Yenilenebilir Enerjiyi En iyi Anlatan Resimler Belirlendi

0
Aksa Enerji ‘‘Yenilenebilir Enerji ve Doğal Kaynakların Korunması’’ Temalı Resim Yarışması resimlerini sergileyecek.Yenilenebilir Enerjiyi En iyi Anlatan Resimler Belirlendi. National Geographic Kids Dergisi,Aksa Enerji,Dünyamızı Tüketmeden Yenilenebilir Enerji,resim yarışması sonuçlar,Yenilenebilir Enerji

Aksa Enerji ‘‘Yenilenebilir Enerji ve Doğal Kaynakların Korunması’’ Temalı Resim Yarışması resimlerini sergileyecek

Aksa Enerji ve National Geographic Kids Dergisi işbirliğiyle 6-12 yaş arası çocuklar arasında düzenlenen ‘‘Yenilenebilir Enerji ve Doğal Kaynakların Korunması’’ konulu resim yarışmasının sonuçları açıklandı. Türkiye’nin birçok bölgesinden yoğun katılımın olduğu yarışmada, katılımcıların yaşlarını da dikkate alan jüri üyeleri iki resmi büyük ödüle layık gördü. Yenilenebilir enerjinin önemini çocukların gözünden anlatan resimler 23-28 Mayıs tarihleri arasında Aksa Enerji Genel Müdürlük binasında sergilenecek.

Güzel doğa, kötü doğa
Birbirinden güzel resimlerin dereceye girdiği yarışmada birinciliği 7 yaşındaki Elifsu Bahar ve 11 yaşındaki Mehmet Yılmaz paylaştı. “Güzel Doğa ve Kötü Doğa’’ isimli resmiyle Elifsu Bahar, kırmızı başlıklı kız ve kurt hikâyesinden yola çıkıp, resmi keskin çizgilerle ikiye ayırarak hayallerini resmetti.  Mehmet Yılmaz ise “Dünya’ya İki Taraftan Bak” isimli resmiyle kum saati kullanarak kısıtlı kaynaklarımızı tükettiğimize ve tükettiğimiz kaynakları telafi için vaktimiz daraldığına dikkat çekerek birinciliğe hak kazandı. Yarışmanın birincileri aileleriyle birlikte Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan 5 yıldızlı Mirada Del Mar Oteli’nde 17-19 Haziran tarihleri arasında her şey dâhil bir hafta sonu tatili kazandı.

“Dünyamızı Tüketmeden Yenilenebilir Enerji” isimli resmiyle ikinci olan Kaya Yüzseven (11), bisiklet sahibi olurken, yarışmada üçüncülüğü elde eden Ece Engün (8), “Gezer Vakum” isimli resmiyle paten kazandı. Yarışmada mansiyon ödülüne layık görülen Çağın Akay Yazıcı (10), Arda Saygı (10), Rengin Küçükçanakçı (7), Defne Ayan (7) ise boya seti ve resim defteri kazandı.

Tüm dereceye giren, ödüllere layık görülen, resmi ile yarışmaya katılan tüm çocuklarımızı tebrik ederiz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz