Ücretsiz Hıdrellez Eğlencesi Maltepe Park Alışveriş Merkezi’nde

0
Hıdrellez inanışına göre ise; iyileri mükafatlandırıp, kötüleri cezalandıran, zorluklarda yardımcı olan ve bolluğa kavuşturan Hızır'ın, İlyas peygamberle buluştuğu 5 - 6 Mayıs tarihleri dileklerin kabul olduğu günler. Hızır ve İlyas peygamberler her yıl 5 Mayıs’ı 6 Mayıs’a bağlayan gece buluşup, doğaya can vermek üzere sözleşmişler.Maltepe Park Alışveriş Merkezi, Hıdrellez,Hızır ve İlyas peygamberler,Hıdrellez inanışı

Maltepe Park Alışveriş Merkezi 06 Mayıs Cuma günü Hıdrellez’i renkli bir programla kutluyor. Latin ve Roman ezgilerinden oluşan performansları ile Gipsy Grubu’nun renk katacağı eğlence 21.30’da başlıyor.

Hıdrellez’in Mezepotamya ile Anadolu kültürlerine ya da İslamiyet öncesi Orta Asya Türk kültür ve inançlarına ait olduğuna yönelik birçok fikir var. Binlerce yıldır kutlanan Hıdrellez Bayramı’nı tek bir kültüre mal etmek ise olanaksız. Hıdrellez inanışına göre ise; iyileri mükafatlandırıp, kötüleri cezalandıran, zorluklarda yardımcı olan ve bolluğa kavuşturan Hızır’ın, İlyas peygamberle buluştuğu 5 – 6 Mayıs tarihleri dileklerin kabul olduğu günler. Hızır ve İlyas peygamberler her yıl 5 Mayıs’ı 6 Mayıs’a bağlayan gece buluşup, doğaya can vermek üzere sözleşmişler. Onlar, tüm gece boyunca gezerler. Gül ağaçlarına asılan veya suya bırakılan dilekleri toplarlar. 6 Mayıs günü dünyada; bolluk, bereket, sağlık, şifa, kısmet, uğur ve mutluluk gibi sayısız dileklerin kabul edildiği gün olarak geçer. Peki, siz Hıdrellez’de ne yapacaksınız?

Maltepe Park Alışveriş Merkezi, Hıdrellez için harika bir program hazırladı. 6 Mayıs’ta dileklerin dileneceği, Latin ve Roman ezgilerinden oluşan performansları ile Gipsy Grubu’nun renk katacağı ücretsiz eğlence 21.30’da başlıyor. Sürpriz dekorasyonu ile de Hıdrellez’i tam da olması gerektiği gibi Maltepe Park’ta yaşamak için takvimlerinize bu özel eğlenceyi not edin!

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz