Yepyeni bir çocuk atölyesi: “Eğlenceli Fikirler Merkezi” İstanbul Modern’de

0

Genç İstanbul Modern, Çocukları ve Aileleri Oyun Dünyasını Keşfe Çağırıyor

 

Genç İstanbul Modern, Çocukları ve Aileleri Oyun Dünyasını Keşfe Çağırıyor, “Eğlenceli Fikirler Merkezi”,Taşın İçinde Saklı Kuş, Ayın Altında, Dokunduğum Dünya, Oyunbaz Nesneler, Matisse-Picasso, Su İçinde Suluboya, Işığın Sihri, Tasarım Atölyesi, Sanat Sirki, Sanat Fabrikası, Module Home, Blobterre, Meka-Kolaj, Hareketin Büyüsü, Harflerin Dünyası, Havalı Nesneler, Plastik Bahçe ve Herkesin Kendi Bakış Açısı Var adlı atölye çalışmaları

“Eğlenceli Fikirler Merkezi”

İstanbul Modern Sanat Müzesi, Paris’teki Centre Pompidou işbirliği ve Eğitim Sponsoru Garanti Bankası’nın katkılarıyla on sekizincisini gerçekleştirdiği Genç İstanbul Modern, 6 Nisan – 17 Haziran 2016 tarihleri arasında “Eğlenceli Fikirler Merkezi” ile çocuklara, yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri bir oyun alanı sunuyor.

İstanbul Modern Sanat Müzesi, Paris’teki Centre Pompidou işbirliği ve Eğitim Sponsoru Garanti Bankası’nın katkılarıyla gerçekleştirdiği Genç İstanbul Modern etkinliklerini “Eğlenceli Fikirler Merkezi” ile sürdürüyor.
6-10 yaş grubundaki çocuklar ve 3-5 yaş grubu çocuklu aileler için düzenlenen program, Yeni Zelandalı sanatçı Peter Robinson’ın çalışmalarında en çok konu aldığı oyun kavramından esinleniyor. Program çocukların sevdikleri oyunlardan yola çıkmalarını, yeni oyunlar geliştirmelerini, oynarken görsel dünyalarını güçlendirmelerini amaçlıyor. Program, strateji geliştirmek, kuralları belirlemek, hedefler oluşturmak gibi oyun dünyasına ilişkin süreçleri ele alıyor.
“Eğlenceli Fikirler Merkezi” adlı program, pazartesi hariç hafta içi her gün saat 10.00, 13.00 ve 15.00’te okul gruplarına ücretsiz olarak düzenleniyor. Haftasonu programları ücretlidir.Etkinlik takvimi için web sitesinden takip edilebilir. Bir saat süren atölyeler 25 çocukla ya da 15 aile ile gerçekleştiriliyor.

Peter Robinson (1966)

Yeni Zelandalı sanatçı Peter Robinson, Ashburton, Canterbury’de 1966 yılında doğdu. Sanatçı, Canterbury Üniversitesi’nin Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden 1989 yılında mezun oldu. Ardından Avustralya, Avrupa ve ABD’deki sanat dünyasında ön plana çıkan işler üreterek, 49. Venedik Bienali ve 13. İstanbul Bienali’nde Yeni Zelanda’yı temsil etti. Sanatçı, Yeni Zelanda yerlilerinden Maori kabilesine ait kökenini, ürettiği resim, heykel ve yerleştirmelerindeki kavramlarda kullanarak kimlik ve aidiyet konularını işler. Sanat çalışmalarında, çelik, polistiren ve keçe gibi kullandığı malzeme çeşitliliği kadar oyun kavramı da önemli rol oynar.

 

Genç İstanbul Modern

Genç İstanbul Modern, İstanbul Modern’in Paris’teki Centre Pompidou işbirliği ve Eğitim Sponsoru Garanti Bankası’nın katkılarıyla gerçekleştirdiği bir eğitim programı dizisidir. Taşın İçinde Saklı Kuş, Ayın Altında, Dokunduğum Dünya, Oyunbaz Nesneler, Matisse-Picasso, Su İçinde Suluboya, Işığın Sihri, Tasarım Atölyesi, Sanat Sirki, Sanat Fabrikası, Module Home, Blobterre, Meka-Kolaj, Hareketin Büyüsü, Harflerin Dünyası, Havalı Nesneler, Plastik Bahçe ve Herkesin Kendi Bakış Açısı Var adlı atölye çalışmalarını tamamlayan Genç İstanbul Modern, çocuk ve aileleri “Eğlenceli Fikirler Merkezi” başlıklı 19. etkinliğiyle ağırlıyor.

Genç İstanbul Modern’in uluslararası etkinlik dizisinin bir parçası olan “Eğlenceli Fikirler Merkezi” adlı çalışma, 6 Nisan – 17 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Genç İstanbul Modern’de çocuklar sanatçıları tanıyor, sanatsal yaratının gizemlerini anlıyor, işlevleri, çağrışımları ve hissettirdikleriyle nesneleri keşfediyor, etkileşimli oyunlarla farklı deneyimler kazanıyor.

Rezervasyon ve ayrıntılı bilgi için: 0212 334 73 41

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz