Bolulu minikler Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu ile eğlenirken öğrenecek

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, sezonun son temsilleri için Ankaralı miniklerle buluşuyor Çevre bilinci ve doğa sevgisi aşılayan “La Fonten Orman Mahkemesinde” oyunu, sezonun son durağı olan Ankara’da minik tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Bolulu minikler Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu ile eğlenirken öğrenecek

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, sezonun son temsilleri için Ankaralı miniklerle buluşuyor Çevre bilinci ve doğa sevgisi aşılayan “La Fonten Orman Mahkemesinde” oyunu, sezonun son durağı olan Ankara’da minik tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, çevre bilinci ve doğa sevgisi aşılayan “La Fonten Orman Mahkemesinde” oyununu Bolulu minik tiyatroseverlerle buluşturuyor. Tüm Bolu halkının davetli olduğu oyun, 12-13 Aralık tarihlerinde 

Bolu Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelenecek.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, “La Fonten Orman Mahkemesinde” oyununu 12 Aralık Cumartesi ve 13 Aralık Pazar tarihlerinde saat 12.00 ve 14.00’te, Bolu Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak sunacak. Türk Çocuk Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından Yalvaç Ural’ın kaleme aldığı oyun, 2010 yılında Sadri Alışık Kültür Merkezi işbirliğiyle çocuklara çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi aşılamak hedefiyle hazırlandı.

 

Hayvanlar, La Fonten’i yardıma çağırıyor

‘La Fonten Orman Mahkemesi’nde oyununda, insanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüye dikkat çekiliyor. Her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral’ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyorlar ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fonten’den yardım istiyor. Klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlaması olan oyunda ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar gösteriliyor. Anne babaların yaptığı hatalar yüzünden geri dönülmez bir noktaya gelmeden önce, bugünün çocukları uyarılıyor, neleri yapmamaları gerektiği anlatılıyor ve onlara her şeyin hala düzeltilebileceği umudu aşılanıyor.

 

Ücretsiz olarak 17 ili geziyor, çocuklara doğa sevgisi aşılıyor

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, yeni sezonda perdelerini ilk olarak Amasya’da açtı. Bugüne kadar Amasya, Çorum, Çankırı, Karabük, Düzce ve Zonguldak’a gelen Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu’nun bir sonraki durağı ise Bolu olacak. Ardından Sakarya, Kocaeli, Yalova, Bilecik, Eskişehir, Afyonkarahisar, Bursa, Edirne, Kırklareli’ni gezecek, kapanışı ise Tekirdağ’da yapacak. Böylece La Fonten Orman Mahkemesinde oyunu ile Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, tüm illerde ücretsiz olarak sahneleneceği Ekim 2015 – Haziran 2016 sezonu boyunca toplamda 17 il gezmiş, 22 hafta sonu ve 88 temsil ile on binlerce çocuk ve ailesine ulaşmış olacak.

 

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Turne Takvimi

10 – 11 Ekim Amasya

24 – 25 Ekim Çorum

7 – 8 Kasım Çankırı

14 – 15 Kasım Karabük

21 – 22 Kasım Düzce

28 – 29 Kasım Zonguldak

12 – 13 Aralık Bolu

19 – 20 Aralık / 9 – 10 Ocak Sakarya

16 – 17 Ocak / 20 – 21 Şubat Kocaeli

27 – 28 Şubat Yalova

5 – 6 Mart Bilecik

12 – 13 – 26 – 27 Mart Eskişehir
2 – 3 Nisan Afyonkarahisar

16 – 17 – 23 – 24 Bursa

7 – 8 Mayıs Edirne

14 – 15 Mayıs Kırklareli

28 – 29 Mayıs / 4 – 5 Haziran Tekirdağ

 

Daha detaylı bilgi almak isteyen tüketiciler, Türkiye’nin her yerinden ulaşabilecekleri

Bosch Çağrı Merkezini arayabilirler (444 6 333)

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz