fbpx

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Doğu illerimizdeki çocuklarımızla buluşuyor Ücretsiz Etkinlikler

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, yeni turnesinde 30 Eylül’de Erzurum’da başlayarak, özellikle sanata erişimin kısıtlı olduğu doğu illeri başta olmak üzere 16 ili gezecek. On binlerce çocuk, aileleriyle birlikte Sadri Alışık Kültür Merkezi oyuncularının sahnelediği “La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı hayvan ve çevre sevgisi aşılayan ücretsiz oyun ile eğlenirken öğrenmeye devam edecek.

Çocuklara çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi aşılamak hedefiyle hazırlanan, Türk Çocuk Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından Yalvaç Ural’ın kaleme aldığı ve SAKM tarafından sahneye konan “La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı oyun, yeni sezonunda da, on binlerce çocuk ve aileleriyle buluşacak olmanın heyecanını yaşıyor.

Ücretsiz oyun 16 ili gezecek, çocuklara doğa sevgisi aşılayacak

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, yeni sezonun perdelerini 30 Eylül’de Erzurum’da açtı. Tüm temsilleri ücretsiz olarak sahnelenecek olan oyun daha sonra Artvin, Ardahan, Kars, Iğdır, Van, Bitlis, Siirt, Batman, Mardin, Diyarbakır, Gaziantep, Adıyaman, Tunceli ve Erzincan’daki küçük izleyiciler ve aileleriyle buluşacak.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, sezonun son temsilleri için Ankaralı miniklerle buluşuyor Çevre bilinci ve doğa sevgisi aşılayan “La Fonten Orman Mahkemesinde” oyunu, sezonun son durağı olan Ankara’da minik tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Hayvanlar, La Fonten’i yardıma çağırıyor

‘La Fonten Orman Mahkemesi’nde oyununda, insanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüye dikkat çekiliyor. Her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral’ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyorlar ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fonten’den yardım istiyor. Klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlaması olan oyunda ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar gösteriliyor. Büyükler olarak anne babaların yaptığı hatalar yüzünden geri dönülmez bir noktaya gelmeden önce, bugünün çocukları uyarılıyor ve onlara her şeyin hala düzeltilebileceği umudu aşılanıyor.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu 2017-2018 Sezon Turne Takvimi:

30 EYLÜL – 1 EKİM ERZURUM
14-15 EKİM ARTVİN
21-22 EKİM ARDAHAN
4-5 KASIM KARS
11-12 KASIM IĞDIR
18-19 KASIM VAN
16-17 ARALIK BİTLİS
6-7 OCAK SİİRT
10-11 ŞUBAT BATMAN
17-18 ŞUBAT MARDİN
3-4 MART DİYARBAKIR
17-18 MART DİYARBAKIR
31 MART – 1 NİSAN GAZİANTEP
7-8 NİSAN GAZİANTEP
14-15 NİSAN OSMANİYE
21-22 NİSAN ADIYAMAN
28-29 NİSAN TUNCELİ
12-13 MAYIS ERZİNCAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir