Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması Başlıyor | 2014 Ulusal ve Uluslararası Çocuk Yarışmaları

Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması Başlıyor

Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması Başlıyor | 2014

Bayer, Türkiye’deki 60. yıldönümü vesilesiyle, lise öğrencilerine yönelik bir yarışma düzenliyor. “Bayer Liseler arası Bilim Yarışması” ile Bayer, öğrencileri fen ve bilim alanında çalışmalar yapmaya teşvik ederek ve çalışmalarını yönlendirerek bilimsel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Türkiye genelinde lise ve dengi okul öğrencilerinin katılabileceği ve “Kent için Bilim” teması altında gerçekleştirilecek yarışmada öğrencilerden kent yaşamını kolaylaştıran ve vatandaşların gündelik ihtiyaçlarına çözüm sunacak projeler oluşturmaları isteniyor. “Engelliler için Bilim Projesi”, “Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm Projesi”, “Yaşlılar için Bilim Projesi”, “Enerji Tasarrufu için Bilim Projesi” ve “Ulaşım için Bilim Projesi” gibi konu başlıklarına çözüm üreten projelerin değerlendirmeye alınacağı yarışmada son başvuru tarihi 16 Şubat 2015. Projelerin; “özgünlük”, “bilimsel yöntem”, “yararlılık”, “uygulanabilirlik”, “sunum” ve “sonuç” kriterlerine göre değerlendirileceği yarışmanın sonuçları ise 23 Mart 2015 tarihinde bayer.com.tr adresinde açıklanacak.

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın izniyle gerçekleştirilen ve gençleri günlük hayatlarında merak ettikleri şeyleri sorabilen, sorgulayabilen, doğada olan olayları gözlemleyebilen ve anlamaya çalışan bireyler haline getirmeyi hedefleyen “Bayer Liselerarası Bilim Yarışması” hakkında daha detaylı bilgi için www.bayer.com.tr/liselerarasibilimyarismasi adresi ziyaret edilebilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir