Yenidoğan bebeği nasıl giydirmeliyim?

Yeni doğan bebeğin kıyafetlerinin teri emen, cildin havalanmasını sağlayan, tüylü olmayan, %100 pamuklu ve organik kumaşlar olmasına dikkat edilmeli.

0
Yenidoğan bebeği nasıl giydirmeliyim? bebekleri nasıl giydirmeliyiz bebek nasil giydirmeli bebek nasıl giydirilmeli yeni doğan dönemi bebekler nasıl giydirilmeli uzman tv bebek nasıl giydirilmeli hakkında bilgi kışın bebeği nasıl giydirmeli bebegi gece nasil giydirmeli yenidoğan bebeği nasıl giydirmeli bebeği yazın nasıl giydirmeli kis bebegi nasil giydirmeli bebeği nasıl giydirmeli yeni doğan bebeği nasıl giydirmeli kışın bebekler nasıl giydirilmeli uzman tv yazın doğan bebekler nasıl giydirilmeli uzman tv yeni doğan bebek nasıl giydirilmeli uzman tv yenidoğan bebek nasıl giydirilmeli video 1 aylık bebeği nasıl giydirilmeli 1 aylık bebek nasıl giydirilmeli 2 aylık bebek nasıl giydirilmeli 2 aylık bebek nasıl giydirilmeli uzman tv 2 haftalık bebek nasıl giydirilmeli 3 aylık bebek nasıl giydirilmeli 3 aylık bebekler nasıl giydirilmeli 4 aylık bebek nasıl giydirilmeli 5 aylık bebek nasıl giydirilmeli 6 aylık bebek nasıl giydirilmeli 7 aylık bebek nasıl giydirilmeli 8 aylık bebek nasıl giydirilmeli 9 aylık bebek nasıl giydirilmeli 2 aylık bebek nasıl giydirilmeli uzman tv sonbaharda bebekler nasıl giydirilmeli yazın doğan bebekler nasıl giydirilmeli bebek ilk doğduğunda ne giydirilir yeni doğan bebek kaç kat giydirilmeli yazin bebekler nasıl giydirilmeli mayıs ayında bebek nasıl giydirilmeli bebegin usudugunu nasil anlariz 2 aylık bebek nasıl giydirilmeli uzman tv sonbaharda bebekler nasıl giydirilmeli yazın doğan bebekler nasıl giydirilmeli bebek ilk doğduğunda ne giydirilir yeni doğan bebek kaç kat giydirilmeli yazin bebekler nasıl giydirilmeli mayıs ayında bebek nasıl giydirilmeli bebegin usudugunu nasil anlariz Bebek evde nasıl giydirilmeli? Bebek yazın nasıl giydirilmeli? Bebek kışın nasıl giydirilmeli? Annelerin bebeklerini giydirirken en sık yaptığı hatalar nelerdir? Terlememesi ya da üşümemesi için bebeği giydirirken nelere dikkat edilmeli? Bebek nasıl giydirilmeli? Kış aylarında bebekler nasıl giydirilmeli Çocuk ve Bebekler kışın nasıl giydirilmeli Yenidoğan Bebekleri Kışın Nasıl Giydirmeli Kışın bebek nasıl giydirilmeli Bebek kışın nasıl giydirilmeli Bebeğinizi Giydirirken Bilmeniz Gerekenler Bebek evde nasıl giydirilmeli Bebek evde nasıl giydirilmeli Yeni doğan nasıl giydirilmeli Kışın bebek nasıl giydirilmeli Bebeğin üşüdüğünü nasıl anlarız Soğuk havalarda bebeği nasıl giydirmek gerekir?  bebek için nasıl kıyafetler tercih etmeliyiz Kışın bebekler nasıl giydirilmeli

Bebeğimi nasıl giydirmeliyim?

Yeni doğan bebeğin kıyafetlerinin teri emen, cildin havalanmasını sağlayan, tüylü olmayan, %100 pamuklu ve organik kumaşlar olmasına dikkat edilmeli. Özellikle çok renkli baskılı ürünlerden ziyade daha az işlem kumaşları tercih edin. Yumuşak, az dikişli ve mümkün olduğu kadar üzerinde metal veya sert parçalar barındırmamasına özen gösterilmeli. İlk aylarda iç giyim için tulumlar tercih edilebilir. İlk aylarda şapka eldiven ve çorap mutlaka giydirilmelidir.

Tüm bebeklerin el ve ayakları, vücudun diğer bölgelerinden daha soğuktur. Ensesi ve giysilerin altında kalan bölgeler yeterince sıcak, bebek de huzurlu ise ortam ısısı ve giysileri yeterli demektir. Bebeğin üşüyüp üşümediği göğüs veya sırtından kontrol edilmelidir. Mevsime bağlı olarak bebekler yetişkinlere göre bir kat daha fazla giydirilmeli ve uyurken de ortam sıcaklığına bağlı olarak üstünün örtülmesi uygun olur.

Kış aylarında bebekler için kalın giysiler tercih etmek yerine bebek kat kat giydirilmeli, ortam ısısına göre bebeğin giysileri artırılıp azaltılabilmeli. Örneğin bebeğinize bir yünlü kazak giydirmek yerine birkaç kat pamuklu giysiler giydirip, dışarı çıkarken korunaklı kaz tüyü montlar, tulumlar tercih edebilirsiniz.

En iyi Pişik Kremi Mumsy Natural Doğal Pişik Kremi Pişik tedavisi

Giysiler bebeğin hareketlerini kısıtlamamalı. Bebeğin sıkıca kundaklanması bebeğin nefes almasını ve kalça ekleminin gelişmesini engelleyebilir. Emzirirken tutmayı kolaylaştırmak için bebeğin kolları örtülecek şekilde gevşekçe sarılabilir. Bebeğe her temas öncesi ellerin temiz olduğundan emin olunmalıdır.

Bebeğinizi fazla kalın giydirmeniz bebeğinizin terleyerek su kaybetmesine sebep olur. Ayrıca bebeklerin kalpleri bizden hayli hızlı attığından bebeklerin vücudu bizden daha fazla ve kolay ısınır. Dolayısıyla yaz günü bebeğinize hırka yelek giydirerek bebeğinizi rahatsız ederek ayrıca isilik oluşumuna sebep olabilirsiniz.

Bebeğinizin odasının sıcaklığı nasıl olmalı? Yenidoğan bebek evde nasıl giydirilmeli?

Yenidoğan bebek için en uygun ortam ısısı yeni doğan döneminde 23 derece ile 24 derece, sonraki dönemde 21-22 derece arasıdır. Bebekler 2-3 aylık olana kadar çevredeki ısı değişikliklerinden çok çabuk etkilenebilirler. Açık kapı ve pencerelerden hava akımı olmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca bebek sobaya ve kaloriferlere çok yakın yatırılmamalıdır. Odanın güneş alıyor olması, her gün en az 15 dakika havalandırılması gerekir. Bu işlemin hava kirliliğinin az olduğu saatte yapılması uygundur.

Daha yüksek sıcaklıklarda kuru ve ısınmış hava, bebeğin ve sizin burun mukozasını kurutur. Burnunuzda kuruluk hissettiğinizde kısa süreli 1-2 saat kadar oda nemlendiricileri kullanılabilir.

Fazla giydirilen bebekler sinirli ve huysuz olur

Bebeğin üşüyüp üşümediğini anlamak için sırtını kontrol edin. Eğer sırtı soğuksa bebeğinizi giydirin, eğer sırtı sıcaksa bebeğiniz genel olarak üşümüyor demektir.

Bebeklerimizin eşyalarının yıkanması ile ilgili önerilerimiz için aşağıdaki görsele tıklayın!

Bebek Bakımı | bebeği giydirirken nelere dikkat edilmeli? bebekleri nasıl giydirmeliyiz bebek nasil giydirmeli bebek nasıl giydirilmeli yeni doğan dönemi bebekler nasıl giydirilmeli uzman tv bebek nasıl giydirilmeli hakkında bilgi kışın bebeği nasıl giydirmeli bebegi gece nasil giydirmeli yenidoğan bebeği nasıl giydirmeli bebeği yazın nasıl giydirmeli kis bebegi nasil giydirmeli bebeği nasıl giydirmeli yeni doğan bebeği nasıl giydirmeli kışın bebekler nasıl giydirilmeli uzman tv yazın doğan bebekler nasıl giydirilmeli uzman tv yeni doğan bebek nasıl giydirilmeli uzman tv yenidoğan bebek nasıl giydirilmeli video 1 aylık bebeği nasıl giydirilmeli 1 aylık bebek nasıl giydirilmeli 2 aylık bebek nasıl giydirilmeli 2 aylık bebek nasıl giydirilmeli uzman tv 2 haftalık bebek nasıl giydirilmeli 3 aylık bebek nasıl giydirilmeli 3 aylık bebekler nasıl giydirilmeli 4 aylık bebek nasıl giydirilmeli 5 aylık bebek nasıl giydirilmeli 6 aylık bebek nasıl giydirilmeli 7 aylık bebek nasıl giydirilmeli 8 aylık bebek nasıl giydirilmeli 9 aylık bebek nasıl giydirilmeli 2 aylık bebek nasıl giydirilmeli uzman tv sonbaharda bebekler nasıl giydirilmeli yazın doğan bebekler nasıl giydirilmeli bebek ilk doğduğunda ne giydirilir yeni doğan bebek kaç kat giydirilmeli yazin bebekler nasıl giydirilmeli mayıs ayında bebek nasıl giydirilmeli bebegin usudugunu nasil anlariz 2 aylık bebek nasıl giydirilmeli uzman tv sonbaharda bebekler nasıl giydirilmeli yazın doğan bebekler nasıl giydirilmeli bebek ilk doğduğunda ne giydirilir yeni doğan bebek kaç kat giydirilmeli yazin bebekler nasıl giydirilmeli mayıs ayında bebek nasıl giydirilmeli bebegin usudugunu nasil anlariz Bebek evde nasıl giydirilmeli? Bebek yazın nasıl giydirilmeli? Bebek kışın nasıl giydirilmeli? Annelerin bebeklerini giydirirken en sık yaptığı hatalar nelerdir? Terlememesi ya da üşümemesi için bebeği giydirirken nelere dikkat edilmeli? Bebek nasıl giydirilmeli? Kış aylarında bebekler nasıl giydirilmeli Çocuk ve Bebekler kışın nasıl giydirilmeli Yenidoğan Bebekleri Kışın Nasıl Giydirmeli Kışın bebek nasıl giydirilmeli Bebek kışın nasıl giydirilmeli Bebeğinizi Giydirirken Bilmeniz Gerekenler Bebek evde nasıl giydirilmeli Bebek evde nasıl giydirilmeli Yeni doğan nasıl giydirilmeli Kışın bebek nasıl giydirilmeli Bebeğin üşüdüğünü nasıl anlarız Soğuk havalarda bebeği nasıl giydirmek gerekir?  bebek için nasıl kıyafetler tercih etmeliyiz Kışın bebekler nasıl giydirilmeli

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi https://www.annesininmelegi.com’dur. 

Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Annesinin Meleği’ne aittir. Annesinin Meleği’nin yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz.bebekleri nasıl giydirmeliyiz bebek nasil giydirmeli bebek nasıl giydirilmeli yeni doğan dönemi bebekler nasıl giydirilmeli uzman tv bebek nasıl giydirilmeli hakkında bilgi kışın bebeği nasıl giydirmeli bebegi gece nasil giydirmeli yenidoğan bebeği nasıl. All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to Annesinin Melegi regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz