fbpx

Ekoldrama Sanat Evi Yarıyıl Atölyeleri İçin Kayıtlar Başladı Yarıyıl Çocuk Etkinlikleri

Ekoldrama Sanat Evi, hem Taksim’de bulunan merkezinde hem de yeni açılan Fenerbahçe Şubesinde, 6-11 yaş arası çocuklara dopdolu bir yarıyıl programı sunuyor. Çocukların farklı disiplinlerle tanışmasına fırsat tanıyan bu program, 23 Ocak’ta başlayıp 3 Şubat’ta sona eriyor. Çocuğun, seyirciden ziyade katılımcı olacağı, alanında uzman olan hocalarla sıkılmadan öğreneceği ve üreteceği program için kayıtlar başladı.

Tek atölye ücretinin 45 TL+KDV olduğu haftalık programdaki tüm atölyelerin seçilmesi durumunda %10 oranında indirim uygulanacaktır.

Kayıt yaptırırken annesininmelegi.com takipçisi olduğunu ileten sayfa takipçilerimiz %10 ek indirimden yararlanabilecek

editör - sevgiler

Ritim/Perküsyon Atölyesi

Ekoldrama’nın çocuklara yönelik sunduğu Ritim/Perküsyon atölyesi, çocukların çeşitli perküsyon ve ritim enstrümanlarını tanımalarını ve temel ritim kalıplarını öğrenmelerini hedefler. Çocukların müziğe değin yeteneklerini ve yaratıcılıklarını geliştirebilmeleri açısından ritmi algılamayı ve dinlemeyi öğrenmelerini amaç edinir. Ritim ve perküsyon eğitimi çocukların zamanlama duygusunun gelişmesinde, beyin, kulak, el koordinasyonlarının sağlanmasında ve konsantrasyon sürelerinin artırılmasında önemli rol oynar.

Eğitmen: Cihan Ayhan

 

Tiyatronun Büyülü Dünyası

Ekoldrama’nın çocuklara yönelik sunduğu bu atölyenin amacı, çocukların tiyatro oyun ve performanslarının yaratım sürecini bir bütün olarak kavramalarını sağlamaktır.

Çocuğu yaratım sürecinin başına geçirir ve hayal dünyasının sınırlarını zorlamaya teşvik eder. Çocuk, dinlediği hikâyeyi analiz ederek dramaturjiye giriş yapar. Kumaş parçalarıyla kostümünü, geri dönüşüm materyalleriyle dekorunu tasarlar. Kendi mizansenini, grup içi çalışma becerilerini geliştirerek oluşturur.

Eğitmen: Cemre Yücekök

 

Kendi Kışını Hayal Et

Ekoldrama’nın çocuklara yönelik sunduğu bu atölyenin amacı, kış mevsiminin büyüsünün çocukların yaratıcı dünyalarındaki yansımasını ortaya koymaktır. Bedensel becerilerinin yanı sıra el becerilerini de kullanacak olan çocuk, karlar ülkesinde hayali bir gezintiye çıkacak, bu yolculukta yeni arkadaşlarla tanışacak ve origami çam ağacı, kar küresi ile duvar ve masa süsleri yapmayı öğrenecektir. Belli bir konsepte bağlı olarak üretici tarafını ortaya koyacak olan çocuklar, grup içinde birlikte çalışmanın keyfini paylaşacaklar.

Eğitmen: Cemre Yücekök

 

Fantasia’dan Gerçeğe: Mickey’nin Sihirli Dansı

Ekoldrama’nın çocuklara yönelik sunduğu bu atölyenin amacı, Mickey’nin serüvenine çocuğun yaratıcılığını kullanarak eşlik etmesini sağlamak ve müzik eşliğinde grup içinde hareket etmeyi öğrenmesine ön ayak olmaktır. Walt Disney’in başyapıtı olan 1940 yapımı animasyon Fantasia, klasik müzik eşliğinde 8 bölümden oluşan fantastik hikâyeler anlatır.

Bu atölyede animasyonun 3. bölümü olan Sihirbazın Çırağı ele alınacaktır. Çocuklar bu bölümü izlerken hikâyeyi öğrenecek, ardından müzik boyunca geçen temalar ve enstrümanlarla hikâye arasında bağ kurarak hikâyeyi kendi yorumlarıyla tekrar canlandıracaklar. Böylece çocuklar enstrümanları tanıyacak ve klasik müziğe eğlenceli bir giriş yapmış olacaklar.

Eğitmen: Ela Oktay

 

Saint-Saëns’in Hayvanlar Karnavalı’yla Klasik Müziğe Yolculuk

Ekoldrama’nın çocuklara yönelik sunduğu bu atölyenin amacı, çocuğu klasik müzikle tanıştırmaktır. Fransız besteci Camille Saint-Saëns’ın 1886 yılında bestelediği Hayvanlar Karnavalı 14 parçadan oluşan ve her bir parçası bir hayvanı temsil eden bir eserdir. Aslan marşıyla başlayan eser tavuk, horoz, kanguru, kaplumbağa gibi hayvanları tempolu müziklerle betimler.

Hayvanlar aracılığıyla klasik müzikle tanışan çocuk, onunla hareket etmeyi, duyduğu müziği bedenine aktarmayı öğrenecek. Bu sırada eser boyunca geçen enstrümanları da tanıyacak. Böylece çocuk, klasik müzik dinlemeyi öğrenirken yaratıcılık duygusunu geliştirecek.

Eğitmen: Ela Oktay

 

İngilizce Sanat Atölyesi

Ekoldrama’nın çocuklara yönelik sunduğu bu atölyenin amacı, İngilizce ve Türkçe konuşan eğitmenler eşliğinde değişik tekniklerle çocukların el becerilerini güçlendirmektir. Çocukların farklı sanat teknikleriyle tanışıp, değişik sanat malzemelerini deneyimlemenin tadını çıkaracakları İngilizce Sanat Atölyesi, hem yeni öğrendikleri dilin gelişmesine destek olacak hem de çocuğun kendisini alternatif bir şekilde ifade etmesine yardımcı olacaktır.

Eğitmenler: Nesligül Deniz Çaltıl – Cemre Yücekök

 

Sihirli Adımlar

Ekoldrama’nın çocuklara yönelik sunduğu bu atölyenin amacı, çocukların hareketlerle kendilerini ve duygularını ifade etmelerini sağlayıp, var olan kalıpları kırarak yaratıcılığı ön plana çıkarmaya çalışmak ve bunu yaparken beden koordinasyonu ve estetik algılarını geliştirmektir. Bu bağlamda; çocuğun kendinden de bir şeyler katabileceği ve kompozisyonlar yaratabileceği doğaçlama dans çalışmaları yapılmaktadır.

Eğitmen: Sonay Bahçekapılı

 

Masal Atölyesi

Ekoldrama’nın çocuklara yönelik sunduğu bu atölyenin amacı, çocukların hayal dünyalarında keşfe çıkmalarını sağlayarak kendilerine olan özgüvenlerini de geliştirmeye yardımcı olmaktır. Çocukları hem eğlendirmek hem de düşündürmek ve bunu yaparken masalların büyülü havasından yararlanarak grup içinde aktif katılımlarını sağlamak amaç edinilir.

Eğitmen: Sonay Bahçekapılı

 

Detaylı bilgi için

Ekoldrama Taksim

0 212 234 09 93 / 0 534 489 26 52

Ekoldrama Fenerbahçe

0 216 358 47 46 / 0 537 549 06 05

[email protected]


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir