fbpx

Hamile uyku pozisyonu | Gebelikte en rahat yatış ve uyku pozisyonu


Hamilelik / Sağlık

Hamilelikte en doğru ve rahat uyku pozisyonları

Hamileliğinizde yatış ve uyku pozisyonu açısından dikkat edilmesi gereken nokta ilerleyen hamilelik aylarında sırtüstü yatmaktan kaçınılmasıdır. Hamileliğinizin ileri döneminde sırtüstü yatmanız büyüyen rahminiz ve bebeğinizin damarlarınıza baskı yaparak ani tansiyon düşüşlerine sebep olur. Sıklıkla duyduğunuz üzere hamilelerin sol yanlarına doğru yatmaları önerilir. Hamilelikte en rahat yatış şekli nedir?

Hamileler neden sağ yana değilde sol yanlarına yatmalıdır?

Hamilelikte sağ tarafa yatmak bebeğe zarar verir mi?

Hamilelerin sağ yan pozisyonda yatması ile ilgili en net sakınca ana büyük damarların omurganızın sağ tarafında olması sebebiyle rahminizin ve bebeğinizin ana damarlara baskı yaparak tansiyonuzun düşmesine, yatarken aşırı terleyerek bayılmaya sebep olabilmesidir.

Gebelikte yatış pozisyonu bebeğe zarar verir mi?

Bebeğiniz rahmin içinde amniyon sıvısı içerisinde bulunur, dışarıdan gelen baskılardan ve yatakta dönmelerinizden etkilenmez. Yatakta pozisyonunu değiştirmekten endişelenmeyin.

Bebek bekleyen değerli annelerimiz, bebeğinizi beklerken yararlanabileceğiniz Doğum Öncesi Hazırlıklar yazımızda pişik kreminden hastane çantası hazırlıklarına emzirme ürünlerinden bebeğinizin giyimi için önerilere kadar birçok detayı ayrıntılı açıklamaları ile bulabilirsiniz. gebelerde uyku pozisyonu gebelik ve yatış pozisyonu gebelikte doğru uyku pozisyonu gebelikte en iyi uyku pozisyonu gebelikte en uygun uyku pozisyonu gebelikte uyku pozisyon gebelikte uyku pozisyonları uzman tv gebelikte uyku pozisyonu gebelikte uyku pozisyonu nasıl olmalı gebelikte uyku pozisyonu nasıl olmalıdır gebelikte uyku yatış pozisyonu gebelikte yatış pozisyonları uzman tv gebelikte yatış pozisyonu bebeğe zarar verirmi gebelikte yatış pozisyonu kadınlar kulübü

hamile anne nasil uyumali hamile anne nasıl uyumalı hamile anneler nasıl uyumalı hamile bayan nasil uyumali hamile bir bayan nasil uyumali hamile bir kadin nasil uyumali hamile insan nasıl uyumalı hamile kadin nasil uyumali hamile kalmak için nasıl yatmalıyım hamile nasıl uyumalı hamile nasıl yatmalı hamilelik zamani nasil uyumali


*Sitedeki bütün içeriğin sahibi http://www.annesininmelegi.com’dur. 

Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Annesinin Meleği’ne aittir. Annesinin Meleği’nin yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz.

3 aylık hamile anne nasıl yatmalı 8 aylık hamile anne nasıl yatmalı hamile anne nasil uyumali hamile anne nasıl uyumalı hamile anne nasıl yatmalı

All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to Annesinin Melegi regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir