Akbank Çocuk Tiyatrosu yarıyıl tatilinde yeni oyunu Goril ile Akbank Sanat’ta

0
Akbank Çocuk Tiyatrosu yarıyıl tatilinde yeni oyunu Goril ile Akbank Sanat'ta yarıyıl çocuk etkinliği yarıyıl çocuk etkinlikleri 2018 yarıyıl çocuk aktivite önerileri yarıyıl çocuk atölyeleri yarıyıl çocuk eğitim programları yarıyıl çocuk etkinlikleri 2018 sömestr 2018 sömestr da aktiviteler çocuklara sömestr etkinlikleri 2018 Sömestr Atölyesi ücretsiz sömestr etkinlikleri sömestr tatili için öneriler Sömestr Etkinliği sömestrde ne yapsak

Akbank Çocuk Tiyatrosu yarıyıl tatilinde yeni oyunu Goril ile Akbank Sanat’ta

Kırkın üzerinde çocuk kitabına imza atan Anthony Browne’un Goril ismini taşıyan kitabından tiyatroya uyarlanan oyunun yönetmenliğini Rachel Barnett üsteniyor.

Oyun tarihleri

3 Şubat 2018 Cumartesi 11:30

10 Şubat 2018|11:30

17 Şubat 2018|11:30

24 Şubat 2018|11:30

 

Oyun hakkında;

Hannah gorilleri çok seven sevimli bir kız çocuğudur. Babası çok yoğun çalıştığından, onu her özlediğinde, gorilleriyle oynar. Keşke babası da bir goril olsa diye düşünür. Çünkü goriller oyun oynamayı çok severler. Babası doğum gününde ona bir goril hediye eder. Ama bu sıradan bir oyuncak değildir.

Akbank Sanat Çocuk Tiyatrosu İngiltere’nin en önemli çocuk tiyatrolarından Polka Theatre ile başlattığı beraberliğine, ünlü kukla ustası Roman Stefanski’ni başarılı rejisi ile devam ediyor.

Anthony Browne 40’ın üzerinde çocuk kitabı yazmıştır. Çocuk kitaplarına verilen en büyük ödüllerden Hans Christian Andersen Ödülü, 2000 yılında kendisine verilmiştir. Browne, çocuk edebiyatına verdiği üstün hizmetlerden dolayı 2009-2011 yılları arasında Children’s Laureate ilan edilmiştir. Goril, İngiltere’de halk oylamasıyla seçilen “En İyi 10 Çocuk Kitabı” listesinde yer almıştır.

Yazan: Anthony Browne
Uyarlayan: Rachel Barnett
Çeviren: Mehmet Ergen
Yöneten: Roman Stefanski
Yardımcı Yönetmen: Lerzan Pamir
Dekor: Laura McEwen
Kuklalar: Nick Ash
Müzik: Julian Butler
Kostüm: Gül Sağer
Kukla Eğitimi: Ayşıl Akşehirli

 

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz