Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Doğu illerimizdeki çocuklarımızla buluşuyor

“La Fonten Orman Mahkemesinde” çocuk tiyatro oyunu bu yıl Türkiye’nin özellikle doğusundaki 16 ili ücretsiz olarak gezecek. Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu,La Fonten Orman Mahkemesi,Muş, Bingöl, Elazığ, Malatya, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Kayseri, Aksaray, Konya, Isparta, Burdur, Antalya, Mersin ,ücretsiz etkinlik,çocuk tiyatro oyunu,çocuk etkinlikleri,haftasonu ne yapsak,haftasonu programı,haftasonu çocuk etkinliği.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, yeni turnesinde 30 Eylül’de Erzurum’da başlayarak, özellikle sanata erişimin kısıtlı olduğu doğu illeri başta olmak üzere 16 ili gezecek. On binlerce çocuk, aileleriyle birlikte Sadri Alışık Kültür Merkezi oyuncularının sahnelediği “La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı hayvan ve çevre sevgisi aşılayan ücretsiz oyun ile eğlenirken öğrenmeye devam edecek.

Çocuklara çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi aşılamak hedefiyle hazırlanan, Türk Çocuk Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından Yalvaç Ural’ın kaleme aldığı ve SAKM tarafından sahneye konan “La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı oyun, yeni sezonunda da, on binlerce çocuk ve aileleriyle buluşacak olmanın heyecanını yaşıyor.

Ücretsiz oyun 16 ili gezecek, çocuklara doğa sevgisi aşılayacak

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, yeni sezonun perdelerini 30 Eylül’de Erzurum’da açtı. Tüm temsilleri ücretsiz olarak sahnelenecek olan oyun daha sonra Artvin, Ardahan, Kars, Iğdır, Van, Bitlis, Siirt, Batman, Mardin, Diyarbakır, Gaziantep, Adıyaman, Tunceli ve Erzincan’daki küçük izleyiciler ve aileleriyle buluşacak.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, sezonun son temsilleri için Ankaralı miniklerle buluşuyor Çevre bilinci ve doğa sevgisi aşılayan “La Fonten Orman Mahkemesinde” oyunu, sezonun son durağı olan Ankara’da minik tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Hayvanlar, La Fonten’i yardıma çağırıyor

‘La Fonten Orman Mahkemesi’nde oyununda, insanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüye dikkat çekiliyor. Her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral’ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyorlar ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fonten’den yardım istiyor. Klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlaması olan oyunda ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar gösteriliyor. Büyükler olarak anne babaların yaptığı hatalar yüzünden geri dönülmez bir noktaya gelmeden önce, bugünün çocukları uyarılıyor ve onlara her şeyin hala düzeltilebileceği umudu aşılanıyor.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu 2017-2018 Sezon Turne Takvimi:

30 EYLÜL – 1 EKİMERZURUM
14-15 EKİMARTVİN
21-22 EKİMARDAHAN
4-5 KASIMKARS
11-12 KASIMIĞDIR
18-19 KASIMVAN
16-17 ARALIKBİTLİS
6-7 OCAKSİİRT
10-11 ŞUBATBATMAN
17-18 ŞUBATMARDİN
3-4 MARTDİYARBAKIR
17-18 MARTDİYARBAKIR
31 MART – 1 NİSANGAZİANTEP
7-8 NİSANGAZİANTEP
14-15 NİSANOSMANİYE
21-22 NİSANADIYAMAN
28-29 NİSANTUNCELİ
12-13 MAYISERZİNCAN

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz