İlgili Babaların Çocukları Daha Özgüvenli Oluyor

0
Çocuğun gelişiminde ve eğitiminde babanın önemi baba çocuk ilişkisi çocuk ve baba baba oğul ilişkisi baba ve erkek çocuğu erkek çocuğu ve baba baba oğul ilişkisi nasıl olmalı baba çoçuk baba kız ilişkisi  baba kız ilişkileri kız çocukları ve babaları baba ve oğul arasındaki iletişim nasıl olmalı çocuğun gelişiminde babanın önemi kız babası kız ve babası  baba oğul sevgisi baba oğul çatışması baba ve oğul erkek çocuğu babası olmak baba ve ogul çocuk anne baba çocuk ve anne anne ile çocuk anne baba ve çocuklar erkek babası olmak anne çocuk ilişkisi anne ve erkek çocuğu ilişkisi erkek çoçuk anne ilişkisi çocuğun eğitiminde babanın önemi baba bebek anne cocuk iliskisi baba oğul anlaşmazlığı anne çocuk  anne baba ve çocuk bir baba nasıl olmalı baba psikolojisi baba ve bebek bebek ile baba bebekler ve babaları ilişki nasıl olmalı baba olmak kolay babalık yapmak zor iyi bir baba olmak için neler yapmalı 3 kızı olan baba 6 yaş ergenliği babasızlık psikolojisi çocuğun zekasını kim belirler iyi bir baba olmak ebeveyn çocuk ilişkisi baba nasıl olmalı baba çocuğuna nasıl davranmalı erkek çocuğun babaya düşkünlüğü baba ve kızın cinsel ilişkisi aile ilişkileri anne baba çocuk iletişimi iyi bir baba nasıl olmalı psikolojide baba figürü baba figürü oğlum babasına çok düşkün anne baba çocuğuna nasıl davranmalı ozgur yorbik baba aile ilişkileri nasıl olmalı sağlıklı ilişki nasıl olmalı prof dr özgür yorbik erkek çocuk gelişim 

Çocuklarının gelişiminde aktif bir rol oynayan babalar, hem çocuğuyla daha güçlü bir bağ kuruyor hem de onun özgüvenli, mutlu, güçlü yetişmesine katkı sağlıyor. Psk. Buğrahan Kırbaş, “Babaların şefkatli ve destekleyici olması çocuğun bilişsel ve sosyal gelişimini büyük ölçüde etkiliyor” diyor.

Herkes çocuk sahibi olabilir ama baba olmak bir ömür sürer.

Babalar, her çocuğun hayatında başkaları tarafından doldurulamayacak bir rol oynar. Bu rol çocuklar üzerinde büyük bir etkiye sahiptir ve onu dönüştüğü kişi haline getirmeye yardımcı olur. Babaların bazen rollerini hafife aldığını söyleyen Psk. Buğrahan Kırbaş, “Sevecen bir babanın varlığı, erkek ya da kız fark etmeden çocuğunun daha özgüvenli olmasını ve potansiyelinin tamamına ulaşmasını sağlar. Sevgi dolu, aktif olarak ilgili babalar, çocuklarının refahına ve gelişimine katkıda bulunur, benlik saygısını güçlendirir. Bu yüzden çocuğunuz doğduğu andan itibaren onun gelişiminde aktif bir rol alarak, gelecek yıllar boyunca sürecek bir bağın oluşmasına yardımcı olabilirsiniz” diyor.

mumsy natural en iyi pişik kremi

Günümüzde giderek daha fazla baba, çocuklarının yaşamları üzerinde olabilecek olumlu etkilerin farkına varıyor. Geçtiğimiz yıllara kıyasla, babaların artık aileleriyle neredeyse üç kat daha fazla zaman geçirdiğini belirten Psk. Buğrahan Kırbaş, özellikle pandemi sürecinde babaların büyük çoğunluğunun çocuklarına daha yakın hissettiklerinin altını çiziyor. Anneler gibi babaların da bir çocuğun duygusal esenliğinin gelişiminde temel direklerden biri olduğunu hatırlatan Psk. Buğrahan Kırbaş, şöyle devam ediyor: “Çocuklar kuralları uygulamak, hem fiziksel hem de duygusal olarak bir güvenlik hissi sağlamak için babalarına bakarlar. Çocuklar babalarını gururlandırmak ister ve ilgili bir baba içsel büyümeyi ve gücü destekler. Araştırmalar, babaların şefkatli ve destekleyici olmasının çocuğun bilişsel ve sosyal gelişimini büyük ölçüde etkilediğini göstermiştir. Aynı zamanda mutluluk ve kendine güven duygusu aşılar.”

mumsy natural doğal balm stick BOO BOO stick herşeyin en doğalını tercih ettiğimiz çocuklarımızın günlük olarak kuruyan dudakları, sinek ısırıkları, minik sıyrıklar ve çizikleri için...

 

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz