fbpx

3. Muyu Resim Yarışması başladı Ulusal ve Uluslararası Çocuk Yarışmaları

3. Muyu Resim Yarışmasına son başvuru tarihi 9 Nisan 2018

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 3. Muyu Resim Yarışması başladı. Çocukların gözünden göç ve göçün yarattığı zenginliğe dikkat çekmek amacıyla düzenlenen yarışmada bu yıl “Zenginliğimiz Farkındalığımız” teması işlenecek.

Dünyanın 190 ülkesinden göçmene ev sahipliği yapan ülkemizde Türk vatandaşları ile göçmenlerin uyumu konusunda çalışmalar yapan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen Muyu Resim Yarışması’nın üçüncüsünü başlattı.

Bugüne dek yüzbinlerce çocuğa ulaşan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, çocukların karşılıklı uyum ve empati yeteneklerinin gelişmesine katkı sunan Muyu karakteriyle çocukların hayatına dokunmaya devam ediyor. 2016 yılından bu yana düzenlenen resim yarışmalarına bugüne dek 5 bini aşkın Türk ve göçmen çocuk resimleriyle katıldı. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek yarışmada ilkokul ve ortaokul seviyesindeki Türk ve göçmen binlerce çocuk göçün bir zenginlik olduğunu çizimleriyle anlatacak.

1 Mart ile 9 Nisan tarihleri arasında başvuruların kabul edileceği resim yarışması iki kategoride düzenlenecek. İlkokul ve ortaokul seviyesinden beşer resmin ödüllendireceği yarışmada, her iki kategoriden öğrencilere birer adet dizüstü bilgisayar, birer boyama seti ve birer Muyu Seti hediye edilecek. Yarışmanın kazananları 16 Nisan 2018 tarihinde www.goc.gov.tr ve www.uyumcocuk.gov.tr adreslerinden ilan edilecek.

Daha önce “göç ve göçmen” ve “göçmen arkadaşım” temalarıyla düzenlenen yarışmada bu yıl çocuklar göçün bir zenginlik olduğunu “zenginliğimiz farkındalığımız” temasıyla işleyecek.

Yarışma ve Muyu hakkında detaylı bilgi almak için www.uyumcocuk.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

En yeni Resim Yarışmaları hakkında bilgi almak için tıklayınız!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir