Google ana sayfası, 18 Nisan 2013 Perşembe günü Melissa Çağlar’ın logosuyla açılacak

0

Google ana sayfası, 18 Nisan 2013 Perşembe günü 10 yaşındaki Melissa Çağlar’ın logosuyla açılacak

Google ana sayfası, 18 Nisan 2013 Perşembe günü 10 yaşındaki Melissa Çağlar’ın logosuyla açılacak.  Google Türkiye’nin düzenlediği, genç yeteneklerin ülkemizin benzersiz tarihi ve doğal güzelliklerini Doodle olarak tasarladığı “Türkiye’nin Harikaları” temalı Doodle 4 Google Logo Yarışması sonuçlandı.

Google Türkiye’nin düzenlediği, genç yeteneklerin ülkemizin benzersiz tarihi ve doğal güzelliklerini Doodle olarak tasarladığı “Türkiye’nin Harikaları” temalı Doodle 4 Google Logo Yarışması sonuçlandı. Mart ayı başında duyurulduktan sonraki bir aylık sürede 50 binin üzerinde başvuruyla Google’ın Avrupa’daki benzer uygulamaları arasında bir rekora imza atan “Türkiye’nin Harikaları” temalı Doodle 4 Google Logo Yarışması’nın birincisi halk oylamasıyla birinci seçilen Ankara Gazi İlkokulu dördüncü sınıf öğrencisi Melissa Çağlar oldu. Melissa’nın tasarladığı logo, Turizm Haftası kapsamında 18 Nisan 2013 Perşembe günü Google ana sayfasında yer almaya hak kazandı. Yarışmada finale kalan 10 finalist öğrenci ve öğretmenlerine de Nexus 7 tablet armağan edildi.

Yarışmada Öne Çıkanlar

● Yarışmaya 50.000 binden fazla doodle tasarımı ile başvuruldu.

● En çok çizilen harikalar:

– Boğaz Köprüsü

– Peri bacaları

– Nemrut

– Galata Kulesi

– Mevlana

– Van Kedisi

– Lale

●Yarışmaya en çok katılım gösterenler öncelikle 7. sınıf öğrencileri, daha sonra 6.sınıf öğrencileri oldu.

●İstanbul, Ankara, İzmir’in ardından yarışmaya en çok ilgi gösteren iller Adana, Antalya, Denizli, Bursa, Kocaeli, Manisa, Nevşehir, Muğla, Adapazarı ve Konya oldu.

●Doodle 4 Google Logo Yarışması web sitesini 800 bin kişi ziyaret etti. Toplam 1.4M sayfa ziyaret edildi.

Özel Jüri

Doodle 4 Google Logo Yarışması’nın jürisi Doç Dr. Ahmet Arı (Kültür ve Turizm Bakanlığı, Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü), Prof. Dr. Ferhan Odabaşı, Funda Kocabıyık (MEB Temel Eğitimler Genel Müdürü), Tan Sağtürk ve Yalvaç Ural’dan oluştu.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz