıkar. Tırtıl büyürken bir kaç kez deri değiştirir. Sonunda da bir dönüşüm geçirir ve kanatları olan bir kelebek haline gelir. Kelebek olarak bazen bir kaç hafta, bazen de bir kaç ay yaşar. Kelebeklerin yaşamı yumurta aşamasıyla birlikte genellikle bir yıl kadar sürer.

Kelebeklerin bir çoğu havalar ısınınca ortaya çıkar.

Kelebekler genellikle çiçeklerin bal özüyle beslenir. Bal özünü içmek için gövdelerinin ön tarafında bulunan hortumlarını kullanırlar. Beslenmedikleri zamanda hortumları kıvrık durur.

Bak, bu kelebek hortumuyla bir çiçekten bal özü içiyor 🙂

Kelebek Hortumuyla Çiçekten Bal Özü İçerken :) kelebek ömrü, kelebek etkisi, kelebekler kaç gün yaşar, kelebeğin ömrü kaç gündür, kelebekler 1 günde ölür mü,Kelebekler ne kadar yaşar? Kelebekler sadece 1 gün mü yaşar? Kelebeklerin yaşam süresi ne kadardır? Tırtıl nasıl kelebek olur?

Kelebek Hortumuyla Çiçekten Bal Özü İçerken 🙂

Hava kararınca kelebekler, yaprakların altına çimenlerin yada kayaların arasına saklanır. Kanatlarını kapatıp dinlenirler. Güneş doğunca ısınmak için bir yere konar, kanatlarını açıp beklerler. Yeterince ısındıklarında uçmaya ve yiyecek aramaya devam ederler.

Zamanı gelince dişi kelebekler bitkilerin yapraklarına minik yumurtalar bırakır. Yumurtaları yaprakların üzerine tek tek yapıştırırlar.

Bu yumurtaların her birinin içinde bir tırtıl gelişir. Bir süre sonra tırtıllar yumurtadan çıkar. Önce içinden çıktıkları yumurtanın kabuklarını yer, sonra da yaprak yemeye koyulurlar. Tırtıllar büyürken bir kaç kez deri değiştirir.

Tırtıl Kelebek Olmadan Önce Beslenip Büyürken :) eğlenceli gerçekler,tırtılların ilginç özellikleri,Tırtıllar Kendilerini Nasıl Korur,İlginç Bilgiler,Kelebekler Hakkında İlginç Bilgiler,Kelebeklerin ilginç özellikleri,Tırtıllar Hakkında İlginç Bilgiler,tırtılların ilginç özellikleri,bunları biliyormusunuz, eğlenceli bilgiler,çocuklar için ilginç bilgiler, tırtıllar hakkında bilmek istedikleriniz, tırtıl nedir,tırtıl kelebeğe mi dönüşür,tırtılların kaç bacağı vardır,tırtılların kaç gözü vardır

Tırtıl Kelebek Olmadan Önce Beslenip Büyürken 🙂

Tırtıl yeterince büyüyünce güvenli bir yer bulur. Derisi yavaş yavaş sertleşir. Son bir kez daha deri değiştirir ve pupa evresine girer. Pupa, tırtılın özel bir kılıfın içinde kelebeğe dönüştüğü evredir. Bazı kelebekler tüm kışı pupa olarak geçirir. Bazı kelebeklerdeyse bu evre çok daha kısa sürer.

Tırtılın kelebeğe dönüşümü. Kebeleklerin Özellikleri Nelerdir,Kebeleklerin Yaşam Süreci Hakkında Bilgi,kelebeğin ömrü kaç gündür, Kelebeğin Yaşam Döngüsü, Kelebeğin yaşam döngüsü resimli anlatım, Kelebeğin Yaşam Döngüsü ve Kelebekler hakkında Bilmedikleriniz,kelebek, Kelebek dediğin hayvan ne kadar yaşar ki?, kelebek evreleri kelebekler kaç gün yaşar,Kelebek Fotoğrafı,kelebek kaç gün yaşar,kelebek kaç yıl yaşar,kelebek yasami,Kelebekler, Kelebekler Bir Gün mü Yaşar, kelebekler çiçekten nasıl beslenir,Kelebekler En Fazla Kaç Gün Yaşar, Kelebekler en fazla ne kadar yaşarlar,Kelebekler gerçekten bir gün mü yaşar?,kelebekler kaç gün yaşar,Kelebekler kaç gün yaşar ? Ömrü ne kadar ?,kelebekler kaç gün yaşar vikipedi, kelebekler kac gun yasarlar, Kelebekler Nasıl Yaşar, Kelebekler Ne Kadar Yaşar,kelebekler neden 1 gün yaşarlar, Kelebekler sadece 1 gün mü yaşar?,kelebekler ve çocuklar,kelebekler yıl yaşar,KELEBEKLERİ YAŞAM DÖNGÜSÜ | Kelebeğin Yaşamı, kelebeklerin hayatı, kelebeklerin ömrü, Kelebeklerin Ömrü 1 Gün Müdür?KELEBEKLER BİR GÜN MÜ YAŞAR?,Kelebeklerin Ömrü Bir Gün Müdür? Kelebeklerin Ömrü Ne kadar,Kelebeklerin ömrü hakkında yanlış bilinenler, kelebeklerin ömrü kaç gün,Kelebeklerin ömrü ne kadar sürer, kelebeklerin yasam sureci,Kelebeklerin yaşam süreleri, Kelebeklerin Yaşam Süreleri Nedardır,kelebeklerin yaşamı,kelebeklerin yaşamı nasıl başlar,kelebeklerinyaşami, lapa lapa kar, merak edilenler,Mit: “Kelebekler sadece 1 gün yaşarlar, olur,şaşıracaksınız, şaşırtıcı,şaşırtıcı bilgiler, tırtıl,tırtıl nasıl kelebek, uyku için hikaye,Kelebekler ne kadar yaşar,Kelebekler sadece 1 gün mü yaşar,Kelebeklerin yaşam süresi ne kadardır,Tırtıl nasıl kelebek olur?

Tırtılın kelebeğe dönüşümü

Günün birinde kılıf yırtılır ve içinden çok güzel bir kelebek çıkar 🙂

 

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi http://www.annesininmelegi.com’dur. 

Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Annesinin Meleği’ne aittir. Annesinin Meleği’nin yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz. Kelebekler sadece 1 gün mü yaşar? | kelebek ömrü, kelebek etkisi, kelebekler kaç gün yaşar, kelebeğin ömrü kaç gündür, kelebekler 1 günde ölür mü,Kelebekler ne kadar yaşar? Kelebekler sadece 1 gün mü yaşar? Kelebeklerin yaşam süresi ne kadardır? Tırtıl nasıl kelebek olur?
All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to Annesinin Melegi regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com


Comments

  1. kelebekler kaç gün yaşar Says: Temmuz 5, 2014 at 9:47 pm

    Çok beğendim çok güzel bilgi vermişsiniz teşekkürler,sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir