fbpx

Bahar Aylarına “Botanik Okulu” ile Merhaba de! Ücretsiz Etkinlikler

Çocukları bitkilerin, toprağın ve çiçek açmanın doğasıyla buluşturan “Botanik Okulu” etkinlikleri, Mart ayının son günlerinde Eskişehir Espark AVM’de olacak.

İlki Ekim 2017’de İzmirlilerle, ikincisi geçtiğimiz sömestrde Ankaralılarla buluşan “Botanik Okulu”, tüm Türkiye’yi ve çocuklarımızı botanik bilimiyle buluşturmaya devam ediyor. Botanik Okulu, 29 Mart – 1 Nisan 2018 tarihlerinde Eskişehir Espark AVM’de gerçekleştirilecek.

5-12 yaş grubu çocuklar kadar yetişkinlere de yepyeni bir deneyim sunan proje; altmış metrekarelik tematik bir alanda uygulanıyor. Çocuklar bu tematik alanda; dünya iklim haritası, bitkilerin korunma ve sulama yöntemleri, budama, çelik alma, kök ayırma, filizlendirme, çoğaltma, aşılama işlemlerini aktif olarak deneyimliyorlar. Bitkilerin yetişmesine uygun şartların sağlanması amacı ile alana kurulan sera düzeneğini de tanıyan katılımcılar, sera alanında bitkilerin tohumdan yetişkin bir bitki olana kadar geçirdikleri süreci büyüteçle takip ediyorlar.   Katılımcılar son aşamada ise saksılarını dekore ederek tohumlarını ekiyorlar ve evlerinde yetiştirebilecekleri kendi bitkilerine sahip oluyorlar.

50 dakikalık seanslar halindeki uygulamalar; lisanslı eğitmenlerin liderliğinde interaktif biçimde yürütülürken, çocukların yaratıcılık, bir grubun parçası olma, ortak bir amaca ve hedefe yönelme gibi kişisel yeteneklerini de pekiştiriyor.

A’dan Z’ye her aşamasıyla GA Çocuk ekibi tarafından tasarlanan, programlanan ve uygulanan Botanik Okulu etkinliklerine katılım tamamen ücretsiz.

Botanik Okulu etkinlikleri, Eskişehir’in ardından 4-8 Nisan 2018 arasında İstanbul Maltepe Park AVM’de bir kez daha çiçek açacak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir