Pera Çocuk Atölyeleri’nde Çocuklar Teknoloji ve Sanatı Bir Arada Deneyimliyor

Pera Çocuk Atölyeleri’nde Çocuklar Teknoloji ve Sanatı Bir Arada Deneyimliyor. Pera Çocuk,Atölyeye katılımı,Microsoft ile Kod Saati: Minecraft,Düşün, Tasarla, Üret,Katherine Behar, Veri Girişi,istanbul etkinlikleri,çocuk etkinlikleri,haftasonu etkinlikleri,istanbul çocuk etkinlikleri

24 Eylül – 16 Ekim 2016

Pera Çocuk, “Katherine Behar, Veri Girişi” sergisi kapsamında dijital teknolojileri öne çıkaran iki yeni ve eğlenceli atölye düzenliyor. 7-12 yaş gruplarına yönelik hazırlanan yazılım sanatı atölyelerinde çocuklar, teknolojiyle yapabileceklerinin sınırlarını zorluyor.

 

“Düşün, Tasarla, Üret” adlı atölye çocuklara, 3 boyutlu düşünebilme ve düşündüğünü dijital ortamda eğlenceli bir şekilde tasarlayabilme imkanı sunuyor. Atölye 24 Eylül Cumartesi günü saat 11:00-13:00 arasında, 3Dörtgen eğitmenliğinde gerçekleşiyor. Çocuklar ürettikleri 3 boyutlu tasarımları, günün hatırası olarak birkaç gün sonra müzeden teslim alabilecekler.

 

Pera Eğitim ve Microsoft iş birliği ile hazırlanan Microsoft ile Kod Saati: Minecraft” atölyesi, çocukların yazılım dünyasını keşfetmelerine yardımcı oluyor. 16 Ekim Pazar günü saat 12:30- 14:30 saatleri arasında gerçekleşen atölye, çocukların sergi turu ile başlıyor. Ardından Code.org’un tüm dünyada sürdürdüğü ve Microsoft’un da başından bu yana destek verdiği “Kod Saati” uygulaması yazılımıyla tanışan çocuklar, iki boyutlu Minecraft dünyasında blokları birleştirerek bilgisayar kodu yaratıyor.

 

“Düşün, Tasarla, Üret” atölye katılım ücretleri 7-12 yaş için 50 TL.

Microsoft ile Kod Saati: Minecraft” atölyesi ücretsizdir.

 

Atölyeye katılımınız için bir dizüstü bilgisayar ve mouse getirmeniz yeterli.

10 kişilik kontenjanı bulunan atölyelerin biletleri Biletix üzerinden temin edilebilir. Atölye katılım ücretleri PERAkart Aile sahiplerine %50 indirimli.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz