fbpx

Bebek İhtiyaç Listesi


Bebek Hazırlıkları

Yenidoğan Bebek İhtiyaç Listesi

Sevgili anne adayı, harika bir dönemdesin. Hamileliğin bittiğinde hamileliği özlediğini fark ederek şaşıracaksın. Hamileliğin esnasında bebek ihtiyaçlarına yönelik hazırlıklarının ne kadarını tamamlarsan, maddi ve manevi olarak o kadar rahat edeceksin.

Biliyorsun annelik diğer sorumluluklarının yanına eklenen 7 gün 24 saatlik bir görev ve sorumluluk getiriyor. Reklam sloganları bile “çocuk da yaparım kariyer de…” diyerek kadınlara bir sürü görev yüklüyor. İnsan sormadan edemiyor, hem kariyer yapıp hem çocuk yapacaksam, baba ne yapacak? Haksız mıyım?

Anne olmak hayatına kattığı güzellikleriyle birlikte pek çok “ilk”i ve zorluğu da beraberinde getiriyor. Anne olarak hepimizin ilk olarak geçtiği hamilelik süreci ve akabinde doğumdan sonra bebeklerimizi ve çocuklarımızı yetiştirirken yaşadıklarımız benzer.annesininmelegi.com hamilelik, bebek hazırlıkları, bebek gelişimi, eğitimi ve sağlığını korumaya yönelik deneyimlerini ve önerilerini paylaşırken”Oh, yalnız değilmişim” diyen takipçilerinin yanında.

Bebeğini beklerken, bebeğinin sağlığı, gelişimi, bakımı ve eğitimi  ile ilgili herşeyi bilmek istiyorsun. Sevgili anne adayı, bebeğin ne kadar şanslı! Bebeği doğmadan her şeyi dört dörtlük hazırlamaya, bebeğini anlamaya çalışan bir anneye sahip. Bebeğin doğmadan önce hazır etmeyi arzuladığın detaylara dair hazırladığım bebek ihtiyaç listesi umarım yararlı olur.

Aşağıda sıraladığım Bebek İhtiyaçları Listesinde doğumdan, yürümeye başlayıp etrafı keşfe çıkan bebeğinin ihtiyaçlarına dair tüm detaylar var. Eğer doğum öncesi bebek ihtiyaçlarını bilmek ve bebek hazırlıklarımı sadece en başta ihtiyaç duyacaklarımla şekillendirmek istiyorum derseniz, bütçenizini yormadan hazırlıklarını yapman için bebeğinin ilk dönemi için gerekli ihtiyaçlarını tamamlamanı, ihtiyaç duydukça diğer ürünleri tamamlamanı öneririm.  Doğum Öncesi Bebek Hazırlıkları yazımıza tıklayın!

Bebeğini anne sütü ile büyütecek anneler hamileliğinde göğüs ucu yaralarına önlem almalı!

Bebek alışverişi listemin başlıklarına geçmeden önce bence en önemli doğuma hazırlık konusu olan emzirmeye hazırlıktan bahsetmem gerekiyor.

Eğer bebeğini anne sütü ile büyütmek istiyorsan, bence bebek hazırlıkları içerisinde en önemli hazırlık annelerin göğüs ucu yaraları oluşmaması için hamileliğinin son 2 ayında göğüs ucu kremini düzenli kullanmasıdır. Bebek ihtiyaçları listenizdeki ürünleri kısa sürede ya da ihtiyaç duydukça alabilirsiniz. Fakat hamileliğinde göğüs ucu bakımını ihmal edersen ağrılı göğüs ucu yaraları ile zor zamanlar geçirebilirsin. Önerdiğim kremi kullanarak önlem alabilirsin. Ya da ihmal edip göğüs ucu yaraları ile tanıştıysan krem ve losyon önerimi hemen kullanmaya başlamanı öneririm.  Ben ilk bebeğimde yaşadığım göğüs ucu çatlakları dolayısıyla her paylaşılan öneriyi, işe yaramaz bir sürü şeyi denedikten sonra Mumsy Natural ürünlerini keşfettim. İkinci hamileliğimde önlemimi baştan aldım.

Göğüs ucu bakımı ile ilgili yazımı henüz okumadıysan, doğumundan önce mutlaka gözat: Göğüs ucu bakımı ile ilgili yazımı okumak için tıkla!

İlk bebeğimde yaşadığım göğüs ucu yaralarının acısını çok iyi bildiğimden göğüs uçlarını emzirmeye hazırlamak için ben Mumsy Natural göğüs ucu bakım kremini doğumumdan 2 ay önce kullanmaya başladım.

Doğuma giderken de yanımda göğüs kalkanları ve göğüs ucu koruyucularım vardı. Ama en önemlisi doğuma giderken yanıma, ilk bebeğimde yaşadığım göğüs ucu yaralarımdan kurtaran Mumsy Natural Göğüs ucu çatlak kremi ile her emzirmeden sonra kullanmak üzere Mumsy Natural göğüs ucu temizlik losyonumu aldım. Bir de şunu belirtmeden geçemeyeceğim, Mumsy Natural’ın göğüs ucu temizlik losyonu sayesinde 2. bebeğimde pamukçuk sorunu yaşamadık. Bu emzirme sorunlarına ve göğüs ucu çatlak sorununa önem vermenizi, baştan önlem almanızı öneririm.

 

Bebek İhtiyaçları Listesi

Bebek Banyo İhtiyaçları

Bebek Şampuanı

Bebeğinizin cildinin PH değerini korumak üzere üretilmiş sabun içermeyen şampuanlar tercih edin. Göz yakmayan, cildi kurutmayan, tamamen doğal içerikli ve kremsiz şampuanlar tercih edin. bebek ihtiyaçları listesi

Bebek Nemlendirici Krem veya losyonu

Bebeklerimizin cildini ve PH dengesini bozmayacak, nem dengesini sağlarken alerjik reaksiyonlara sebep olmayacak tipte organik ürünlere yönelmenizi öneririm. Bebek losyonun içeriğinde paraben, alüminyum ve çeşitli koruyucular olmadığını mutlaka kontrol edin.

Bebek Banyo Küveti

Bebek hazırlıkları yaparken ilk aldığım ürünlerden olmasına karşın, bebek küvetini bebeklerim altı aylık olana kadar kullanmadık. Biz bebeklerimizi elimizde tutarak, yahut oturur vaziyette kucağımızda yıkadık. 6. aydan 3 yaşına kadar da meleklerimizin vazgeçilmezi oldu. bebek ihtiyaç listesi

Bebek Küveti Filesi

Küvet filesini bebeklerimin oturmaya heveslendiğinde kullanmaya başladık, 5.5 -6 ay civarı..  Bebeğinizin ilk banyosundan itibaren bebek küvetini kullanacaksanız bir küvet filesine ihtiyaç duyacaksınız. Bu arada zaman geçtikçe bebeklerimizin ihtiyaçlarına ve annelerin işini kolaylaştırıcı ürün piyasaya sürülüyor. Küvet filesi yerine, bebeğinizi kolay yıkamak için geliştirilmiş alternatif süngerler banyo çözümleri, bebeğinize özel yıkama aparatları var. Küvet filesi ile sınırlı kalmayın bebek banyosunu kolaylaştırıcı ürünlere mutlaka göz atın. bebek ihtiyaç listesi Bebek Hazırlıkları

Bebek Banyo Süngeri

Bebeğimizin ilk 6 ayında herhangi bir sünger vb. malzeme kullanmadık. 6. aydan itibaren doğal sünger kullandık. Ve sık sık süngeri yeniledik. Bebek banyo süngerleri nemli şekilde saklandığından çok çabuk bakteri barındırmaya meyilli bir malzeme.

Bebek Sabunlama Bezi

Bebeğimizin ilk 6 ayında sadece su ve şampuan kullandık. Bebeğinizin ilk altı ayında cildini sürterek temizlemek doğru değil. Bebeğinizin altıncı ayından itibaren sabunlama bezi kullanarak yıkayabilirsiniz. Bebek sabunlama bezini sık sık kaynatarak temizlerseniz nemli banyo ortamında muhafaza ettiğiniz bezin hijyenik kalmasını sağlayabilirsiniz. En iyisi bebek sabunlama bezini her banyodan sonra güzelce durulayıp kurutarak saklamak.

Banyo havlusu

Bebeğinizin doğumundan itibaren başlıklı havlu ve ince bir tülbent çok iş görüyor, 2-3 adet edinin. 2 yaş civarı komik görünümlü bornoz kullanarak banyoyu iyice eğlenceye çevirdik.  Bebeğinizi kurulamak için “müslin” bezlerden de kullanabilirsiniz.Bebek hazırlıkları…

Bebe Yağı

Bebek yağı seçerken mutlaka bebe yağının içeriğini inceleyin. Paraben, alüminyum vb. içeriklerle üretilip üretilmediğini araştırın. Piyasada satılan tüm bebek yağları benim yetişkin cildimde kırmızı benekler çıkarak yoğun kaşıntıya sebep olduğundan, ben bebeklerimde bebek yağı kullanmaktan kaçındım. Bebeğinizin cildi için organik içeriğe sahip bebek losyonlarından tercih etmenizi öneririm.

Sıcak döküntüleri olarak da bilinen isilik bebeklerde sıkça rastlanan bir problemdir.Basit ve önemsiz görünse de hem bebekleri hem de anneleri üzer..isilik neden olur,isilik nasıl geçer,İsilik nasıl geçer,Bebeklerde isilik nasıl geçer,İsiliği nasıl önleyebiriz,İsilik nedir,Bebeklerde isilik nasıl geçer,Sıcak döküntüleri, sıcak döküntüsü,Bebeklerde isilik nasıl önlenir, bebeklerde isilik nasıl geçer, isilik problemi, isilik tedavisi, bebeklerde isilik belirtileri,bebeklerde ve yetişkinlerde isilik nasıl geçer, isilik nedir,BEBEĞİN İSİLİK OLMAMASI İÇİN ALINABİLECEK ÖNLEMLER,yetişkinlerde isilik nasıl geçer,büyüklerde isilik nasıl geçer,isilik nasıl tedavi edilir,bebeklerde isilik nasıl geçer,bebek isilik nasıl geçer,çoçuklarda isilik nasıl geçer,isilik tedavisi,bebeklerde isilik neden olur,yetişkinlerde isilik nasıl geçer,büyüklerde isilik nasıl geçer, isilik nasıl tedavi edilir, bebeklerde isilik nasıl geçer,bebek isilik nasıl geçer,çoçuklarda isilik nasıl geçer,isilik tedavisi,bebeklerde isilik neden olur,isilik neden olur,isilik nasıl geçer, 

Bebek Beslenmesi İhtiyaçları

Ağız Bezi 

%100 pamuktan üretilmiş müslin bezlerden bol bol temin ederek evinizde uygun fiyata ağız bezi dikebilirsiniz.

Biberon

Doğumunuzdan sonra hastanede görüşünüz ve izniniz alınmadan bebeğinizi biberonla beslemelerine izin vermeyin. Bebeğiniz hızlı akışa sahip bir biberona alışırsa, emmeyi reddedebilir. Bebeğinizi emzirmekle ilgili ciddi sorunlar ile karşılaştıysanız, önce anne sütünü kaşık ve kupa ile vermeye çalışın. Kaşık ve kupa ile bebeğinizi besleyemezseniz kaşık biberonları deneyin. Bu önerdiğimiz seçeneklerin hiçbirine bebeğiniz alıştıramadıysanız son seçenek olarak biberon deneyin. Biberon seçiminde anne göğsünü taklit eden ürünler tercih edin. Biberon seçimi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Bpa içermeyen biberonlar tercih edin.

Biberon kurutma alanı

Yıkadığınız biberonları temiz hijyenik bir kurutma alanında kurutmalısınız.

Biberon Temizleme Fırçası

Biberon kullanımı, bebeğinizin emmeyi reddetmemesi için ilk zamanlar önerilmez. Eğer çeşitli zaruri sebeplerle kullanmak zorundaysanız, biberon fırçası almayı unutmayın. Ben hala bu tip fırçaları satın almaya devam ediyor. Dar ağızlı şişelerin içini temizlemek için başka bir çözüm yok.

Alıştırma Bardağı

Bebeğiniz 6. aylık olduğunda artık su içmeye başlayacak. Suyu bir süre biberon ile verseniz dahi, bebeğiniz yutkunmayı iyice başardığında alıştırma bardağı ile su içmeye alıştırmalısınız.Bpa içermeyen alıştırma bardağı tercih edin.

Sterilizatör

Emzik, biberon kullanan annenin mutlaka satın alması gerekiyor. Yüksek ısıda bebeğinizin eşyalarını steril ederek, çeşitli enfeksiyonlardan ve pamukçuk gibi beslenme kaynaklı ağız içini ilgilendiren sorunlardan kurtulabilirsiniz. İsmini söylerken zorlandığım bu aleti saçma alet, ben kaynatır hallederim diyerek almadım. Kızımın biberonlarını, süt sağma makinesinin aparatlarını kaynatarak başladım. Bir iki kere aceleyle elimi yaktım. Baktım hiçbir şeye yetişemiyorum, koşa koşa aldım.

Cam Rende

Bebeğiniz 4-6 aylıkken katı gıdalara başladığında,  ilk meyve suları için ihtiyacınız olacak bir ürün.

Yumuşak çatal kaşık

Bebeğiniz 6 aylıkken başladığınız ilk katı gıda denemelerinde ihtiyaç duyacaksınız. Bebeğinizin ani hareketlerinde canı acıtmayacak tipte yumuşak kaşıklar edinin.

Önlük

Bebeğinizin ilk doğduğu andan itibaren kullanılacak bir ürün. Bebeğinizin ilk zamanlarında emzirme sonrası çıkardığı fazla süt ve süt kesikleri için kullanırken, katı gıda denemeleri itibariyle zaruri bir ihtiyaca dönüşür.

Mama Koltuğu

Katı gıdaya geçen bebeğinizin oturması için ihtiyaç duyabilirsiniz. Ama bebeğinizi mama sandalyesinde bırakıp birkaç iş halledeyim diyerek bebeğinizi tehlikeye atmayın.

Saklama Kabı

Sağdığınız sütü, hazırladığınız mamayı, meyveyi,sebzeyi, çorbayı vb. saklamak üzere BPA içermeyen saklama kapları tercih edin.

Tabak takımı

Özellikle kendi başına yemek yemeye alıştırdığınız 9 aylık bebeğiniz için canlı renklerde desenli eğlenceli figürlere sahip tabak, kaşık çatal takımı alabilirsiniz. Aldığınız ürünün sert parçalara, metallere sahip olmadığından emin olun.

 

Bebekle Gezinti

Araba Koltuğu

Bebeğinizin güvenliği açısından tüm güvenlik testlerini geçen ürünler tercih edin.

Bebek Arabası

Araba koltuğu seçerken hafif, tek elle katlanır ürünler tercih edin.

Portbebe

Bebeğinizin ilk 3 ayında bebek arabasında kullanılan bir parça. Bebeğinizin oturmaya başlamasına kadar bebeğiniz yatarak taşınmalıdır. Bebeğiniz ana kucağı ve taşıma koltuğunda 2 saaten fazla vakit geçirmemelidir. Ama 3 ay için böyle bir parça için çok miktarda para harcamak ister misiniz? Karar sizin, portbebeyi bebek sepeti yerine kullandığımızdan çok memnun kaldık. Uzun bir süre evde bebek arabasıyla bulunduğumuz odada uyuttuk kızları.

Kanguru / Sling

İlk bebeğimde değil ama ikinci bebeğimde kangurudan çok faydalandım, bebeğimi sırtıma bağladım, geçtim mutfağa yemeğimi yaptım, miniği kucağıma bağladım, 3 yaşındaki kızımın elinden tutup alışverişe, parka gezmeye gittim. Uzun süreli kullanımı önerilmemekle birlikte çok rahatlık sağlayan bir ürün.

Güneş ve Yağmur Tentesi

Bebek arabasında gezdireceğiniz bebeğinizi hava şartlarına göre korumak için rüzgarlık, yağmur tentesi gibi aksesurlardan edinin

Bebek Bakım Çantası

Bebek çantası için, sırt çantası tipinde olanları tercih edin. Kolda taşınan bebek bakım çantaları anneye sadece yük. Bir kolda bebek, bir kolda çanta sizi bunaltacak detaylar. Bebek arabalarının sırt çantası tipinde ve bebek arabasına monte edilebilir bakım çanta modelleri oluyor, ben bebek arabamızın sırt çantasını uzun süre kullandım. Bebeğinizin ihtiyaçlarını taşımak üzere bölmeli bir çanta mümkünse anne sütünüzü saklamak üzere soğuk saklama bölmeli bir çanta edinin.

Emzirme Örtüsü

Lütfen eve tıkılıp kalmayın, emzirme örtünüzü bebek bakım çantanıza atın, parkta bahçede ne zaman emzirmek gerekirse bebeğinizi besleyin, haya devam edin.

 

Bebek Güvenliği İhtiyaçları

Bebeğiniz hareketlendiğinde evinizin içinde keşif gezileri başlayacak. Bebeğiniz emekleden önce bebeğinizin güvenliği için evinizde gerekli tedbirleri aldığınızdan emin olun.

Bebek oyun parkı

Bebeğinizin yanında bir süre uzaklaşacaksanız bebeğinizi oyun parkında oynaması için bırakabilirsiniz. Oyun parkında bebeğinize zarar verebilecek küçük parçalar olmadığından emin olun.

Dolap Kapağı Koruyucu

Bebeğiniz oturup, emekleme işini çözdüğünde evde keşif turlarına başlayacak, bu durumda ya erişebildiği dolaplarda kendine zarar verecek ürünleri kaldırarak oluruna bırakabilirsiniz, yahut devamlı dolap toplamaktan bunalma noktasında dolap kapağı koruyucu temin edebilirsiniz.

Güvenlik Kapısı

Özellikle birkaç katlı evlerde yaşayan ailelerin alması zorunlu bir ürün bebek güvenlik kapısı.

Kapı Kolu koruyucu

Kapılarda minikler için tercih ettikleri oyuncaklardan. Basit bir kapı kolu koruyucu ile bebeğinizin kapı ile duvar arasına sıkışmasını engelleyebilirsiniz.

Priz koruyucu

Küçük kızımın kurcalamaktan en çok hoşlandığı parçadır. Gittiğimiz hastane, okul vb. her türlü mekanda açık prizleri tespit edip o minik parmağını prizin deliklerini doldurmaya uğraşırken hayli zorluk çektim. 🙁

Sivri kenar koruyucu

Evinizde sivri köşeli eşyaları ya bir süreliğine kullanımdan kaldırın, yahut sivri kenar koruyucularından edinin.

Yenidoğan Bebek İhtiyaçları Listesi | Hamileliğin esnasında bebek ihtiyaçlarına yönelik hazırlıklarının ne kadarını tamamlarsan, maddi ve manevi olarak o kadar rahat edeceksin. Anne ve Bebek İhtiyaçları Listesi,Bebek İhtiyaç Listesi,yenidoğan Bebek İhtiyaç Listesi,Yenidoğan İhtiyaç Listesi ,Bebek ihtiyaçları, bebek için alınması gereken listesi,Bebek doğmadan önce almanız gerekenler listesi,Bebek için alışveriş,Anne Adaylarına Tavsiyeler, Yenidoğan İhtiyaçları,Yenidoğan Bebek İhtiyaç Listesi ,Yeni doğan bebeğin ihtiyaçları Kadınlar Kulübü,Bebek ve Anneler için ihtiyaç listesi,Yenidoğan ve Anne İhtiyaç Listesi,Yeni doğacak bebişler için alınması gerekenler nelerdir,Bebek İhtiyaç Listesi,Bebeğinizin İhtiyaçları Nelerdir,bebek ihtiyaç listesi kadınlar kulübü,bebek alışverişinde neler alınmalı,doğum öncesi bebek alışveriş listesi,bebek büyotları,yeni doğan bebek eksikleri,doğum öncesi ihtiyaç listesi,yeni doğan bebek ihtiyaç listesi kadınlar kulübü,bebek alışveriş listesi kadınlar kulübü, bebek güvenliği,bebek kapısı,ev kazaları

Bebek Giyim İhtiyaçları

Bebeğinizi kendinizden bir kat fazla giydirmeniz yeterli. Bebeğinizi gereğinden fazla sarıp sarmalayarak, terleyerek su kaybetmesine sebep olmayın.

Body

Bebeğinizin kafasından ve kollarından rahat geçebilen %100 cotton bodyler tercih edin. Özellikle baş bölümü genişleyebilen tipte bodyler tercih edin.

Zıbın

Zıbınlar demode kalsa da en kolay giydirilen ürünler zıbınlar, modaya takılmıyorsanız yenidoğan giyiminde zıbınla daha fazla rahat edebilirsiniz.

Tulum

Bebeğinizin uyku esnasında ısısını koruyabilmek için ayaklı tulumlardan temin edebilirsiniz

Patikli patiksiz alt

Yenidoğanın altını günde 5-8 kez değiştereceğinizi hesap ederseniz, tulum yerine patikli/patiksiz altlar sizi daha fazla rahat ettirecek

Uzun | Kısa Kollu Üstler, tshirtler

Baş bölümü geniş üstler tercih edin.

Ayakkabı

Bebeğinizin dışarıda yürüyeceği ana kadar ayakkabıya ihtiyacınız yok, aksesuar olarak alabilirsiniz elbette

Şapka & Eldiven

Minikler en çok ellerinden ve kafalarından üşüdüklerinden mutlaka birkaç set yanınıza alın. Tabii jilet gibi kesici tırnakları da atlamamak lazım.

Çorap

Bebeğinizin minik ayacıkları üşümesi

Yenidoğan Bebek İhtiyaçları Listesi | Hamileliğin esnasında bebek ihtiyaçlarına yönelik hazırlıklarının ne kadarını tamamlarsan, maddi ve manevi olarak o kadar rahat edeceksin. Anne ve Bebek İhtiyaçları Listesi,Bebek İhtiyaç Listesi,yenidoğan Bebek İhtiyaç Listesi,Yenidoğan İhtiyaç Listesi ,Bebek ihtiyaçları, bebek için alınması gereken listesi,Bebek doğmadan önce almanız gerekenler listesi,Bebek için alışveriş,Anne Adaylarına Tavsiyeler, Yenidoğan İhtiyaçları,Yenidoğan Bebek İhtiyaç Listesi ,Yeni doğan bebeğin ihtiyaçları Kadınlar Kulübü,Bebek ve Anneler için ihtiyaç listesi,Yenidoğan ve Anne İhtiyaç Listesi,Yeni doğacak bebişler için alınması gerekenler nelerdir,Bebek İhtiyaç Listesi,Bebeğinizin İhtiyaçları Nelerdir,bebek ihtiyaç listesi kadınlar kulübü,bebek alışverişinde neler alınmalı,doğum öncesi bebek alışveriş listesi,bebek büyotları,yeni doğan bebek eksikleri,doğum öncesi ihtiyaç listesi,yeni doğan bebek ihtiyaç listesi kadınlar kulübü,bebek alışveriş listesi kadınlar kulübü, bebek odası hazırlıkları

Bebek Odası İhtiyaçları

Bebeğiniz 1 yaşın altındayken, yatağına yastık, yorgan ve battaniye gibi yumuşak eşyalar koymayın. Bebeğiniz uykudayken üstünü örtmek yerine uyku tulumları tercih edebilirsiniz. Bebek odası için satın almayı planladığınız mobilyaların boyasının kurşun vb. zararlı maddeler içermediğinden emin olun

Ana Kucağı

Ana kucağı olarak biz ünlü bir markanın ürünü kullanmayı çok denedik ama ilk bebeğimiz hiç hoşlanmadı, ikinci bebeğimiz ise sakin sakin ana kucağında vakit geçirdi. Bebekler anakucağundan ya çok hoşlanıyorlar ya da  çığlık çığlığa nefret ediyorlar 🙂

Bebek monitörü/telsizi

Büyük bir eviniz varsa bebeğinizin uykusunun bölündüğünü ve ağlamasını duyamayabilirsiniz. 2 kanallı uygun fiyatlı bir bebek telsizi ihtiyacı görüyor. Kameralılarda görüntüler karışıyor, bir bakıyorsunuz bir başka evin bebek odası ve hiç tanımadığınız bir bebek. Bebek yerine başka görüntüler vesaire karışıyor, tam evlere şenlik…

Bebek Sepeti

İlk birkaç ay, 3 saatte bir uyanıp beslediğiniz, her ağlamasına kalktığınız bebeğinizin yanınızda yatağınızın yakınında olması çok önemli. Biz sepet yatak yerine kullandığımız bebek arabasının portbebe bölümünü kullandık başta.. Aynı sepet yatak işlevini gördü ve tekerlekleri sayesinde evde istediğimiz yere taşıdık.

Çarşaf & Nevresim

Pamuklu, organik tekstil ürünleri tercih edin.

Elbise Dolabı

Bebeğinizin dolabının kurşun içermeyen, su bazlı kokusuz boyalı ürünlerden tercih edin. Dolabın çekmecelerinin çocukların güvenliğine uygun olduğundan ve duvara monte edilmiş olduğundan emin olun.

Yan Yastık 

Biz yan yastık kullanmadık, battaniyelerden birini rulo yapıp yanak üstü yatırdığımız bebeğin arkasına destek yaptık. Bir yan yastık satın alabilirsiniz, ama şart değil. Önemli olan bebeğin yan-sırtüstü uykularını belirli sürelerde takip ederek değiştirmek.

Emzirme Koltuğu

Keşke dediğim bir detay. Almadım ama emzirirken iki büklüm olup belim ağrıdığında almadığıma pişman oldum.

Gece Lambası

Bebeğiniz için bir gece lambası temin etmeyin. Bebeğinizin büyümesi için ihtiyacı olan melatonin hormonu tam karanlıkta salgılanır. Bebeğinizin korkmasından değil yeterli melatonin salgılamamasından endişe duyun.

Karyola

Yatak

Yatak Koruyucu Alez

Başta adetten olsun diyerek aldık, sonra çok önemli bir parçaya dönüştü. Özellikle tuvalet eğitimi sırasında evin her yerinde alez vardır.

Yorgan, Pike, Battaniye

Biz ilk heves ünlü bir markadan cicili bicili bir yorgan almıştık ve kızımız 2.5 yaşına geldi hala kullanmadık. İlk bebeklik döneminde kontrolsüz refleks el hareketleri ile yorganı kafasına çekerek boğulur endişesiyle bir yılı aşkın süre kullanmadık sonrasında da gerek kalmadı. Dışarıda gezintileriniz için ince pamuklu pike ve battaniye alabilirsiniz.

Oda termometresi 

Evin ısısıyla ilgili en önemli detay evin yaz kış 22 derecede tutulmasıydı. Evin ısısını hep aynı tutabilmek isterseniz bir oda termometresi bulundurabilirsiniz. Bizim kombinin bir oda termometresi olduğundan evi hep aynı derecede tutabiliyoruz, ayrıca ısınırken tasarruf etmek için kombiye bağlı bir termometre bebekli bebeksiz evler için zaten son derece önemli.

Alt değiştirme ünitesi

İlk başta satın almadığım alt değiştirme ünitesini devamlı at temizliği ve emzirmeye bağlı bel ağrılarım başlayınca alt değiştirme ünitesi alarak kızlarımın odasına temin ettik. Bebeklerimin bez değişiklikleri ve giydirme işlerini ayakta dik bir şekilde yapınca bel ağrısından kurtuldum. Bende oldu diye sizde de bel ağrısı olacak diye bir kaide. Tamamen size kalmış bir ürün, şart değil.

Bebek Oyuncak İhtiyaçları

Oyuncak seçimi çocukların beyin gelişiminde önemli bir rol oynuyor. Oyuncak seçimi yazıma göz atın mutlaka…

Bebek Dönencesi

Bebek dönencesi araştırmalarınız sırasında farklı seçenekler ile kafanız karışabilir. Bebek dönencesi seçerken en önemli detay dönencenin parlak canlı renklere sahip olmasıdır. Satın alacağınız bebek dönencesinin mutlaka uzaktan kumandası olmalı. Bebek dönencesi bebeğinizin gelişimi için çok önemli bir parçadır. Ve neden pahalı bir ürün olduğu da bebek gelişimindeki önemli rolündendir. Dönence ile ilgili tüm detayları anlattığım yazı için tıklayınız

Çıngırak

Bebeğinizin 40’ndan sonra çongırağın sesine tepki vermeye başlar. Özellikle ağlayan bebeğinizin dikkatini dağıtarak sakinleşmesine yardımcı olduğundan ben bu oyuncağa bayılıyorum.

Diş kaşıma oyuncağı

Sert plastik ve sivri köşeli diş kaşıma oyuncağı almaktan kaçının.

Emzik & Emzik Kutusu

Ben her iki bebeğimde de emzik kullanmadım. Emziğin bebek için tonla zararı olmakla beraber, daha az ağlaması, daha kesintisiz uyuması gibi getirileri de var. Seçim sizin, damak yapısının bozulması ve bebeğimin anne memesini reddetmesi riskini ben almadım. Bu konuda görüşleri dinleyin ama kararı siz hislerinizle verin. Bu dünyada kesin doğru diye birşey yok.

Emzik zinciri

Emzik zinciri zararlı bir aksesuar, bebeğinizin kontrolsüz el hareketleri ile boğulmaya götürecek türde problemler yaratabilir

Oyun minderi

3. aydan itibaren bir oyun minderi bebeğinizin kendini avutmasına, motor yeteneklerini geliştirmesine yardımcı olacak

Kumaş oyuncak

Oyuncak seçerken nelere dikkat edilmeli? Oyuncakların çocukların beyin gelişimindeki etkileri nelerdir? Çocuklarımız hayal dünyalarını oyuncakları ve kurdukları oyunlara yansıtır. çocuk oyuncak seçimi,oyuncak seçimi, hangi oyuncak, bebeğim için hangi oyuncak,Oyuncak seçerken nelere dikkat edilmeli? Oyuncakların çocukların beyin gelişimindeki etkileri nelerdir.çocuk oyuncak seçimi,oyuncak seçimi, hangi oyuncak, bebeğim için hangi oyuncak,Oyuncak seçerken nelere dikkat edilmeli? Oyuncakların çocukların beyin gelişimindeki etkileri nelerdir, bebek oyuncakları, bebek oyuncakları izle, bebek oyuncakları 0-6 ay, bebek oyuncakları 1 yaş, ucuz bebek oyuncakları, bebek oyuncak mağazaları, bebek oyuncakları fiyatları, erkek bebek oyuncakları, bebekler için eğitici oyuncaklar, oyuncak seçimi hangi kriterlere göre yapılmalıdır, oyuncak seçimi pdf, yaşa göre oyuncak seçimi, toyzz shop oyuncak kataloğu, yaş grubuna göre oyuncak seçimi, oyuncak seçimi nasıl olmalıdır, ses çıkaran oyuncaklar, ağzı olmayan oyuncak bebek,0-6 ay bebekler için oyuncak seçimi ,Yaşa göre oyuncak seçimi,ÇOCUK VE OYUNCAK sEÇİMİ,YAŞINA UYGUN OYUNCAK SEÇİMİ NASIL OLMALI,Oyuncak seçimi aylara, yaşa göre,Yaş ve Gelişim Düzeyine Uygun Oyuncak Seçimi,Doğru Oyuncak Seçimi Nasıl Olmalı,Yaşa Göre Oyuncak Seçimi,OYUNCAK SEÇİMİ,0-6 ay arası bebekler için oyuncak seçimi!

Bebek Temizlik ve Bakımı İhtiyaçları

Bebeğinizin hassas cildi özel ilgi gerektirir. Bebek cilt bakımı ile ilgili detaylı okumak isterseniz tıklayın!

Alkollü Mendil

Yenidoğan bebeğinizin göbek bağı bakımı için alkollü mendillerden ihtiyacınız olacak. Göbek bağ bakımı için tıklayınız!

Alt değiştirme örtüsü

Yenidoğanlar, bezleri açıldığında çiş, kaka yapmaya bayılırlar. Özellikle bebeğinizin sadece anne sütü aldığı dönemde daha  sıvı kaka yaptıklarından mutlaka alt temizliği esnasında bebeğinizin altına alt değiştirme örtüsü serin. Olmazsa olmaz…

Bebek çamaşır deterjanı

Bebeğiniz için granül sabun tercih edin.

Bebek Bezi

Yenidoğan’dan itibaren hangi numara bezleri kullanacağınız ile ilgili yazımıza göz atmak için tıklayın!

Bebek Bezi Çöp Kutusu

Koku sızdırmaz özellikli çöp kutuları önce gereksiz gelse de bu bebek bezleri bir fena kokutabiliyor ortalığı.

Burun Aspiratörü

İlk biray kullanımı önerilmez. Burun temizliği için elinizde altında olması gereken bir ürün. Hastalık dönemleri için O… edinmenizi öneririm. Bebek ihtiyaç listesi

Islak Mendil

%100 pamuklu, kimyasal ve alkol içermeyen ıslak mendiller tercih edin.

Sıkıştırılmış Pamuk Mendil

Bebeğinizin alt temizliği için ıslatarak kullanabileceğiz hazır sıkıştırılmış pamuk mendillerden kullanın. Bu şekilde bebeğinizi pişikten koruyabilirsiniz.

Oturak/lazımlık

1 yaşından sonra bebeğiniz çiş kaka yaptığının ayrımına vardığında, tuvalet eğitimine hazırsa bir oturağa ihtiyacınız olabilir

Tuvalet Adaptörü

Her iki kızım tuvalet eğitimine lazımlık ile başlayıp tuvalet adaptörü ile devam etti. Özellikle başka bir şehirde bir otelde yahut bir yakınınızın evinde tuvalet adaptörünü yanınızda taşıyın.

Pişik Kremi

Pişik kremlerinin bir önleyici bir de iyileştirici özelliklilerinden var. Bebeğiniz doğduğu andan itibaren her iki tip pişik kremine ihtiyacınız var. Hergün  pişik kremi kullanmak yerine sadece ihtiyaç dahilinde kullanmaya dikkat etmek lazım. Birçok markanın pişik kreminin içindeki çinko bir süre sonra ciltte tahriş ve soyulmaya sebep oluyor.

Tarak

Beğendiğiniz yumuşak bir tarak ve fırça seti alabilirsiniz

Termometre

Kombiniz suyun sıcaklığını sabit tutamıyor, bir haşlıyor bir donduruyorsa, ki biz bu soruna çare bulamadık. Dirseğinizle suyun sıcaklığını da ayarlamam derseniz bir duş termometresi alabilirsiniz.

Tırnak Makası

Yenidoğanın ilk bir ay tırnaklarını kesmeyiniz. Bebek tırmak makası olarak çıtçıt ve makası birarada almanızı öneririm. Bebek çıtçıt tırnak makası ile daha rahat edeceksiniz. Bebek hazırlıkları Anne bebek ihtiyaçları 

Parmak diş fırçası

Bebeğiniz 6 aylık olduğunda parmak diş fırçası ile macun kullanmadan olarak dişlerini fırçalayın. Fırçaladıktan sonra su içirin. Parmak diş fırçası bebeğiniz diş çıkarırken diş etlerine masaj yaparak bebeğinizin rahatlamasını sağlayacak da bir ürün.

Ateş Ölçer

Ben kulaktan ölçüm yapan bir ateş ölçer edindim. Doktorumuz kızıl ötesi bir ateş ölçer kullanıyor  ve çok kolaylıkla ateşimizi ölçüyor. Kulaktan ateş ölçer ya da kızıl ötesi ateş ölçer almanız bence şart değil, uygun fiyatlı bir çubuk ateş ölçerde iş görüyor. Ben kızlarımın ateşini kulaktan ölçsemde gene de çubuk ateş ölçer ile  sağlamasını ağız içinden yapıyorum.

 

Bebek Hazırlıkları: Doğum Öncesi Hazırlıklar Bebek bekleyen değerli annelerimiz bebek hazırlıklarınızda yararlanabileceğiniz Doğum Öncesi Hazırlıklar yazımızda yenidoğan ihtiyaçları listesi ile pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, emzirme ürünlerinden bebeğinizin giyimi için önerilere kadar birçok detayı ayrıntılı açıklamaları ile bulabilirsiniz. Bebek ihtiya bebek ihtiyaç listesi bebek ihtiyaç listesi blog bebek ihtiyaç listesi excel bebek ihtiyaç listesi resimli bebek liste bebek telsizi yeni doğan bebek için ihtiyaç listesi yeni doğan bebek ihtiyaç listesi hamilelik te doğum için bebek hazırlığı yenidoğan ihtiyaç listesi blog.
yenidoğan bebek ihtiyaç listesi bebek ihtiyaç listesi yeni doğan bebek ihtiyaçları yeni doğan bebek ihtiyaçları listesi yeni doğan bebek ihtiyaçları yenidoğan bebek ihtiyaçları yeni doğan bebek ihtiyaçları listesi yeni doğan bebek kıyafetleri bebek beşikleri doğum hazırlıkları yeni doğan bebek hazırlıkları bebek hazırlıkları listesi


*Sitedeki bütün içeriğin sahibi http://www.annesininmelegi.com’dur. 

Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Annesinin Meleği’ne aittir. Annesinin Meleği’nin yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz. yeni doğan bebek ihtiyaç listesi yeni doğan bebek yeni doğan ihtiyaç listesi yenidoğan ihtiyaç listesi yeni doğan bebek için ihtiyaç listesi
yeni doğan bebek ihtiyaç listesi kadınlar kulübü yeni doğacak bebek ihtiyaç listesi bebek ihtiyaç listesi blog

All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to Annesinin Melegi regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com


Comments

 1. Merhaba, vaktinizi ayırıp paylastiginiz guzel bilgiler icin tesekkurler. Bebek alışverişi ihtiyaç listesini ve güvenilir marka önerilerinizi ben de alabilir miyim?

  • Annesinin Meleği Says: Ocak 20, 2019 at 1:58 pm

   Merhaba Eda,
   Güzel yorumun için teşekkür ederim. Email adresine bebek hazırlıkları alışveriş listemi ve güvenilir bebek markası önerilerimi ilettim. Bence bebek hazırlıkları içerisinde en önemli hazırlık annelerin meme ucu yaraları oluşmaması için hamileliğinin son 2 ayında göğüs ucu kremini düzenli kullanarak emzirmeye hazırlanmasıdır. Listedeki ürünleri kısa sürede ya da ihtiyaç duydukça alabilirsin. Fakat hamileliğinde göğüs ucu bakımını ihmal edersen emzirmeye başladığın lohusalık döneminde ağrılı göğüs ucu yaraları ile zor zamanlar geçirebilirsin. Bebek hazırlıkları içerinde meme ucu yarasına önlem almak zamanı geri saramadığın için tek telafi edemediğin hazırlık oluyor. Önerdiğim kremi kullanarak meme ucu yaralarına önlem alabilirsin. Göğüs ucu yaraları ile tanıştıysan krem ve losyon önerimi hemen kullanmaya başlamalısın. Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir ile ilgili yazımı henüz okumadıysan, doğumundan önce mutlaka gözat! Bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim

 2. Selamlar. Markaların olduğu listeyi bana da gönderir misiniz? Emeğinize sağlık

  • Annesinin Meleği Says: Aralık 22, 2018 at 2:07 pm

   Merhaba Metiner,

   Bebek alışverişi ihtiyaç listemi ve güvenilir marka önerilerimi email adresinize ilettim. Sevgiler

 3. Merhaba bende 21 haftalık hamileyim.Çok güzel bilgiler paylaşıyorsunuz . Excel tablonuzu bana da atabilir misiniz rica etsem ? çok teşekkürler

 4. Merhaba
  Emeğinize elinize saglik .

  Bu listenij excel hali ve markalarini belirttiginiz listeyi bana da gonderebilirmisiniz.

  Cok tesekkurlee

  • Annesinin Meleği Says: Ağustos 23, 2018 at 2:04 pm

   Merhaba Özlem,

   Rahat bir hamilelik dilerim. e-posta adresine bebek alışverişi listemi ilettim. Doğumundan önce emziren annelerin en büyük derdi göğüs ucu çatlaklarını yaşamamak için mutlaka göğüs ucu çatlaklarına ne iyi gelir yazıma göz at.
   Bence bebek hazırlıkları içinde en önemli hazırlık göğüs ucu çatlağı olmaması için hamilelikte göğüs ucu çatlak kremi ile göğüs uçlarını emzirmeye hazırlamak gerekiyor. Eğer emzirme hazırlığını erteleyip doğum sonrasına bırakırsan malesef göğüs ucu çatlakları ile tanışıyorsun ki acısı doğumdan beter. Umarım rahat bir emzirme dönemi geçirirsin.

   Bebeğini sağlıkla kucaklaman dileğiyle. Sevgiler

 5. Çok faydalı oldu yazınız teşekkür ederim. Rica etsem listenizi gönderebilir misiniz?

  • Annesinin Meleği Says: Temmuz 5, 2018 at 11:47 pm

   Merhaba Özge,

   Güzel yorumun için teşekkürler. Faydalı olmak benim en büyük motivasyonum. Ben teşekkür ederim.
   e-posta adresine bebek hazırlıkları alışveriş listemi ve marka önerilerimi ilettim. Bebek hazırlıkları içerisinde emzirmeye hazırlık bence en ihmal edilmemesi gereken aşama. Listemi incelerken bir yandan mutlaka göğüs ucu yaralarına ne iyi gelir? Göğüs ucu yaraları oluşmaması için alınması gereken önlemler yazıma göz atmalısın.
   Keyifli bir hamilelik sonrası bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim.

   Sevgiler

   • Merhaba benim de ilk gebeligim ve oldukça acemiyim. Siteyi tesadüf gördüm hoşuma gitti elinize sağlık. Markalarin da olduğu detayli listeyi ben de alabilir miyim acaba doğum çantası falan hepsi mümkünse.

   • Emeginize saglik rica etsem bahsi gecen ihtiyac listesini bana da gonderirmisiniz sevgiler

    • Annesinin Meleği Says: Temmuz 22, 2018 at 12:48 pm

     Sevgili Mahnur,

     E-mail adresine bebek alışverişi hazırlık listemi iletmiştim ve isminin anlamını merak ettiğimi iletmiştim. Cevabın için teşekkür ederim. Çok özel ve güzel bir ismin var, ismine bayıldım. Merak edenler için de paylaşayım: Mahnur, Farsçadan geliyormuş ve ay ışığı demekmiş. Umarım Mahnur bana kızmaz ama güzel ismini miniş bebeklerle paylaşmak ister diye düşünüyorum. Bebeğine özel ve benzersiz isim arayanlara fikir verebilir. Bebeğini sağlıkla kucaklamanı ve huzurla mutlulukla büyütmeni dilerim.

     Sevgiler.

   • Merhabalar, markalarin da olduğu detayli listeyi ben de alabilir miyim acaba

    • Annesinin Meleği Says: Temmuz 29, 2018 at 11:33 pm

     Elbette,
     E-posta adresinize bebek hazırlıkları alıiveriş listesini ve marka önerilerimi ilettim. Sevgiler.

 6. Bu güzel bilgiler için teşekkürler. Gerçekten çok bilgilendirici bir site hazırlamışsınız. Ilk hamileliğim olduğu için heyecanla her şeyi araştırmaya çalışıyorum. Karşıma sizin yazınız çıktı.E postama ben de marka önerili listenizi alabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

  • Annesinin Meleği Says: Haziran 27, 2018 at 12:20 am

   Merhaba Filiz,
   Gurur duydum, yorumunuz için teşekkürler. Email adresine bebek alışverişi listemi ve marka önerilerimi ilettim. Bence bebek hazırlıklarının en önemli parçası göğüs ucu yaralarına karşı önleyici bakımların yapılması. Sadece anne sütü ile bebeğini beslemek isteyen annelerin konforu için göğüs ucu bakımına hamileliğinin son 2 ayında başlaması gerekiyor. Doğumundan önce mutlaka göğüs ucu yaraları nasıl önlenir ve tedavi edilir ile ilgili yazımı okumalısın.
   Sevgiler.

   • Markaların olduğu detaylı listeyi ben de istiyorum mümkünse…değerli bilgileriniz için de teşekkürler

    • Annesinin Meleği Says: Ekim 15, 2018 at 12:18 am

     Merhaba Rukiye,

     Ne demek. Elbette, e-posta adresine güvenilir bebek markaları önerilerimi ve bebek hazırlıkları alışveriş listemi ilettim. Rahat bir hamilelik sonrası bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim. Bebeğini anne sütü ile büyütürken meme çatlakları ile uğraşmamak için mutlaka göğüs ucu çatlaklarına ne iyi gelir yazıma da göz atmanı öneririm. Göğüs ucu çatlakları yüzünden emzirmeye ara vermemek için hamileliğinde göğüs ucu çatlak kremi kullanmaya başlamanı öneririm. Aksi halde maalesef çoğu anne meme çatlakları yüzünden çok kötü zamanlar geçiriyor. Aklına takılan sorularını memnuniyetle cevaplamak isteriz.
     Sevgiler

 7. Merhabalarr bu içten, faydalı, anlaşılır yazınız için gerçekten çok teşekkür ederim. Benim gibi ilk hamilelik deneyimini yaşayanlar için çok faydalı oldu gerçekten ama marka tercihlerinizin olduğu listeye benimde gerçekten ihtiyacım var. Elinize emeğinize sağlık. Şimdiden teşekkürler.

  • Annesinin Meleği Says: Haziran 27, 2018 at 12:23 am

   Merhaba Kader,
   Güzel yorumun için çok teşekkürler. Yazımı beğenmene ve sitede yorumunu paylaşmana çok sevindim. Yapıcı yorumlar motivasyonumu artırıyor. Email adresine bebek alışverişi listemi ve marka önerilerimi ilettim. Bence bebek hazırlıklarının en önemli parçası göğüs ucu yaralarına karşı önleyici bakımların yapılması. Sadece anne sütü ile bebeğini beslemek isteyen annelerin konforu için göğüs ucu bakımına hamileliğinin son 2 ayında başlaması gerekiyor. Doğumundan önce mutlaka göğüs ucu yaraları nasıl önlenir ve tedavi edilir ile ilgili yazımı okumalısın.
   Sevgiler.

 8. Emeğinize sağlık. Marka tercihlerini ve ihtiyaç lisstesini mail olarak atarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

  • Annesinin Meleği Says: Haziran 16, 2018 at 8:46 pm

   Merhaba Elif,

   Çok teşekkürler. E-posta adresine bebek hazırlıklarına yönelik hazırladığım, deneyip memnun kaldığım güvenilir bebek ürünleri ve marka önerilerimi içeren bebek alışverişi listemi ilettim.Sevgiler

 9. Merhaba. Tecrubelerinizi paylastiginiz icin cok tesekkurler. Gercekten cok kapsamli bir yazi olmus. Listenizi ben de rica edebilir miyim?

  • Annesinin Meleği Says: Haziran 2, 2018 at 12:14 am

   Merhaba Suna,

   Övgü dolu yorumun için teşekkürler. Bebek alışverişi ve hazırlıkların için e-posta adresine bebek alışverişi listemi ilettim. Bebeğini sadece anne sütü ile besleyeceksen ve emzirme konusunda kararlıysan göğüs ucu yaraları için önlem almalısın ve göğüs ucu yaralarına özel üretilmiş kremlerle göğüs uçlarını nemlendirmeye başlamalısın. Bebek hazırlıkların içinde en önemli hazırlık bence emzirmeye hazırlık… Mutlaka Göğüs ucu yarası için önlemler ve tedavisi yazımı okumalısın!

 10. Ayşe Nur Says: Mayıs 31, 2018 at 11:06 am

  Merhaba, liste için elinize sağlık. Tercih ettiğiniz markaları da içeren listeyi iletebilirseniz çok sevinirim Teşekkürler.

  • Annesinin Meleği Says: Mayıs 31, 2018 at 11:34 pm

   Merhaba Ayşe Nur,

   e-posta adresine güvenilir bebek ürünleri marka önerilerimi ve bebek alışverişi listemi ilettim. Bebeğini sadece anne sütü ile büyütmeyi istiyorsan mutlaka göğüs ucu yarasını önlemeye yönelik yazdığım yazıya göz atmalısın.
   Sevgiler.

 11. Lütfen listenizi bana da gönderebilir misiniz

  • Annesinin Meleği Says: Mayıs 21, 2018 at 11:46 pm

   Merhaba Gizem,

   Elbette. email adresine güvenilir bebek markaları önerilerimin de olduğu bebek alışverişi listemi ilettim. Rahat bir hamilelik sonrası sağlıkla bebeğinizi kucaklamanı dilerim. Sevgiler.

 12. Merhaba, emeğiniz ve listeniz için teşekkürler bende 30 haftalık hamileyim. Marka listenizi bana da gönderebilirseniz sevinirim.

 13. Merhaba, liste için elinize sağlık. tercih ettiğiniz markaları da içeren listeyi iletebilirseniz çok sevinirim 🙂 Teşekkürler.

  • Annesinin Meleği Says: Nisan 23, 2018 at 11:19 pm

   Merhaba Gülcan,

   Marka önerilerimi de içeren bebek alışverişi listemi email adresinde bulabilirsin. Sevgiler

 14. Merhaba,
  Bebek ihtiyaç listesi ararken tesadüfen buldum sitenizi, çok da iyi oldu 🙂 Çalışan bir anne adayı olduğum için hazırlıkları doğum öncesi izin dönemine bırakmıştım ve bugün başladı iznim. Bu hafta hemen bir liste çıkarayım sonra da eksiklerimizi tamamlayayım diyorum. Detaylı listenizi de paylaşabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler 🙂

  • Annesinin Meleği Says: Nisan 4, 2018 at 12:07 pm

   Merhaba Bahar,
   Doğum iznin hayırlı olsun, aslında en güzel döneme bırakmışsın bebek alışverişini. Aceleye getirmeden keyfince hazırlıklarını yapabilirsin. E-posta adresine bebek ihtiyaç listemi ilettim. Bebeğini sağlıkla kucaklaman dileği ile. Sevgiler

 15. Sinem Furkan Says: Mart 24, 2018 at 10:18 pm

  Merhaba. Tesadüfen buldum sitenizi ama iyikide bulmuşum dedim 🙂 4,5 aylık hamileyim. İlk hamileliğim olduğu için oldukça acemiyim. Listelerinizi benimlede paylaşırsanız çok mutlu olurum. Teşekkür ederim şimdiden iyi günler dilerim

  • Annesinin Meleği Says: Mart 25, 2018 at 12:25 am

   Merhaba Sinem,

   Tebrik ederim. Bebek alışverişi için hazırlık listemi ve marka önerilerimin olduğu emaili adresine ilettim. Hamileliğini keyifle tamamlayıp, bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim. Doğumundan önce emzirmeye yönelik hazırlıklar için Göğüs ucu yaralarına alınacak önlemler yazımı okumanı öneririm. Sevgiler

 16. Zeynep Özköklü Says: Mart 23, 2018 at 2:09 pm

  Merhaba,

  Çok güzel bir yazı olmuş, ben de detaylı olarak markaların da bulunduğu listeden edinmek istiyorum 🙂
  bu arada her sene yeni bir şeyler geliyor, bu markalarda veya ürünlerde herhangi bir değişiklik olmuş mudur?

  • Annesinin Meleği Says: Mart 25, 2018 at 12:23 am

   Merhaba Zeynep,
   Bebek hazırlıkları listemiz kızkardeşimin bebeği ile birlikte denenip memnun kalınan markalarla birlikte güncellendi. Yakın zamanda teyzem olmamla birlikte en baştan başladık diyebilirim. E-posta adresine memnun kaldığımız güvenilir bebek markalarını içeren bebek ihtiyaçları listesini ilettim. Sevgiler.

 17. Merhabalar ben de ilk bebeğine hamile olan anne adayı olarak yazınızı çok beğendim. Bilgi ve tecrübelerinizden her zaman faydalanmak isterim.Mail adresime marka isimleriyle birlikte ihtiyaç listesini atabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler

  • Annesinin Meleği Says: Mart 1, 2018 at 9:41 pm

   Merhabalar,

   Güzel yorumun için teşekkürler. Rahat bir hamilelik ve meleğinle sağlıklı, mutlu, güzel bir ömür dilerim. email adresine marka önerilerimin de olduğu bebek ihtiyaçları alışverişi hazırlık listemi ilettim. Paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemde yorumlarını sık sık paylaşır mısın? Site gönüllülükle ve sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülüyor. Aldığımız her güzel, içten yorum bizi çok mutlu ediyor. Siteyi canlı ve aktif tutmak ve yeni annelere destek olmak için motivasyonumuzu güçlendiriyor.

   Sevgiler.

   Özellikle göğüs ucu bakımı ile ilgili yazımı henüz okumadıysan, doğumundan önce mutlaka okumalısın: Emziren annelerde göğüs ucu yaraları nasıl önlenir? yazımı okumak için tıklayın!
   Aklına takılan tüm konular için bize yaz.

 18. sinem keser Says: Şubat 22, 2018 at 2:29 pm

  Merhaba 5 aylık hamileyim ve tecrübeli annelerin paylaştıkları için çok teşekkürler (:

  Benim de mail adresime listenizi ve marka önerilerinizi paylaşabilir misiniz?

  Sevgiler.

  • Annesinin Meleği Says: Şubat 23, 2018 at 9:18 pm

   Merhaba Sinem,
   Bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim. Yorumun için teşekkürler. e-posta adresine bebek ihtiyaçları alışveriş listemi ilettim. sevgiler

 19. Çok ama çok teşekkür ederim gerçekten altın niteliğinde bilgiler oldu benim gibi acemi bir anne adayı için 🙂

 20. Merhabalar, 6 aylık hamileyim ve ilk hamileliğim olduğu için yazılarınızdan çok faydalanıyorum. Listenizi ve marka önerilerinizi benimle de paylaşırsanız çok sevinirim.
  Emekleriniz için teşekkürler.

  • Annesinin Meleği Says: Şubat 12, 2018 at 11:05 pm

   Merhaba Selda,

   Tebrik ederim. Hamileliğini sağlıkla ve rahatlıkla tamamlayıp bebeğine kavuşmanı dilerim. Yazılarımdan faydalanmana çok sevindim. e-posta adresine bebek alışverişi hazırlık listemi ve marka önerilerimi ilettim. Sevgiler

 21. Selen H. Says: Ocak 27, 2018 at 10:57 am

  Merhaba, yazılarınızı severek okuyorum. Emeğinize teşekkürler. İhtiyaç listesine artık bende ihtiyaç duyuyorum:) Paylaşırsanız sevinirim.

  • Annesinin Meleği Says: Ocak 31, 2018 at 11:15 pm

   Merhaba Selen,
   Çok teşekkürler. Yazılarımı beğenmene çok sevindim. Umarım faydalı olmuşumdur. e-posta adresine bebek alışverişi listemi ve tavsiye ettiğim güvenilir bebek ihtiyaçları markalarını ilettim.
   Sevgiler

 22. Duru Atlas Says: Ocak 21, 2018 at 12:04 pm

  Merhaba , ihtiyaç listesini benimle de paylaşabilirseniz çok sevinirim.

 23. Merhabalar,
  Yaziniz cok guzel. Tam da kapsamli bir liste arayisindaydim. Excel dosyanizi ben de alabilirmiyim?

  Tesekkurler.

  • Annesinin Meleği Says: Ocak 21, 2018 at 1:37 pm

   Merhaba Seda,
   Güzel yorumun için çok teşekkürler. email adresine bebek alışverişine yönelik hazırladığım bebek alışveriş ihtiyaçları listemi ve güvenilir bebek ürünü marka önerilerimi ilettim. Sevgiler

 24. Hacer Deniz Says: Ocak 18, 2018 at 8:22 am

  Merhaba. 6 aylık hamileyim henüz hiçbir hazırlık yapmadım şimdi de panik olmaya başladım nasıl yetiştiririm diye. sizin sayfanıza denk geldim. Listeniz olduğunu duyunca çok sevindim. Listenizi benimle de paylaşırsanız çok memnum olurum. Şimdiden teşekkürler.

  • Annesinin Meleği Says: Ocak 21, 2018 at 1:41 pm

   Merhaba Hacer,
   Hamileliğinin en güzel dönemindesin hiç panik olma, tadını çıkar, insan hamilelik dönemini de özlüyor doğrusu 🙂 Benim bebek alışverişi listemde hiçbir gereksiz alışveriş önerisi yok. Olmazsa olmazların yanında bazı ürünler için bütçen varsa, tercih edersen diye notlarımı göreceksin. Dolayısıyla her bebek alışverişi için uğradığın mağazada birçok ürün satmaya kalkacaklar sana ama endişelenme, bazı temel bebek ürünlerini alıp zaman içerisinde bebeğin doğduktan sonra da alabileceğin ürün var. E-mail adresine bebek alışverişine yönelik hazırladığım bebek alışveriş ihtiyaçları listemi ve güvenilir bebek ürünü marka önerilerimi ilettim.
   Sana rahat bir hamilelik ve doğum dilerim. Bebeğini sağlıkla kucaklamanı dileğiyle,
   Sevgiler

 25. Özlem Tunç Says: Ocak 17, 2018 at 8:26 am

  Merhaba ben de 5 aylık hamileyim. İhtiyaç listesi ve kullandığınız ürünlerin listesini bana da yollarsanız çok memnun olurum. Teşekkürler.

  • Annesinin Meleği Says: Ocak 21, 2018 at 1:53 pm

   Merhaba Özlem,
   E-mail adresine bebek alışverişine yönelik hazırladığım bebek alışveriş ihtiyaçları listemi ve güvenilir bebek ürünü marka önerilerimi ilettim. Benim bebek alışverişi listemde hiçbir gereksiz alışveriş önerisi yok. Olmazsa olmazların yanında bazı ürünler için bütçen varsa, tercih edersen diye notlarımı göreceksin. Dolayısıyla her bebek alışverişi için uğradığın mağazada birçok ürün satmak için sana dil dökecekler. Aldırma. Bütçeni daha iyi kullanmak üzere, bazı temel olmazsa olmaz bebek ürünlerini alıp zaman içerisinde ve bebeğin doğduktan sonra da alabileceğin ürünler var.
   Emzirmeye kararlıysan mutlaka göğüs ucu yaraları için alınması gereken önlemler ile göğüs ucu çatlaklarının tedavisi için dikkat edilmesi gereken hususlardan bahsettiğim yazıma gözatmalısın.
   Sana rahat bir hamilelik ve doğum dilerim. Bebeğini sağlıkla kucaklaman dileğiyle,
   Sevgiler

 26. Buse akpınar Says: Aralık 30, 2017 at 8:03 pm

  Meraba bu excel sayfasını banada atar mısınız acaba?

 27. İşte, yenidoğan bebeğiniz için, en yararlı ihtiyaç listesi, ellerinize sağlık. yenidogan-bebeginiz-Icin-Ihtiyaciniz-olan-urunler

 28. Merhabalar 5 aylık hamileyim, deneyip memnun kaldığınız marka önerilerini ve doğum alışveriş listesini mailime gönderebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

 29. ergun ebru Says: Aralık 4, 2017 at 3:38 pm

  Merhaba, öncelikle yazınızı ilgi ile okudum ve çok sevdim, bebek ihtiyaç listemi sizin sayenizde hazırlıyorum 🙂
  İyi ki internet var dediğim anlardan biri oldu bu, iyi ki yardımcı olmuşsunuz ve bizleri aydınlatmışsınız 🙂
  Okudukça ise ne kadar çok eksik olduğunun farkına varıyor insan…
  Duyduğuma göre yurt dışında annelerin çoğu kıyafetleri saklıyor ve satıyor veyahut bir arada anneler toplanıp kıyafetleri yeni anne adayı olan kimseye veriyor ve bir kere giyilecek kıyafetler bu yolla paylaşılmış oluyor… Bu fikir o kadar güzel ki, Türkiye’de bu şekilde toplanılıyor mu ama hiç bilmiyorum. Sizin bu konuda bir bilginiz var mı?
  İkinci el platformları var tabii ancak hepsine güven olmuyor ben şimdiye kadar sadece bir tanesine güvenebildim, linkini buraya koyuyorum, sağolsun arkadaşım tavsiye etmişti boş çıkmadı:)
  Sizin de düşüncelerinizi öğrenmek isterim, diğerleri ile kıyaslayıp tercih ettiğim bir sitedir inceleyince demek istediğimi anlayacaksınız. T… ile birlikte çalışıyorlarmış…
  Bu benim naçizane önerimdi inceleyebilirsiniz isterseniz, sizin de bana önerileriniz olursa çok mutlu olurum. 🙂 Yeni yazılarınızı ve görüşlerinizi merakla beklemekteyim, sevgilerimle

 30. Merhabalar, içten paylaşımlarınız için teşekkürler. Yol gösterici oluyor, özellikle benim gibi acemi anneler içşn Marka tavsiyeleri ve ihtiyaç listesi mail olarak atabilirseniz çok mutlu olurum.

 31. Merhaba,ben de acemi bir anne adayıyım Rica etsem listenizi benimle de paylaşır mısınız? Emekleriniz için teşekkürler. Sevgiyle kalın…

 32. Ayyuş yeliz olguner Says: Kasım 17, 2017 at 8:26 pm

  Slm
  Paylaştıklarınız çok yararlı bilgiler, emeğinize sağlıkSon 2 aya girdim ve bebeğime en güzel ürünleri denemek istiyorum. Marka tercihlerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız memnun olurum. Çok teşekkürler..

 33. Merhaba 28 haftalik hamileyim ve sitenizi cok begendim paylasimlariniz icin cok tesekkurler 🙂 markalarin yer aldigi ihtiyac listenizi paylasirsaniz cok sevinirim.

  • Annesinin Meleği Says: Kasım 5, 2017 at 10:09 pm

   Merhaba Ecem,
   Güzel yorumun ve övgü dolu sözlerin için teşekkürler. E-posta adresine bebek alışverişi için hazırladığım bebek eşyaları listesini ilettim. Faydalanman dileği ile.
   Doğumundan önce göğüs ucu bakımı ile ilgili Göğüs ucu yaralarına ne iyi gelir? yazımı mutlaka okumalısın

   Rahat bir hamilelik geçirmen ve bebeğini sağlıkla kucaklaman dileğiyle..

   Sevgiler

 34. Merhaba
  4 aylık hamileyim ve ilk hamileliğim. Yazınız çok bilgilendirici oldu benim için çok teşekkür ederim. Tavsiye ettiğiniz markaları da öğrenmek isterim. Benimle de paylaşabilir misiniz?
  Sevgiler..

  • Annesinin Meleği Says: Ekim 2, 2017 at 10:07 pm

   Merhaba Fatma,
   Yazımızı beğenmene çok sevindim. Hamileliğini sağlıkla ve keyifle sürmeni dilerim. e-posta adresine bebek ihtiyaçlarına yönelik hazırladığım bebek alışverişi listesini ilettim. Bebek hazırlıkları excel listemde bebek ürünlerinde deneyip memnun kaldığım markaları da bulabilirsin.
   Sevgiler.

 35. merhaba,
  önerileriniz çok değerli teşekkür ederiz. Tavsiye ettiğiniz markaları da öğrenmek isterim.

  • Annesinin Meleği Says: Eylül 28, 2017 at 10:48 pm

   Merhaba Yonca,
   Güzel yorumun için teşekkürler. e-posta adresine bebek alışverişi listesini ilettim. Bebek hazırlıkları ihtiyaçları excel listemde bebek ürünlerinde deneyip memnun kaldığım markaları da bulabilirsin.
   Sevgiler.

 36. Merhabalar, çok açıklayıcı be başarılı bir site olmuş. Yazılar doyurucu bilgilerle dolu. Emekleriniz için teşekkürker. Oluşturduğunuz listeyi de fikir edinmek adına paylaşır mısınız?

  • Annesinin Meleği Says: Eylül 18, 2017 at 12:41 am

   Merhaba Elçin,
   annesininmelegi.com’u beğenmene ve faydalanmana çok sevindim. e-posta adresine bebek hazırlıklarında yararlanabileceğim bebek ihtiyaçları listesini ve güvenilir bebek marka önerilerimi ilettim. Bebeğini sağlıkla kucaklayıp büyütmeni dilerim.
   Sevgiler
   *Doğumundan önce mutlaka emzirme hazırlıklarına yönelik göğüs ucu çatlaklarına yönelik alınması gereken önlmemleri anlattığım yazıma mutlaka göz at!

 37. merhabalar, sitenize bayıldım her şey o kadar açıklayıcı ki şimdiye kadar okuduğum en iyi bilgilendirmeydi. Yardımlarınız için teşekkürler bana da artık eksiklerimi almak tamamlamak kalıyor 🙂

  • Annesinin Meleği Says: Eylül 11, 2017 at 10:39 pm

   Teşekkürler Hatice,
   Güzel yorumunla gurur duydum. Faydalı olduğumu bilmek en büyük motivasyonum. e-posta adresine bebek hazırlıklarında ihtiyaç duyacağın detayların bir excel listesini ilettim. Listede önerdiğim güvenilir markaları da bulabilirsin.
   Sevgiler

 38. Ayfer AKYÜZ Says: Ağustos 30, 2017 at 7:09 pm

  Merhaba, ben de sitenizle yeni tanıştım. Gerçekten çok faydalı ve içten bir site olmuş. Yazılarıniz tüm anneler ve anne adayları için çok faydalı. Tüm arkadaş ve çevreme sitenizi öneriyorum. 34 haftalik haftalik hamileyim ve hazırlık çantamda oldukça eksikleri var. Belimde oluşan rahatsizkiktan dolayı artık gezeniyorum. Rica etsem bana da bebek hazırlık listenizi mail atabilir misiniz. Çok teşekkürler

  • Annesinin Meleği Says: Eylül 6, 2017 at 10:51 pm

   Merhaba Ayfer,

   Güzel yorumun ve değerlendirmen için çok teşekkürler. e-posta adresine ilettiğim bebek alışverişine yönelik hazırladığım bebek ihtiyaçları hazırlıkları listesinde tüm önerdiğim ürünler ve güvenilir marka tercihlerimi bulabilirsin.
   Sevgiler.

 39. Merhaba,
  Listeniz ve siteniz cok faydali cok guzel.. Ellerinize saglik. marka onerilerinizi ve ayrintili listeyi bana da mail olarak atarsaniz cok sevinirim.. sevgiler..

  • Annesinin Meleği Says: Ağustos 22, 2017 at 9:53 pm

   Merhaba Çilem,

   Güzel yorumun için teşekkürler. e-posta adresine ilettiğim bebek alışverişine yönelik hazırladığım bebek hazırlıkları listesinde tüm önerdiğim ürünler ve güvenilir marka tercihlerimi bulabilirsin.
   Sevgiler.

 40. Merhaba,
  Çok ayrıntılı ve açıklayıcı bir liste yapmışsınız.
  Benim adresime de listenizi gönderebilir misiniz?
  Hangi markalara yöneldiğinizi çok merak ettim 🙂

  • Annesinin Meleği Says: Ağustos 22, 2017 at 9:54 pm

   Merhaba Çağla,

   Güzel yorumun için çok teşekkürler. e-posta adresine ilettiğim bebek alışverişine yönelik hazırladığım bebek hazırlıkları listesinde tüm önerdiğim ürünler ve güvenilir marka tercihlerimi bulabilirsin.
   Sevgiler.

 41. Merhabalar,

  Yazınız çok bilgilendirici, teşekkürler. Marka tercihleriniz ile ilgili maili alabirsem çok sevinirim, alış veriş öncesi çok yol gösterici olacağına eminim. Sevgiler

  • Annesinin Meleği Says: Ağustos 22, 2017 at 9:52 pm

   Merhaba Özge,

   Güzel yorumun için teşekkürler. e-posta adresine ilettiğim bebek alışverişine yönelik hazırladığım bebek hazırlıkları listesinde tüm önerdiğim ürünler ve güvenilir marka tercihlerimi bulabilirsin.
   Sevgiler.

 42. Merhaba, excel listenizi rica edebilir miyim? Faydalı yazılarını ve görüşleriniz için çok teşekkürler

  • Annesinin Meleği Says: Ağustos 16, 2017 at 5:34 pm

   Teşekkürler Adaşım,

   Yazılarımı faydalı bulmana çok sevndik. e-posta adresine bebek alışverişi için gerekli tüm ihtiyaçlar için düzenlediğim bebek hazırlıkları listemi ilettim. Umarım faydalanırsın.
   Sevgiler.

 43. Güzel bir paylaşım olmuş elinize sağlık.

 44. Merhabalar.. yuregınıze emegınıze saglık.. bende meshur lıstenızı rica edıyorum. her bır konuyu o kadar guzel bı akıcılıkmve samımıyetler yazmıssınızki, her konıda bana ayrı ayrı ışık oldu. sımdıden tesekkurler

  • Annesinin Meleği Says: Ağustos 16, 2017 at 5:40 pm

   Merhaba Tülin,
   Güzel yorumun için teşekkürler. Yazılarımdan faydalanmana çok sevindim. e-posta adresine bebek alışverişine yönelik hazırladığım bebek hazırlıkları listesinde tüm önerdiğim ürünler ve güvenilir markaları bulabilirsin.
   Sevgiler.

 45. Merhabalar benim gibi ne yapacağını bilmeyen,girdiği bebek mağazalarında şaşkın ördek yavrusu gibi yürüyenler için harika bir site olmuş ellerinize sağlık. Sizden rica etsem marka önerilerinizi ve listeyi bana da gönderebilir misiniz?

  • Annesinin Meleği Says: Ağustos 16, 2017 at 5:48 pm

   Merhaba Öznur,
   🙂 Eğlenceli yorumun gülümsetti. Güzel yorumun için teşekkürler. e-posta adresine bebek alışverişine yönelik hazırladığım listeyi ve bebek ürünlerinde güvenilir marka önerilerimi ilettim. Sevgiler

 46. İlknur azime Says: Ağustos 10, 2017 at 2:54 pm

  Merhaba. Faydalı bilgileriniz için çok teşekkürler. Doğum öncesi anne ve bebek hazırlıkları için marka ve listenizi mail yoluyla paylaşabilirseniz çok sevinirim.

  • Annesinin Meleği Says: Ağustos 16, 2017 at 5:50 pm

   Merhaba İlknur,
   Sitemizden faydalanmana sevindim. e-posta adresine bebek alışverişine yönelik hazırladığım listeyi ve bebek ürünlerinde güvenilir marka önerilerimi ilettim. Sevgiler

 47. Merhaba, excel listenizi rica edebilir miyim? Faydalı yazılarını ve görüşleriniz için çok teşekkürler

  • Annesinin Meleği Says: Ağustos 9, 2017 at 10:53 pm

   Merhaba Melis,
   Sitemizi ve yazılarımızı faydalı bulmana çok sevindim. E-posta adresine ilettiğim doğum hazırlıklarına yönelik bebek hazırlıkları listesinde bebek alışverişine dair gerekli bebek bakımı ürünleri ve gerçekten faydasını gördüğüm marka önerilerime kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Güzel yorumlarını bekliyoruz.
   Doğumundan önce göğüs ucu bakımı ile ilgili Göğüs ucu yaralarına ne iyi gelir? yazımı mutlaka okumalısın
   Aklına takılan tüm konular için bize yaz..

 48. Dilek Aynur Says: Temmuz 30, 2017 at 10:12 pm

  Merhaba çok yararlı bir yazı .zahmet olmazsa bana da doğum hazırlıkları excell listesini iletebilir misiniz

  • Annesinin Meleği Says: Ağustos 3, 2017 at 10:03 pm

   Merhaba Dilek,
   Yorumun için teşekkürler, yazımı beğenmene çok sevindim! Ne demek, hiç zahmet olmaz. Meleğini sağlıkla kucaklamanı dilerim. E-posta adresine ilettiğim listede pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemize yorum bırak. Site gönüllülükle ve sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülüyor.
   Doğumundan önce göğüs ucu bakımı ile ilgili Göğüs ucu yaralarına ne iyi gelir? yazımı mutlaka okumalısın
   Aklına takılan tüm konular için bize yaz..
   Meleğinizle sağlıklı, mutlu, güzel bir ömür dilerim.

 49. Merhaba,
  Marka önerilerinizi, şu meşhur excel listesini ben de almak çok isterim.
  Emeğiniz için çok teşekkür ederim. 🙂

  • Annesinin Meleği Says: Temmuz 25, 2017 at 12:28 am

   Merhaba Selin,
   Meleğini sağlıkla kucaklamanı dilerim. E-posta adresine ilettiğim listede pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemize yorum bırak. Site gönüllülükle ve sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülüyor.
   Doğumundan önce göğüs ucu bakımı ile ilgili Göğüs ucu yaralarına ne iyi gelir? yazımı mutlaka okumalısın
   Aklına takılan tüm konular için bize yaz..
   Meleğinizle sağlıklı, mutlu, güzel bir ömür dilerim.

 50. Merhaba ,
  Acemi bi anne adayı olarak yazilariniz samimi ve her konuda yol gosterici emeginize sağlık.
  Bende listeyi mailime taleb ediyorum. Teşekkürler

  • Annesinin Meleği Says: Temmuz 25, 2017 at 12:27 am

   Merhaba Selin,
   Yorumun için teşekkürler, yazılarımı beğenmene çok sevindim! Meleğini sağlıkla kucaklamanı dilerim. E-posta adresine ilettiğim listede pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemize yorum bırak. Site gönüllülükle ve sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülüyor.
   Doğumundan önce göğüs ucu bakımı ile ilgili Göğüs ucu yaralarına ne iyi gelir? yazımı mutlaka okumalısın
   Aklına takılan tüm konular için bize yaz..
   Meleğinizle sağlıklı, mutlu, güzel bir ömür dilerim.

 51. iyi günler.
  Öncelikle yararlı yazılarınız için teşekkür ederim.Hepsini büyük ilgiyle okuyorum. 5 aylık hamileyim.Şu meşhur excel listesini benimle de paylaşırsanız çok sevinirim.
  Şimdiden teşekkür ederim.
  Sevgiler.

  • Annesinin Meleği Says: Temmuz 25, 2017 at 12:24 am

   Merhaba Selin,
   Yazılarımı beğenmene çok sevindim! Tebrik ederim. Meleğini sağlıkla kucaklamanı dilerim. E-posta adresine ilettiğim listede pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemize yorum bırak. Site gönüllülükle ve sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülüyor.
   Doğumundan önce göğüs ucu bakımı ile ilgili Göğüs ucu yaralarına ne iyi gelir? yazımı mutlaka okumalısın
   Aklına takılan tüm konular için bize yaz..
   Meleğinizle sağlıklı, mutlu, güzel bir ömür dilerim.

 52. Merhaba Esra hanım, meşhur excel listesini alabilirmiyim
  Listeyi bana da iletebilir misiniz?
  şimdiden çok teşekkürler.

  • Annesinin Meleği Says: Temmuz 19, 2017 at 10:07 pm

   Merhaba Esma,
   Elbette! E-posta adresine ilettiğim listede pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemize yorum bırak. Site gönüllülükle ve sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülüyor.
   Doğumundan önce göğüs ucu bakımı ile ilgili yazımı mutlaka okumalısın: Emziren annelerde meme ucu çatlakları
   Aklına takılan tüm konular için bize yaz..
   Meleğinizle sağlıklı, mutlu, güzel bir ömür dilerim.

 53. iyi günler. bende marka önerilerinizi, hatta bebek arabası ve anne yanı yatak tavsiyeleriniz varsa onlarıda almak isterim. benim bebeğim ekim sonu kasım başı gibi olacak aksilik olmazsa ve sezeryan olacağım. bu konuda da bilgileriniz varsa paylaşmanız beni çok sevindirir. teşekkür ederim.çok faydalı bir yazı olmuş

  • Annesinin Meleği Says: Temmuz 12, 2017 at 11:47 pm

   Merhaba Tuğba,

   Tebrik ederim. e-posta adresine doğum hazırlıklarına yönelik marka önerilerimi ve yenidoğan ihtiyaç listemi bulabilirsin. Sezaryan ile ilgili net kararını vermeden önce normal doğum yapan birileri ile konuş. Sezeryan süreci anneye ekstra ağrı sızı getiriyor, sezeryan ağrısından bebeğinle ilgilenecek halin kalmıyor, kaldı ki sezeryandan sonra bir hafta kesi yerin dolayısıyla dik yürüyemiyorsun. Bu açıdan değerlendirmeni öneririm.
   Sevgiler

 54. Ecem Dalaz Says: Haziran 24, 2017 at 6:33 pm

  Merhabalar,
  Açıklayıcı olan yazılarınızın tamamını okuyorum 🙂 ve 6 aykık hamileyim. İhtiyaç listesini benim mail adresimede gönderirsen çok sevinirim. Teşekkürler tüm bilgilendirmeler için 🙂

  • Annesinin Meleği Says: Temmuz 2, 2017 at 10:12 pm

   Merhaba Ecem,

   Yazılarımızı beğenmene çok sevindim. Hamileliğini sağlıla tamamlamanı dilerim. e-posta adresinde yenidoğan ihtiyaç listemi bulabilirsin. Sevgiler

 55. Gerçekten çok güzel paylaşımlarınız var. Marka önerilerinizi bende almak isterim. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 56. Özge Moroğlu Says: Mayıs 29, 2017 at 1:48 pm

  Bizde yeni evli bir çift ve anne adayı olarak listenizi merakla paylaşmanızı bekliyoruz.
  Vakit ayırıp izlenimlerinizi ve deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz.
  Az önce instagram dan takibe de başladım sizi 🙂
  Yazılarınızın devamını da bekliyorum.

  • Annesinin Meleği Says: Haziran 1, 2017 at 12:18 am

   Merhaba Özge,

   Güzel yorumun için teşekkürler. Seni ve eşini tebrik ederim. Bebeğinizi sağlıkla kucaklamanızı dilerim. Bebek hazırlıkları excel listemi e-posta adresine ilettim. Listede pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemize yorum bırak. Site gönüllülükle ve sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülüyor. Aldığımız her güzel, içten yorum bizi çok mutlu ediyor. Siteyi canlı ve aktif tutmak ve yeni annelere destek olmak için motivasyonumuzu güçlendiriyor.
   Meleğini sağlıkla büyütmeni dilerim.
   Bu arada doğumundan önce mutlaka göğüs ucu yaralarına nasıl önlem alacağını anlattığım yazıma göz atmalısın!

 57. Berna Savas Says: Mayıs 27, 2017 at 9:36 pm

  Merhaba
  Dogumuma 1 ay kalmis biri olarak.yeni kesfettim sitenizi.gogus ucu catlak kremi tavsiyenizi ve listenizi mail atabilir misiniz?
  Simdiden.tesekkur ederim.

  • Annesinin Meleği Says: Haziran 1, 2017 at 12:21 am

   Merhaba Berna,

   Web sitemizi bulmana ve sitemizi takip etmene çok sevindim. Bebek hazırlıkları excel listemi e-posta adresine ilettim. Listede pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemize yorum bırak. Site gönüllülükle ve sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülüyor. Aldığımız her güzel, içten yorum bizi çok mutlu ediyor. Siteyi canlı ve aktif tutmak ve yeni annelere destek olmak için motivasyonumuzu güçlendiriyor.
   Meleğini sağlıkla büyütmeni dilerim.
   Bu arada doğumundan önce mutlaka göğüs ucu yaralarına nasıl önlem alacağını anlattığım yazıma göz atmalısın!

 58. Merhaba Esra hanım,
  Bir kaç yere yazdım ama alamadım meşhur excel listesini 🙂
  Listeyi bana da iletebilir misiniz?
  şimdiden çok teşekkürler.

  • Annesinin Meleği Says: Mayıs 25, 2017 at 9:17 pm

   Sinem Hanım merhaba,

   yorumlara biraz geç dönüyorum kusura bakmayın. Gribal enfeksiyondan biraz yorgun düştüm, evimde dinlenmeye çalışıyorum.
   e-posta adresinize bebek hazırlıkları excel listesini ve güvenilir bebek marka önerilerimi ilettim. Doğumunuz öncesi göğüs ucu bakımı yazımı mutlaka okumanızı ve emzirmek istiyorsanız göğüs çatlaklarını önlemeye yönelik önerilerimi dikkatle uygulamanızı öneririm.
   Sevgiler

 59. Merhaba,
  Yazınız çok bilgilendirici ve detaylı olmuş, emeğinize sağlık.
  Hazırladığınız excel listesini bana da iletebilir misiniz ?
  Şimdiden teşekkürler

  • Annesinin Meleği Says: Mayıs 25, 2017 at 9:15 pm

   Anıl Bey merhaba,
   e-posta adresinize bebek hazırlıkları excel listesini ve güvenilir bebek marka önerilerimi ilettim. Eşinizin doğumdan önce göğüs ucu bakımı yazımı mutlaka okumanılı ve emzirmek konusunda kararlıysanız göğüs çatlaklarını önlemeye yönelik önerilerimi dikkatle uygulamanızı öneririm.
   Sevgiler

 60. Dogumuna bir aydan daha az bir sure kalmis bir anne olarak sitenizi yeni kesfettim ve iki gundur inceliyorum…tavsiye ettiginiz gogus ucu catlak kremi basta olmak uzere tum listeyi gonderebilirsenz cok mutlu olurum..simdiden tesekkurler

  • Annesinin Meleği Says: Mayıs 18, 2017 at 11:49 pm

   Merhaba Nur,

   Bebek hazırlıkları excel listemi ve göğüs ucu çatlaklarında etkili merhem markalarını e-posta adresine ilettim. Listede pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemize yorum bırak. Site gönüllülükle ve sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülüyor. Aldığımız her güzel, içten yorum bizi çok mutlu ediyor. Siteyi canlı ve aktif tutmak ve yeni annelere destek olmak için motivasyonumuzu güçlendiriyor.
   Meleğini sağlıkla büyütmeni dilerim.
   Bu arada doğumundan önce mutlaka göğüs ucu yaralarına nasıl önlem alacağını anlattığım yazıma göz atmalısın!

 61. TÜLAY ALICI Says: Mart 22, 2017 at 3:24 pm

  MERHABA BANADA HEM ANNE VE HEM BEBEK İÇİN HAZIRLIK LİSTESİ ATARSANIZ ÖYLE DUA EDERİM Kİ SİZE İL HAMİLELİĞİM ÇOK BİLGİM YOK.VE BEN HAMİLELİĞİĞMİN 19. HAFTASINDAYIM AYAKLARIM ŞİŞTİ 🙁 ÜZÜLÜYORUM NASIL BİR ÇÖZÜMÜNZ VARDIR MERAK EDİYORUM.

  • Annesinin Meleği Says: Mart 26, 2017 at 10:36 pm

   Merhaba Tülay,

   Meleğinizle sağlıklı, mutlu, güzel bir ömür dilerim. Ayaklarında ki ödem için tükettiğin tuz miktarını mutlaka azaltmalısın ve ödemden kurtulmak için mutlaka günde 2 km yürümelisin. En iyi ödem giderici önlem yürümektir. 19 haftalık hamilelğinde ödem konusu ile ilgili önlemleri almazsan, ileri ki günlerde ödemden dolauı ayaklarında ve ellerinde sancı başlayacaktır. Dolayısıyla ağrı aşamasına geçmeden önerilerimi uygularsan el ve ayaklarındaki şişliklerinden kurtulursun.
   E-posta adresine ilettiğim bebek hazırlıkları alışveriş listesinde, hem anne hem de bebek için ihtiyaçları bulabilirsin. Bebek ihtiyaçları listemde pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Marka önerilerimi de bebek hazırlıkları listemde bulabilirsin.
   Paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemize yorum bırak. Site gönüllülükle ve sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülüyor. Aldığımız her güzel, içten yorum bizi çok mutlu ediyor. Siteyi canlı ve aktif tutmak ve yeni annelere destek olmak için motivasyonumuzu güçlendiriyor.
   Meleğini sağlıkla büyütmeni dilerim.

   Sevgiler.

   Özellikle göğüs ucu bakımı ile ilgili yazımı doğumundan önce mutlaka okumalısın: Göğüs ucu bakımı ile ilgili yazımı okumak için: http://www.annesininmelegi.com/?p=8192

 62. altinci ayimi tamamlamak uzereyim hala cok eksigim var sanirim.gorusleriniz ve yazdiklariniz karar vermemde yardimci oluyor.marka tavsiyelerinize bende ulasmak isterim

  • Annesinin Meleği Says: Mart 16, 2017 at 12:34 am

   Merhaba Selin,

   Meleğinizle sağlıklı, mutlu, güzel bir ömür dilerim.
   E-posta adresine ilettiğim bebek ihtiyaçları alışveriş listesinde pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Marka önerilerimi de bebek hazırlıkları listemde bulabilirsin.
   Paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemize yorum bırak. Site gönüllülükle ve sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülüyor. Aldığımız her güzel, içten yorum bizi çok mutlu ediyor. Siteyi canlı ve aktif tutmak ve yeni annelere destek olmak için motivasyonumuzu güçlendiriyor.
   Meleğini sağlıkla büyütmeni dilerim.

   Sevgiler.

   Özellikle göğüs ucu bakımı ile ilgili yazımı doğumundan önce mutlaka okumalısın: Göğüs ucu bakımı ile ilgili yazımı okumak için: http://www.annesininmelegi.com/?p=8192

 63. Sevil başar Says: Mart 10, 2017 at 4:10 pm

  Merhabalar sitenizle yeni tanıştım ve ve yazılarınız çok içten ve faydalı buldum zaman ayırıp bizlerede katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederiz.bnde detaylı bi liste araştırması yapıyordum bebeğimin gelmesinede 2 ay kadar bi zaman kaldı.ihtiyaçlara yönelik hazırladığınız ayrıntılı listeyi banada gönderebilirmisiniz rica etsem.Sevgiler

  • Annesinin Meleği Says: Mart 12, 2017 at 9:41 pm

   Merhabalar,

   Meleğinizle sağlıklı, mutlu, güzel bir ömür dilerim.
   e-posta adresine ilettiğim listede pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum.
   Paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemize yorum bırak. Site gönüllülükle ve sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülüyor. Aldığımız her güzel, içten yorum bizi çok mutlu ediyor. Siteyi canlı ve aktif tutmak ve yeni annelere destek olmak için motivasyonumuzu güçlendiriyor.
   Meleğini sağlıkla büyütmeni dilerim.

   Sevgiler.

   Özellikle göğüs ucu bakımı ile ilgili yazımı doğumundan önce mutlaka okumalısın: Göğüs ucu bakımı ile ilgili yazımı okumak için: http://www.annesininmelegi.com/?p=8192
   Aklına takılan tüm konular için bize yaz..

 64. Duygu izgi Says: Şubat 16, 2017 at 8:59 am

  Merhaba, bu benim 2. hamileliğim, aradan 6 sene geçince ürünler vs değişmiş sanırım, bir de herşeyi unutmuşum sanki hiçbirşey bilmiyor gibiyim, ilkinde yaşamadığım telaşı bu kez yaşıyorum! Ürün tavsiye listenize ulaşabilirsem çok işime yarayacağını düşünüyorum. Ayrıca göğüs ucu yarasından çok çekmiş biri olarak duyduğum son ürün gümüş göğüsucu kapakları, bunlar hakkında da varsa fikirlerinizi almak isterim. Şimdiden çok teşekkürler..

  • Annesinin Meleği Says: Şubat 22, 2017 at 10:15 pm

   Merhaba Duygu,
   İki meleğinizle sağlıklı, mutlu, güzel bir ömür dilerim. Aslında ürünlerde çok fazla çeşitlilik olduğu söylenemez ama bazı ürünlerle örneğin bebeğe banyo yaptırmak kolaylaştı. Sizin bahsettiğiniz gümüş kapaklardan haberdar değilim. Gümüş maden olarak alerjik bünyelerde sorun çıkaran bir metal, kullanmadan önce kısa süreli denemenizi öneririm. Şahsen benim gümüş vb. madene alerjim var. Kısa zamana kadar altın alerji yapmıyordu. Altında alerji yapınca artık hiç bir madeni ürürnü cildime sürmüyorum. e-posta adresine ilettiğim bebek ihtiyaçları excel listesinde, anne sütü sağma makinesinden pişik kremine, hastane çantası hazırlıklarından, bebeğinize uygun evinizi nasıl düzenlerseniz önerilerine ve anne sütünü önemseyen sitemizin emzirme sürecinde anneye destek yardımcı ürünlere kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Ayrıca listede anne ve bebek ürünlerinde güvenilir marka önerilerimi bulabilirsin. Umarım bebek ihtiyaçlarına yönelik hazırladığım listem sana yardımcı olur.
   Sevgiler

   • Duygu İzgi Says: Mart 9, 2017 at 10:07 pm

    Çok teşekkür ederim. Mailde bahsettiğiniz göğüs ucu kremini araştırmak istedim, yerli-yabancı birsürü site gezdim ama görseline bile ulaşamadım, mail olarak görselini veya link olarak paylaşabilirseniz yurtdışından getirtme imkanım olursa öyle yapmayı deneyeceğim. Sevgiler..

 65. Füsun Tekin Aydın Says: Şubat 15, 2017 at 7:30 pm

  Merhaba Esra hanım, güzel paylaşım için teşekkürler,excell listesini mailime gönderebilirseniz sevinirim.

  • Annesinin Meleği Says: Şubat 22, 2017 at 10:16 pm

   Merhaba Füsun,
   Geç cevabım için kusura bakma, spam mesajlar arasında karışmış yorumun.
   Meleğinizle sağlıklı, mutlu, güzel bir ömür dilerim. e-posta adresine ilettiğim bebek ihtiyaçları excel listesinde, anne sütü sağma makinesinden pişik kremine, hastane çantası hazırlıklarından, bebeğinize uygun evinizi nasıl düzenlerseniz önerilerine ve anne sütünü önemseyen sitemizin emzirme sürecinde anneye destek yardımcı ürünlere kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Ayrıca listede anne ve bebek ürünlerinde güvenilir marka önerilerimi bulabilirsin. Umarım bebek ihtiyaçlarına yönelik hazırladığım listem sana yardımcı olur.
   Sevgiler

 66. Merhaba 5aylik hamileyim ve tecrubeli annelerin paylastiklarina minnetarim 🙂 cok tesekkurler

  Benim de mail adresime ihtiyac listesi paylasabilir misiniz?

  Tesekkurler

  • Annesinin Meleği Says: Şubat 8, 2017 at 9:17 pm

   Merhaba Canan,

   e-posta adresine ilettiğim bebek hazırlıkları alışverişleri için hazırladığım doğum öncesi bebek ihtiyaçları listemde emzirme ürünlerinden bebek ve anne bakımı için gerekli ihtiyaçları, bebek odası detaylarından bebek cilt bakım ürünlerine kadar birçok detay ve güvenilir bebek markaları önerilerimi bulabilirsin. Rahat bir hamilelik sonrasında bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim.
   Sevgiler

 67. Gamze Balaban Says: Şubat 5, 2017 at 7:20 pm

  Yazınız gerçekten çok güzel ve anlaşılır olmuş.Emeğinize sağlık. Marka tercihlerini mail olarak atarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

  • Annesinin Meleği Says: Şubat 8, 2017 at 9:14 pm

   Merhaba Gamze,

   Güzel yorumun için teşekkürler. e-posta adresine ilettiğim bebek hazırlıkları alışverişleri için hazırladığım doğum öncesi bebek ihtiyaçları listemde emzirme ürünlerinden bebek ve anne bakımı için gerekli ihtiyaçları, bebek odası detaylarından bebek cilt bakım ürünlerine kadar birçok detay bulabilir, güvenilir bebek markaları önerilerimi bulabilirsin. Rahat bir hamilelik sonrasında bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim.
   Sevgiler

 68. Merhaba,
  Yazılarınız çok faydalı bilgiler içeriyor ve benim gibi özellikle ilk hamileliğini yaşayan yeni annelerin endişelerine cevap veriyor doğrusu. Artık son 2 aya girdik ve küçük meleğime tüm anneler gibi en faydalı ürünleri denemek istiyorum. Marka tercihlerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.. sağlıcakla..

  • Annesinin Meleği Says: Ocak 21, 2017 at 9:18 pm

   Merhaba Kübra,
   Görüşlerini ve güzel yorumunu paylaştığın için teşekkür ederiz. Umarım yazılarımız sana yardımcı olur, yön verir. e-posta adresine bebek hazırlıkların için bebek hazırlıkları alışveriş listemi ve güvenilir bebek ürünleri marka önerilerimi ilettim. Keyifle geçen hamileliğinizin ardından rahat bir doğum ve sağlıkla kucaklayacağın bebeğinle güzel bir ömür dilerim. Bebeğine mutlaka anne sütü ver ve emzirme ile ilgili konular için lütfen göğüs ucu bakımı yazımıza doğumundan önce göz at. Emzirme hazırlıkları ve göğüs ucu bakımı yazısı için tıkla!
   Sevgiler.

 69. berna şenocak Says: Aralık 21, 2016 at 3:07 pm

  Merhaba,

  yazınız harika ellerinize sağlık. marka konusundaki önerilerinizi de paylaşırsanız çok sevinirim. çocuklarınızla birlikte sağlıklı mutlu nice seneler diliyorum.
  sevgiler

  • Annesinin Meleği Says: Aralık 27, 2016 at 10:18 pm

   Merhaba Berna,

   e-posta adresine bebeğini beklerken hazırlıklarını tamamlamanı önerdiğim bebek hazırlıkları ihtiyaç listemi ilettim. Bebek ve annenin ihtiyaçlarına yönelik hazırladığım bebek hazırlıkları listesinde pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Bebeklerin ihtiyaçları için saygın ve güvenilir marka önerilerimi emailinde bulabilirsin.
   Doğumundan önce göğüs ucu bakımı ile ilgili yazıma göz atmalı ve emzirme ile ilgili gerekli hazırlıkları yapmalısın: Göğüs ucu bakımı ile ilgili yazımı okumak için tıkla

   Ben de sana güzel ailen ile çok güzel bir sene dilerim.
   Sevgiler.

 70. Merhabalar, içten paylaşımlarınız için teşekkürler. Yol gösterici oluyor, özellikle benim gibi acemi anneler içşn Marka tavsiyeleri ve ihtiyaç listesi mail olarak atabilirseniz çok mutlu olurum.

  • Annesinin Meleği Says: Aralık 17, 2016 at 4:35 pm

   Merhaba Adaşım,
   Güzel yorumun için teşekkürler. Faydalı olduğumuzu bilmek en büyük motivasyonumuz. Meleğinizle sağlıklı, mutlu, güzel bir ömür dilerim.
   e-posta adresine ilettiğim bebek hazırlıkları ihtiyaç listinde pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ve kaliteli bebek ürünü markalarından ayrıntılı bahsediyorum. Paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemize yorum bırak. Site gönüllülükle ve sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülüyor. Aldığımız her güzel, içten yorum bizi çok mutlu ediyor. Siteyi canlı ve aktif tutmak ve yeni annelere destek olmak için motivasyonumuzu güçlendiriyor.
   Meleğini sağlıkla büyütmeni dilerim.

   Sevgiler.

   Özellikle göğüs ucu bakımı ile ilgili yazımı doğumundan önce mutlaka okumalısın: Göğüs ucu bakımı ile ilgili yazımı okumak için tıkla
   Aklına takılan tüm konular için bize yaz..

 71. Harika bi liste olmus bende 4aylik bi hamileyim simdiden yavas yavas eksikleri tamamlamak istiyorum. Samimi bir sekilde deneyimlerinizi paylastiginiz icin tesekkur ederim. Hangi urunleri kullandiginizi mail olarak paylasabileceginizi yazmissiniz. Onerilerinizi paylasirsaniz sevinirim. :)))

  • Annesinin Meleği Says: Aralık 6, 2016 at 10:29 pm

   Merhaba Gülşah,

   E-posta adresine ilettiğim listede pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Güvenilir bebek ürünleri için marka önerilerimi de e-posta adresinde bulabilirsin. Paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemize yorum bırak. Site gönüllülükle ve sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülüyor. Aldığımız her güzel, içten yorum bizi çok mutlu ediyor. Siteyi canlı ve aktif tutmak ve yeni annelere destek olmak için motivasyonumuzu güçlendiriyor.

   Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir