fbpx

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde 23 Nisan Çocuk Şenliği! 23 Nisan Çocuk Etkinlikleri

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında sanatla iç içe, birbirinden eğlenceli atölye çalışmalarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. SSM’nin bahçesinde gerçekleştirilecek aktiviteler kapsamında; “Hareket ve Çizgisel Araştırmalar Atölyesi”, “Dünya Masalları Tiyatrosu” ve “Hakan Musluoğlu ile Ritim Atölyesi” yer alıyor.

Hareket ve Çizgisel Araştırmalar Atölyesi’nde bedenden yola çıkarak çeşitli hareket araştırmaları ve çizim denemeleri yapacak olan çocuklar, çizim esnasındaki jestlerine yoğunlaşarak bu süreçte nasıl hareket edildiğini keşfedecek. Görme, duyma, dokunma duyuları üzerine tasarlanan bu çalışma, çocukların dünyasında yaratıcılığa alan açmayı hedefliyor.

Dünya masallarından seçkin örneklerin anlatılacağı Dünya Masalları Tiyatrosu’nda, çocuklar bu dinletiden sonra birlikte hazırlayacakları sahne, dekor ve kostümlerle bu masalları canlandırıyor, müzenin bahçesini tiyatroya dönüştürüyor. Böylelikle çocuklar, hem sessiz hem de sözel ifade yöntemlerini keşfediyor.

Ritim Eğitmeni Hakan Musluoğlu ile gerçekleştirilecek “Ritim Atölyesi”nde ise çocuklar, dünyanın farklı yerlerinden toplanan ritim aletlerini nasıl çalacaklarını öğreniyor, bu aletlerin geldiği bölgeler ve kullanıldıkları müzik türleri hakkında bilgi sahibi oluyor. Sonrasında katılımcı çocuklarla iki veya üç ritim üzerine gerçekleştirilen toplu çalışmayla takım oyunu ve koordinasyon becerilerinin geliştirilmesi, özgüvene katkı sağlanması amaçlanıyor.

Program:

Atölye Çalışması Saat Yaş aralığı
Hareket ve Çizgisel Araştırmalar Atölyesi 11:00-13:00 8-10 yaş
23 Nisan Dünya Masalları Tiyatrosu 11:00-13:00

14:00-16:00

6-7 yaş

8-10 yaş

Hakan Musluoğlu ile Ritim Atölyesi 13:30-15:00 8-10 yaş

*Atölyeler ücretsizdir. Katılım için 09:00-13:00 / 14:00-17:00 saatleri arasında

0 (216) 550 97 62’den kayıt yaptırılması rica olunur.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir