fbpx

Bebek Gelişimi | 12 Aylık Bebek Gelişimi


Bebek Gelişimi

12 aylık bebeğin gelişimi nasıldır?

Miniğim 1 yaşında 🙂

12 aylık bebeğiniz artık tek başına yürümeye başlayabilir. Yürümeye başlamak konusunda bebekler bireysel farklılıklar gösterir. Kimileri 11, kimileri 12 aylıkken, bazı bebeklerde daha geç yürüyebilir. Gözlemlerin sonucu şunu belirtebilirim: Bebeklerin önemli bir kısmı doğum günü sürprizi yapıp doğum gününde yürümeye başlayabilir.

12 aylık bebeğiniz yürümeye başladıktan sonra bazı hareketler de yürümeye eklenir. Yürümek bebeğiniz için yepyeni ve büyük bir tecrübedir. Artık bağımsız olarak hareket edebilme gücünün olduğunu fark eder.
Bebeğiniz çömelme durumundan ayağa kalkarak durur. Düzgün şekilde oturur. Emekleyerek merdiven çıkabilir. Çorabını ayağından çıkarır. Giyindirilirken yardımcı olur. Oyuncaklarını elinden bırakıp, geri alır. Sözcük kapasitesi genişler 2-4 kelimeyi rahatça ve sıkça söyleyebilir. İki kelimeli basit sözcükleri rahat kullanabilir. Küçük nesneleri dar ağızlı bir kaba atabilir. Tek elle iş yapmayı tercih edebilir. Eşyaları iter, çeker. Bazı vücut parçaları sorulduğunda gösterebilir. Bu dönemde kulak, burun, dudak gösterme oyunu oynayabilirsiniz.

Karşılıklı olarak top yuvarlayabilir. Bu ayın sonuna doğru bebeğinizin ağırlığı 10 kg boyu ise 75 cm olabilir.

Alt dişleri çıkmış olan bebeğinizin 12 ay itibari üst dişleri çıkabilir. Bazı bebeklerde ön üst dişler birarada çıkabildiğinden, bu bebeğinizin uykusuz gecelerine ve türlü diş ile ilgili sıkıntıya sebep olabilir. Diş çıkaran bebeğinizi rahatlatmak üzere önerilerimize gözatın!

Bebeğiniz 1 yaşında olduğunda, yatma vakti mücadeleri başlar. Bebeğiniz yeni yetenekleri nedeniyle o kadar heyeceanlıdır ki, uykuya gitmek daha zorlaşmaktadır. Bebeğiniz artık sizi kandırığ kendini kucağa aldırmaya çalışabilir – o kadar tatlıdır ki- karşı koymak zordur. Bebeğiniz artık sınırları test etmektedir.

uzman tv 12 aylık bebek gelişimi 12 aylık bebek kaç kilo olmalı 12 aylık bebek ne yapar 12 aylık bebek ne yemeli 12 aylık bebek ne yer 12 aylık bebek ne zaman yürür 12 aylık bebek neden ağlar 12 aylık bebek neden kusar 12 aylık bebek neden uyumaz 12 aylık bebek neden yemek yemez 12 aylık bebek neden yürümez 12 aylık bebek neler yapabilir 12 aylık bebek neler yapar 12 aylık bebek neler yer 12 aylık bebek nelerden hoşlanır 12 aylık bebek nelerle oynar 12 aylık bebek neyle oynar 12 aylık bebekler neden kusar


*Sitedeki bütün içeriğin sahibi http://www.annesininmelegi.com’dur. 

Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Annesinin Meleği’ne aittir. Annesinin Meleği’nin yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz.
Ay Ay Bebek Gelişimi Aylık Bebek Gelişimi Persentil Ay Ay Bebek Gelişimi ve Bebek Gelişim Tabloları 12 Aylık bebek gelişimi 12 Aylık bebek ‎12 Aylık bebek Ay Ay Bebek Gelişimi Boy Kilo Gelişim Tablosu ve Bebek Beslenmesi Bebeğiniz 12 aylık ‎Bebeğiniz 12 aylık ‎Bebeğiniz 12 Aylık Bebek Ay ay bebek gelişimi Bebek gelişimi bebeğimin gelişimi
All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to Annesinin Melegi regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir