fbpx

Pera Müzesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Herkesi Müzeye Davet Ediyor Anneler İçin / Ücretsiz Etkinlikler

Pera Müzesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü müze kapılarını tüm ziyaretçilere ücretsiz açarak kutluyor. Pera Cafe ve ArtShop’tan yapılan alışverişlerde % 20 indirim fırsatının yanı sıra, Pera Film’in “Çalkantılı Zamanlar ve Tanıdık Yerler” adlı gösterim programı da Kadınlar Günü’ne özel ücretsiz gerçekleşiyor.

Pera Müzesi, 8 Mart Çarşamba günü, “Balkanlardan Gelen Soğuk Hava” ile “Mersad Berber: Bir Bosna Alegorisi” sergilerini görmek isteyen tüm ziyaretçilere ücretsiz giriş imkânı sunuyor. Ziyaretçiler, bu sergilerin yanı sıra Suna İnan Kıraç Vakfı koleksiyon sergilerinden “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar, Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri ile Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni” ni de ücretsiz gezebilecek.

Pera Film’in, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Tricky Women Festivali ve Avusturya Kültür Ofisi İstanbul iş birliğinde hazırlanan Çalkantılı Zamanlar ve Tanıdık Yerler adlı gösterim programı da ücretsiz gerçekleşiyor. Viyana’da düzenlenen ve yalnızca kadın animasyon sanatçılarının filmlerine ayrılmış dünyadaki ilk ve tek festival olan uluslararası Tricky Women festivalinin Pera Müzesi seçkisinde, 12 kısa animasyon yer alıyor. Film gösterimleri, 8 Mart Çarşamba günü saat: 19.00’da, 12 Mart Pazar günü saat: 17.00’de gerçekleşiyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir