fbpx

Bebeğim uyumuyor | 18 aylık bebek uykusu


Bebek Bakımı / Bebek Gelişimi

Uyumamak için direnen 18 aylık bebeğiniz

Hayat 1.5 yaşındaki çocuğunuz için o kadar renkli, eğlenceli ve yoğun ki, uyumaya gitmek en son istediği şeydir. Bebeğinizin sakinleşip, dinlenmeye geçmek için sizin yardımınıza ihtiyacı vardır.

18 aylık bebekler 24 saatin 12-13 saatinde uyumaya ihtiyaç duyarlar. Bu çoğu kez anne-babaların bebeklerinin ihtiyaç duyduğunu tahmin ettiği uyku süresinden kısadır. Çocuğunuz size göre hep az uyuyor değil mi?

Çocuklarımız birbirlerinden farklı yaradılışlara sahip olduğundan çocuğunuzun uyku ihtiyacını en iyi siz anlayabilirsiniz.

18 aylık çocuğunuz artık gün içerisinde bir kısa uykuya ihtiyaç duyacaktır. Kreşte veya bakıcı yanında olan ek çocuk iki kısa uykuy yatırıabilir, bazı çocuklar ise tek kısa uyku ile yetinecektir. Kreşte çocuğunuzun uyku sıklığı ve süresini öğrenin. Eğer çocuğunuz uzun süreli uyuyor ve gece yatağa geç gitmeye direnip, sabahta erken ya da geç kalkmasını istemiyorsanız, yürüyen çocuğunuzun uyku düzenini kreş personeli veya bakıcınızla düzenleyin.

Önemli not:  Bebeğinizi gece beslemek için biberon kullanmak kötü bir alışkanlıktır. Gece yatmadan önce yahut gece uykusunda biberon ile beslenen çocuklarında süt çürükleri oluşur. Eğer bebeğinizin uyku rutinin bir parçası olarak süt içmek yerleşirse, bebeğiniz uyumak için her zaman buna ihtiyaç duyar ve gece yarsında uyandığında tekrar uyuyabilmek için biberon arar. Gece sütü tuvalet eğitiminizi de sobote eder, gece sütü içen çocuklarda geceleri yatağını ıslatmak oldukça yaygındır.


*Sitedeki bütün içeriğin sahibi annesininmelegi.com’dur. 
bebeğim uyumuyor 9 aylk bebeğim aniden uyanıyor
Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Annesinin Meleği’ne aittir. Annesinin Meleği’nin yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz.
bebeğim uyumuyor 18aylık bebek neden uyumaz 1.5 yaşında geceleri uyanıyor bebeğimi uyutamıyorum yardım

All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to Annesinin Melegi regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com.


Comments

 1. Cihan patlar Says: Mayıs 30, 2018 at 10:48 pm

  Merhaba 18 aylık bebeğim gündüz hiç uyumuyor bazen uyursa en fazla 1 saat buna rağmen gece 12 /1 gibi uyuyor sabah 8 de kalkıyor ne yapabiliriz

  • Annesinin Meleği Says: Haziran 1, 2018 at 11:48 pm

   Merhaba Cihan,
   Bazı bebekler 18 aylık olduklarında gündüz çok kısıtlı süre uyurlar. Benim kızlarımda gündüz sadece 45 dakika uyurlardı. Yalnız ben bebeklerimin akşam saat 21:00’dan sonra uyanık kalmalarına izin vermedim. Siz de izin vermeyin. Gündüz uykusunu artırmak için yapabileceğiniz birşey yok. Ama gece uykusunu en geç 21’de başlatın. Sabah sizinle kalksın ve öğlen saat 13:00’da en geç öğle uykusuna yatsın. Şu an uyku saatiniz bebeğinizin gelişimi için olumsuz sonuçlar yaratabilecek bir düzende. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir