fbpx
Ana Sayfa Bebek / Çocuk Eğlenceli gerçekler Eğlenceli Gerçekler: Vombatlar küp biçiminde dışkılar

Eğlenceli Gerçekler: Vombatlar küp biçiminde dışkılar

0
Avusturalya'ya özgü sevimli bir hayvan olan vombat, 4 türü olan keseli bir hayvandır ama onu en ilginç kılan yanı ise hayvanlar aleminde küp biçiminde dışkılayan tek canlı olmasıdır.

Çoğumuz gezginlerle birlikte selfie çektirirken ekrana gülümseyen vombatları görmüş olmalıyız.

Avusturalya’ya özgü sevimli bir hayvan olan vombat, 4 türü olan keseli bir hayvandır ama onu en ilginç kılan yanı ise hayvanlar aleminde küp biçiminde dışkılayan tek canlı olmasıdır.

Vombatlar hayvanlar aleminde en korkak canlılardandır. 5 km. gibi uzak mesafelerdeki tehlikeleri hissederek bayılır. Yani bir vombatla selfie çektirmek sanıldığından daha zor.

Tabii keseli bir hayvan dediysek, diğer keseli hayvanlardan farklı olarak keseleri sırt bölgesinde bulunur.

Bu dışkılama biçimi vombatların esnek bağırsakları ve bağırsak yapılarında bulun iki yarık sayesinde oluşuyor. Bu yapı insanların küp biçimi nesnelerin üretimlerinde ilham alacakları bir yöntem.

İnsanoğlu enteresan… vombatlarla, vombatlarla aynı aileden quokkalarla selfie çektirmenin trend olduğu ve bu amaçla insanların bu işi ticarete döktüğü, bu sebeple de bu sevimli hayvanları alıkoyarak köleleştirdiğini aktarmadan geçemeyeceğim. O kadar sevimsiz bir boyuttaki, sempatik vombatlar ve quokkalar hala gülümserken mutsuz tatminsiz insanlar gülmeyi bile becerememişler. Suratlarından mutsuzluk akıyor!

YORUM YOK

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz