fbpx

Kanyon’dan yarıyıl tatilinde Modern Hiyeroglifler Atölyesi Yarıyıl Çocuk Etkinlikleri

Kanyon Alışveriş Merkezi, İstanbul Modern ile bir işbirliği ile oluşturduğu “Modern Hiyeroglifler Atölyesi” çocuklarımızın katılımını bekliyor . Yarıyıl tatili boyunca Kanyon’a gelen çocuklar modern zamanın iletişim simgesi emojilerden yola çıkarak tarih öncesi dönemin iletişim simgesi olan hiyerogliflerin dünyasına girerek insanlığın ve iletişimin gelişimini öğrenecekler.

Kanyon Alışveriş Merkezi, 21 Ocak- 05 Şubat tarihleri arasında yarıyıl tatilini İstanbul’da geçirecek tüm çocuklar için İstanbul Modern işbirliği ile “Modern Hiyeroglifler Atölyesi” ni tasarladı. Kanyon, yarıyıl tatili boyunca Kanyon Çocuk Sokağı alanında gerçekleştirilecek bu atölye ile çocukları, modern teknolojinin ve iletişimin ayrılmaz bir parçası haline gelen emojiler ve tarih öncesi zamana ait olan hiyeroglifler üzerinde karşılaştırmalı bir değerlendirmeye ve yaratıcı bir yorumlamaya davet ediyor.

Program hiyeroglif örneklerinin ve günümüzde kullanılan emojilerin incelenmesi ile başlıyor. Bu simgesel anlatımların arasındaki farklılıkları değerlendiren çocuklar, atölyedeki iletişimlerinde kullanmak amacıyla kendi özgün karakterlerini yaratıyorlar. Atölyede üretilen bu karakterler, çocuklar arasında oynanan keyifli kısa bir oyunda kullanılarak, kendi anlatımlarında rol alıyor. Çocuklar etkinlikten ayrılırken, yarattıkları karakterleri ise yanlarında götürebiliyor.

Yarıyıl tatilindeki bu eğlenceye ortak olmak ve bir yandan eğlenirken bir yanda öğrenmek için “Modern Hiyeroglifler Atölyesi” nde şimdiden yerinizi ayırtın.

 

Tarih: 21 Ocak – 05 Şubat arası her gün

Yer: Kanyon Çocuk Sokağı

Saat: 13: 00 – 14: 00 veya 15: 00- 16: 00

Yaş Aralığı: 6- 10 yaş

Rezervasyon: 0212 317 53 00 / 0212 317 53 30

Etkinlik ücretsizdir.

Önceden rezervasyon yapılması rica olunur.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir