Eczacı Hayati Yalçın Çocuk Resimleri Yarışması sonuçlandı

0

Eczacı Hayati Yalçın  Çocuk Resimleri Yarışması sonuçlandı

 Eczacı Hayati Yalçın Çocuk Resimleri Yarışması sonuçlandı Türkiye’nin en büyük ilaç dağıtım kuruluşlarından olan EDAK Ecza Kooperatifi tarafından bu yıl 18’incisi düzenlenen Eczacı Hayati Yalçın Çocuk Resimleri Yarışması sonuçlandı. İzmir Atatürk Kültür Merkezi’nde

Türkiye’nin ilaç dağıtım kuruluşlarından olan EDAK Ecza Kooperatifi tarafından bu yıl 18’incisi düzenlenen Eczacı Hayati Yalçın Çocuk Resimleri Yarışması sonuçlandı. İzmir Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan törende miniklere ait 13 esere ödül verildi. İzmir Beydağ İlçesi Yeşiltepe İlköğretim Okulu’ndan İpek Sert ise Eczacı Hayati Yalçın Özel Ödülü’ne layık görüldü.

“İçimdeki Mutluluk ve Gelecek Hayallerim” konulu yarışmada Türkiye’nin dört bir yanından gelen 689 eser değerlendirmeye alındı. Ressam Eczacı Nazan Abacıoğlu ve EDAK Üye İlişkileri Yöneticisi Sevgi Elibüyük’ten oluşan jüri, yarışmaya katılan eserleri üç ayrı yaş kategorisinde değerlendirdi. Değerlendirme sonucunda 13 eserin ödül almasına ve 87 eserin de sergilenmesine karar verildi.

Özel ödül Beydağı ilçesine

İzmir Atatürk Kültür Merkezi’nde 9 Mayıs tarihinde yapılan törende, değerlendirmeye giren eserlerin sahipleri olan miniklere ödülleri ve başarı sertifikaları verildi. Etkinlikte Eczacı Hayati Yalçın Özel Ödülü de sahibini buldu. Yarışmaya 7-10 yaş kategorisinde İzmir Beydağ İlçesi Yeşiltepe İlköğretim Okulu’ndan katılan İpek Sert, bu özel ödüle layık görüldü.

 

Törende bir konuşma yapan EDAK Ecza Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Ayşem Jale Kıhtır, “Hayalgücünün serbestçe aktığı en öncelikli alanlardan biri sanattır. Eczacı Hayati Yalçın Çocuk Resimleri Yarışması ile çocuklarımıza sanat için bir yol açmak ve nihayetinde çocuklarımızın sanatla iç içe bir hayat yaşamasına vesile olmak istiyoruz” dedi.

 

Resimlerden takvim oluşturulacak

Yarışmada ödüle layık görülen resimler, EDAK Hayati Yalçın Çocuk Resimleri Takvimi’nde yer alacak.

 

Ödül alan minik ressamlar:

Ecz. Hayati Yalçın Özel Ödülü, 7-10 Yaş grubundan İpek Sert’in oldu.
4-6 Yaş Grubu Ödül Alanlar
1.      Arda Yıldız Turuncu Kültür Sanat
2.      Zehra Betül Pazar Server Gazi ilköğretim Okulu
3.      İpek Tüz MEV Koleji
Mansiyon Efe Kebabcıoglu Çocuk Dünyası Anaokulu
7-10 Yaş Grubu Ödül Alanlar
1.      Doğa Sezel Aydın Özel Başak Koleji
2.      Çağla Ünal Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu
3.      Çağla Sayın Özel İzmir Efes Koleji
Mansiyon Zeynep Hasan Hocaoğlu Özel Türk İlköğretim Okulu
11-14 Yaş Grubu Ödül Alanlar
1.Harun Göktuğ Aksoy Server Gazi İlköğretim Okulu
2. Zeynep Çelik Cemil Atlas ilköğretim Okulu
3. Derya Kızıldağ Kılıçarslan ilköğretim Okulu
Mansiyon Lara Gül Reşat Nuri Güntekin Ortaokulu

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz