Haydi Çocuklar Yelkene, Kartal Belediyesi Yaz Okulu Başlıyor

0
Yelken Yaz Okulu 2013
Yelken Yaz Okulu 2013

HAYDİ ÇOCUKLAR YELKENE YAZ OKULU

Yelken Yaz Okulu 2013
Yelken Yaz Okulu 2013

Kartal Belediyesi’nin çocuklara ve gençlere yönelik etkinlikleri sürüyor. Kartal Belediyesi ve Marina Dragos Yelken Kulübü işbirliğiyle “Yelken Yaz Okulu 2013” etkinlikleri başlıyor. Kartal’da çocukları deniz, rüzgar ve yelken ile tanıştıran Kartal Belediyesi, 8-11 yaş grubunda yüzme bilen çocuklar için güvenli ve eğlenceli bir şekilde yelken sporunu öğretmeyi amaçlıyor.

Teorik ve pratik olarak verilecek olan eğitimlerde çocular yelken sporunu yaparken doğaya nasıl uyum sağlayacakları öğrenip, sorunlar karşısında da doğru ve hızlı karar verme yeteneklerini de geliştirecekler. Takım içinde sorumluluk almanın bilincine de varacak olan çocuklar yarışçı ruhu ve terbiyesini de kazanmış olacaklar. Yelken Yaz Okulu projesiyle çocuklar görev paylaşımının önemini kavrayıp, takım arkadaşlarıyla da sosyal ortamı paylaşmayı öğrenecekler.

Teorik eğitimde denizde can ve mal emniyeti, yelken teorisi, rüzgar kuvveti ve yönü, kavrama, seyir kuralları, terimler, rotalar ile bilgiler verilecek.
Pratik eğitimde, optimisti tanıma, donatma, denizci düğümleri, tekneye hakim olma, seyir teknikleri, tramola – kavança atma, dümen hakimiyeti, dümensiz tekne kullanımı, bedensel müdahalenin tekneye seyir etkileri, farklı rüzgar yönlerine göre yanaşma, şamandıra dönüşleri ve yetenek geliştirici bilgiler verilecek. Eğitimler sertifikalı antrenörler ve güvenlik botları refakatinde yapılacak. Optimist tekne yelken donanımı ve can yeleği MDYİK tarafından verilir.

Yelken yaz okulu projesinde çocuklara hafta içi her gün 9:00 ile 12:30 saatleri arasında teorik ve pratik görülen 3 hafta süreli bir eğitim programı verilecek. Yetenekli, azimli ve istekli gençler lisanslı yelkenci olarak MDYİK’nın spor imkanlarından da yararlanabilecek.

Her dönem 20+5 olmak üzere toplamda 75 kursiyer kabul edecek. Kartal’da ikamet eden ve eğitim gören öğrencilerin kayıt başvurularına öncelik sağlanacağı kurslarda, Kartallı çocuklar yaz boyu yelken sporunun keyfini ve ayrıcalığını sürecek.

Yelken Yaz Okulu 2013 Programı
Yelken Yaz Okulu 2013 Programı

 

 

 

 

 

 

 

 

KAYIT : www.marinadragos.org  /  info@marinadragos.org

 

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz