fbpx

BASF ve Alligator Boya ile çocuklardan “Gezegenimiz İçin” renkli tasarımlar Ücretsiz Etkinlikler

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından gerçekleştirilen 3. İstanbul Tasarım Bienali’nde BASF ve Alligator Boya’nın desteği ile gerçekleşen ücretsiz atölye çalışmalarında çocuklarımız “Gezegenimiz İçin…” hayal ediyor, düşünüyor ve çiziyor. Hafta içi ve hafta sonu için farklı içeriklere sahip atölye çalışmalarında çocuklar, yaşanabilir ve sürdürülebilir bir gelecek için tasarımlar gerçekleştiriyor.

Bienal süresince BASF ve Alligator Boya eş sponsorluğunda ve İnformel Eğitim-çocukistanbul tarafından hazırlanan içeriğiyle Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen atölye çalışmaları, “Gezegenimiz İçin… Hayal Et / Düşün / Tasarla” başlığını taşıyor.

BASF ve Alligator Boya eş sponsorluğunda gerçekleştirilen birbirinden renkli atölye çalışmaları ile çocuklar yaşanabilir ve sürdürülebilir bir gelecek için tasarımın bugünkü rolünü sorgulayarak çeşitli konularda tasarım çalışmalarına imza atıyor. Bienal boyunca 20 Kasım 2016 tarihine kadar gerçekleştirilecek interaktif atölye çalışmalarına çocuklar ücretsiz olarak katılabilecekler.

Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere 2 farklı programdan oluşan atölye çalışmaları farklı yaş grupları için farklı içeriklerde hazırlandı. Çocuklarımıza özel düzenlenen atölye çalışmaları hafta içi günlerinde okul grupları ile gelen öğrencileri, hafta sonları ise aileleri ile birlikte bienali ziyaret eden çocuk ve gençleri ağırlıyor.

Hafta içi eğitim programlarına katılan öğrenciler “Gezegenin Tasarımı” başlığı altında toplamda 2 saat süren ve bienal kavramının tartışıldığı, sergiden belirli eserlerin gezildiği sonrasında ise renkli boyalar ile dünya küreleri tasarlandığı çalışmalar gerçekleştiriliyor.

Hafta sonu gerçekleştirilen eğitim programları kapsamında ise serbest zamanlı atölye çalışmalarında çocuklar, hazırlanan çeşitli istasyonlarda hem yaratıcılıklarını kullanıyor hem de kendi eserlerini boyama imkânı buluyorlar.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir