fbpx

Eti Çocuk Tiyatrosu’ndan yarıyıl tatilinde ücretsiz tiyatro oyunu “Kırmızı Başlıklı Kız” Ücretsiz Etkinlikler / Yarıyıl Çocuk Etkinlikleri

Eti Çocuk Tiyatrosu “Kırmızı Başlıklı Kız” Oyunu Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde

Eti Çocuk Tiyatrosu tarafından 2016-2017 sezonunda minik seyircileriyle buluşmaya hazırlanan Kırmızı Başlıklı Kız Charles Perrault’nun eserinden uyarlanmıştır. Ünsal Sicilli tarafından yazılıp yönetilen, müziklerini Caner Anar’ın, dekor ve kostüm tasarımını Şebnem Kepkep’in yaptığı “Kırmızı Başlıklı Kız” çocuk oyunu, klasik masalın kurgusunun zenginleştirilmesiyle sahneye koyulmuştur. Oyunun temelinde; büyüklerin sözünden çıkmanın ve doğru yoldan ayrılmanın ne kadar çok soruna yol açabileceğinin yanı sıra, tanımadığımız kişilere karşı da dikkatli olmamız gerektiği anlatmaktadır. Ormanda karşılaştığı kurnaz Kurdun kendisini kandırmasıyla  anne ve babasına verdiği sözü tutamayan Kırmızı Başlıklı Kız, büyükannesine ulaştığında ise olan biteni anlar. Oduncu ile Avcının, Kırmızı Başlıklı Kız ve Büyükanneyi kurtarmasıyla tamamlanan, eğitici olduğu kadar eğlenceli bir oyun olan “Kırmızı Başlıklı Kız” çocukların ilgisini her an dinamik tutan temposu, kurgusu, müzikleri ve diğer sürprizleriyle keyifle izlenecektir.

ETİ Çocuk Tiyatrosu yeni oyunu Kırmızı Başlıklı Kız ile 25,26,27,28 ve 29 Ocak’ta Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde sahne alıyor.

Ücretsiz izleyebileceğiniz oyunun davetiyelerini gişeden temin edebilirsiniz.

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi telefon numarası (0216) 336 12 00


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir