Bebeklerde isilik nasıl tedavi edilir?

Sıcak döküntüleri olarak da bilinen isilik isilik isilik tedavisi isilik nasıl geçer yüzdeki isilik nasıl geçer isilik nedir isilik neden olur isilik için ne yapılır yüzde isilik isilik evde nasıl tedavi edilir çocuklarda isilik yetişkinlerde isilik çözüm yenidoğan bebekte isilik bebeklerin yüzünde isilik neden olur bebeklerde isilik neden olur bebeklerdeki isilik nasıl geçer yetişkinlerde isilik bebeklerde isilik nasıl olur bebeklerde yüzde isilik neden olur isilik ne iyi gelir 1 isilik ilacı yeni doğan bebeklerde isilik yeni doğan bebeklerde isilik nasıl geçer yeni doğan bebekte isilik nasıl geçer yeni doğan bebekte isilik neden olur 1 yenidoğan isiliği bebek isiliği 3 yeni doğan bebeklerde isilik neden olur yenidoğan isilik nasıl geçer bebek isiliği nasıl geçer 3 isilik tedavisi bebeklerde bebeklerde kafada isilik bebeklerde isilik ne iyi gelir 1 bebek isilik nasıl geçer isilik nasıl geçer bebeklerde isilik görselleri bebeğim isilik oldu bebek isilik tedavisi 1 isilik kremleri yenidoğan bebek isilik 1 bebeklerde isilik resimli bebeklerde yüzde isilik nasıl geçer bebek boynunda isilik bebek isilik ne iyi gelir isilik kremi isiliğe iyi gelen şeyler bebekler için isilik kremi isilik krem bebek yüzünde isilik nasıl geçer 4 bebeklerin yüzünde isilik nasıl geçer bebeklerde boyunda isilik bebek yüzündeki isilik nasıl geçer isilik için krem bebek için isilik kremi bebeklerde yüzünde isilik 3 bebeğimin yüzünde isilik isilik için ilaç isilik bitkisel tedavisi en iyi isilik kremi yeni doğan bebeklerde yüzde isilik isiliğe iyi gelen krem bebeklerde isilik tedavisi ve isilikten korunma yenidoğan bebeğin yüzünde isilik yeni doğan bebeklerin yüzünde isilik 4 isilige hangi krem iyi gelir 1 isilik gibi sivilce nasıl geçer ellerde isilik isiliğe iyi gelen kremler yenidoğan bebek yüzünde isilik bebeklerde isilik için krem 1 aylık bebek yüzünde isilik bebeklerin yüzündeki kızarıklık nasıl geçer bebeklerde kulak arkasında mantar isilik kremi isimleri bebeklerde cilt kuruluğu isiliğe doğal çözüm bebek deri hastalıkları 1 bebekte yüzde kızarıklık bebeklerde yüzde kızarıklık bebeklerin yüzünde kızarıklık bebeklerde yüzünde kızarıklık bebeklerde cilt kuruluğu için krem bebeklerin yanaklarında isilik isilik nasıl geçer bitkisel bebeklerin yüzünde kızarıklık neden olur bebeklerde cilt lekeleri yeni doğan bebeklerde cilt kuruluğu bebek yanaklarında isilik 1 bebek cildi kızarıklık 2 bebeklerde kuru cilt bebekte cilt kuruluğu bebeklerin yüzündeki kızarıklık 6 bebeğimin yüzünde kızarıklık var bebeklerde kulak arkası mantarı bebeklerin cildi neden kurur yüzdeki isilik gibi sivilceler nasıl geçer yeni doğan bebekte yüz kızarıklığı bebek cilt problemleri yetişkinlerde yeni doğan bebeklerde yanak kızarıklığı bebek bezi isiliği

Bebeğim isilik oldu, ne yapmalıyım?

Bebeklerde İsilik Neden Olur, Nasıl Tedavi Edilir? isilik neden olur,isilik nasıl geçer,

Sıcak yaz günlerinde yetişkinlerden çok daha fazla terleyen bebeklerin/çocukların yeteri kadar sıvı aldıklarından emin olun… Yaz aylarında havaların ısınması ile cilt hastalıkları artış gösterir. Yaz aylarında bebeklerimizin hassas ciltlerine bağlı sorunların başında isilik gelir.

Tıp dilinde Miliaria olarak adlandırılan isilik, çoğunlukla yaz aylarında ortaya çıkar ve ter kanallarının tıkanması ile meydana gelir. Tıkanan ter kanalları vücutta küçük kabarcıklara neden olur. İsilik, gözeneklerin kapanması sonucu oluşan deri döküntüsüdür. Halk arasında sıcak döküntüsü olarak da adlandırılan isilik, kış aylarında çok sıkı giydirilen bebeklerin aşırı terlemesiyle de oluşabilen bir deri hastalığıdır. İsilik, aileleri görünümüyle endişelendirse de gerekli önlemleri aldığınızda, 3-4 gün içinde kaybolur.

İsilik neden olur?

İsilik her yaş gurubunda hatta yetişkinlerde dahi görülebilmesine rağmen en çok küçük bebeklerde görülür. Çünkü bebeklerin cilt gözenekleri yetişkin insanlara göre daha küçüktür ve terlediklerinde teri gözeneklerinden atmaları daha zordur. Yetişkinler gibi terleğinde üstünü değiştiremediği için eğer aileleri veya bakıcıları tarafından yoğun terledikleri farkedilmezse, uzun süre terli eşyaları ile kalabileceğinden malesef bebekler daha fazla isilik olur. Bebeklerde ciltten atılamayan ter,  ciltte gözenekleri tıkar ve bu da bebeğimizin isilik olmasına sebep olur. Ter salgısının deri altında kalmasından oluşan bu kabarcık ve döküntüler sıcak havada ya da bebeğin aşırı sıcak ortamda tutulması ile daha da artar.

İsilik vücudun hangi bölgelerinde oluşur?

Hava aldırmayan, sentetik, dar ve kalın giysiler terlemeyle birlikte ciltte minik su kabarcığı benzeri döküntülerin oluşmasına sebep olur. Ter bezi kanallarının tıkanmasıyla oluşan isilik, çocuklarda en çok boyun, ense, eklem iç kısımlarında ve bez kenarlarında görülür. Bebeğin iç çamaşırının lastikli bölgelerinin değdiği yerlerde de oluşur. Yüzde alın, göz kapağı, burun gibi bölgelerde de görülebilir. Özellikle kilolu bebeklerde eklem birleşimlerindeki boğum yerleri isilik olur.

Özellikle yaz aylarında kendini gösteren isilik, ter kanallarının tıkanması sonucu ortaya çıkmaktadır. Vücutta ki küçük kabarcıklara neden olan...isilik neden olur,isilik nasıl geçer,İsilik nasıl geçer,Bebeklerde isilik nasıl geçer,İsiliği nasıl önleyebiriz,İsilik nedir,Bebeklerde isilik nasıl geçer,Sıcak döküntüleri, sıcak döküntüsü,Bebeklerde isilik nasıl önlenir, bebeklerde isilik nasıl geçer, isilik problemi, isilik tedavisi, bebeklerde isilik belirtileri,bebeklerde ve yetişkinlerde isilik nasıl geçer, isilik nedir,BEBEĞİN İSİLİK OLMAMASI İÇİN ALINABİLECEK ÖNLEMLER,yetişkinlerde isilik nasıl geçer,büyüklerde isilik nasıl geçer,isilik nasıl tedavi edilir,bebeklerde isilik nasıl geçer,bebek isilik nasıl geçer,çoçuklarda isilik nasıl geçer,isilik tedavisi,bebeklerde isilik neden olur,yetişkinlerde isilik nasıl geçer,büyüklerde isilik nasıl geçer, isilik nasıl tedavi edilir, bebeklerde isilik nasıl geçer,bebek isilik nasıl geçer,çoçuklarda isilik nasıl geçer,isilik tedavisi,bebeklerde isilik neden olur,isilik neden olur,isilik nasıl geçer,

Bebeklerde isilik nasıl önlenir? İsilik nasıl tedavi edilir?

İsiliğin önlenmesi için, teri emen pamuklu giysileri tercih etmek, her gün bebeklerimize/çocuklarımıza duş aldırmak ve serin yerlerde bulundurmaya çalışmak gerekir. Bebeğiniz/çocuğunuz isilik olduysa küvetinizi yoksa leğeni suyla doldurun bırakın miniğiniz suyla keyfince oynasın. Bebeğinizin terle tıkanmış gözenekleri bir güzel açılsın ve rahat etsin. Bu yöntemle bile isiliklerin rengi kırmızılıktan kurtulur. Sadece bunu deneseniz dahi farkı görebilirsiniz. Bebeğinizi banyosu esnasında isilik olan bölgeleri suyla hafifçe yıkayın, fakat aşırı ovalamayın ve sert sabun, lif gibi cisimler kullanmayın. Cildin ph dengesini koruyan banyo ürünleri tercih edin. Banyo şampuanınızın sabun içermemesine önem verin.  Banyo sonrasında vücutta tüm bölgeleri, boğum aralarını, koltuk altlarını, boynunu iyice kurutulmalı ve nemli bırakılmamalısınız. Bebeğinizin altını sık sık değiştirerek, altını bir süre açık bırarak tamamen cildininin kuruması sağlanmalıdır. Bebeğinizin altını nemli iken bağlamayın.

İsilik olan bebeğinizin/çocuğunuzun cildine bir süre nemlendirici losyon, krem sürmeyi bırakmanızı öneririm. Sıcak havalarda losyonlar kremler gözenekleri tıkayarak bebeğinizde isilik oluşumuna sebep olur.

Bebeğinizin eşyalarını yıkadığınız temizlik ürünleri mutlaka gözden geçirmelisiniz. Bebeğinizin eşyalarında deterjan vb. ürünlerde bebeğinizin cildinde çeşitli sorunlara sebep olur. Bebeğinizin eşyalarını yıkarken dikkat etmeniz gereken konular ile ilgili önerilerimizi incelemek için tıklayınız.

[dropcap3]B[/dropcap3]ebeğin terlemesi isiliğin geçmesini engeller….

Bebeğinizi sık sık yıkamanız ve terli bırakmamanız isiliğin oluşmamasına ve isiliğin tedavi edilmesine yardımcı olur.
Bebeğinize pamuklu giysiler giydirerek, bebeğiniz terlediğinde giysilerin teri emmesini ve böylece isiliğin oluşmasını engellemiş olursunuz. Bebeğinizi ince katlar halinde giydirerek hava ısındığında katları azaltabilirsiniz. Unutmayın üşür endişesiyle kalın kalın giydirilen çocuk terler ve isilik olur, bu korumacı ama yanlış tutum ile bebeğinizin isilik olmasına siz neden olursunuz.

Bebeğin cildinde kaşıntı varsa doktor kontrolünde kaşıntı giderici kremler kullanılabilir.
Eğer bebeğinizin isiliği 3-4 gün içinde geçmemişse veya giderek yayılıyorsa ve bebeğinizin ateşi yükselmişse mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna görünmeniz gerekmektedir. Ateş bir enfeksiyon, virüs habercisi olabilir. Tüm önlemleri aldığınız halde, isilik döküntüleri geçmek bilmiyorsa başka bir alerjik rahatsızlığın belirtisi de olabilir.

Mumsy Natural Göğüs ucu yaralarının oluşumunu önlemeye yardımcı Doğumdan önce ve sonra Mumsy Natural® emzirme ürünlerini kullanan anneler göğüs ucu yaraları ve ağrılarını yaşamadan bebeklerini daha uzun süre emziriyor.

Sitedeki bütün içeriğin sahibi annesininmelegi.com’dur.

Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında annesininmelegi.com’a aittir. annesininmelegi.com’un yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz. All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to annesininmelegi.com regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com.

1 Yorum

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz