Eğlenceli Gerçekler | Kırmızı muzun tadı çilek ile mangoya benzer

0
kırmız muz, ilginç bilgiler, eğlenceli bilgiler, kırmızı nerede satılır, kırmızı muz nerede yetişir,kırmızı muz nerede yetişir,rüyada kırmızı muz görmek,kırmızı muz var mı,kirmizi muz nerede yetişir,muz ağacı, kırmızı muz var mı, kırmızı muzun faydaları,Kırmızı muz var mıdır,Kırmızı Muzun Faydaları,Kırmızı Muz Nerede Yetiştirilir,Kırmızı muz var mıdır

Kırmızı muz yani Avusturalya’da yetişen Red Dacca bildiğimiz sarı kabuklu normal muza göre daha küçük ve daha tatlı bir muz çeşididir. Kırmızımsı-mor ve pembeye çalan renkleri bulunur. Kırmızısı da mı varmış dedirten bu muzun şeker oranı daha düşük olduğundan şeker hastaları ve diyettekiler için daha ideal bir tropik meyvedir.

Muzun rengi ne kadar kırmızıysa/bordoysa;  C vitamini ve beta karoten açısından o kadar zengindir. Potasyum ve demir içerir.

Kırmızı muzda hafif bir çilek/mango tadı vardır.

Bildiğimiz sarı muzlara göre daha yumuşaktır. Güney Amerika, Doğru Afrika, Arap Emirlikleri ve Asya’da yetiştirilen bu muz çeşidi meyve olarak yenildiği gibi meyve salataları ve tatlı yapımında kullanılır.

1 Yorum

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz