fbpx

Bebek Gelişimi | 7 Aylık Bebek Gelişimi


Bebek Gelişimi

7 aylık bebeğin gelişimi nasıldır?

7 aylık bebeğiniz sizin yardımınıza ihtiyaç duymadan tamamen yardımsız oturabilir. 7 aylık bir bebek, yüzüstü yatarken, bacaklarıyla vücuduna yön vererek ileriye ya da geriye doğru sürünebilir. Otururken bedenini bir yöne çevirerek uzanabilir, geri doğrulur. Sırtüstü yatarken başını kaldırır. Gözünün önünden kaybolan nesneyi bir süre arar. Düşen oyuncağını alır. Bir eliyle uzanıp, yakalayabilir.

7 aylık bir bebek baş baş yapar, el çırpar ve sallar. İki eline iki nesne alarak birbirine vurabilir. Elleri ile yemek yer, fincandan su içebilir. Aynadaki görüntüsüne bakar. Sesleri taklit eder. Adını tanır ve tepki verir.
7 aylık bebek ayakta tutulduğunda ağırlığının büyük bölümünü kendi taşır ve yaylanır. Hoşnut olmadığı bir şey olursa yüz ifadesini değiştirir. Anne, baba, mama gibi kolay sözcükleri söyleyebilir.

7 aylık olan bebeğinizin ilk dişleri çıkmaya başlar. Bebekler ilk altı aylık dönemlerinden sonra diş çıkartmalarına bağlı olarak, ateş, halsizlik, huysuzluk ve salya akıntısı gibi sıkıntılar yaşadığı günlere geçiş yapabiliyor. Bu esnada bebeğinize yardımcı olmak biz yetişkinlere düşüyor. Bebeğinizi diş etinin kaşıntısından ve acısından kurtarmanız sizi de bu sıkıntılı dönemde uykusuz ve bitap düşmekten kurtarır.

“8 aylık bebek gelişimi nasıldır?” okumak için tıklayınız

Bebeğinizin rahat diş çıkarması için yapmanız gerekenler, öneriler yazıma gözatın!

Diş çıkaran bebeğiniz için öneriler... Bebekler ilk altı aylık dönemlerinden sonra diş çıkarmaya bağlı ateş, halsizlik, huysuzluk ve salya akıntısı gibi sıkıntılar yaşayabilir. Bebeklerde diş çıkarmak ,diş çıkaran bebek,Bebeğinizin rahat diş çıkarması için yapmanız gerekenler,Bebeğim diş çıkarıyor ne yapmalıyım, Bebeğin rahat diş çıkarması için ne yapılır,Bebeklerin diş çıkarma sürecinde olan rahatsızlıklar,diş çıkaran bebek,bebeğimin dişi çıkmıyor,Diş çıkartan bebeği rahatlatmak için neler yapılabilir,Bebeklerde diş çıkarma belirtileri,Bebeklerde diş çıkarma,Bebeklerde diş çıkarma belirtileri nelerdir,Bebeklerde Diş Çıkarma,bebeklerde diş çıkarma süreci ne zaman başlar? Bu dönemin her bebekte farklılık göstermesinin nedenleri nelerdir? Sağlıklı bebeklerin dişler,Bebeklerde diş kaşınmasına ne iyi gelir,Bebeğiniz dişi mi çıkarıyor, bu yazıyı mutlaka okumalısınız,Bebeklerde diş çıkarma dönemi ,bebeklerde dis cikarma agrisina ne iyi gelir,bebeklerde diş çıkarma dönemi,bebeklerde diş çıkarma kaç gün sürer,bebeklerde diş çıkarma tablosu,bebeklerde diş çıkarma belirtileri ne zaman başlar,bebeklerde diş çıkarma kusmaya neden olur mu,bebeklerde diş çıkarma kadınlar kulübü,bebekler diş çıkarırken nasıl rahatlatılır?


*Sitedeki bütün içeriğin sahibi http://www.annesininmelegi.com’dur. 

Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Annesinin Meleği’ne aittir. Annesinin Meleği’nin yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz.
Ay Ay Bebek Gelişimi Aylık Bebek Gelişimi Persentil Ay Ay Bebek Gelişimi ve Bebek Gelişim Tabloları 7 Aylık bebek gelişimi 7 Aylık bebek ‎6 Aylık bebek Ay Ay Bebek Gelişimi Boy Kilo Gelişim Tablosu ve Bebek Beslenmesi Bebeğiniz 7 aylık ‎Bebeğiniz 7 aylık ‎Bebeğiniz 7 Aylık Bebek Ay ay bebek gelişimi Bebek gelişimi bebeğimin gelişimi
All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to Annesinin Melegi regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir