Memorial Geleneksel Çocuk Resim Yarışması başladı

0
Memorial Geleneksel Çocuk Resim Yarışması başlıyor. Bu yıl 13.’sü düzenlenen yarışmanın konusu ise “Spor Yapmayı Seviyorum…Memorial Şişli Hastanesi, Memorial Ataşehir Hastanesi, Memorial Ankara Hastanesi, Memorial Antalya Hastanesi, Memorial Diyarbakır Hastanesi, Memorial Dicle Hastanesi, Memorial Kayseri Hastanesi, Memorial Hizmet Hastanesi, Memorial Etiler Tıp Merkez,Memorial Geleneksel Çocuk Resim Yarışması,2017 çocuk resim yarışmaları, 2017 cocuklar icin resim yarismasi, 2017 ilkokul resim yarışmaları, 2017 istanbul resim yarışmaları, 2017 resim yarışmaları, 2017 resim yarışmaları ortaokul, 2017 resim yarışması, 2017 yılındaki çocuk resim yarışmaları, 23 Nisan, 23 nisan resim yarışması, çocuk kulübü, çocuk resim yarışmaları, çocuk resim yarışmaları 2017, çoçuk resim yarışmaları 2017 annesinin meleği yarışması, Çocuk Resim Yarışması, çocuk yarışmalar 2017, çocuklar için en son çıkan resim yarışmaları, çocuklar için resim yarışmaları 2017, çocuklar için resim yarışması, ilkokul resim yarışmaları, ilkokul resim yarışmaları 2017, ilkokul resim yarışması, ödüllü resim yarışmaları, ödüllü resim yarışmaları 2017, ödüllü resim yarışması, ödüllü yarışma, ödülü yarışma, okul öncesi resim yarışması 2017, para ödüllü resim yarışması, resim yarışma, resim yarışmaları, resim yarışmaları 2017, resim yarışmaları 2017 ilkokul, resim yarışmaları 2017 ortaöğretim istanbul, resim yarışmaları 2017 ortaokul, resim yarışmaları resimleri, resim yarışmaları tarihi, resim yarışması, resim yarışması 2017, resim yarışması 2017 ilkokul, Resim Yarışması başvuru, resim yarışması için nasıl pastel kullanmalı, resim yarışması teması, türkiye resim yarışmaları 2017, ulusal resim yarışma, ulusal uluslararası resim yarışmaları, Ulusal ve uluslararası çocuk resim yarışması, ulusal ve uluslararası resim yarışmaları, uluslararası çocuk resim yarışması, uluslararası resim yarışmaları, uluslararası resim yarışmaları 2017, yarışma konusu,Spor Toto Basketbol Ligi. Memorial Sağlık Grubu.

Memorial Geleneksel Çocuk Resim Yarışması başladı

Bu yıl 9’uncusu düzenlenecek olan yarışmada minikler, hayallerindeki dünyayı çizgilerle anlatıyor…

Memorial Sağlık Grubu’nun çocukların hastane ve doktor korkularını yenmelerine yardımcı olmak ve kişisel yeteneklerini ortaya açığa çıkarmak için düzenlediği resim yarışmasının bu yılki konusu “Benim Dünyam…”

Memorial Geleneksel Çocuk Resim Yarışması’nda bu yıl, çocuklar hayalindeki dünyayı anlatıyor.  Hayalindeki dünyayı en güzel şekilde anlatan ve çizgilerle resmeden minikler birbirinden güzel hediyelerin sahibi olacaklar. İlköğretim ve okul öncesi kategorilerinde düzenlenecek olan yarışmaya katılım için son gün, 15 Nisan…

Memorial Şişli Hastanesi’nden Pedagoji Uzmanı Dr. Melda Alantar, resim yapmanın çocuk gelişimine sağladığı katkılar hakkında şu bilgileri verdi:

“Resim çocuğun düşünme dilidir”

Resim, özellikle küçük yaşlarda sözcüklerden daha güçlü bir anlatım aracıdır. Çocukların kişilik özelliklerini, insanlar arası ilişkilerini ve değer yargılarını yansıtan güçlü bir araçtır. Bu nedenle, anne baba ve öğretmenlerin çocuklara çizme olanağı sağlamaları ve onu bu konuda cesaretlendirmeleri yeterli olurken, ilerleyen dönemlerde ise çocuğun çizme eğilimini hızlandıracak bir eğitim yaklaşımı izlenmelidir.

Resim yarışmasında dereceye giren eser sahiplerinin ödüllendirilmeleri, çocukların özgüvenlerini desteklemek ve yeteneklerinden haberdar olmalarını sağlaması nedeniyle çocuk gelişimini desteklemektedir.

Yarışma Kuralları

1- Yarışma okul öncesi ve ilköğretim olmak üzere iki kategoride yapılacaktır.

2- Resimler, 35cm x 50 cm ölçülerinde resim kağıdına, pastel boya ile yapılacaktır.

3- Resimlerin sağ arka köşesine yarışmacının adı soyadı, yaşı, okulu, velisinin adı soyadı ve telefonu yazılmalıdır. Her yarışmacı sadece bir kez yarışmaya katılma hakkına sahiptir.

4- Yarışmacılar resimlerini en geç 15 Nisan 2013 tarihine kadar, Memorial Şişli Hastanesi, Memorial Ataşehir Hastanesi, Memorial Hizmet Hastanesi, Memorial Antalya Hastanesi, Memorial Diyarbakır Hastanesi, Memorial Kayseri Hastanesi, Memorial Suadiye Tıp Merkezi, Memorial Etiler Tıp Merkezi ve Memorial Lara Tıp Merkezi’ne elden veya posta yoluyla ulaştırabilirler.

5- Kazananlar, 22 Nisan 2013 Pazartesi günü,www.memorial.com.tr’den duyurulacaktır.

Ödüller:

1’incilik Ödülü: Vestel Bilgisayar

2’incilik Ödülü: Vestel DVD LCD

3’üncülük Ödülü: Es Aras Bisiklet

Etkinlik Detayları

Başlangıç Tarihi: 22 Şubat 2013, Cuma
Bitiş Tarihi: 15 Nisan 2013, Pazartesi
Lokasyon:
Katılım Ücreti: Katılım ücretsizdir.
Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt: 444 7 888

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz