Bebek Gelişimi | 5 Aylık Bebek Gelişimi


Bebek Gelişimi

5 aylık bebeğin gelişimi nasıldır?

Bebeğiniz beş aylık olduğunda, doğum ağırlığının iki katına ulaşmıştır. 5 aylık bebek destekli olarak daha uzun otururken, istediği zaman yüzükoyun pozisyondan sırtüstüne dönebilir. Ellerinin üstünde vücudunu kaldırarak dizlerinin üstüne gelebilir ama emeklemek için dizini tam olarak hareket ettiremez. Kollarının altından desteklendiğinde ayaklarını yere basar. Artık başını, boynunu ve gövdesini tam anlamıyla kontrol edebilmektedir.

Aynadaki görüntüsünü tanır ve aynadaki yansımasına güler. Oyuncakları ile oynarken onlarla konuşuyor gibi mırıldanır. 5 aylık bebek duygularını yansıtmaya başlar. 5 aylık bebek annesini gördüğünde neşelenir, gülerek neşeli çığlıklar atar.  Ona neşeli şeyler söylediğinizde gülümser. Anlaşılmaz sesler çıkarır. Bu ay 5 aylık bebeğinizin çığlık atma ayı. 5 aylık bebek çığlıklar atarak sesini ve sesinin sınırlarını anlamaya çalışır.

Dikkatler üzerinde değilken dikkat çekmek için ya da elinde olan bir şey alındığında ağlayabilir. Sakince konuşulduğunda ise dikkatini size verip ağlamaktan vazgeçebilir. Baş parmağını diğer parmaklarıyla karşı karşıya getirebilir. Nesneyi tek veya iki eliyle yakalar. Bir objeyi bir elinden diğerine geçirebilir.

5 aylık bebek parlak renklerle birlikte ara renk tonlarını görmeye başlar. Artık market rafları bebeğinize inanılmaz bir eğlence sağlar.

5 aylık bebeğinizin elleri bu aralar hep ağzında, devamlı ağzından sızan salyası da olmaya başladı…

 5 aylık bebek diş çıkarır mı?

Olabilir, endişelenmeyin. Bazı erken gelişen bebekler bu 5. aydan itibaren diş çıkarabilir. Diş çıkarma için standart nedir derseniz, genelde bebekler 6 ile 7. ayda ilk dişlerini çıkarır. Bebeğinizin devamlı salyası olduğundan çenesinde ve boynunda iritasyon başlayacaktır. Bebeğinizin ağız kenarları ve boynunu steril su ile sık sık silerek cildinin tahriş olmasını engelleyebilirsiniz.

Diş çıkaran bebeğiniz için öneriler... Bebekler ilk altı aylık dönemlerinden sonra diş çıkarmaya bağlı ateş, halsizlik, huysuzluk ve salya akıntısı gibi sıkıntılar yaşayabilir. Bebeklerde diş çıkarmak ,diş çıkaran bebek,Bebeğinizin rahat diş çıkarması için yapmanız gerekenler,Bebeğim diş çıkarıyor ne yapmalıyım, Bebeğin rahat diş çıkarması için ne yapılır,Bebeklerin diş çıkarma sürecinde olan rahatsızlıklar,diş çıkaran bebek,bebeğimin dişi çıkmıyor,Diş çıkartan bebeği rahatlatmak için neler yapılabilir,Bebeklerde diş çıkarma belirtileri,Bebeklerde diş çıkarma,Bebeklerde diş çıkarma belirtileri nelerdir,Bebeklerde Diş Çıkarma,bebeklerde diş çıkarma süreci ne zaman başlar? Bu dönemin her bebekte farklılık göstermesinin nedenleri nelerdir? Sağlıklı bebeklerin dişler,Bebeklerde diş kaşınmasına ne iyi gelir,Bebeğiniz dişi mi çıkarıyor, bu yazıyı mutlaka okumalısınız,Bebeklerde diş çıkarma dönemi ,bebeklerde dis cikarma agrisina ne iyi gelir,bebeklerde diş çıkarma dönemi,bebeklerde diş çıkarma kaç gün sürer,bebeklerde diş çıkarma tablosu,bebeklerde diş çıkarma belirtileri ne zaman başlar,bebeklerde diş çıkarma kusmaya neden olur mu,bebeklerde diş çıkarma kadınlar kulübü,bebekler diş çıkarırken nasıl rahatlatılır?


*Sitedeki bütün içeriğin sahibi http://www.annesininmelegi.com’dur. 

Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Annesinin Meleği’ne aittir. Annesinin Meleği’nin yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz.
Ay Ay Bebek Gelişimi Aylık Bebek Gelişimi Persentil Ay Ay Bebek Gelişimi ve Bebek Gelişim Tabloları 5 Aylık bebek gelişimi ‎5 Aylık bebek ‎5 Aylık bebek Ay Ay Bebek Gelişimi Boy Kilo Gelişim Tablosu ve Bebek Beslenmesi Bebeğiniz 5 aylık ‎Bebeğiniz 5 aylık ‎Bebeğiniz 5 Aylık Bebek Ay ay bebek gelişimi Bebek gelişimi bebeğimin gelişimi
All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to Annesinin Melegi regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir