fbpx

Zorlu Holding’in Bir Hayal Bir Oyun Yarışması’nın kazananı Ceren Çelik oldu! Ulusal ve Uluslararası Çocuk Yarışmaları

Bir Hayal bir Oyun Yarışması’nın birincisi bu yıl Ceren Çelik oldu

Bu yıl ikinci kez düzenlenen, öğrencilerin kendi yazdıkları özgün hikâyeleri ile katıldığı Bir Hayal Bir Oyun Yarışması’nda dereceye giren ilk üç hikâye belli oldu. Jüri üyelerinin 25 Eylül’de gerçekleştirdiği değerlendirme toplantısının ardından, Ceren Çelik, Hayal Çalan Cadı adlı hikâyesi ile birinci olarak 10 bin TL’lik ödülün sahibi oldu. En İyi Dostum Fare adlı hikâyesi ile ikinci olan Öykü Çakır, 5 bin TL ve Kendi Kendine Dünyası adlı hikâyesi ile üçüncü olan Kayra Balıtatlı ise 3 bin TL’lik para ödülünün sahibi oldu.

Gerçekleştirilen jüri toplantısında hikâyeler tek tek değerlendirilirken, çocukların geniş hayal güçleri çerçevesinde birbirinden farklı hikâyelere imza attığı görüldü. Değerlendirilen hikâyelerde teknolojinin vazgeçilmez bir unsur olması ve hayallerin teknoloji ile evrilmesi üzerinden temaların oluşması dikkatlerden kaçmadı.

“Birinci olan ‘Hayal Çalan Cadı’ Dünya Tiyatro Günü’nde sahnelenecek”

Bir Hayal Bir Oyun Yarışması’nda birinci olan Hayal Çalan Cadı adlı eser, tiyatro oyununa dönüştürülerek Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi ve Mimar Sinan Üniversitesi öğrencilerinden oluşan amatör bir tiyatro ekibi tarafından Dünya Tiyatro Günü’nde Zorlu PSM’de sahnelenecek.

Dereceye giren 10 eserin sahibine “Yaratıcı Yazarlık Eğitimi”

Yarışmada dereceye giren ilk 3 esere verilen para ödülünün yanı sıra jüri değerlendirmesi sırasında ilk 10’da yer alan hikâyenin sahipleri “Yaratıcı Yazarlık Eğitimi”ne katılma hakkı elde etti. Çocuklar, “Yaratıcı Yazarlık Eğitimi” ile bir hikâyenin unsurları, karakterlerin yaratılması, olay örgüsünün yapılandırılması ve yaratıcı yaklaşımlar ile metinlerini yazarken her şeyin hayal kurmakla başladığını öğrenecekler. İlk 10 hikâye ayrıca geçen yıl olduğu gibi bir kitapta toplanarak, Dünya Tiyatro Günü’nde izleyicilere armağan edilecek.

En yeni Resim Yarışmaları hakkında bilgi almak için tıklayınız!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir