fbpx

Bebeğin doyduğunu nasıl anlarız?


Bebek Bakımı / Bebek Beslenmesi / Emzirme

Bebeğimin karnı yeterince doyuyor mu?

Emzirme sırasında bebeğin anne sütünü yeterli miktarda alabilmesi için meme başı ve çevresindeki kahverengi kısmı iyi kavraması sağlanmalıdır. Emzirme sırasında yutkunma sesleri ve süt sesi gelmeli, çenesinin hareketli olmasına dikkat edilmelidir. Sadece meme ucunu tutan bebek yeterince beslenemez. Sadece meme ucundan beslenmeye çalışan bebek annesinin memesinde yaralarına ve sancılı çatlaklara sebep olur.

Sütün yeterli olup olmadığı da günlük bez değişimi, yaptığı kaka sayısı ve günlük, haftalık veya aylık tartı kontrolü ile değerlendirilir. Günlük 5-6 kez bezi değişen, 3-5 kez yumuşak kaka yapan bebeklerin yeterli beslendikleri kabul edilir. Tartı kontrolü ile bu kesinleştirilir, bebeğinizin kilo alımını takip edin! Ayrıca doğumdan sonra bebeğe D vitamini başlanması gerekir.

Mumsy Natural Göğüs ucu yaralarının oluşumunu önlemeye yardımcı Doğumdan önce ve sonra Mumsy Natural® emzirme ürünlerini kullanan anneler göğüs ucu yaraları ve ağrılarını yaşamadan bebeklerini daha uzun süre emziriyor.

Bebeğimin karnından lıkır lıkır su sesi geliyor

Bebeğinizin karnından lıkır lıkır su sesi geliyorsa, bebeğiniz karnını anne sütü ile tıka basa doldurmuş anlamına geliyor. Endişe edecek birşey yok, belli ki bebeğiniz anne göğsündeki sütü bir güzel emmiş. Boş mideye aşırı su içtiğinizde sizde karnınızdan lıkır lıkır su sesini duyabilirsiniz.

Bebeğinizin kilo alımını takip edin.

Anne sütü ile beslenen bebek 2 hafta içerisinde doğum kilosuna döner. Yenidoğanlar ilk aylarında günde 25-30 gram kadar alırlar. Eğer bebeğinizin ortalamanın altında kilo alımına sahipse sütünüzün kalitesini değil miktarını doktorunuzla değerlendirin. Sütünüzü artırmak için daha fazla emzirmek hatta emzirme kampından faydalanın. Mama vermek ise son çaredir. Unutmayın bebeğinizin büyümesini destekleyici büyüme faktörleri sadece anne sütünde bulunur. Anne sütü yerine mama vererek bebeğinizin yeterli büyümesini destekleyemezsiniz. Mama bebeğinize kilo aldırır. Büyütme görevi üstlenen büyüme faktörleri sadece anne sütünün içeriğinde bulunur.

Emzirme döneminde anne sütünü artırıran tariflerimizi incelemek için tıklayın! Anne sütünü artıran kolay ve hızlı hazırlanabilir tariflere gözatın…

Anne sütünü arttıran besinler, anne sütünü artıran tarifler. emziren annelerde gaz yapan yiyecekler, emziren anneler gaz olmaması için ne yemeli, emziren anneler ne yemeli neler süt yapar, emziren anneler ne yememeli uzman tv, emziren anne ne yemeli listesi, emziren anneler sut yapmasi icin ne yemeli, emziren anne ne yemeli kadınlar kulübü, emziren anne ne yemeli ne içmeli, ibrahim saraçoğlu anne sütünü artıran yiyecekler, anne sutunu artiran yiyecekler kadinlarkulubu, anne sütünü artıran dua, anne sütünü artırmanın yolları, anne sütünü arttıran bitki çayları, anne sütünü azaltan yiyecekler, ahmet maranki anne sütünü artıran yiyecekler, süt yapan besinler nelerdir?


Bebeğinizin ay ay gelişimi ile ilgili tüm merak ettikleriniz için aşağıdaki minnoşa tıklayın!

bebeğinizin gelişimini takip edebileceğiniz, bebeğinizin ay ay beslenmesi, aşıları, gelişim adımları, bebek yemekleri ve bebek oyunu önerileri ile diş çıkarmadan gaz sancılarına kadar bebeğiniz için aklınıza takılan tüm sorularınıza cevap bulabileceğiniz "İlk 12 ayda bebeğin gelişimi, beslenmesi, oyunları"

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi annesininmelegi.com’dur. 

kaliteli anne sütü nasıl anlaşılır,Anne Sütünün Kalitesini Artıran Yiyecekler, Anne Sütünün Kalitesi Nasıl Anlaşılır ve Artırılır anne sütünün kalitesi Anne sütünün kalitesi nasıl artırılır

Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Annesinin Meleği’ne aittir. Annesinin Meleği’nin yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz.
Anne sütünün kalitesini artıran 10 besin,Anne sütü kalitesi nasıl belirlenir,Emzirme döneminde sütün besleyici olması için anne nasıl beslenmeli,Anne sütünü artıran besinler artırmak için hangi arttıran gıdalar ile anne sütü nasıl artar,
All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to Annesinin Melegi regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir