Doğum Sürecine Sağlıkla Hazırlanın Hamilelik / Ücretsiz Etkinlikler

Hamilelik ve doğum süreci ile ilgili kafa karışıklığı ve endişe yaşayan anne baba adayları bu dönemin keyfini çıkarmayı atlayabiliyor. Ortalama 40 hafta süren hamilelik yolcuğunun keyifle geçirilmesi için bilinçli olmak ve doğru hazırlıkları yapmak büyük önem taşıyor. Her yıl ücretsiz olarak düzenlenen Memorial Doğuma Hazırlık Kursları, hamilelik sürecinin sağlıklı bir şekilde tamamlanması ve bebeğin bakımına dair pek çok sorunun yanıtını arayan çiftleri ebeveyn olmaya hazırlıyor.

 

Bebeğin anne karnındaki gelişiminden doğumuna kadar olan tüm süreç ele alınıyor

Memorial Ankara Doğuma Hazırlık Kursu’nda anne karnındaki bebeğin gelişimi, takibi ve gebelik süresince yapılması gereken testler ve doğumun nasıl olması gerektiği kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından anne ve baba adaylarına aktarılmaktadır. Anestezi doktoru da doğum ağrısını azaltıcı yöntemleri katılımcılarla paylaşmaktadır. Gebelik oluşumu, gebelik süresince anne adaylarında meydana gelen fizyolojik değişiklikler, gebelik süresince risk oluşturabilecek durumlar ele alınmaktadır. Ayrıca, anne adayı gebelik süresince dengeli ve yeterli beslenme hakkında beslenme ve diyet uzmanı tarafından bilgilendirilmektedir.

 

Rahat bir doğum için uygulamalı gebelik egzersizleri gösteriliyor 

Eğitimde gebelik sürecinin ardından bebek doğduktan sonraki süreçle ilgili bebeğin beslenmesi, anne sütü ve emzirmenin önemi, bebeklik ve çocukluk dönemi aşıları ile bebek bakımı ile ilgili pratik bilgiler anlatılmaktadır. Anne adayları, uzman psikolog tarafından gebelikte ve sonrasında psikolojik değişimler ile ilgili bilgilendirilmektedir. Ayrıca gebelik boyunca ortaya çıkabilecek duruş ve yürüyüş bozukluklarını önlemek ve rahat bir doğum süreci geçirmek amacıyla uygulamalı gebelik egzersizleri de anlatılmaktadır. Gebelikte ağız ve diş sağlığı ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler de bu eğitimlerde anlatılan konular arasında yer almaktadır.

Doğuma Hazırlık Kursu 08,15, 22 Ekim ve 05 Kasım Cumartesi günleri, 10.00-12.00 saatleri arasında, Memorial Ankara Hastanesi Konferans Salonu’nda ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. 444 7 888 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alarak kayıt yaptırılabilmektedir.

Göğüs Ucu yaraları nasıl önlenir? Meme ucu çatlakları nasıl tedavi edilir? gögus ucu catlaklari,gögus ucu catlaklari,gögüs yaralarına ne iyi gelir,gögüs ucu yarasına ne iyi gelir,gögüs ucu yarası nasıl iyileşir,gögüs ucu yaraları için,emzirme gögüs ucu yaraları,meme ucu yarası,emzirirken yara olan memeye ne iyi gelir,gögüs ucu yaralarına,meme ucu yarasi,emziren annelerde memede yara nasıl tedavi edilir,emziren annelerin gögüs ucu yarasına ne iyi gelir,emziren annenin gögüs yarası nasıl geçer,emzirirken memenin yara olması,emzirme döneminde gögüs yarası,gögüs catlakları nasıl geçer,gögüs ucu catlakları icin,gögüs ucu yarası nasıl düzelir,gögüs yaraları,göğüs ucu yaraları nasıl geçer,meme ucu catlaklari,meme ucu yaralarina ne iyi gelir,meme ucu yarasına ne iyi gelir,dogumdan sonra gögüs yaraları,gögüs ucu mantarina ne iyi gelir,gögüs yaraları nasıl geçer,meme ucu catlaklarina ne iyi,meme ucu çatlağı,meme ucu çatlakları. Meme uçlarında yara.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir