fbpx

Emzirme (Hamile) Sütyeni mi, Emzirme Atleti mi? Hangisini Almalıyım?


Bebek / Çocuk / Bebek Hazırlıkları / Hamilelik

Emzirme Sütyeni mi, Emzirme Atleti mi? Hangisini Almalıyım?

Emzirme (Hamile) Sütyeni Şart mı?

Doğumunuza az kaldı, son hazırlıklarınızı tamamlamak istiyorsunuz ama tecrübesizsiniz ve kafanızda bir hayli karışık, her kafadan ayrı bir ses çıkıyor, birbiriyle çelişkili bir sürü yorum içinde kaybolduğunuzu mu hissediyorsunuz? 🙂

Üzülmeyin yalnız değilsiniz. Bütün bu soruları, kafa karışıklığını ilk hamileliğinde bir çok anne yaşıyor. Bende sizin gibi şu anda bebek hazırlığı aşamasında olan bir anneyim,  ilk hamileliğim ve yakında oğluma kavuşacağım inşallah.

Genel görüşler ve yorumları bir kenara bırakırsak, doğum sonrasında özellikle lohusalık döneminde anneler çok fazla terliyor. Emzirirken daha da fazla terliyor. Kararını hangi üründen yana kullanırsan kullan, emzirme (hamile) sütyeni ya da atletini birden fazla bulundurmanda fayda var. Sık sık iç çamaşırı, üst baş değiştireceğin ve sık sık duş alacağın için hem ürünlerde yıpranma, hem de renginde değişiklik vs olacak.

Mumsy Natural Göğüs ucu yaralarının oluşumunu önlemeye yardımcı Doğumdan önce ve sonra Mumsy Natural® emzirme ürünlerini kullanan anneler göğüs ucu yaraları ve ağrılarını yaşamadan bebeklerini daha uzun süre emziriyor.

Emzirme sütyeni ya da emzirme (hamile) atleti hangisini almalıyım ?

Emzirme sütyeni ya da emzirme (hamile) atleti almadan önce şu kriterlerin senin için ne kadar önemli olup olmadığını gözden geçirmelisin:

— Bazılarımız atlet giymekten nefret eder. Sen de bu grupta mısın? Bu soruya yanıtın evet ise zaten alman gereken emzirme sütyenidir 🙂 doğum yapacak annenin hazırlıkları

— Atletsiz çıkmam abi! diyenlerden misin? Benim için yaz kış fark etmez, atlet olmadan asla diyorsan 3-4 tane atlet 2 tane emzirme sütyeni alabilirsin.

— Doğumun ne zamana denk gelecek? Yaz mı kış mı? Kış aylarında atlet beli, karnı üşütmemek açısından daha iyi oluyor. Ama yazında eğer çok klimalı bir ortamda olacaksan tercihin yine atletten yana olabilir. Zira ben Suudi Arabistan’da yaşıyorum ve evim, gideceğim her mekan aşırı soğuk oluyor. Ben tercihimi bu yüzden emzirme atletinden yana kullandım. 2 beyaz renk 2 tane siyah renk aldım.

— İlk aylarını evde mi geçirmeyi düşünüyorsun? Yoksa ben gezerim, tozarım  evde duramam mı diyorsun? Evcimen biriysen ne kullandığının aslında çok da önemi yok tabii eve gelen giden çoksa onlara nasıl görüneceğin konusunda hassassan okumaya devam et. Dışarıda çok fazla vakit geçiren biriysen ve her an her yerde emzirmeyi düşünüyorsan atlet ile her anlamda daha rahat edeceğini düşünüyorum.

— V yakalı kıyafetler, düğmeli gömlekler vb ise giyim tercihin atlette sütyende hemen hemen aynı konforu sunuyor.

—  Eğer bisiklet yakalı, dar boğazlı kıyafetler giyiyorsan her zaman üzerindeki kıyafeti göğüslerine kadar sıyırman gerekecek, bu da karnının ve belinin açılması ayrıca görünmesi anlamına geliyor demek. Her ne kadar emzirme önlüğü ile kendini kamufle etmeyi düşünüyor olsan dahi sağdan soldan açık olan karnın belin gözükecek. Bunu önlemenin en iyi yolu atlet.

Emzirme atleti alırken göğüs altından lastikli, destekli olanları tercih edebilirsin. Farklı renklerde almakta fayda var. Özellikle beyaz renkte çok kullanım ve aşırı terlemeye bağlı koltuk altı ve göğüs kısımlarında sararma oluyor. Bu sefer lekeler çıksın diye çamaşır suyu ile yıkamak gerekiyor, bu da aşınma ve yıpranmalara sebep oluyor.

Emzirme atleti kullanırken göğüs uçları belli olur mu ? endişesi oluyor genelde. Her emzirmeden sonra göğüs pedi*  yada göğüs kalkanı kullanacağın için bu konuda endişen olmasın, göğüs uçların görünmeyecek.

Umarım verdiğimiz bilgiler bebek alışverişinizi ve karar verme sürecinizi kolaylaştırır.

Sağlıkla bebeğinize kavuşmanız dileğiyle 🙂

*Göğüs ucu tahrişinden korunmak için sadece yüzde yüz pamuklu göğüs pedleri kullanın, sentetik göğüs pedlerinden uzak durun.

gögüs ucu yarasına ne iyi gelir göğüs ucu yarası için krem emziren annenin göğsünün yara olması emziren annelerin göğsündeki yara nasıl geçer emziren annelerin gögüs ucu yaraları nasıl geçer emzirirken gögüslerin yara olmaması için gögüs ucu yarasi emziren memede yara bebek emzirirken memenin yara olması gögüs yarası emzirirken gögüs yarası nasıl geçer meme ucu yarası nasıl geçer gögüs ucu yarası emziren annenin gögüs yarası nasıl geçer meme ucu yarası nasıl gecer emzirme gögüs yaraları emzirirken memede çatlak emziren anne göğsünde yara göğüs ucu yarası  gögüs yaraları nasıl geçer emziren anne memede çatlak emzirme sonrası memede yara emziren annede memede çatlak meme yara emzirme döneminde memede yara emzirirken memede oluşan yaralar meme başı çatlak meme ucuna emzirmede memede çatlak tedavisi göğüs çatlağına ne iyi gelir gögüs ucu yaralari gögüs çatlagina ne iyi gelir bitkisel gogus ucu yaralari göğüs ucu çatlaması gögüs ucu kremi tavsiye gögüs ucu çatlakları nasıl geçer gögüs ucu yaraları gögüs ucu yarası için gögüs ucu yarasına ne yapılmalı ilk emzirmede yara olmaması için emziren annenin gögüs ucu yarası bebek emzirirken gögüs ucu yarası göğüs ucu yara meme ucu yara kremi meme ucu çatlaklari gögüs ucu yara gögüs yarasi icin krem göğüs ucu yarasi meme ucu catlamasi gögüs uçları yaralarına ne iyi gelir emziren anne meme ucu gogus ucu yara kremi gögüs yaraları için kremler gögüs ucu yaraları için ne yapılmalı gögüs yaralarına iyi gelen kremler göğüs ucu yaralari meme ucu yara  gögüs ucu catlakları icin emziren annede gögüs yaraları göğüs ucu yaraları meme catlaklari göğüs ucu çatlak göğüs ucu yarası nasıl geçer emzirirken gögüs yaraları doğum sonrası memede çatlak gögüs yarasına ne iyi gelir meme basi catlaklari emziren annelerin gögüs ucu yarasına ne iyi gelir meme catlagina ne iyi gelir gögüs ucu çatlakları için ne yapmalıyız gögüs ucu yaraları için krem gögus ucu catlaklari ne zaman geçer gögüs ucu yarası için krem emzirirken göğüs ucu yarası gögus ucu catlaklari gögüs ucu yaraları ne zaman geçer meme ucu yarasına ne iyi gelir  meme yaraları göğüs çatlağı kremi göğüs çatlaklarına ne iyi gelir gögüs ucu yaraları için emzirme döneminde gögüs yarası gögüs ucu yarası nasıl iyileşir  meme başı çatlağı  meme çatlaklarına ne iyi gelir gögüs ucu yarası nasıl geçer gögüs ucu catlakliklari meme ucu çatlaması gögüs ucu yarası nasıl düzelir gögüs ucu yarasi kadınlar kulübü en iyi meme ucu kremi emzirirken meme ucu gögüs çatlakları için ne yapmalıyız dogum sonrası gögüs yaraları emzirme memede yara dogumdan sonra gögüs yaraları meme ucu yarasina ne iyi gelir emzirmede memenin yara olması meme yarasi meme ucu yarıkları

 

 


Bebek hazırlıklarına heyecanla başlamış sevgili anneler, bu yazılarım da ilginizi çekebilir:

Hafta Hafta Hamilelik Takibi Yazıları

Bebek Hazırlıkları: Doğum öncesi hazırlıklar

Bebek Hazırlıkları: Anne ve Bebek Bakımı için tüm ihtiyaçlar

Bebek Hazırlıkları: Bebek Odası Hazırlıkları 

Bebeğiniz için mutlaka bir dönence alın.. neden mi? Gaz sorunundan kurtulmak için.. mutlaka okuyun!!

Bebek Hazırlıkları ile ilgili tüm yazılar için tıklayın


*Sitedeki bütün içeriğin sahibi http://www.annesininmelegi.com’dur. 

Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Annesinin Meleği’ne aittir. Annesinin Meleği’nin yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz. destekli emzirme sütyeni emzirme sütyeni penti emzirme sütyeni modelleri emzirme sütyeni tavsiye emzirme sütyeni kom toparlayıcı emzirme sütyeni emzirme sütyeni en ucuz emzirme sütyenleri ve atletleri emzirme sütyeni kadınlar kulübü,En Çok Tavsiye Edilen, En Rahat Emzirme Sütyeni Çeşitleri,

All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to Annesinin Melegi regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com.


Comments

 1. Merhabalar
  Emzirme atleti markasını paylaşmanızı rica ederim.
  Harika yazılarınız için tekrar teşekkürler

 2. ben de tecrübelerinizden yararlanmak isterim 🙂

  • Annesinin Meleği Says: Haziran 5, 2017 at 12:09 am

   Meryem merhaba,
   Meleğinizle sağlıklı, mutlu, güzel bir ömür dilerim.
   email adresinize ilettiğim listede pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Emzirme sütyeni ve atletini hangi markadan alırsan mutlaka yüzde yüz pamuklu olmasına dikkat et.
   Paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemize yorum bırak. Site gönüllülükle ve sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülüyor. Aldığımız her güzel, içten yorum bizi çok mutlu ediyor. Siteyi canlı ve aktif tutmak ve yeni annelere destek olmak için motivasyonumuzu güçlendiriyor.

   Sevgiler,
   Özellikle göğüs ucu bakımı ile ilgili yazımı doğumundan önce mutlaka okumalısın: Göğüs ucu bakımı ile ilgili yazımı okumak için tıkla!
   Aklına takılan tüm konular için bize yaz..

 3. merhaba yazınız çok bilgilendirici olmuş bende emzirme atleti ve sütyeni markalarını öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

  • Annesinin Meleği Says: Haziran 5, 2017 at 12:11 am

   Güzel yorumun için teşekkürler Yasemin,
   e-posta adresine ilettiğim bebek ihtiyaçları excel listesinde pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Emzirme sütyeni ve atletini hangi markadan alırsan mutlaka yüzde yüz pamuklu olmasına dikkat et.
   Paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemize yorum bırak. Site gönüllülükle ve sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülüyor. Aldığımız her güzel, içten yorum bizi çok mutlu ediyor. Siteyi canlı ve aktif tutmak ve yeni annelere destek olmak için motivasyonumuzu güçlendiriyor.
   Meleğini sağlıkla büyütmeni dilerim.

   Sevgiler,
   Özellikle göğüs ucu bakımı ile ilgili yazımı doğumundan önce mutlaka okumalısın: Göğüs ucu bakımı ile ilgili yazımı okumak için tıkla!

 4. Merhaba memnun kaldığınız atlet markalarını ve göğüs pedi markalarını öğrenebilir miyim?

 5. Baran busra Says: Şubat 14, 2017 at 11:18 pm

  Merhaba,bende tecrubesiz anne adayiyim banada marka onerilerinizi gonderir misiniz?

  • Annesinin Meleği Says: Şubat 22, 2017 at 10:17 pm

   Merhaba Büşra,
   Meleğinizle sağlıklı, mutlu, güzel bir ömür dilerim. e-posta adresine ilettiğim bebek ihtiyaçları excel listesinde, anne sütü sağma makinesinden pişik kremine, hastane çantası hazırlıklarından, bebeğinize uygun evinizi nasıl düzenlerseniz önerilerine ve anne sütünü önemseyen sitemizin emzirme sürecinde anneye destek yardımcı ürünlere kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Ayrıca listede anne ve bebek ürünlerinde güvenilir marka önerilerimi bulabilirsin. Umarım bebek ihtiyaçlarına yönelik hazırladığım listem sana yardımcı olur.
   Sevgiler

 6. Fatma Aktaş Says: Şubat 11, 2017 at 11:24 pm

  Merhaba banada emzirme atleti ve sütyeni ile ilgili marka ları söyleyebilir misiniz

  • Annesinin Meleği Says: Şubat 12, 2017 at 10:48 pm

   Merhaba Fatma
   Meleğinizle sağlıklı, mutlu, güzel bir ömür dilerim. e-posta adresine ilettiğim bebek ihtiyaçları excel listesinde, anne sütü sağma makinesinden pişik kremine, hastane çantası hazırlıklarından, bebeğinize uygun evinizi nasıl düzenlerseniz önerilerine ve anne sütünü önemseyen sitemizin emzirme sürecinde anneye destek yardımcı ürünlere kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Ayrıca listede anne ve bebek ürünlerinde güvenilir marka önerilerimi bulabilirsin.
   Sevgiler.

 7. yazılarınız çok açıklayıcı olmuş.ben de bu konuda kararsız kalanlardanım.Malum kış ayında doğum yapacağım marka tercihleriniz hakkında bilgi verirseniz sevinirim.Bir de tabi korse kullanmalımıyım ya da hangi tip korse daha iyi olur.

  • Annesinin Meleği Says: Kasım 21, 2016 at 9:37 pm

   Merhaba Yeşim,
   GÜzel yorumun için teşekkürler. e-posta adresine ilettiğim listede pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Doğum yaptığım hastanede fizyoterapist korse kullanımını hiç önermedi. Karın kaslarının tembelleşerek deforme olacağını söylemişti. Korse kullanmadım, sadece mekik çektim. Hakikaten korse kullanan arkadaşlarımın karın derisi sarktı. Bu yüzden korse markası önermiyorum. Sevgiler

 8. Merhaba,
  Ben de emzirme atlet ve sutyen markalarını ve indirimli satan markaları paylaşmanızı rica edeceğim. Acaba doğum sonrası korse kullandınız mı? Kullandıysanız deneyiminizi paylaşabilir misiniz lütfen? Ve evet, ben de ayrıca yenidoğan bebek hazırlıkları listenizi görmek ve bilgilenmek isterim 🙂 Çok teşekkürler.

  • Annesinin Meleği Says: Eylül 18, 2016 at 11:42 pm

   Merhaba Cihan,

   Tebrikler, en heyecanlı dönemdesin. Hamileliğin hareketlerini iyice yavaşlatmadan, gezmek görmek istediğin civardaki yerlere git, sinema tiyatroda görmediğin filmleri ve oyunları takip et. Aklındaki kitapları oku. Bebeğinle birlikte bir süre bebek bakımı oldukça yoğun vaktini alacak, aklındakileri yapmaya fırsat olmayacak. Email adresine ilettiğim yenidoğan bebek hazırlıkları listedinde pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine, dönence gibi bebek odası aksesuarlarına kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum.
   Paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemize yorum bırak. Site gönüllülükle ve sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülüyor. Aldığımız her güzel, içten yorum bizi çok mutlu ediyor. Siteyi canlı ve aktif tutmak ve yeni annelere destek olmak için motivasyonumuzu güçlendiriyor.
   Meleğini sağlıkla büyütmeni dilerim.
   Sevgiler,

 9. Acaba doğum sonrası korse kullandınız mı? Varsa deneyiminiz ve tercih ettiğiniz markayı paylaşabilir misiniz? Teşekkürler

  • Annesinin Meleği Says: Eylül 18, 2016 at 11:23 pm

   Merhaba Cihan,
   Doğum yağtığım hastanenin fizyoterapisti korse kullanmamı önermedi. Doğum sonrası korse kullanımının karın kaslarının bozulmasına ve karnımızdaki derinin sarkarak deforme olmasına sebep olduğunu belirtti. Hakikaten karnım biraz yavaş indi ama deforme değil. Korse kullanan arkadaşlarımın karnı biraz sarkık deri görünümlü. Elbette seçim senin ama ben korse kullanmadığıma memnunum. Sevgiler

 10. Ben de emzirme atleti ve sutyeni markalarını ve indirimli satan markaları paylaşmanızı rica edeceğim.

 11. İNCİ SUBAŞI Says: Temmuz 13, 2016 at 2:34 pm

  merhaba atlet olarak memnun kaldıgınız marka isimlerini verebilir misiniz 🙂

  • Annesinin Meleği Says: Temmuz 14, 2016 at 11:35 pm

   Merhaba İnci,

   e-posta adresine emzirme atletinde tercih ettiğim markayı ilettim. Ayrıca emailinde yenidoğan bebek hazırlıkları listem ve emzirme sütyenlerini indirimli satan kaliteli markalardan da bahsettim. Bebeğini sağlıkla büyütmeni dilerim,

   Sevgiler

   • Merhaba
    emzirme atleti ve sütyenlerinde hangi markaları tercih ediyorsunuz bilgilendirirseniz sevinirim ayrıca yazılarınız çok faydalı ve bilgilendirici teşekkür ederim.

    • Annesinin Meleği Says: Kasım 15, 2016 at 11:12 pm

     Merhaba Figen,

     annesininmelegi.com hakkında övgü dolu sözlerin için teşekkürler. E-posta adresine ilettiğim listede pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Güvenilir bebek ürünleri için marka önerilerimi de e-posta adresinde bulabilirsin. Paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemize yorum bırak. Site gönüllülükle ve sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülüyor. Aldığımız her güzel, içten yorum bizi çok mutlu ediyor. Siteyi canlı ve aktif tutmak ve yeni annelere destek olmak için motivasyonumuzu güçlendiriyor.

     Aklına takılan tüm konular için bize yaz..

     Sevgiler,

     Özellikle göğüs ucu bakımı ile ilgili yazımı okumanızı mutlaka öneririm. Göğüs ucu bakımı ile ilgili yazımı okumak için tıklayınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir