Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir? Meme ucu yarası nasıl geçer?

Göğüs ucu yarası doğum yapan neredeyse her kadının yaşadığı bir emzirme sorunu. 

960
Göğüs ucu yarası nasıl geçer? Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir?

Doğum yapacağı anı iple çeken anne, umarım bu yazıyı emzirmeye başlamadan okumuş olursun. Sonrasında okuyorsan muhtemelen göğüs ucu yarası ile emzirmeyi bırakma noktasına gelmiş, acı ve moral bozukluğu ile dolu olabilirsin. Üzülme, çözülmeyecek bir sorun değil. Hassas cildin ve yanlış emzirmelere bağlı oluşabilen göğüs ucu yaraları ve göğüs ucu çatlakları ilelebet sürmeyecek. Lütfen aşağıda bahsettiğim doğru emzirme yöntemini ve göğüs ucu yarası ve göğüs ucu çatlaklarını önlemeye yönelik bakım önerilerimi düzenli olarak uygulamadan sakın göğüs ucu yarası yüzünden emzirmeyi bırakma.

Göğüs ucu yarası ve çatlakları emzirmeye başlayan yeni annelerin çoğunlukla hazırlıksız yakalandığı bir emzirme sorunu. Bebeğini emzirmek istiyorsun. Fakat meme ucu yarası önce meme ucu çatlağına dönüşüyor, sonra bebeğini emzirirken göğüs ucu yaraların ve çatlakların kanıyor. Göğüs ucu yarası yüzünden yaşadığın acı ile emzirmeyi erteliyorsun.

Benim de dahil olduğum birçok lohusa anne göğüs ucu yarasında yaşadığı acıyı doğumla kıyaslıyor haklı olarak. Göğüs ucu yarası ile doğum travması acı olarak yarışıyor doğrusu

Hamileliğiniz süresince ve doğumunuzdan sonra etrafınızda herkes emzirmenin güzelliğinden ve lütfundan bahseder. Emzirme süreci her kadının yaşaması gereken harika bir süreç. Emzirme, bebeğin büyümesi ve gelişmesinin yanı sıra bebeğin anne ile olan bağını da güçlendiren bir süreç.  Emzirmeye yönelik, hamileliğinizin son 2 ayında emzirme hazırlıklarını ve göğüs ucu yarasını önlemeye yönelik bakımınızı yaptıysanız emzirmeyi keyifle hatırlayacaksınız. Eğer etrafınızda göğüs ucu yarasını önlemeye yönelik bu hazırlıklardan bahseden birileri yoksa emzirmenin ilk dönemi göğüs ucu yaraları ve göğüs ucu çatlakları ile sıkıntılı geçebilir.

Emzirmenin zorluğuyla aniden karşılaşıp zor vakitler geçirdim. Emzirirken hıçkıra hıçkıra ağladığım, emzirirken kafamı duvara vuracak kadar acılı anlar oldu maalesef. Sizi korkutmak istemem ama göğüs ucu yaralarını yaşadığım dönemde, meme ucu yaralarından dolayı göğüs ucundan et koptuğunu iddia eden yakınlarım dahi oldu. Bunları işittiğimde yalnız olmadığımı bilmekle birlikte kulaktan dolma bilgilerle nafile tedavi yöntemlerini tek tek denedim.

Peki, Göğüs ucu yarası yaşayan annelerde bu sorun için ne yapmalı? Meme ucu yara ve çatlakları nasıl geçer? Göğüs ucu çatlak ve yaralar için krem önerileri ve bitkisel çözümler neler? İşte göğüs ucu yarasına yönelik tüm detaylar…

Göğüs ucu yarası, göğüs ucu çatlakları neden olur?

Göğüs ucu yarası ve çatlaklar, hassas ve kuru cilt yapına bağlı olarak gelişebilir. Bebeğinin memeyi kahverengi bölge dahil kavramadan sadece meme ucu ile yanlış emmesi, memenin havasız ve ıslak tutulması, süt sağma cihazlarına bağlı oluşan tahrişler, bebekte bulunan dil bağı ve bebeğinin ağız içinde ve meme ucunda yayılmış mantar vb. enfeksiyonlar göğüs ucu yaralarına neden olur.

Bebeği sadece meme ucu ile emzirmek göğüs ucu yarasına neden olur

Sadece meme ucu ile değil, meme ucunun etrafındaki aerola denen kahverengi halkanın da bebeğin ağzında olduğundan emin olmalısın. Bu şekilde bebeğin memeyi kavrayarak, memeyi aktif emer ve bu sayede bebeğinin karnı doyar. Bebeğini sadece meme ucu ile değil kahverengi bölge ile emzirdiğinde senin de canın yanmaz ve memen tam boşalır. Göğüs ucu yarası oluşmaması için bebeğin meme ucunu sert damağı ile ısırmamalı.

Başarılı Emzirme İçin Dikkat Etmeniz Gerekenlerin Neler Olduğunu Biliyor musunuz? Doğum sonrası göğüs ucu çatlakları nasıl önlenir? Doğum sonrası göğüs ucu çatlakları nasıl tedavi edilir? Doğum sonrası göğüs ucu çatlakları nasıl önlenir? Doğum sonrası göğüs ucu çatlakları nasıl tedavi edilir? Emzirme teknikleri, doğru emzirme. gögüs ucu çatlakları için bitkisel çözüm gögüs çatlagina ne iyi gelir gögüs ucu çatlakları nasıl geçer garmastan gögüs ucu çatlakları için krem gögüs çatlakları için bitkisel öneriler gögüs ucu yarası neden olur gögüs ucu yarası nasıl düzelir gögüs çatlakları için ne yapmalıyız

Göğüs ucu yaraları ve çatlakları için doğru emzirme yöntemi, meme ucu yarasın önlemek için kişisel hijyen ve öz bakım önerilerimi düzenli uygulayarak göğüs ucu yaraları ve göğüs ucu çatlaklarından kurtulabilirsin

Göğüs ucu çatlakları, emzirme sorunları içerisinde yeni anneyi en fazla yıpratan konuların başında geliyor…

İlk bebeğimi anne sütü ile büyütmeye çabalarken bir yandan da göğüs ucu yaralarının acısıyla zor zamanlar geçirdim. Göğüs ucu yaraları ile sıkıntı içinde, bu derdi çekmiş her annenin her tür önerisini denedim. Yazının devamına geçmeden uyarayım, öyle göğüs ucuna o kremi bu kremi sür, kantaron sür, olmadı aynısefa sür o da olmazsa çay ağacı yağı sür o da olmadı karbonat sür, ot sür sap sür diyenleri dinlemeyin. Soğan sür diyen var. Fiyatı pahalanıp karaborsa olunca kıymete bindi. Soğan göğüs ucu yarası iyileştirmez. Bebeğinizin memeden ve sütünüzün tadından tiksinmesine sebep olur sadece.

Göğüs ucunuza saf yağlar sürerek sadece meme ucu yaralarınızı derinleştirirsiniz. Zeytinyağı gibi soğuk sıkım yapılan bir çok yağ, asidik yapısıyla cildinizi sadece yakar. İşe yaramayan bir çok marka krem için yorumum dahi yok. Meme ucu yarası için kullandığım en iyi göğüs ucu yara kremi Mumsy Natural krem. Göğüs ucu yarası ile ilgili önerilerimi hamilelikte emzirme hazırlıkları, doğru emzirme yöntemleri ve göğüs ucu yarasına iyi gelen krem başlıkları ile aşağıda bulabilirsiniz.

Göğüs ucu yarası yaşamadan emzirmek için;

Hamileliğinizin son ayında göğüs uçlarınıza e vitamini kapsülündeki yağı sürerek, göğüs uçlarınızı nemlendirin. Bu bazı annelerde göğüs ucu yaralarını önleyebiliyor, ama maalesef bende işe yaramadı.

İlk bebeğimi emzirirken oluşan meme ucu yaralarımı Mumsy Natural krem iyileştirdi. İkinci bebeğimi beklerken, cilt doktorumuz sevgili Gülşah’ın önerisiyle doğumdan 1 ay önce Mumsy natural kremi kullanmaya başladım. Bu sayede de ikinci bebeğimi emzirirken göğüs ucu yaralarım oluşmadan keyifle emzirebildim. Size de bu organik içerikli ve her durumda etkisini gördüğüm markayı tavsiye ederim. Göğüs çatlaklarını yaşamamak için hamileliğinizin son ayından itibaren, her gün düzenli olarak göğüs uçlarınıza kreminizi sürmelisiniz.

ÖNEMLİ NOT: Yeni doğan bebeğini günde en az 8 kez emzireceğin için, doğuma giderken emzirme için gerekli herşey yanında olsun!

Doğuma giderken göğüs ucu kremi, göğüs ucu temizlik losyonu, meme kalkanın yanında olsun

Bu arada doğru emzirme ile ilgili telaşa kapılma. Bu bir süreç, hem sen hem de bebeğin yeni hayatına alışacak ve uyumu yakalayacak ve en uygun emzirme yöntemini bebeğinle birlikte bulacaksın. Doğru emzirme eylemini gerçekleştirirken tahrişleri bertaraf etmek için iyi bir krem bulundur yanında yeter.

Göğüs ucu yarasını engellemek için doğru emzirme tekniklerinden biraz daha bahsedelim…

Bebeğin doğdu ve hemen kucağına verdiler. Bebeğin doğar doğmaz vakit kaybetmeden ilk emzirmeyi gerçekleştir. Her bebek emmeyi bilerek doğsa da, doğumdan sonra güçsüz düşmüş ve yorgun olabilir. Bebeğin memeyi kavrayıp emmeyi başaramazsa, temizlediğiniz parmağınızı ağzına sokun, bebeğinizin önce parmağınızı emmesini sağlayın. Azıcık alıştırma, bebeğinizin emme güdüsünü etkin hale getirecek.

Memenizin areolasını (kahverengi halka) elinizle alttan üstten hafifçe sıkıp, yassılaştırın, yassılaştırdığınız memeyi bebeğinizin burnuna doğru tutun ve bebeğiniz ağzını kocaman açtığı anda memeyi ağzına verin (Aşağıdaki fotoğraflarda uygulamasını görebilirsin). Bebeğinizin dudakları kocaman balık gibi açık olmalıdır.

Bebeğin tüm areola ile memeni tamamen kavrar, böylelikle memeyi etkin emer. Bebeğinin yutkunma sesini duyduğunda bebeğinin aktif emdiğini anlayabilirsin. Yenidoğan bebeğin her istediğinde saate bağlı kalmadan sık sık emzir. Unutmayın meme ucu yarası bebek sık sık emdiği için değil, doğru şekilde emzirilmediği ve uygun ürünlerle meme ucu tahrişi için gerekli bakım uygulanmadığı için olur.

Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir Göğüs çatlağına ne iyi gelir gögüs ucu yarasına ne iyi gelir göğüs ucu yarası için krem emziren annenin göğsünün yara olması emziren annelerin göğsündeki yara nasıl geçer emziren annelerin gögüs ucu yaraları nasıl geçer emzirirken gögüslerin yara olmaması için gögüs ucu yarasi emziren memede yara bebek emzirirken memenin yara olması gögüs yarası emzirirken gögüs yarası nasıl geçer meme ucu yarası nasıl geçer gögüs ucu yarası emziren annenin gögüs yarası nasıl geçer meme ucu yarası nasıl gecer emzirme gögüs yaraları emzirirken memede çatlak emziren anne göğsünde yara göğüs ucu yarası gögüs yaraları nasıl geçer emziren anne memede çatlak emzirme sonrası memede yara emziren annede memede çatlak meme yara emzirme döneminde memede yara emzirirken memede oluşan yaralar meme başı çatlak meme ucuna emzirmede memede çatlak tedavisi göğüs çatlağına ne iyi gelir gögüs ucu yaralari gögüs çatlagina ne iyi gelir bitkisel gogus ucu yaralari göğüs ucu çatlaması gögüs ucu kremi tavsiye gögüs ucu çatlakları nasıl geçer gögüs ucu yaraları gögüs ucu yarası için gögüs ucu yarasına ne yapılmalı ilk emzirmede yara olmaması için emziren annenin gögüs ucu yarası bebek emzirirken gögüs ucu yarası göğüs ucu yara meme ucu yara kremi meme ucu çatlaklari gögüs ucu yara gögüs yarasi icin krem göğüs ucu yarasi meme ucu catlamasi gögüs uçları yaralarına ne iyi gelir emziren anne meme ucu gogus ucu yara kremi gögüs yaraları için kremler gögüs ucu yaraları için ne yapılmalı gögüs yaralarına iyi gelen kremler göğüs ucu yaralari meme ucu yara gögüs ucu catlakları icin emziren annede gögüs yaraları göğüs ucu yaraları meme catlaklari göğüs ucu çatlak göğüs ucu yarası nasıl geçer emzirirken gögüs yaraları doğum sonrası memede çatlak gögüs yarasına ne iyi gelir meme basi catlaklari emziren annelerin gögüs ucu yarasına ne iyi gelir meme catlagina ne iyi gelir gögüs ucu çatlakları için ne yapmalıyız gögüs ucu yaraları için krem gögus ucu catlaklari ne zaman geçer gögüs ucu yarası için krem emzirirken göğüs ucu yarası gögus ucu catlaklari gögüs ucu yaraları ne zaman geçer meme ucu yarasına ne iyi gelir meme yaraları göğüs çatlağı kremi göğüs çatlaklarına ne iyi gelir gögüs ucu yaraları için emzirme döneminde gögüs yarası gögüs ucu yarası nasıl iyileşir meme başı çatlağı meme çatlaklarına ne iyi gelir gögüs ucu yarası nasıl geçer gögüs ucu catlakliklari meme ucu çatlaması gögüs ucu yarası nasıl düzelir gögüs ucu yarasi kadınlar kulübü en iyi meme ucu kremi emzirirken meme ucu gögüs çatlakları için ne yapmalıyız dogum sonrası gögüs yaraları emzirme memede yara dogumdan sonra gögüs yaraları meme ucu yarasina ne iyi gelir emzirmede memenin yara olması meme yarasi meme ucu yarıkları

Göğüs ucu yarası ve çatlaklarından korunmak için kişisel hijyen çok önemli

Doğumdan sonra 40 günlük kritik lohusalık döneminde, emzirmeye bağlı göğüs ucu çatlaklarından korunmak için, her emzirmeden sonra göğüs uçlarınızı temiz tutmanız ve göğüs uçlarınızı havalandırmanız önemli. Göğüs uçlarınızı ıslak tutmayın. Her emzirme öncesi meme ucu temizliğinizi steril su/kaynamış ılıtılmış su ile yapın. Daha hijyenik bir temizlik için her emzirme sonrası ise Mumsy Natural’ın losyonunu kullanarak göğsünüzdeki emzirme tahrişlerini bertaraf edin hem de mantar vb. enfeksiyonlardan korunun.

Sentetik içerikli göğüs pedlerini kullanmanızı önermem. Göğüs pedleri tahrişi artırarak göğüs uçlarınızda yanmaya sebep olur. Eviniz müsaitse her emzirmeden sonra göğüs uçlarınızı havalandırmaya çalışın.

Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir? Meme ucu çatlağı nasıl iyileşir?

Göğüs ucu çatlakları, göğüs ucu yaraları varsa: her emzirme sonrası göğüs uçlarını temiz ve kuru tut. Her emzirme sonrası meme ucu temizliğini steril su ile yap. Bütçen varsa meme ucu hijyenin için Mumsy Natural’ın temizlik losyonunu edin.

Her emzirme sonrası steril su veya Mumsy Natural Göğüs ucu temizlik losyonu ile temizleyip havalandırdığın göğüs ucu yaraları için Mumsy Natural Göğüs ucu yarası kremi kullanın. Göğüs ucu yara kremleri anne ve bebek sağlığına uygun saf/doğal ürünler olduğundan emzirirken meme ucunuzda kalabilir. Ama göğüs ucu temizliğiniz için asla ve asla sabun kullanmayın. Göğüs ucu yarası kişisel hijyenine özen göstererek ve düzenli bakımla geçer.

— Önemli Not: Göğüs ucu yarası için karbonat kullanmayın!

“Karbonat meme ucu yaralarını iyileştirmez, yaraları derinleştirir ve cildinizi soyar, zayıflatır.”

Karbonat cilt aşındırıcı özelliğe sahiptir. Cildinizi soyar, daha fazla canınızı yakar ve göğüs ucu yaralarını derinleştirir. Bu öneriyi yapan yakınınıza güveniyorsanız dahi, siz gene de karbonatı önce meme ucuna sürmeyin. Örneğin elinizde, cildinizde bir yerde deneyin, mesela elinizde açık yaranız varsa oraya sürebilirsiniz. Bir deneyin, neden önermediğimi kendiniz keşfedin. Kendiniz ve bebeğinizin sağlığı için kişisel hijyeniniz için sadece steril su ve göğüs ucu temizliği için özel formüle edilmiş organik ve doğal göğüs ucu losyonunları tercih edin.

— Yara olan göğüs uçlarınızı herhangi bir kumaş veya göğüs pedi vs. ile temas ettirmeyin. Göğüs ucu yarasının daha da fazla tahriş olup kızararak yanmasına sebep olursunuz.

Göğüs ucu çatlaklarına ayva çekirdeği jeli ile bitkisel çözüm

— Göğüs ucu yaralarınızı derinleşmeden iyileştirmek ve nemlendirmek için bitkisel bir başka önerim de ayva çekirdeği jeli kullanmak.

Ayva çekirdeklerini bir gece önceden suyun içinde bırakın. Ertesi gün yoğunlaşan jeli göğüs uçlarınıza, hatta yumuşatmak ve nemlendirmek istediğiniz tüm cilt bölgelerine sürün. Göğüs ucu çatlaklarınız için ayva jelini her gün taze hazırlayın. Fakat göğüs uçlarınızda tahriş arttıysa, ayva jeli tek başına iş görmeyebiliyor.

— Emzirmeye devam etmek için sürekli silikon meme ucu kullanımından kaçının.

Silikon meme ucu gibi suni maddeler bebeğinizin emmeyi bırakmasına sebep olabilir. Göğüs ucu yaralarınız yüzünden canınınız çok acıyor ve silikon meme ucu kullanmaya başladınız. Silikon meme uçları bebeğinizin kafasının karışmasına ve yanlış emme yöntemine devam etmesine sebep olur. Göğüs ucu yarasından kurtulmanız için bebeğinizin sadece meme ucu ile değil aerola ile emmesi gerekiyor ve silikon meme uçları emme karışıklığına sebep oluyor.

[Makale Önerisi: Göğüs Ucu Yarası için silikon meme ucu kullanımı ]

Göğüs ucu yarası mastit gibi enfeksiyonlara açılan kapıdır

Göğüs ucu çatlaklarınızın bakımında gerekli hijyeni sağlayıp, göğüs ucu yarası için kremleri kullanmadıysanız, doğumdan sonra emzirmeye bağlı oluşan göğüs ucu yarası mikropları süt kanallarına taşır. Gerekli bakımları yapılmayan meme çatlakları mastit vb. enfeksiyonlara sebep olur. Mastit son derece ağrılıdır ve sütün göğüs ucundan akamaması sebebiyle memelerin sertleşmesine, süt kanallarının tıkanmasına ve annenin süt verememesine sebep olur. Göğüs ucu yaraları ve mastit annenin sütünün azalmasına, annenin ateşlenerek göğüslerinde aşırı ağrı ve sancıya sebep olur. Mastite kısa sürede müdahale edilmezse zaman içinde annenin sütü ciddi oranda azalır ve kesilir.

Paylaşımlarımdan memnunsan, soruların varsa Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir yazıma yorun bırakabilirsin. Bu yazımda çok fazla yorum var ve artık yoruma kapatma zamanı geldi. Yazımı doğuma hazırlanan ve/veya göğüs ucu yarasından şikayetçi yeni bebekli lohusa annelerle paylaşmalısın!

Bir bloggerın en önemli motivasyon kaynağı, yazdığı yazılarının ilgi görmesidir. annesininmelegi.com’da okumuş olduğun içeriği beğendiysen sosyal medyada paylaşabilir, konu ile ilgili görüşlerini yorum kısmından yazarak destek olabilirsin.

Çok geçmiş olsun.

Sevgiler.


Göğüs ucu yaralarından kurtulup artık sütünü artırmak için bilgiler istiyorsan Süt yapan yiyecekler yazımı okumak üzere aşağıdaki resmi tıklayabilirsin.

göğüs ucu yarasına ne iyi gelir krem göğüs ucu yarasına ne iyi gelir bitkisel göğüs ucu yarasına ne iyi gelir saraçoğlu göğüs yaralarına ne iyi gelir bitkisel göğüs ucu yarasına hangi krem iyi gelir göğüs çatlağına ne iyi gelir bitkisel göğüs ucu yarasına karbonatlı su göğüs ucu yarası neden olur

göğüs ucu yarası ile sorun yaşayan anneler için tavsiyelerde bulundu. gögüs ucu yarasına ne iyi gelir saraçoğlu

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi annesininmelegi.com’dur.

Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Annesinin Meleği’ne aittir. Annesinin Meleği’nin yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz.Göğüs ucu yarası nasıl geçer göğüs ucu yarası göğüs ucu yarası kremi göğüs ucu yarasi krem gögus ucu yarasi ibrahim saracoglu göğüs ucu yarasi nasil geçer kadınlar kulübü göğüs ucu yarasi nedenleri göğüs ucu yarasi soğan göğüs ucu yarasi bitkisel çözüm gögüs ucu yarasına ne iyi gelir gögüs ucu yarasına kesin çözüm gögüs ucu yarasına kantaron yağı gögüs ucu yarasına ayva çekirdeği gögüs ucu yarasına hangi bölüm bakar gögüs ucu yarasına hangi krem iyi gelir gögüs ucu yarasına krem gögüs ucu yarasına karbonat gögüs ucu yarasına e vitamini All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to Annesinin Melegi regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com.

960 YORUMLAR

 1. Doğum yapalı iki gün oldu göğüs ucum acıyor m natural dediğiniz kremin tam adını öğrenebilir miyim şimdiden teşekkürler

  • Merhaba Şeyda,

   Öncelikle tebrik ederim. Bebeğini sağlıkla büyütmeni dilerim. e-posta adresine göğüs ucu yaraları için önerdiğim markaları ilettim. Umarım kısa sürede iyileşirsin.
   Sevgiler

 2. merhaba banada gogus ucu catlak kremini atarmisiniz 39 haftalik hamileyim 2.gebeligim onlem almak istiyorum birde hastane cantasi icin de e mail atarsaniz ayrica minnettar kalirim
  sevgiler…

  • Merhaba Elif,

   Tebrik ederim. Sanırım bugünlerde bebeğini kucaklamış olabilirsin umarım herşey yolundadır. Önlem konusunda son derece haklısın. GÖğüs ucu yarasını en iyi çeken bilir. Benim ikinci hamileliğimde aklımı karıştıran ve endişelendiren şey göğüs ucu yarasıydı. Aldığım önlemlerle ikinci bebeğimde göğüs ucu yarası hiç olmadı. Email adresini yanlış bırakmış olabilir misin? Email adresine ilettiğim bebek alışverişi ihtiyaç listemi ve göğüs ucu yaraları için önerdiğim markalardan bahsettiğim iletim hatalı adres bilgisi ile döndü. Sevgiler

 3. Merhaba rica etsem banada kremin adını soylermisiniz çok kötü durumdayım çocuğumu zor emziriyorum lütfen yardımcı olun

  • Merhaba Ferhan,
   Çok geçmiş olsun. e-posta adresine göğüs ucu yarası için önerdiğim krem markalarını ilettim. E-posta adresini kontrol edersen senden emailime dönüş bekliyorum. Biran önce iyileşmen dileğiyle.
   sevgiler

 4. Rica etsem emziren annelerin göğüs ucu yaralarının tedavisinde etkili kremin adını banada atabilirmisiniz?

 5. Merhabalar. Ben de aşağıda paylaştığınız listeleri alabilir miyim? Şimdiden çok teşekkür ediyorum.
  (“bebek alışverişi listesinde pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine ve göğüs ucu çatlaklarına yönelik önerdiğim krem markalarına kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum”)

 6. Lütfen bana da yardımcı olun bir çok şeyi denedim 2 göğsüm de çatlak vaziyette.Kremin adını bana da verir misiniz?Ağlayarak emziriyorum

  • Merhaba Cansu,
   Çok geçmiş olsun. e-posta adresine göğüs ucu yarası için önerdiğim krem markasını ilettim. E-posta adresini kontrol edersen senden emailime dönüş bekliyorum. Biran önce iyileşmen dileğiyle.
   sevgiler

  • Elbette, e-posta adresine emzirmeden kaynaklı göğüs ucu yaraları için önerdiğim krem marka önerilerimi ilettim. Sevgiler.

 7. Iyi günler yazınızı okudum banada göğüs ucu yarasına iyi gelen kremin adını yazarmısınız diger doğumlarımda cok fena olurdu göğsüm aynısını yaşamak istemiorum

  • Merhaba Tuba,
   e-posta adresine emzirmeden kaynaklı göğüs ucu yaraları için önerdiğim krem marka önerilerimi ilettim. Doğumundan önce önerdiğim kremi düzenli kullanmaya başlayıp, her emzirmeden sonra bakım önerilerimi uygulayıp kremden sürmelisin.
   Sevgiler.

  • Elbette, e-posta adresine emzirmeden kaynaklı göğüs ucu yaraları için önerdiğim krem marka önerilerimi ilettim. Sevgiler.

  • Merhaba Hatice,
   Çok geçmiş olsun. e-posta adresine göğüs ucu yarası için önerdiğim krem markalarını ilettim. E-posta adresini kontrol edersen senden emailime dönüş bekliyorum. Biran önce iyileşmen dileğiyle.
   sevgiler

 8. Makale çok ayrıntılı olmuş. Gerçekten çok kaliteli bir siteniz var düzenli takip edeceğim bundan sonra çok faydalandım yazıdan teşekkürler.

  • ELbette,
   e-posta adresine göğüs ucu çatlakları için önerdiğim krem marka önerilerimi ilettim. Sevgiler.

  • Elbette, e-posta adresine emzirmeden kaynaklı göğüs ucu yaraları için önerdiğim krem marka önerilerimi ilettim. Sevgiler.

 9. Benimde göğsümde çatlaklar var ve doğum yapalı nerdeyse bir ay oldu sürekli bitkisel krem kullanıyorum ama yine aynı bende onerdiginiz kremin markasını ogrenebilirmiyim
  Teşekkürler..

  • Merhaba Selma,
   Çok geçmiş olsun, göğüs ucu yaralarını önlemek üzere sayfada anlattığım emzirme sonrası göğüs bakımı adımlarını her emzirmeden sonra mutlaka uygulamalısın. e-posta adresine göğüs ucu çatlakları için önerdiğim krem marka önerilerimi ilettim. Sevgiler.

  • Merhaba Yasemin,
   Çok geçmiş olsun, haklısın göğüs ucu yaraları yeni anneyi yeterince zor olan hayatında daha da bunaltıyor. Göğüs ucu yaralarını önlemek üzere sayfada anlattığım emzirme sonrası göğüs bakımı adımlarını her emzirmeden sonra mutlaka uygulamalısın. e-posta adresine göğüs ucu çatlakları için önerdiğim krem markalarını ilettim. Çabucak iyileşmen dileği ile

 10. Merhabalar Sezeryan doğum yaptım iki kez sütün gelmez dediler ama benim hemen sütüm geldi sırrı doğumdan önce son zamanlarda süt geliyormu diye göğsümü sağmıştım süt gelmedi su geldi ama doğum yapar yapmaz sütüm geldi sezeryan olmasına rağmen doğum yapacak arkadaşlara küçük bir bilgi vermek istedim….

  • Hamileliliğinizin son döneminde göğsünüzü sağmak erken doğuma sebep olabilir. Lütfen hamileliğiniz öncesi böyle birşey denemeden önce doktorunuzla görüşün.

 11. merhaba bende 7 aylık hamileyim ve krem önerileriniz dahil memnun kaldığınız diğer ürünlerinde isimleri öğrenmek istiyorum. resmen ders çalışır gibi notlar aldım. umarım faydalı olur teşekkür ederim :))

  • Merhaba Kübra,

   Tebrik ederim çalışkan anne 🙂 Not almak çok harika bir yöntem ama istediğin zaman aklına takılan her konuda bize yazabileceğini özellikle belirtmek isterim.
   email adresine ilettiğim bebek alışverişi listesinde pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine ve göğüs ucu çatlaklarına yönelik önerdiğim krem markalarına kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Umarım faydalanırsın.
   Doğumundan önce süt yapan yiyecekler yazıma gözatmanı ve emzirme konusu ile ilgili de notlar almanı öneririm.

   Sevgiler

   • Merhaba ben Melis, ben de alışveriş listesi ile ilgili mailinizi rica ediyorum.
    Çok teşekkürler şimdiden…
    (“bebek alışverişi listesinde pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine ve göğüs ucu çatlaklarına yönelik önerdiğim krem markalarına kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum”)

    • Merhaba Melis,
     E-posta adresine kapsamlı bebek alışverişi listemi ve güvenilir bebek ürünlerinde önerdiğim markaları ilettim. Bebeğine sadece anne sütü vermeyi düşünüyorsan, doğumundan önce mutlaka süt yapan yiyecekler yazıma göz atmalısın.
     Sevgiler

 12. Merhaba lar göğüs kalkanı dediğiniz nedir birde le emin markasını bende ogranebilirmyim bilgilerinizi uyguluycam teşekkürler rabbim herkese şifa versin

  • Merhaba Gülay,

   Göğüs kalkanı tahriş olmuş göğüsün havalanmasını sağlayan ve göğüsten damlayan sütün biriktiği bir malzeme. google’da göğüs kalkanı diye aratırsanız bir çok markanın ürününe kolaylıkla erişebilirsiniz.
   e-posta adresinize göğüs ucu çatlaklarında etkili krem önerilerimi ilettim.
   çok geçmiş olsun.
   Sevgiler

  • Merhaba Adaşım,

   Elbette, e-posta adresine göğüs ucu çatlaklarında etkili göğüs ucu yara krem önerilerimi ilettim. sevgiler

 13. Kremin ismini bende istiyorum 2 günlük bebeğime süt veremiyorum zaten erken Doğdu sezeryan la sutumde az ve göğüs uçlarım fena durumda lütfen bana da markalarını söyler misiniz?

  • Merhaba Özlem,

   Çok geçmiş olsun. Göğüs ucu yaraları emzirme dönemini sıkıntılı başlatıyor. Fakat sayfadaki göğüs ucu yaraları ile ilgili önerdiğim bakım önerilerimi her emzirme sonrası uygular ve e-posta adresine ilettiğim kremleri kullanırsanız çabucak göğüs ucu yaralarından kurtulursunuz.sevgiler

 14. Merhaba bana da göğüs ucu kremi hastane çantası göğüs pompası ile ilgili detaylı Excel tablonuzu iletir misiniz? Şimdiden tesekkurler 🙂

  • Merhaba Şebnem,

   e-posta adresine ilettiğim bebek alışverişi listesinde pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine ve göğüs ucu çatlaklarına yönelik önerdiğim krem markalarına kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum.Umarım faydalanırsın.
   Doğumundan önce süt yapan yiyecekler yazıma gözatmanı öneririm.

   Sevgiler

  • Merhaba Masume,

   Email adresine göğüs ucu yaralarında etkili krem önerilerimi ilettim. Çabucak iyileşmen dileği ile

  • Merhaba Hacer,

   Email adresine göğüs ucu yaralarında etkili krem önerilerimi ilettim. Sevgiler.

  • Merhaba Zübeyde,

   Elbette 🙂 Email adresine göğüs ucu yaralarında etkili krem önerilerimi ilettim. Sevgiler

 15. Meraba ben 4 ay once dogum yaptim ilk emzirmemde catlak olustu gecti snra ama trkrar oldu belki iki aydirr gogsum yara ve derinlesti et parcasi cikti lanolin kulladm ama gecmedi onerebileceginiz krem var mi ne yapmaliyimm canm cokk aciyo agliyorumm resmenn cok zor nolur yardimci olum tesekkurler simdiden

  • Merhaba Nurgül,

   Göğüs ucu yaralarının bu kadar uzun sürmesi ve giderek ağırlaşmasına üzüldüm. Sayfada önerdiğim emzirme sonrası bakımları adım adım her emzirmeden sonra uygulayarak göğüs ucu çatlaklarını iyileştirebilirsin. Ayrıca her emzirme sonra bakımdan sonra kullanman gereken göğüs yaralarını onarıcı krem önerilerimi e-mail adresine ilettim. Birde bu kadar uzun sürmesi bağışıklığının düşmesi ile ilgili olabilir. Emziren annelerin beslenmesine yönelik yazıma ve anne sütü artıran tarifler yazıma göz atarak daha kalite beslenme önerilerimi uygulamanı öneririm. Çabucak iyileşmen dileği ile.

 16. Merhaba 8 aylık hamileyim. İlk hamileliğim.Yazınızı pürdikkat okudum. Çok teşekkür ederim. Hazırlıklar ve göğüs ucu kremi ile ilgili bir mail de bana atarsanız çok sevinirim.

  • Merhaba Özge,

   Tebriklar. Bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim. E-posta adresine deneyip memnun kaldığım güvenilir bebek markaları önerilerimi de içeren doğum hazırlıkları alışveriş listemi ilettim.

   Sevgiler

 17. merhaba,
  blogunuzu yeni takip etmeye başladım. Benim de en korktuğum şey meme çatlağı ve emzirememek.
  acaba kacınca ayda başlamak lazım, son iki ay gibi bir bilgi var ama öncesinde de bu önerileri yapmak ters bir etki yapar mı? ayva çekirdiğini mutlaka deneyeceğim. sizden bir de herkesin istediği meme ucu kreminin adını rica edeceğim. Çok sevgiler,

  • Merhaba Kübra,
   e-posta adresine meme ucu yaralrı için önerdiğim kremleri ilettim.Emzirme hazırlıklarına en geç hamileliğinin son iki ayında başlamalısın. biraz daha erken başlayabilirsin arzu edersen, ters bir etkisi olmaz.

  • Merhaba Hasibe,

   Çok geçmiş olsun. E-posta adresine göğüs ucu yaralarında etkili ürün önerilerimi ilettim. Biraz önce iyileşmen dileği ile.

   Sevgiler

  • Merhaba Gülşah,

   Elbette, e-posta adresine göğüs ucu çatlaklarında etkili göğüs ucu yara krem önerilerimi ilettim.sevgiler

  • Merhaba Mine,

   🙂 Sorun değil. Ne demek 🙂 E-posta adresine deneyip memnun kaldığım güvenilir göğüs çatlağı krem önerilerimi de içeren bebek alışverişi listemi ilettim.

   Sevgiler

   • Merhabalar. Eşim doğum yapalı 17 gün oldu ve ucları yarık yarık ve etinin ufakta olsa bi patçasının süştüpünğ gördüm oyuk gibi ve emzirrirken artık çok zorlanıyor krem öneriniz ve başka öneriniz ne olursa yardımcı olur musunuz ?

    • Merhaba Levent,
     e-posta adresine göğüs ucu çatlaklarında etkili krem önerilerimi ilettim. Eşiniz emzirme sonrası bakım önerilerimi her emzirme sonrası uygulamalı.Emzirdikten sonra gerekli bakımı yapıp önerdiğim göğüs ucu yaralarında etkili kremleri düzenli kullanmalı. Bu arada eşinizin bağışıklığını güçlendirmek üzere kaliteli beslenmesini, özellikle hücre yapımı için bol protein içeren gıdalar tüketmesini öneririm. Emziren annelerin beslenmesine yönelik yazıma ve anne sütü artıran tarifler yazıma göz atarak daha kalite beslenme önerilerimi uygulamanızı öneririm. Sevgiler

 18. Yanlış bir şey yada eksik mi doldurdum formu acaba. Yorumum silinmiş. Bebeğime yararlı olabilecek şeyleri öğrenmek istemiştim sadece?

  • Merhaba Mine,

   E-posta adresine deneyip memnun kaldığım güvenilir göğüs çatlağı krem önerilerimi de içeren bebek alışverişi listemi ilettim.

   Sevgiler

  • Merhaba Mine,

   E-posta adresine deneyip memnun kaldığım güvenilir göğüs çatlağı krem önerilerimi de içeren bebek alışverişi listemi ilettim. Geçmiş olsun.

   Sevgiler

 19. Merhaba bikaç defadır M. naturel isimli kremin ismini öğrenebilmek için yorum yazıyorum ama yorumlarım yayınlanmıyor eksik yaptığım bişeyler mi var acaba yada acele mi ediyorum

  • Merhaba Emine,

   E-posta adresine deneyip memnun kaldığım güvenilir göğüs çatlağı krem önerilerimi de içeren bebek alışverişi listemi ilettim. Kusura bakma biraz gecikmeli yorumları cevaplayabildim. BU hafta sıkıntılı ve zor bir hafta geçirdim. Sevgiler.

   Sevgiler

 20. Merhaba göğüs çatlakları için olan M. Naturel ve diğer krem önerilerinizi bana da mail atarsanız çok sevinirim. İlk doğumumda yaşadığım ciddi çatlaklardan sonra yazdıklarınız hamileliğimin son haftalarında bana umut oldu. Şimdiden teşekkürler

  • Merhaba Mine,

   E-posta adresine deneyip memnun kaldığım güvenilir göğüs çatlağı krem önerilerimi de içeren bebek alışverişi listemi ilettim. Umarım ikinci hamileliğini rahatlıkla tamamlayıp, sayfada bahsettiğim önlemleri alarak rahat bir emzirme dönemi geçirirsin. Sevgiler.

   Sevgiler

   • Göğüs kenarı ve ucu yara çatlar için önerdiğniz kremi eşim için araştırıyorum. Lütfen acil olarak mail aderesime de atarmsıınız.

    • Merhaba Ercan,
     Bir baba olarak eşinize destek olmak üzere bu konuları araştırmanıza çok sevindim. Yeni annelerin her konuda en çok desteğe ihtiyaç duydukları dönemde duyarlı bir eşe sahip olmak harika.
     e-posta adresine göğüs ucu çatlaklarında etkili krem önerilerimi ilettim. Eşinin çabucak iyilemeşmesi dileği ile. Sevgiler

 21. merhabalar. yazılarınız için elinize sağlık çok bilgilendiriciler. Anne adayı olarak sizden bende markaları mail olarak rica edeceğim. excel listede pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan yer aldığı 🙂 teşekkür ederim….

 22. Mrb benim 7 yaşında bir kızım var.ilk doğumumdan sonra 7 ay boyunca göğüs yaraları çektim ve denemediğim krem,yöntem gitmediğim cerrah kalmadı.ayrıca mastit(göğüs iltihabı)oldum ve 5 boyunca sürekli antibiyotik kullandım.Artık gittiğim doktorlara sütümü kesin mama ile büyüsün bebeğim diye yalvardım,ama kesmek için ilaç vermediler.yaşadıklarım sadece yaşayanların anlayacağı acılardı.bu yüzden 2.çocuğu hep erteledim ama şuan 34 haftalık hamileyim ve tekrar aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum.acaba 7 yıl sonra bi çare bulunmuşmudur bu soruna diye araştırırken paylaşımlarınıza rastladım ve çok mantıklı geldi yazdıklarınız.yarın hemen e vitamin kapsüllerine başlayacağım inşallah biraz geç kalmış olsamda.birde rica etsem M. Naturel kremin adını ve hazırladığınız listeyi bana da gönderirmisiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim. Herkese bebişleriyle sağlıklı mutlu yarınlar…

  • Merhaba Emine,

   Tebrik ederim. Biraz gecikmeli cevap dönebiliyorum. Oldukça sıkıntılı bir hafta geçirdim. Malesef bu hafta yorumları etkin cevplayamadım.İkinci hamileliğinde rahat bir hamilelik ve bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim. Göğüsucu çatlakları ile feci günler geçirmişsin, çok üzüldüm. Biran evvel e-vitamini kapsülünü kullanmaya başlamalısın.
   E-posta adresine deneyip memnun kaldığım güvenilir göğüs ucu çatlak kremi marka önerilerimi de içeren bebek alışverişi listemi ilettim.

   Sevgiler

 23. Igi gunler kremin adini bana vere bilirmisniz acaba 2 gundur karbonatli su deler yapiyodum suan acim daha cok yazinizi okudum. Suan biraktim lutfen kremin adini ala bilirmiyim

  • Merhaba Meltem,

   Tebrik ederim. Biraz gecikmeli cevap dönebiliyorum. Oldukça sıkıntılı bir hafta geçirdim. Malesef bu hafta yorumları etkin cevplayamadım. Hemen karbonatı bırakıp, sayfada bahsettiğim emzirme sonrası bakımı adım adım uygulamalısın. E-posta adresine deneyip memnun kaldığım güvenilir göğüs ucu çatlak kremi marka önerilerimi de içeren bebek alışverişi listemi ilettim.

   Sevgiler

 24. Mrb rıca etsem banada kıremın adını verırmisiniz simdiden tşk eşimin e-posta edresınyok benım e-postaya yollarmısınız

  • Merhaba Cem,

   E-posta adresine deneyip memnun kaldığım güvenilir göğüs ucu yara kremi önerilerimi de içeren bebek alışverişi listemi ilettim.

   Sevgiler

 25. Merhaba göğüs çatlağı için önerdiğiniz kremi acilen Bana da yazar misiniz 3. Hafta ölcak hala geçmedi sigla yagi kullandım oda fayda etmedi

  • Merhaba Tülin,

   E-posta adresine deneyip memnun kaldığım güvenilir göğüs çatlağı krem önerilerimi de içeren bebek alışverişi listemi ilettim. Geçmiş olsun.

   Sevgiler

 26. Merhaba,
  Bu yazınıza da bayıldım. Erken önlem için markaları mail olarak atarsanız çok sevinirim.
  2li sut pompasının adını ve excel tablonuzdaki markaları sizden rica ederim.
  Sevgiler.

  • Merhaba Adaşım,

   Güzel yorumun için teşekkürler. Gurur duydum. E-posta adresine deneyip memnun kaldığım güvenilir bebek markaları önerilerimi de içeren bebek alışverişi listemi ilettim.

   Sevgiler

 27. Merhaba. Bahsi gecen kremin ismini ve diger fayda vereceğine inandiginiz urunlerin ismini bana da gonderir misiniz? Simdiden tesekkur ederim, gercekten cok verimli bir site..

  • Merhaba Ayşe,

   GÜzel yorumun için teşekkürler. E-posta adresine meme ucu yaraları için önerdiğim kremleri de içeren bebek alışverişi listemi ilettim.

   Sevgiler

  • Merhaba Seda,

   Tebrik ederim. Rahat bir hamilelik sonrası sğlıkla bebeğini kucaklamanı dilerim. E-posta adresine göğüs ucu çatlakları için önerdiğim krem markalarını da içeren bebek alışverişi için hazırladığım bebek eşyaları listesini ilettim. Faydalanman dileği ile.

 28. ayyy muhteşem yardımcı bir yazı çok teşekkür ederim. ben 4. aydan itibaren başladım e vitamini kapsüllere ama son 2 ay kala sabah akşam kullanmaya başlayacağım. ama emzirmekle ilgili ciddi endişelerim vardı bu bilgilerin çıktısını alıp ezberleyeceğim aklımda ne kalsa kardır teşekkürler 🙂

  • Merhaba Nurdan,
   Eposta adresine göğüs ucu yaraları için önerilerimi ilettim. Sevgiler

 29. Merhabalar benim göğsümde de hassasiyet başladı yara olacak gibi bana da mail atar mısınız tavsiye ettiğiniz kremlerin markalarını☺️

  • Merhaba Pınar,
   e-posta adresine göğüs ucu yaraları için önerdiğim kreminde bulunduğu bebek alışverişi listemi ilettim. Çabucak iyileşmen dileği ile. Sevgiler

 30. Merhabalar 5 günlük bebegim var göğüs yaraları katlanilmayacak acılar veriyor lütfen bana da önerdiğiniz kremin ismini atar mısınız birde kaç günde iyi olur acaba ortalama

  • Merhaba Canan,
   Bu kadar sürede yaraların bu boyuta gelmesine çok üzüldüm. e-posta adresine göğüs ucu çatlakları için önerilerimi ilettim. Eğer m. n.’ı kullanırsan 1-2 günde göğüs ucu çatlaklarından kurtulursun. Çabucak iyileşmen dileği ile

 31. Merhaba… Birkaç yazınızı okudum ve gerçekten faydalı bulduğum için yorum yazmak istedim ilk defa bir yere 🙂 Bende 35+1 günlük hamileyim.Arkadaşım kullandığı bir kremi getirmişti,bir kere sürdüm ama kokusu beni mahvetti.Koyun kokusu bildiğiniz,kendimden iğrendim 🙂 Doğumdan önce,şimdilerde kullanmaya başlamalıyım,göğüslerimde acımaya başladı… Göğüs ucu için hangi kremi kullanmalıyım diye araştırırken buldum burayı.Peşinden de hazırlık listeleri,biberonlar vs… Rica etsem bana da ayrıntılı bir hazırlık listesi ve marka önerilerinizi gönderebilir misiniz?

  • Teşekkürler Derya,
   İlk yorumunu almaktan mutluyum. Koyun kokan krem gerçekten koyunun yününden elde edilen Lanolin esaslı bir üründür ve ben hayvansal ürünleri önermiyorum, ayrıca bu tarz ürünlerde pestisit denen kontrolsüz kullanılan böcek parazit ilaçlarının bulaşma ihtimalini gözardı edemeyiz. e-posta adresine bebek alışverişinde önerdiğim bebek eşyaları ve anne ürünlerini içeren bebek alışveriş listesini ilettim. Umarım sana yardımcı olur. Sevgiler.

 32. bende Kremin ismini alabilitmiyim lutfen 1ay var dogumuma simdiden onlemini almak istiyorum tesekkur ederim

  • Merhaba Büşra,
   e-posta adresine göğüs ucu krem önerilerimi ilettim. GÖğüs ucu yaralarından korunmak için mutlaka doğumundan önce bu kremlere başlamalısın. Sevgiler.

 33. Merhabalar
  Su an 6 aylık hamileyim göğüs uçlarımda şimdiden acı ve çatlaklar var.Daha önceki doğumunda da yaralar oluşmuştu ve çok çekmiştim. O yüzden tedbirimi almak istiyorum.Tavsiyelerinizi okudum uygulamaya çalışacağım inşallah. Önerdiğiniz tüm kremlerin listesini bana da gönderirseniz çok sevinirim teşekkürler.

  • Merhaba Derya,

   Göğüs ucu yaralarının bu kadar erken başlamasına üzüldüm, en azından kremleri kullanarak hem göğüs ucçlarını tedavi edip hem de doğum sonrası için hazırlıklı olmak için vaktin var. e-posta adresine göğüs ucu yaraları için önerdiğim kremleri ilettim. Hamileliğin kalan süresini rahat ve keyifle geçirip sağlıklı bir melek kucaklamanı dilerim. Sevgiler

  • Merhaba Sultan,
   Umarım çabucak iyileşirsin.e-posta adresine göğüs ucu çatlakları için önerdiğim markaları ilettim. Sevgiler

 34. Merhaba.2 ay oldu Doğum yapalı.Çok kötü göğüs uçlarım.Ne denediysem olmadı.Üstelik bir de mastit oldu sağ göğsümde.Krem isimlerini ve önerilerinizi söyleyebilir misiniz rica etsem.Teşekkürler.

  • Merhaba Banu,
   Bu kadar uzun süre göğüs uçlarının yara olmasına çok üzüldüm. Sayfada anlattığım emzirme sonrası bakmım önerilerimi her emzirme sonrası uygulamalısın. Her emzirme sonrası mutlaka önerdiğim kremi göğüs uçlarına sürüp göğüs kalkanı ile göğüs uçlarının hava almasını sağlamalısın. Çabucak iyileşmen dileği ile. Sevgiler

 35. Merhabalar öncelikle yazınıza 6yıl önce yaşadığım şeyleri (kabus diyorum ben) yaşamamak için henüz 2aylık hamile olmama rağmen çözüm ararken rastladım. İlk çocuğumu emzirmeyi bırakmak zorunda kaldım çok üzüldüm hayatımda böyle acı çekmedim böyle acı tatmadım kocaman sezeryan yarasını geçti göğüs acım 🙁 rica etsem bende o natürel kremlerin ve diğer göğüs ucuna iyi gelen kremlerin adını öğrenebilir miyim? Emeğinize sağlık çok faydalı bi yazıydı bi an umut oldunuz bana.

  • Merhaba Mercan,
   Yazımızın umut vermesi çok güzel. Ayrıca çok güzel bir ismin var. Bayılıyorum Mercan ismine.
   Hamileliğini sağlıkla ve keyifle sürmeni dilerim. e-posta adresine göğüs ucu yaralarında kullanıp memnun kaldığım markaları ilettim.
   Sevgiler

 36. Rica etsem bitkisel kremin adını yazarmısınız benim de çok çatlak Göğüs uçlarım

  • Merhaba Gülize,
   e-posta adresine göğüs ucu yaralarının tedavisinde etkili bitkisel ve organik krem önerilerimi ilettim. Sevgiler

 37. Merhaba göğsüm uclarım emzirirken felaket derecede yara oldu yer yer ikiye ayrıldı.emzirirken gözlerimden yaş geliyo çocuğum memeyi tutana kadar.Kullanabileceğim krem ve öneriniz nedir şimdiden teşekkürler.

  • Merhaba Damla,
   Göğüs uçlarının bu hale gelmesine çok üzüldüm. Sayfada anlattığım emzirme sonrası bakım önerilerimi harfiyen uygularsan iyileşme sürecini kısaltırsın. e-posta adresine göğüs ucu yaralarının tedavisinde etkili krem önerilerimi ilettim. Çabucak iyileşmen dileğiyle.
   Sevgiler

  • Merhaba Nuray,
   e-posta adresine göğüs ucu yaralarının tedavisinde etkili krem önerilerimi ilettim. Sevgiler

 38. Merhaba banada kremin ismini verebilirseniz çok sevinirim yaralarım oluştu daha da kötü olmasından korkuyorum tüm annelere de bu konusa sabırlar diliyorum umarım en kisa surede iyileşiriz

  • Demet Hanım merhaba,

   Geçmiş olsun. Umarım göğüs ucu yaralarınız bir an önce iyileşir. e-posta adresinize göğüs ucu yaraları için önerdiğim ürünleri ilettim. Sevgiler

  • Filiz Hanım merhaba,

   e-posta adresinize göğüs ucu yaraları için önerdiğim ürünleri ilettim. Sevgiler

 39. Merhaba ilk bebeğimi kucağıma aldığında tam 9 ay kabus gb geçti sadece 3 ay rahat emzirdim 12 ayın sonunda oğlum kendi bıraktı emmeyi şimdi 2.ye hamileyim ve korkum yine aynı şeyleri yaşamak

  • Merhaba Kader,
   Emzirirken Göğüs ucu yaralarını unutmak mümkün mü 🙁 Hamileliğini sağlıkla ve keyifle sürmeni dilerim. Doğumundan önce mutlaka göğüs ucunu nemlendirmelisin. e-posta adresine göğüs ucu yaralarının tedavisinde etkili krem önerim de bulunan bebek alışverişi listesini ilettim. Bebek hazırlıkları excel listede bebek ürünlerinde deneyip memnun kaldığım markaları bulabilirsin.
   Sevgiler.

 40. Merhaba bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim. Benim doğumuma 1 ay var ve şimdiden gögüsüm çok yanmakta .Bahsettiğiniz excel dosyasını ve tavsiyeleri gönderebilir misiniz?

 41. Merhaba Hocam kızım 40 günlük göğüslerim yara oldu gögüs pedimde kan oluyor bazen emzirmeye korkar hale geldim.göğüs pedi önermiyor musunuz? krem ve diğer önerilerinizi mail atar mısınız?teşekkür ederiz

  • Gaye merhaba,
   Çok geçmiş olsun. Göğüs ucu yaraların tam iyileşene kadar göğüs pedi kullanmanı önermem.Göğüs pedi yerine göğüs kalkanı kullanarak göğüs uçlarını kuru tutabilirsin. E-posta adresine göğüs ucu yaralarının tedavisinde etkili krem önerilerimi ilettim. Umarım çabucak iyileşirsin.

 42. Merhaba. Bana da göğüs kreminin ismini ve doğuma hazırlık ile ilgili mailinizi gönderirseniz çok sevinirim.
  Doğuma 2 ay kaldi.ilk bebeğimde çok çekmiştim meme başı yaralarından.
  Bilgilerinizi paylaştığınız için çok teşekkürler

  • Merhaba Emine,
   Ben de senin gibi ilk çocuğumda çektiğim sıkıntılar sonra, işe yarar diye bahsedilen tüm kremlerden satın almıştım. Bir tanesi hariç çoğunu fırlatıp atmak zorunda kaldım. e-posta adresine bebek hazırlıklarında yararlanabileceğin bebek ihtiyaçları listesini, göğüs ucu yaralarında etkili krem önerilerimi ve güvenilir bebek marka önerilerimi ilettim. Bebeğini sağlıkla kucaklayıp büyütmeni dilerim.
   Sevgiler

  • Merhaba Aslı,
   Yorumunu okuduğumda çok üzüldüm. Bir an evvel iyileşerek bebeğini keyifle emzirmeni dilerim. Sana göğüs ucu yaralarında etkili krem markalarını iletim. Sayfada bahsettiğim göğüs ucu çatlağına yönelik bakım önerilerimi mutlaka uygulamalısın. Çabucak iyileşmen dileği ile…

 43. Doğum yapalı bir hafta oldu ve göğüs uçlarında derin çatlaklar oluştu ve emzirirken çok acı çekiyorum. Verdiğiniz bilgileri mutlaka deneyeceğim. Kremin adını yollarsaniz çok sevinirim teşekkürler.

  • Merhaba Nilgün,
   Tebrik eder ve çabucak iyileşip keyifle bebeğini emzirmeni dilerim. Sana göğüs ucu yaralarında etkili krem markalarını iletim. Sayfada bahsettiğim göğüs ucu çatlağına yönelik bakım önerilerimi mutlaka uygulamalısın. Çabucak iyileşmen dileği ile…

 44. Mrblar 1 temmuzda dogum yaptim gogus yaralarim icin yapmadigim tarifler kullanmadigim kremler kalmadi kim ne dediyse hemen uyguladim gunlerce bekledim suandada sabirla bekliyorum ama artik takatim kalmadi bende bebegimi zevkle emdrcegim gunu iple cekiyorumbanada tavsiyeleriniz varsa alabilirim cok kotuyum kaniyor oyuk oyuk gogus uclarim biride delik gibi oldu cok beter durumdayim.. Sevgiler

  • Merhaba Dürdane,
   Çok geçmiş olsun. Sana göğüs ucu yaralarında etkili krem markalarını iletim. Çok uzun zamandır göğüs ucu yaraları yaşıyor ve direniyorsun. Sayfada bahsettiğim göğüs ucu çatlağına yönelik bakım önerilerimi mutlaka uygulamalısın. Çabucak iyileşmen dileği ile…

 45. Bende bir hafta oldu dogum yapali göğüslerimin uçları hep yara olmus cok kotu yaniyor bazen sut vermekten korkuyorum kremde suruyorum fayda etmiyor cok aci cekiyorum ne yapmaliyim

  • Merhaba Derya,

   Geçmiş olsun. Göğüs ucu yarası için mutlaka sayfada önerdiğim bakım önerilerine dikkat etmelisin. Bakım önerilerim ile birlikte kremleri kullanırsan kısa sürede atlatabilirsin.
   Sevgiler

 46. Merhaba benim de şuan çok büyük sorunum var göğüs ucum çatladi ve bebeğimin de ağzın da pamukçuk oldu ne yapmalıyım bana da çatlak kreminin adını atar mısınız lütfen

  • Merhaba Dilek,

   Geçmiş olsun. Göğüs ucu yarası için mutlaka sayfada önerdiğim bakım önerilerine dikkat etmelisin. Bakım önerilerim ile birlikte kremleri kullanırsan kısa sürede atlatabilirsin. Pamukcuk için ise hemen doktorunuzla görüşmelisin hem emzirmeden sonra bebeğin ağız içini steril su ile ıslatılmış steril bez ile silmelisin. Emzirmeden sonra ağızda kalan süt ağız içerisinde çeşitli bakteri ve pamukcuk gibi mantarların üremesine sebep olur. Mutlaka her emzirmeden sonra bebeğinin ağıziçini silmelisin yoksa senin göğsüne de pamukcuk bulaşabilir
   Sevgiler

 47. Merhaba
  1 hafta önce doğum yaptım. Bu sabah farkettim göğüs uçlarımda yarılmalar var. Krem ismi önerinizi bende öğrenmek istiyorum.

  • Merhaba Yeliz,

   Tebrik ederim. E-posta adresine göğüs ucu yaralarını tedavide işe yarayan merhem önerilerimi ilettim. Çabucak iyileşmen dileği ile…

 48. Merhaba, bende bebek hazırlıklarına ilişkin düzenlenmiş olan excel tablonuzu rica edebilir miyim?Siteyi sürekli olarak tekrar tekrar okumaktayım.Emeğinize sağlık.

   • Merhaba Adaşım,

    Elbette. e-posta adresine ilettiğim bebek alışverişine yönelik hazırladığım bebek hazırlıkları listesinde göğüs ucu yaralarına çözüm önerilerimi ve gerçekten tedavi eden marka önerilerimi bulabilirsin.
    Sevgiler.

  • Merhaba Adaşım,

   Elbette. e-posta adresine ilettiğim bebek alışverişine yönelik hazırladığım bebek hazırlıkları listesinde tüm önerdiğim ürünler ve güvenilir markaları bulabilirsin.
   Sevgiler.

 49. Merhaba,15 haftalik gebeyim ve şimdiden göğüs ucu catlagim var. Rica etsem kremlerin ismini gönderebilir misiniz?

  • Merhaba Mine,

   Göğüs ucu çatlakları hamileliğinin çok erken döneminde başlamış 🙁 Lütfen hamileliğini takip eden doktorun ile durumunu görüş. E-posta adresine göğüs ucu yaralarını tedavide işe yarayan merhem önerilerimi ilettim. Geçmiş olsun.

 50. Merhaba

  30 haftalık hamileyim ve yazılarınızla hazırlanmaya çalışıyorum excel listesini ve kremin ismini bana da iletir misiniz, sanırım daha önceki talebim ulaşmadı.

  Sevgiler

  • Merhaba Elvan,

   Tebrik ederim. 30 hafta hamilelikte harika bir hafta. Umarım rahat bir gebelik sonrası rahat bir doğumla bebeğini kucaklarsın. e-posta adresine göğüs ucu yaraları için önerdiğim krem markalarını da içeren bebek alışveriş listesini ilettim. Sevgiler

 51. Merhaba,Esra hanım 5 günlük bebeğim var.Gögüs ucum çok küçük yara oldu,kanıyor hatta parçalandı ve çok sızlıyor.Dayanmak çok zor.bebeğim için bırakmamak için çok çaba sarfediyorum.Emzirmeden önce biraz sağıyorum ki ucu çıksın,ama yine de kanıyor yara büyüyor,L…oh,G…tan kremleri kullandım bi düzelme yok.sizin önerdiğiniz kremi de denemek isterim,ismimi yazarsanız sevinirim.Her seferinde son sütü sürüyorum göğsüme,duru suyla yıkıyorum kuru tutuyorum.İyileşme sürecinde silikon meme ucu ve göğüs kalkanı kullanmak iyi olur mu,fikirlerinize ve önerilerinize çok ihtiyacım var,sevgiler…

  • Merhaba Zeynep,

   Göğüs çatlakları ile zor günler geçirmene çok üzüldüm. E-posta adresine göğüs ucu yaralarını tedavide işe yarayan merhem önerilerimi ilettim. Göğüs uçların küçük olduğu için sağarak göğüs uçlarını çıkarsan da anladığım kadarıyla yanlış emziriyorsun, bebeğini göğüs ucunla değil, göğsünün tüm etrafı dahil emzirmen gerekiyor. Sık sık olmamak kaydıyla silikon meme ucunu göğüs uçlarını tedavi ederken kullanabilirsin. Göğüs kalkanı ise göğüs uçlarını kuru tutmak için mutlaka kullanmalısın. Göğüs ucu için yaptığın bakım son derece doğru bu şekilde devam et ama doğru emzirme için lütfen şu fotoğrafı dikkatle uygula: Göğüs ucu yaralarından korunmak için doğru emzirme yöntemi
   Çabucak iyileşmen dileği ile…
   Sevgiler.

  • Merhaba Gülter,
   E-posta adresine ilettiğim doğum hazırlıklarına yönelik doğum çantasında olması gerekenler ile anne ve bebek hazırlıkları listesinde bebek alışverişine dair gerekli bebek bakımı ürünleri ve gerçekten faydasını gördüğüm marka önerilerime kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Güzel yorumlarını bekliyoruz.

   Aklına takılan tüm konular için bize yaz..
   Bebeğini sağlıkla kucaklaman dileğiyle..
   Sevgiler.

 52. Merhaba ilk bebeğim daha doğum yapmadım 2 ay sonra doğum yapıcam şimdiden göğüs ucu için yaralar için önlem almak istiyorum banada yardimci olabilirmisiniz ayrıca … diye çok iyi bir krem varmış bu konuyla ilgili bilgi verebilirmisiniz iyiyse nerden satinalabilirim

  • Merhaba Gülter,
   Hamileliğinizin son aylarını rahat geçirerek çok rahat bir doğum diliyorum. E-posta adresine ilettiğim doğum hazırlıklarına yönelik doğum çantasında olması gerekenler ile anne ve bebek hazırlıkları listesinde bebek alışverişine dair gerekli bebek bakımı ürünleri ve gerçekten faydasını gördüğüm marka önerilerime kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Güzel yorumlarını bekliyoruz.

   Aklına takılan tüm konular için bize yaz..
   Bebeğini sağlıkla kucaklaman dileğiyle..
   Sevgiler.

 53. merhaba tüm yorumları okudum fakat kremin adını sadece e posta ile mi paylaşıyorsunuz. marka adı vermeniz problem mi oluyor. Siteniz cok faydalı cok teşekkürler emeğinize sağlık. Ben kısmetse 1 buçuk ay sonra kız bebeğime kavuşacağım şimdiden işime yarayacak herseyi araştırmaya başladım.Ben meme ucu kremi olarak lansnoh almıştım ama sanırım çok faydalı bir ürün değil.

  • Merhaba Lina,
   e-posta adresine göğüs ucu çatlaklarının tedavisinde etkili krem markası önerilerimi ilettim. annesininmelegi.com ticari bir amaca hizmet etmeyen tamamen gönüllüğe ve annelere deneyim aktarmaya adanmış bir site olduğundan hiçbir markayı öne çıkarmıyoruz. Elbette faydalandığımız, yararını gördüğümüz bazı ürünleri arzu edenlerle email yolu ile paylaşıyoruz. Bebeğini sağlıkla kucaklamanı ve anne sütü ile beslemeni dilerim.
   Sevgiler

 54. Merhaba;
  2 buçuk aylık bebeğim var ve 2 buçum aydır acılar içerisinde emzirmeye devam ediyorum. Ama bir çare bulamadım. Göğüs ucum çatlak ve yaradan ziyade resmen yarıldı ucu genisledi. Birsuru krem kullandım hicbiri fayda etmiyor. Sizin onerebiliceginiz baska bir krem varsa lütfen yardımcı olur musunuz ? Bebegimi mutlu ve acısız emzirmek istiyorum artık.
  Şimdiden teşekkürler..

  • Merhaba Hande,
   🙁 GÖğüs ucu yaralarının bu kadar uzun süredir iyileşmemesine çok üzüldüm. e-posta adresine göğüs ucu çatlaklarının tedavisinde etkili krem markası önerilerimi ilettim. 2 aydır acıya rağmen, pes etmeyip emzirmeye çabaladığınız için çok tebrik ediyorum. Çabucak iyileşmen dileği ile

 55. merhabalar. taze anne adayıyım.siteniz ve yazılarınız çok faydalı, ellerinize sağlık. Bahsettiğiniz etkili meme ucu kreminin ismini bana da yollarsanız çok sevinirim.iyi çalışmalar.

  • Merhaba Bahar,
   GÜzel yorumun için teşekkrüler. e-posta adresine göğüs ucu çatlaklarının tedavisinde etkili krem markası önerilerimi ilettim. Bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim.
   Sevgiler

  • Merhaba Umut,
   e-posta adresine göğüs ucu yaralarının tedavisinde etkili krem markası önerilerimi ilettim. Çabucak iyileşmen dileği ile

  • Merhaba Ayşenur,
   e-posta adresine göğüs ucu çatlaklarının tedavisinde etkili krem markası önerilerimi ilettim. Çabucak iyileşmen dileği ile

  • Merhaba Ayşenur,
   e-posta adresine göğüs ucu yaralarının tedavisinde etkili krem markası önerilerimi ilettim. Çabucak iyileşmen dileği ile

 56. Merhaba , alisveris listesinde önerdiğiniz m.. natural kremini internet uzerinde satişlarda bulamadim acaba nerden temin edebiliriz yardimci olursaniz cok memnun olurum. Smdiden teşekkürler

 57. Merhabalar, göğüs ucu çatlakları ile ilgili en etkili krem markalarını öğrenebilir miyim? 17 günlük anneyim, dayanamıyorum, sütüm akıp gidiyor ve ben emziremiyorum

  • Merhaba Müberra,
   e-posta adresine göğüs ucu yaralarını iyileştiren krem önerilerimi ilettim. Lütfen doğru emzirmek için elinden geleni yap, sadece meme ucu ile emzirmemelisin. Çabucak iyileşmeni dilerim.

 58. Merhaba, ben de göğüs ucu yaralarımdan muzdaribim, ağlaya ağlaya emziriyorum ama bebegim emzirdikten sonra doymuyor bile. Doğru yontemle emziremiyorum yaralarımdan dolayı, bana da o kremin adını yollarsaniz çok sevinirim, çok zor durumdayım…

  • Merhaba Burcu,
   e-posta adresine göğüs ucu yaralarını iyileştiren krem önerilerimi ilettim. Lütfen doğru emzirmek için elinden geleni yap, sadece meme ucu ile emzirmemelisin. Çabucak iyileşmeni dilerim.

 59. merhaba tüm yorumları okudum ilacın adını benim e-posta adresime de gönderirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

 60. Lütfen kremin ismini ben de öğrenebilirmiyim kanamalı çatlaklar ve pamukçuklarla 11 günüm zehir oldu artık kimseyle konuşmak dahi istemiyorum bunalımdayım.

  • Merhaba Asia,

   Geçmiş olsun, pamukcuk için hem senin hem bebeğinin tedavi olması gerekiyor. Özellikle göğüs ucu temizliğinde önerdiğim markanın çok iyi göğüs ucu hijyenine yönelik bir ürün var onu kullanarak pamukcuğun tekrar etmesini engelleyebilirsin. e-posta adresinde önerilerimi bulabilirsin.
   Sevgiler

 61. Merhabalar. L… markalı kremi kullanıyoruö ama göğüs ucu çatlakları dayanılmaz hale geldim. M.. Natural isimli veya en etkili ve faydalı gördüğünüz kremin bilgilerini paylaşabilir misiniz? Bir diğer sorum da kremlerin hangi aşamada kullanılacağıyla ilgili. Şu an emzirmeden ardından göğüs ucunu yıkayıp kuruttuktan sonra kremi kullanıyoruz. Bu şekildeki uygulama doğru mu?

  • Merhaba Adaşım,

   e-posta adresinde göğüs ucu çatlaklarının tedavisinde etkili krem marka önerilerimi bulabilirsin.Kremi tarif ettiğin şekilde doğru uyguluyorsunuz. Çabucak iyileşmen dileği ile

  • Merhaba Selin,

   e-posta adresinde göğüs ucu çatlaklarının tedavisinde etkili krem marka önerilerimi bulabilirsin. Çabucak iyileşmen dileği ile

 62. Merhaba bende 25 günlük anneyim denemediğim şey kalmadı, kremin ismini öğrenebilir miyim acaba? Birde göğüs pedi yada bez kullanmayın yazmışsınız bu seferde yara çamaşıra yapışıp daha kötü can yakıyor buna tavsiyeniz nedir? Teşekkür ederim

  • Merhaba Rümeysa,

   e-posta adresinde göğüs ucu çatlaklarının tedavisinde etkili krem marka önerilerimi bulabilirsin. %100 pamuklu olmayan bir göğüs pedi kullanmanı hiç önermem. Göğüs ucu yaralarını tedavi ederken mutlaka göğüs kalkanı kullanarak göğüs uçlarını kuru tutmalısın. Çabucak iyileşmen dileği ile

 63. Bende 38 gunluk bir anneyim ve gogus ucu yaralarimdan agliyorim surrkli. evde benim nazlandigimi dusunuyorlar. psikolojim bozuldu bu yaralar yuzunden.lutfen bana da krem onerir misiniz? Denemrdigim yontem kalmadi

  • Merhaba Ayşe,
   Nazlanmak ne demek gerçekten etrafımızdaki bu insanların duyarsızlığına inanamıyorum. GÖğüs ucu çatlağı vücudumuzdaki herhangi bir yaradan farklı değildir ve bebeğini devamlı emzirdiğin için de çok can yakar ve iyileşmesi zordur. Yanında nazlandığını ima edenler vücudundaki bir yarayı devamlı ıslatıp çekiştirmeyi denesin birkaç kere, ne kadar dayanabilir ki bu şekilde… Lütfen kendini üzme ama seni anlamayanlara da dert yanma. e-posta adresine göğüs ucu çatlaklarında etkili merhem isimlerini ilettim. Umarım çabucak iyileşirsin.

 64. 3,5 aydır denemediğim hiç bir yöntem kalmadı onerdiginiz kremi bende öğrenebilir miyim zira emzirdikce çatlaklar iyice açılıyor ve artıyor şimdiden teşekkürler.

  • Merhaba Sevil,
   Çok geçmiş olsun. Haklısın emzirdikçe yaralar açılır, göğüs ucu çatlaklarında etkili merhem önerilerimi ilettim. Umarım çabucak iyileşirsin.
   Sevgiler.

 65. Benimde meme ucu çatlakları vardı, 15 gün sonra geçer gibi oldu ama şimdi yine başladı bebeğim iki aylık herşeyi denedim bakteri ilaçlarını denedim yinede ağlayarak emdiriyorum,birde o mememin ucu hep sert ve taş gibi içine gitmiyor, elim göğsümde yürüyorum, o merhemi birde ben alabilir miyim teşekkürler

  • Merhaba Vahibe,
   Geçmiş olsun. Sanırım bir göğsünda tıkanıklk var. Eğer sert taş gibiyse göğüs ucunda enfeksiyonda olabilir. Bir doktora görünmeni öneririm. Göğüs ucuna ayva çekirdeği jeli sürerek göğüs ucunu yumuşat. Bu arada göğüs çatlaklarında bakteriyel ilaçlar bir işe yaramaz. e-posta adresine emziren annelerin göğüs ucu çatlakları için önerdiğim merhem markalarını ilettim.
   Sevgiler.

  • Merhbaa Ayşe,
   e-posta adresine göğüs ucu çatlaklarının iyileşmesine yardımcı marka önerilerimi ilettim.

 66. Merhaba bayanlar ben yeni doğum yaptım gogus uçlarım çok kötü şekilde çatlamış bebeğimi emziremiyorum silikon gogus kullandım ama onuda bebeğim küçük olduğu için kavraamıyor ne yapmalıyım lutfen

 67. Merhaba bayanlar ben yeni doğum yaptım göğüslerinin ucu çok kötü şekilde çatlak emziremiyorum silikon gogus kullandım bebeğim kavraamıyor ememiyor ne yapmaliyim

  • Merhaba Tuğba,
   Bebeğini emzirmek için silikon göğüs ucu kullanmayı bırakmanı ve göğüs ucu sandviç gibi sıkarak bebeğininin ağzına aerola dahil vermelisin. Eğer bebeğin göğüs ucunu kavrarsa zaten yanlış emzirdiğin için göğüs uçların yara içinde kalır.

 68. Selamlar, paylasiminiz icin tesekkurler oncelikle. Ne kadar cok yanlislar yapiyormusum yaralardan kurtulmak adina. Kullandiginiz gogus ucu kreminin adini paylasabilirseniz sevinirim.
  Simdiden tesekkurler…

  • Merhaba Berna,

   Sayfada bahsettiğim göğüs ucu bakım önerilerimi uygular ve önerdiğim kremleri kullanırsan kısa sürede atlatabilirsin. e-posta adresine göğüs ucu yaralarının iyileşmesinde yardımcı merhem önerilerimi ilettim. Sevgiler

 69. Merhabalar aynı dertten bben de müzdaribim e vitamini ve kanolin krem kullanıyorum kalkanla korumaya çalışıyorum fakat sıcağın etkisiyle buhar oluyor nemleniyor ayva çekirdeğini deneyeceğim bir de bahsettiğiniz krem ismini bana da verebilir misiniz mümkünse.şimdiden teşekkürler

  • Merhaba Neslihan,
   Göğüs ucu çatlakların için e-vitamini kullanabilirsin ama lanolin krem önermem. Lanolin koyunun yününden elde edilen doğal bir ürün olsada peptisid yani kimyasal ilaçlar barındırma ihtimali yüksek bir ürün. Dolayısıyla lanolin krem yerine ayva çekirdeğini ve ilettiğim göğüs ucu yaralarında etkili olan kremleri kullanmanı öneririm. Sevgiler

Comments are closed.