Göğüs ucu yarası nasıl önlenir? Meme ucu yaraları nasıl tedavi edilir? | 2024

Göğüs ucu yarası doğum yapan neredeyse her kadının yaşadığı bir emzirme sorunu.

964
Göğüs ucu yarası nasıl geçer? Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir?

Göğüs ucu yarası nasıl önlenir? Meme ucu yaraları nasıl tedavi edilir?

Göğüs ucu yarası nasıl önlenir, göğüs ucu yara ve çatlakları nasıl tedavi edilir sorusu doğum yapacağı anı iple çeken anne için ilk bakışta pek de anlamlı değil. Bebek bekleyen sevgili anne, umarım bu yazıyı emzirmeye başlamadan okumuş olursun. Göğüs ucu yarası ile emzirmeyi bırakma noktasına gelmiş, acı ve moral bozukluğu ile çareler ararken bu sayfaya rastlamış olabilirsin. Üzülme, çözülmeyecek bir sorun değil. Hassas cildin ve yanlış emzirmelere bağlı oluşabilen bu sorun ilelebet sürmeyecek. Doğru emzirme yöntemlerini uygulayarak, her emzirme sonrası meme bakımını düzenli yaparak göğüs ucu yarasını önleyebilirsin. Göğüs ucu yarası yüzünden emzirmeyi bırakma, bir uzmana danış, bana yaz ama pes etme!

Meme ucu yarası ve çatlakları emzirmeye başlayan yeni annelerin çoğunlukla hazırlıksız yakalandığı bir emzirme sorunu. Bebeğini emzirmek istiyorsun. Fakat meme ucu yarası önce meme ucu çatlağına dönüşüyor, sonra bebeğini emzirirken göğüs ucu yaraların ve çatlakların kanıyor. Göğüs ucu yarası yüzünden yaşadığın acı ile emzirmeyi erteliyorsun.

Hamileliğiniz süresince ve doğumunuzdan sonra etrafınızda herkes emzirmenin güzelliğinden ve lütfundan bahseder. Emzirme süreci her kadının yaşaması gereken harika bir süreç. Emzirme, bebeğin büyümesi ve gelişmesinin yanı sıra bebeğin anne ile olan bağını da güçlendiren bir süreç.  Emzirmeye yönelik, hamileliğinizin son 2 ayında emzirme hazırlıklarını ve göğüs ucu yarasını önlemeye yönelik bakımınızı yaptıysanız emzirmeyi keyifle hatırlayacaksınız. Eğer etrafınızda göğüs ucu yarasını önlemeye yönelik bu hazırlıklardan bahseden birileri yoksa emzirmenin ilk dönemi göğüs ucu yaraları ve göğüs ucu çatlakları ile sıkıntılı geçebilir.

Emzirmenin zorluğuyla aniden karşılaşıp zor vakitler geçirdim. Emzirirken hıçkıra hıçkıra ağladığım, emzirirken kafamı duvara vuracak kadar acılı anlar oldu maalesef. Sizi korkutmak istemem ama göğüs ucu yaralarını yaşadığım dönemde, meme ucu yaralarından dolayı göğüs ucundan et koptuğunu iddia eden yakınlarım dahi oldu. Bunları işittiğimde yalnız olmadığımı bilmekle birlikte kulaktan dolma bilgilerle nafile tedavi yöntemlerini tek tek denedim.

Peki, Göğüs ucu yarası yaşayan annelerde bu sorun için ne yapmalı? Meme ucu yara ve çatlakları nasıl geçer? Göğüs ucu çatlak ve yaralar için krem önerileri ve bitkisel çözümler neler? İşte göğüs ucu yarasına yönelik tüm detaylar…

Göğüs ucu yarası, göğüs ucu çatlakları neden olur?

Meme ucu yarası ve çatlaklar, hassas ve kuru cilt yapına bağlı olarak gelişebilir. Bebeğinin memeyi kahverengi bölge dahil kavramadan sadece meme ucu ile yanlış emmesi, memenin havasız ve ıslak tutulması, süt sağma cihazlarına bağlı oluşan tahrişler, bebekte bulunan dil bağı ve bebeğinin ağız içinde ve meme ucunda yayılmış mantar vb. enfeksiyonlar göğüs ucu yaralarına neden olur.

Bebeği sadece meme ucu ile emzirmek göğüs ucu yarasına sebep olur

Sadece meme ucu ile değil, meme ucunun etrafındaki aerola denen kahverengi halkanın da bebeğin ağzında olduğundan emin olmalısın. Bu şekilde bebeğin memeyi kavrayarak, memeyi aktif emer ve bu sayede bebeğinin karnı doyar. Bebeğini sadece meme ucu ile değil kahverengi bölge ile emzirdiğinde senin de canın yanmaz ve memen tam boşalır. Göğüs ucu yarası oluşmaması için bebeğin meme ucunu sert damağı ile ısırmamalı.

Başarılı Emzirme İçin Dikkat Etmeniz Gerekenlerin Neler Olduğunu Biliyor musunuz? Doğum sonrası göğüs ucu çatlakları nasıl önlenir? Doğum sonrası göğüs ucu çatlakları nasıl tedavi edilir? Doğum sonrası göğüs ucu çatlakları nasıl önlenir? Doğum sonrası göğüs ucu çatlakları nasıl tedavi edilir? Emzirme teknikleri, doğru emzirme. gögüs ucu çatlakları için bitkisel çözüm gögüs çatlagina ne iyi gelir gögüs ucu çatlakları nasıl geçer garmastan gögüs ucu çatlakları için krem gögüs çatlakları için bitkisel öneriler gögüs ucu yarası neden olur gögüs ucu yarası nasıl düzelir gögüs çatlakları için ne yapmalıyız

Meme ucu yaraları ve çatlakları için doğru emzirme yöntemini uygulayıp, kişisel hijyen ve öz bakım önerilerimi düzenli uygulayarak meme ucu yaraları ve göğüs ucu çatlak sorunundan kurtulabilirsin

Göğüs ucu çatlakları, emzirme sorunları içerisinde yeni anneyi en fazla yıpratan konuların başında geliyor…

İlk bebeğimi anne sütü ile büyütmeye çabalarken bir yandan da göğüs ucu yaralarının acısıyla zor zamanlar geçirdim. Meme ucu yaraları ile sıkıntı içinde, bu derdi çekmiş her annenin her tür önerisini denedim. Yazının devamına geçmeden uyarayım, öyle göğüs ucuna o kremi bu kremi sür, kantaron sür, olmadı aynısefa sür o da olmazsa çay ağacı yağı sür o da olmadı karbonat sür, ot sür sap sür diyenleri dinlemeyin. Soğan sür diyen var. Soğan meme ucu yarasını iyileştirmez. Bebeğinizin memeden ve sütünüzün tadından tiksinmesine sebep olur.

Göğüs ucunuza saf yağlar sürerek sadece meme ucu yaralarınızı derinleştirirsiniz. Zeytinyağı gibi soğuk sıkım yapılan bir çok yağ, asidik yapısıyla cildinizi sadece yakar. İşe yaramayan bir çok marka krem için yorumum dahi yok. Meme ucu yarası için kullandığım en iyi göğüs ucu yara kremi Mumsy Natural krem. Göğüs ucu yarası ile ilgili önerilerimi hamilelikte emzirme hazırlıkları, doğru emzirme yöntemleri ve göğüs ucu yarasına iyi gelen krem başlıkları ile aşağıda bulabilirsiniz.

Göğüs ucu yarası yaşamadan emzirmek için;

Hamileliğinizin son ayında göğüs uçlarınıza e vitamini kapsülündeki yağı sürerek, göğüs uçlarınızı nemlendirin. e vitamini göğüs ucuna sürmek başlangıçta bazı annelerde göğüs ucu yaralarını önleyebiliyor, ama maalesef bende işe yaramadı. 

İlk bebeğimi emzirirken oluşan meme ucu yaralarımı Mumsy Natural krem iyileştirdi. İkinci bebeğimi beklerken, doktorumuz sevgili Gülşah’ın önerisiyle doğumdan 1 ay önce Mumsy natural kremi kullanmaya başladım. Bu sayede de ikinci bebeğimi emzirirken göğüs ucu yaralarım oluşmadan keyifle emzirebildim. Size de bu organik içerikli ve her durumda etkisini gördüğüm markayı tavsiye ederim. Göğüs çatlaklarını yaşamamak için hamileliğinizin son ayından itibaren, her gün düzenli olarak göğüs uçlarınıza kreminizi sürmelisiniz.

ÖNEMLİ NOT: Yeni doğan bebeğini günde en az 8 kez emzireceğin için, doğuma giderken emzirme için gerekli herşey yanında olsun!

Doğuma giderken göğüs ucu kremi, göğüs ucu temizlik losyonu, meme kalkanın yanında olsun

Bu arada doğru emzirme ile ilgili telaşa kapılma. Bu bir süreç, hem sen hem de bebeğin yeni hayatına alışacak ve uyumu yakalayacak ve en uygun emzirme yöntemini bebeğinle birlikte bulacaksın. Doğru emzirme eylemini gerçekleştirirken tahrişleri bertaraf etmek için iyi bir krem bulundur yanında yeter.

Göğüs ucu yarasını engellemek için doğru emzirme teknikleri

Bebeğin doğdu ve hemen kucağına verdiler. Bebeğin doğar doğmaz vakit kaybetmeden ilk emzirmeyi gerçekleştir. Her bebek emmeyi bilerek doğsa da, doğumdan sonra güçsüz düşmüş ve yorgun olabilir. Bebeğin memeyi kavrayıp emmeyi başaramazsa, temizlediğiniz parmağınızı ağzına sokun, bebeğinizin önce parmağınızı emmesini sağlayın. Azıcık alıştırma, bebeğinizin emme güdüsünü etkin hale getirecek.

Memenizin areolasını (kahverengi halka) elinizle alttan üstten hafifçe sıkıp, yassılaştırın, yassılaştırdığınız memeyi bebeğinizin burnuna doğru tutun ve bebeğiniz ağzını kocaman açtığı anda memeyi ağzına verin (Aşağıdaki fotoğraflarda uygulamasını görebilirsin). Bebeğinizin dudakları kocaman balık gibi açık olmalıdır.

Bebeğin tüm areola ile memeni tamamen kavrar, böylelikle memeyi etkin emer. Bebeğinin yutkunma sesini duyduğunda bebeğinin aktif emdiğini anlayabilirsin. Yenidoğan bebeğin her istediğinde saate bağlı kalmadan sık sık emzir. Unutmayın meme ucu yarası bebek sık sık emdiği için değil, doğru şekilde emzirilmediği ve uygun ürünlerle meme ucu hassasiyeti giderilmediği için olur.

Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir Göğüs çatlağına ne iyi gelir gögüs ucu yarasına ne iyi gelir göğüs ucu yarası için krem emziren annenin göğsünün yara olması emziren annelerin göğsündeki yara nasıl geçer emziren annelerin gögüs ucu yaraları nasıl geçer emzirirken gögüslerin yara olmaması için gögüs ucu yarasi emziren memede yara bebek emzirirken memenin yara olması gögüs yarası emzirirken gögüs yarası nasıl geçer meme ucu yarası nasıl geçer gögüs ucu yarası emziren annenin gögüs yarası nasıl geçer meme ucu yarası nasıl gecer emzirme gögüs yaraları emzirirken memede çatlak emziren anne göğsünde yara göğüs ucu yarası gögüs yaraları nasıl geçer emziren anne memede çatlak emzirme sonrası memede yara emziren annede memede çatlak meme yara emzirme döneminde memede yara emzirirken memede oluşan yaralar meme başı çatlak meme ucuna emzirmede memede çatlak tedavisi göğüs çatlağına ne iyi gelir gögüs ucu yaralari gögüs çatlagina ne iyi gelir bitkisel gogus ucu yaralari göğüs ucu çatlaması gögüs ucu kremi tavsiye gögüs ucu çatlakları nasıl geçer gögüs ucu yaraları gögüs ucu yarası için gögüs ucu yarasına ne yapılmalı ilk emzirmede yara olmaması için emziren annenin gögüs ucu yarası bebek emzirirken gögüs ucu yarası göğüs ucu yara meme ucu yara kremi meme ucu çatlaklari gögüs ucu yara gögüs yarasi icin krem göğüs ucu yarasi meme ucu catlamasi gögüs uçları yaralarına ne iyi gelir emziren anne meme ucu gogus ucu yara kremi gögüs yaraları için kremler gögüs ucu yaraları için ne yapılmalı gögüs yaralarına iyi gelen kremler göğüs ucu yaralari meme ucu yara gögüs ucu catlakları icin emziren annede gögüs yaraları göğüs ucu yaraları meme catlaklari göğüs ucu çatlak göğüs ucu yarası nasıl geçer emzirirken gögüs yaraları doğum sonrası memede çatlak gögüs yarasına ne iyi gelir meme basi catlaklari emziren annelerin gögüs ucu yarasına ne iyi gelir meme catlagina ne iyi gelir gögüs ucu çatlakları için ne yapmalıyız gögüs ucu yaraları için krem gögus ucu catlaklari ne zaman geçer gögüs ucu yarası için krem emzirirken göğüs ucu yarası gögus ucu catlaklari gögüs ucu yaraları ne zaman geçer meme ucu yarasına ne iyi gelir meme yaraları göğüs çatlağı kremi göğüs çatlaklarına ne iyi gelir gögüs ucu yaraları için emzirme döneminde gögüs yarası gögüs ucu yarası nasıl iyileşir meme başı çatlağı meme çatlaklarına ne iyi gelir gögüs ucu yarası nasıl geçer gögüs ucu catlakliklari meme ucu çatlaması gögüs ucu yarası nasıl düzelir gögüs ucu yarasi kadınlar kulübü en iyi meme ucu kremi emzirirken meme ucu gögüs çatlakları için ne yapmalıyız dogum sonrası gögüs yaraları emzirme memede yara dogumdan sonra gögüs yaraları meme ucu yarasina ne iyi gelir emzirmede memenin yara olması meme yarasi meme ucu yarıkları

Göğüs ucu yarası ve çatlaklarını önlemek için kişisel hijyen çok önemli

Doğumdan sonra 40 günlük kritik lohusalık döneminde, emzirmeye bağlı göğüs ucu çatlaklarından korunmak için, her emzirmeden sonra göğüs uçlarınızı temiz tutmanız ve göğüs uçlarınızı havalandırmanız önemli. Göğüs uçlarınızı ıslak tutmayın. Her emzirme öncesi meme ucu temizliğinizi steril su/kaynamış ılıtılmış su ile yapın. Daha hijyenik bir temizlik için her emzirme sonrası ise Mumsy Natural’ın losyonunu kullanarak göğsünüzdeki emzirme tahrişlerini bertaraf edin hem de mantar vb. enfeksiyonlardan korunun.

Sentetik içerikli göğüs pedlerini kullanmanızı önermem. Göğüs pedleri tahrişi artırarak göğüs uçlarınızda yanmaya sebep olur.

Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir? Meme ucu çatlağı nasıl iyileşir?

Göğüs ucu çatlakları, göğüs ucu yaraları varsa: her emzirme sonrası göğüs uçlarını temiz ve kuru tut. Her emzirme sonrası meme ucu temizliğini steril su ile yap. Bütçen varsa meme ucu hijyenin için Mumsy Natural’ın temizlik losyonunu mutlaka edinin.

Her emzirme sonrası steril su veya Mumsy Natural Göğüs ucu temizlik losyonu ile temizleyip havalandırdığın göğüs ucu yaraları için Mumsy Natural Göğüs ucu yarası kremi kullanın. Göğüs ucu yara kremleri anne ve bebek sağlığına uygun saf/doğal ürünler olduğundan emzirirken meme ucunuzda kalabilir. Ama göğüs ucu temizliğiniz için asla ve asla sabun kullanmayın. Göğüs ucu yarası kişisel hijyenine özen göstererek ve düzenli bakımla geçer.

Göğüs ucu yarası için karbonat kullanmayın!

“Karbonat meme ucu yaralarını iyileştirmez, yaraları derinleştirir ve cildinizi soyar, zayıflatır.”

Karbonat cilt aşındırıcı özelliğe sahiptir. Cildinizi soyar, daha fazla canınızı yakar ve göğüs ucu yaralarını derinleştirir. Bu öneriyi yapan yakınınıza güveniyorsanız dahi, siz gene de karbonatı önce meme ucuna sürmeyin. Karbonatı cildinizde bir yerde deneyin: mesela elinizde açık yaranız varsa oraya sürebilirsiniz. Karbonatı yaranıza bir sürmeyi deneyin, neden önermediğimi kendiniz keşfedin. Karbonat açık yaranızda dayanılmaz bir acı hissettirecektir. Kendiniz ve bebeğinizin kişisel hijyeni için sadece steril su ve göğüs ucu temizliğine özel formüle edilmiş organik ve doğal göğüs ucu losyonunları tercih edin.

— Yara olan göğüs uçlarınızı herhangi bir kumaş veya sentetik göğüs pedi vs. ile temas ettirmeyin. Göğüs ucu yarasının daha da fazla tahriş olup kızararak yanmasına sebep olursunuz.

Göğüs ucu çatlaklarına ayva çekirdeği jeli ile bitkisel çözüm

— Göğüs ucu yaralarınızı derinleşmeden iyileştirmek ve nemlendirmek için bitkisel bir başka önerim de ayva çekirdeği jeli kullanmak.

Ayva çekirdeklerini bir gece önceden suyun içinde bırakın. Ertesi gün yoğunlaşan jeli göğüs uçlarınıza, hatta yumuşatmak ve nemlendirmek istediğiniz tüm cilt bölgelerine sürün. Göğüs ucu çatlaklarınız için ayva jelini her gün taze hazırlayın. Fakat göğüs uçlarınızda tahriş arttıysa, ayva jeli tek başına iş görmeyebiliyor.

— Emzirmeye devam etmek için sürekli silikon meme ucu kullanımından kaçının.

Silikon meme ucu gibi suni maddeler bebeğinizin emmeyi bırakmasına sebep olabilir. Göğüs ucu yaralarınız yüzünden canınınız çok acıyor ve silikon meme ucu kullanmaya başladınız. Silikon meme uçları bebeğinizin kafasının karışmasına ve yanlış emme yöntemine devam etmesine sebep olur. Göğüs ucu yarasından kurtulmanız için bebeğinizin sadece meme ucu ile değil aerola ile emmesi gerekiyor ve silikon meme uçları emme karışıklığına sebep oluyor.

[Makale Önerisi: Göğüs Ucu Yarası için silikon meme ucu kullanımı ]

Göğüs ucu yarası mastit gibi enfeksiyonlara açılan kapıdır

Göğüs ucu çatlaklarınızın bakımında gerekli hijyeni sağlayıp, göğüs ucu yarası için kremleri kullanmadıysanız, doğumdan sonra emzirmeye bağlı oluşan göğüs ucu yarası mikropları süt kanallarına taşır. Gerekli bakımları yapılmayan meme çatlakları mastit vb. enfeksiyonlara sebep olur. Mastit son derece ağrılıdır ve sütün göğüs ucundan akamaması sebebiyle memelerin sertleşmesine, süt kanallarının tıkanmasına ve annenin süt verememesine sebep olur. Göğüs ucu yaraları ve mastit annenin sütünün azalmasına, annenin ateşlenerek göğüslerinde aşırı ağrı ve sancıya sebep olur. Mastite kısa sürede müdahale edilmezse zaman içinde annenin sütü ciddi oranda azalır ve kesilir.

Paylaşımlarımdan memnunsan, soruların varsa Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir yazıma yorum bırakabilirsin. Bu yazımda 1000’e yakın soru-cevap ve yorum var, bu yüzden sayfa çok yavaş yükleniyor. Bu sayfadan daha fazla yorum alamıyorum. Yorumlarınızı, sorularınızı bekliyorum.

Bir bloggerın en önemli motivasyon kaynağı, yazdığı yazılarının ilgi görmesidir. annesininmelegi.com’da okumuş olduğun içeriği beğendiysen sosyal medyada paylaşabilir, konu ile ilgili görüşlerini yorum kısmından yazarak destek olabilirsin.

Çok geçmiş olsun.

Sevgiler.

göğüs ucu yarası ile sorun yaşayan anneler için tavsiyelerde bulundu. gögüs ucu yarasına ne iyi gelir saraçoğlu


Göğüs ucu yarası ile ilgili sık sorulan sorular


Göğüs ucu yarasına karbonat iyi gelir mi?

Hayır! Karbonat meme ucu yaralarını iyileştirmez, yaraları derinleştirir ve cildinizi soyar, zayıflatır. Karbonat cilt aşındırıcı özelliğe sahiptir. Cildinizi soyar, daha fazla canınızı yakar ve göğüs ucu yaralarını derinleştirir.

Göğüs ucu yarası nasıl geçer?

Gögüs ucu yarasına ne iyi gelir krem Gögüs ucu yarasına ne iyi gelir

Emziren annenin göğüs ucu yarasının geçmesi için doğru emzirmeyi öğrenmelisiniz. Meme ucu temizliği için Mumsy Natural Göğüs Ucu Temizlik Losyonu kullanarak memeyi silmelisiniz. Göğüs ucu yaralarına Mumsy Natural Göğüs Ucu Kremi sürmelisiniz.

Göğüs ucu yarası neden olur?

Yanlış emzirme, dil dudak bağı, yanlış süt sağma, karbonat ve asidik özellikteki saf yağları memeye sürerek ciltte tahrişlere sebep olmak, memeye yeterli temizlik ve bakım uygulanmaması vb. göğüs ucu yaralarına neden olur

Göğüs ucu yarasına tahin yağı iyi gelir mi?

Tahin yağının göğüs ucu yarasına iyi geldiği ile ilgili kanıtlanmış bir bilgi yoktur. Memeye sürülen yağlar asidik yapıları ile yaraların daha fazla büyüyüp, acı vermesine sebep olur. Ayrıca bu tip gıda maddelerinde bol miktarda koruyucu kimyasallar bulunur. Bu ürünleri memenize sürerek bebeğinize de kimyasal içeren maddeleri aktarırsınız.

E vitamini göğüs ucuna sürme?

Emzirmeye hazırlık için e vitamini göğüs ucuna sürme öneriliyor. Bu yöntem bende meme ucunda yara oluşmasını engellemedi. Göğüs ucu yaralarının iyileşmesinde de bir faydasını görmedim. Meme ucu temizliği için Mumsy Natural Göğüs Ucu Temizlik Losyonu kullanarak memeyi silmelisiniz. Göğüs ucu yaralarının iyileşmesi için Mumsy Natural Göğüs Ucu Kremi sürmelisiniz.

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi annesininmelegi.com’dur.
Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Annesinin Meleği’ne aittir. Annesinin Meleği’nin yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz. All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to Annesinin Melegi regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com.

964 YORUMLAR

 1. Teşekkürler bilgilendirme için:) 29.haftamızdayız. Göğüs ucu yarası hep kafama takılıyordu çünkü çevremde bu olumsuzlukları yaşayanlar olmuştu.

 2. Göğüs ucu yarası yüzünden denemediğim şey kalmadı. Kendim de sağlık çalışanıyım herşeyi doğru yapmama rağmen göğüs uçlarım mahvoldu. Yazıya denk gelince bahsettiğiniz Mumsy Natural markayı araştırdım biraz. Sonra çalıştığım hastanede Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Esma Çiğdem AVCI ÇELİK’in instagramda ürünü bizzat kullanıp memnun kaldığını ve ürün ile ilgili memnuniyetini paylaştığını görünce kendisine danıştım. Bu üründen çok geç haberim oldu ama hemen aldım ertesi gün daha toparlanmaya başladı. Herkese tavsiye ediyorum. Yazı için de size çok teşekkür ederim. Bana bebeğimin pişiği için ne önerirsiniz? Acil cevaplarsanız çok sevinirim.

  • Merhaba Asu,

   Çok geçmiş olsun. İyileşmene ve göğüs ucu yarası yazımı beğenmene çok sevindim. Pişik için de Mumsy Natural’in pişik kremini tavsiye ederim. Piyasadaki kremler pişiği önlemeye yönelik, bu krem ise pişiği iyileştiriyor, ben kızlarım çarpıp düştüğünde de pişik kremini sürüyorum, çabucak iyileştiriyor. Bu pişik kremini düzenli kullanırsan da oluşmasını engelliyor. Sevgiler.

   • Merhaba. Yeni doğum yapmış bir anne olarak bende emzirirken çok zorlanıyorum. Gögüs ucuma baktığımda herhangi bir yara veya kanama hiç olmadı. Sadece 2 kere tıkandı inanılmaz acı çektim. hala devam ediyor acılarım tıkanıklık olmamasına rağmen. Kahverengi kısmı ilkbaşta tam kavrıyor sonra sadece ucuyla devam etmek istiyor. Gögüs ucumu pamuk yardımı ile steril suyla her emmeden sonra silip başka bilinen bir markayı kullanıyor gümüş kalkanlarla destekliyorum. Sürekli emme pozisyonu geliştiriyorum ama daha n kadar dayanırım bilmiyorum. Herkes o marka bu marka diyor bir ton para verip sonuçsuz kalınca 2 katı karamsarlığa düşüyorum. Belkide cidden çözümsüz zamnla düzelecek diye… korkuyla emzirmeye önce hazrlıyorum pskolojimi snra ancak emzirebiliyorum. Resmen acıya hazırlık gibi… bence en zor süreç gerçekten bu…yazınız çok güzel ve bilgilendirici olmuş. Teşekkürler

    • Merhaba Ceren,
     Çok geçmiş olsun. Göğüs ucu yarasının geçmesi için doğru emzirme yöntemini uygulamak şart. Bunun için senin ve bebeğinin en rahat ettiği oturma ve tutuşu da bulmanız önemli. Göğüs ucu yarasının geçmesi için meme ucunun gümüş kapak gibi şeylerle kapatılmasını hiç önermiyorum. Hele gümüş asla! Gümüş her madde ile etkileşime giriyor. Bu ürünler Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı ürünler değil. Meme ucu kapatılırsa meme ucu nemlenir sulanır ve yaraların derinleşir. Her emzirme sonrası göğüslerini havalandır. Güzel yorumun ve destekleyici sözlerin için teşekkür ederim. Çabucak iyileşmen dileği ile..

 3. Merhaba , ben çok yeni hamileyim bu hafta 12. Haftam okadar yeni ama göğüs ucu yaraları doğum yapan arkadaşlarımdan bildiğim için önceden araştırma yaptım ve yazınızı çok faydalı buldum. Bende hazırlık yapabilmek adına doğuma hazırlık listesini rica ediyorum. Sayfanızdaki tüm yazılarınızı da okuyacağım eminimki çok faydalı bilgiler vardır teşekkür ederim şimdiden.

  • Merhaba,
   Harika bilinçli bir hamilelik geçiriyorsun. Senin adına çok sevindim. Malesef göğüs ucu yarası gibi konular yaşadığında güzel hatırladığın deneyimlerden değil. Doğumdan sonra göğüs ucu yarası en fazla can yakan sorun.
   Bu arada güzel sözlerin için çok teşekkür ederim 🙂 Rahat bir hamilelik geçirerek, bebeğini sağlıkla kucaklayıp keyifle, mutlulukla büyütmeni dilerim. Bebek alışverişi ihtiyaç listemi email adresine ilettim. Aklına takılan konularda bana yazmaya devam et, sorularını memnuniyetle cevaplamak isterim.Sevgiler.

 4. Tüm başlıkların hepsi o kadar ince ve bilgilendirici detayla mevcut ki.. emeğinize sağlık..hayat sizinle daha kolay:)

  • Merhaba Mermis,

   Çok tatlısın ❤️ güzel ve destekleyen yorumun için çok teşekkür ederim Göğüs ucu yarası yazımı beğenmene çok sevindim. Sevgiler, selamlar.

 5. Göğüs ucu yaralarından Mumsy Natural göğüs ucu temizlik losyonu ve göğüs ucu ile kurtuldum. Bu illetten çeken, emzirmek isteyen her anneye tavsiye ederim.

 6. Merhaba, anne-bebek alisveris listenizi ve marka onerilerinizi bana da iletebilir misiniz?

  35 haftalık hamileyim

 7. Şu an tam 29. haftadayım ve gerçekten yazınız o kadar güzel ve açıklayıcı ki teşekkür ederim. allahtan etrafımda gözümü korkutacak kimse yok ama internette gezerken karşıma çıkan bu göğüs ucu yaraları aklımı bi hayli karıştırmıştı ben de e vitamini kapsülünün markasını öğrenmek istedim yani her e vitamini kapsülü olur mu ? Yoksa onunda hamileler için ayrı olanı var mı ? bir de emzirmeye geçtikten sonra da e vitamini kapsülüne devam edilmeli mi yoksa doğuma kadar mı kullanılmalı şimdidien teşekkür ederim

  • Merhaba Nur,
   Tebrik eder, güzel yorumun için teşekkür ederim. İlk hamileliğimde ben de emzirmeye e-vitamini kapsulü ile hazırlandım, fakat birçok arkadaşımın memnun kalmasına rağmen ben de çatlakları engellemedi. Tabii senin cilt tipini bilemediğim için kesin birşey diyemem. Dediğim gibi birçok arkadaşım bu şekilde yaraları yaşamadan rahatça emzirdi. Ben ilk bebeğimde göğüs ucu yaralarından çok çekince ikinci bebeğimi beklerken evitamini kullanmak yerine direkt mumsy natural kullandım. Yarasız beresiz emzirme sürecini çok rahat geçirdim. Benim sana önerim doğuma kadar evitamini kapsülü ile emzirmeye hazırlan. Emzirmeye başlar başlamazda mumsy’nin krem ve losyonu ile göğüs ucu yaralarına tedbir al. Bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim. Sevgiler.

 8. Merhaba . Bende 2 ay önce doğum yaptım . Medela. Lansinoh ayva çekirdeği tahin yağı bir sürü şey denedim ama hala yaralarım iyileşmedi . Gümüş göğüs kapağı aldım krem sürüp kapatıyorum ama hiç faydası olmadı . Doktoruma emzirme pozisyonumu gösterdim doğru olduğunu söyledi . Sizce nerde hata yapıyorum. Teşekkürler

  • Merhaba Naz,

   Çok geçmiş olsun. Göğüs ucu yaralarında doğru emzirme gerçekten çok önemli. Doğru emzirene kadar göğüs ucu yaralarında tahrişi bertaraf edecek gerçekten işe yarayan bir krem kullanmak çok önemli. Doktoruna bebeğinde dil bağı olup olmadığını, memede enfeksiyon ve mantar olup olmadığını mutlaka kontrol ettir. Emzirmeye bağlı oluşan göğüs ucu tahrişlerinde sayfada bahsettiğim gibi saf oldukları iddia edilen yağların göğüs ucu yaralarına sürülmesini önermem. Özellikle saygın doktorların paylaşımlarında da göreceğin üzere göğüs ucu yaralarında lanolin, zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, tahin yağı, kantaron kullanılması önerilmiyor, bilakis asidik yapıları sebebiyle göğüs ucu yaralarında cilt dokusunda yanık benzeri sonuçlar doğuracağı konusunda uyarılar yapıyorlar (bu yağların etiketlerini incelersen hepsinde asitlik dereceleri yazar).
   Gümüş her türlü madde ile etkileşime giren bir maden. Krem sürdükten sonra ya da meme ucunda anne sütü varken gümüş bir madde ile kapatmamalısın. Gümüş cilt altında ve karaciğerde birikiyormuş. Göğüs ucu yarasi varken göğüs ucu yaralarının üstünü kapatman yanlış. Göğüs ucu yaraları üstü kapalı iken iyileşmez, hiç bir yara iyileşmez. Bilakis göğüs ucu yarasi daha da genişler ve derinleşir. Bu kadar çok şey kullanarak cilt dokusunun yorulması ve yaraların derinleşerek göğüs ucu yaralarının daha da ilerlemesine sebep olması doğal. İlk bebeğimde bu süreçten ben de geçtim. Her denediğim şey göğüs ucu yaralarının acısını ve derinliğini artırdı. Maalesef bu göğüs ucu yaralarından kurtulmak için deneme yanılmalar yaparak çareler aramak korkunç. Benim önerim, tavsiye ettiğim krem ve losyonu kullanmak ve doğru emzirme teknikleri diye aratarak videolar izlemen ve şu görseldeki doğru emzirme tutuşunu birebir taklit etmen:Göğüs ucu yarasina ne iyi gelir Göğüs ucu çatlağına ne iyi gelirAklına takılan sorular olursa mutlaka haberleşelim. Çok geçmiş olsun, bebeğini keyifle emzirerek bu sıkıntılı günleri biran evvel unutmanı dilerim.

 9. MERHABA 7 AYLIK HAMİLEYİM YAZINIZI ÇOK BİLGİLENDİRİCİ BULDUM DENEYECEĞİM DOĞUM İÇİN ALIŞVERİŞ HAZIRLIK LİSTENİZİ GÖNDEREBİLİRMİSİNİZ ?

  • Merhaba Simay,

   email adresine doğum için bebek alışveriş listemi ilettim. Bebeğiniz sağlıkla kucaklamanı dilerim. Sevgiler

    • Merhaba Seçil,

     Bebeğini sağlıkla kucaklayıp keyifle, mutlulukla büyütmeni dilerim. Email adresine doğum için alışveriş hazırlık listemi ve güvenilir bebek markası önerilerimi ilettim. Bebek alışverişi listemde pişik kreminden, hastane çantası hazırlıklarına, bebek odası hazırlıklarından emzirme ürünlerine kadar birçok detaydan ayrıntılı bahsediyorum. Doğumundan önce mutlaka doğru emzirme ile ilgili yazılarımı oku ve emzirme konusuna hazırlıklı ol. Soruların olursa memnuniyetle cevaplamak isterim. Sevgiler.

     • Merhaba, Gögüs Ucu Yarasi Kadınlar Kulübü diye ararken buldum sizi. doğum için alışveriş hazırlık listenizi ben de alabilir miyim zahmet olmaz ise 🙂

     • Merhaba Esra,
      E-posta adresine doğum için bebek alışveriş hazırlık listemi ilettim. Bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim. Sevgiler.

 10. merhabalar,
  6buçuk aylık hamileyim. Göğüs ucu bakımı ile ilgili gezinirken sitenizi keşfettim. Acaba bahsettiğiniz kremi ve temizleme losyonunu kullandıktan sonra göğüs ucu kalkanına gerek var mıdır? çünkü anladığım kadarı ile o kalkanları kullanınca krem vs gibi maddeler de kullanılmıyormuş.
  Mail yoluyla dönüş yapabilirseniz çok sevinirim.
  Teşekkürler,sevgiler.

  • Merhaba Gizem,

   Göğüs ucu yaralarını yaşamadan yazımı okumana çok sevindim. Meme ucunda yara yoksa göğüs kalkanı gerekli değil bence. Sanırım bahsettiğin göğüs kalkanı değil çeşitli madenlerden yapılan kapaklar. Gümüş olanları moda oldu ama gümüş her tür madde ile etkileşime giren bir maden, alerjik vs. Ben önermiyorum. Göğüs kalkanı kullanmayı düşünüyorsan, göğsünü sıkmayan çamaşırlarla kullanmanı öneririm. Özellikle sıkı çamaşırla süt kanallarına baskı yapmaması çok önemli. Doğumundan 2 ay önce meme ucuna krem uygulamaya başlarsan yukarıda bahsettiğim ürünlere zaten ihtiyaç duymayacaksın. Bebeğini sağlıkla kucaklayıp, göğüs ucu yarası yaşamadan keyifli bir lohusalık dönemi geçirmeni dilerim. Sevgiler.

 11. Merhaba 5aylık hamileyim sizi erkenden keşfettiğim için mutluyum:) bende e-mail aracılığı ile haberdar olmak istiyorum sizden. Teşekkürler

  • Merhaba Gül,
   Güzel yorumun için teşekkür ederim. Bebek hazırlıkları alışveriş listemi ve anne bebek ürünlerinde güvenilir marka önerilerimi email adresine ilettim. Eğer bebeğini anne sütü ile büyütmek istiyorsan, bence bebek hazırlıkları içerisinde en önemli hazırlık annelerin meme ucu çatlakları oluşmaması için hamileliğinin son 2 ayında göğüs ucu kremini düzenli kullanarak emzirmeye hazırlanmasıdır. Çok şanslısın. Maalesef ben göğüs ucu yaralarını yaşadıktan sonra bu acının doğumla yarışır bir acı olduğunu anladım. Deneyimli annelerin bu konuyu arkadaşları ile paylaşması gerçekten çok kritik. Doğumundan 2 ay önce günde bir defada olsa meme ucuna krem uygulaman ve meme ucunun emzirmeye uygun esnekliği elde etmesini sağlaman çok önemli. Yazımı doğumdan önce keşfeden anneler hakikaten bu göğüs ucu yaralarını yaşamadan keyifli bir emzirme dönemi geçiriyor. Bebeğini sağlıkla kucaklayıp keyifle emzirmeni dilerim. Sevgilerimle

 12. Merhaba, ne kadar faydali ve sade bir siteniz var tesekkur ederim bilgiler için. Ilk gebeligim oldugu icin diger tum ilk gebeler gibi bilgi kargasasasi icindeyiz. Bu paylasimlariniz tesekkur ederim. Bahsettiginiz faydali urunler listesini (excel dediniz sanirim) bana da iletebilir misiniz ? Tesekkurler

  • Merhaba Asena,

   Nazik yorumun için çok teşekkürler. Faydalı olmak gurur verici. E-posta adresine bebek hazırlıkları için düzenlenlediğim bebek alışverişi listemi ve önerdiğim güvenilir bebek markalarını ilettim. Bence bebek hazırlıkları listesi alışverişini bütçen doğrultusunda adım adım planlayabilirsin. Birçok ürünün acelesi yok. Hatta doğum yaptığın gün listedeki birçok ürünü satın alıp hazır hale getirebilirsin. Listede notlarımı görürsün. Her ürünü doğuma hazır etmene gerek yok. Sadece emzirmeye bağlı göğüs ucu yaralarının telafisi yok ve meme ucu yarası doğumdan sonra en çok acı veren sorun oluyor. Bu yüzden tanıdığım tanımadığım tüm hamilelere göğüs ucu bakımına biran evvel başlamalarını öneriyorum. Birçok anne maalesef göğüs ucu yarası yüzünden yazımı okuduktan sonra bana yazıyor, her yolu denemiş ve uzun süredir acı çekerek emzirmeyi bırakmak noktasına gelmiş, emzirme sorunları yüzünden sütü azalmış, mantar kapmış ve mastit olmuş oluyor. Şanslısın, eğer emzirme hazırlığı için bakım önerilerimi uygularsan bebeğinin doğumunu keyifle yaşıyor olacaksın. Aklına takılan noktalar için yazışalım. Sevgiler.

 13. merhabalar.. öncelikleben 19 yaşındayım bekarım ve bir cinsel birliktelik yaşamadım. göğüs ucum ilk çıkmaya başladığı günden beri kabuklu gibi. hala da öyle kabuk var krem sürünce yumuşayıp kopuyor kopunca göğüs ucum yokmuş gibi gözüküyor tamamen düzleşiyor yani ama sonra tekrar kabul bağlıyor. acaba ciddi bir problem var mı? veya ne yapmam gerekiyor ilgilenirseniz çok sevinirim..

 14. googlea gögüs ucu yarasına ne iyi gelir diye ararken sitenizi buldum. gögüs ucu yaralarım kanıyordu. meme ucu yaralarım için tüm önerileri uyguladım. Gerçekten gögüs ucu yaralarıma iyi geldi. Bu güzel yazı için teşekkür ederim. Ayrıca önerdiğiniz kremi ve losyonu aldım. kısa sürede işe yaradı. Keşke bu yazıyı meme ucu yaralarım olmadan okusaydım. Şimdi doğum yapacak tüm arkadaşlarıma bu yazıyı okumalarını öneriyorum. Emeğinize sağlık.

  • Merhaba Elif,

   GÜzel yorumun için teşekkür ederim. Önerilerimden faydalanmana ve iyileşmene çok sevindim. Bebeğini sağlıkla büyütmeni dilerim. Sevgiler

   • Ben 21 haftalık gebeyim bana da krem ve alışveriş öneri listenizi gönderebilir misiniz şimdiden teşekkürler

    • Merhaba Ezgi,

     Tebrik ederim. Hamileliğinin 21. haftasında göğüs ucu yarasına ne iyi gelir yazımı okumana çok sevindim. Malesef bu yazı göğüs ucu yarasıyla acı çeken annelerin ziyaret ettiği bir sayfa. Dün bir arkadaşımın yakınıyla telefonlaştım. Meme ucu yarası o kadar korkunç bir hale gelmiş ki, çok üzüldüm. Telefonda arada ağladı. Ve gerçekten elimdeki işi gücü bırakıp yardımına koşmak istedim, meme ucu yarası yaşadığım günler aklıma geldi.
     Email adresine bebek alışverişi listemi ilettim. Birçok ihtiyacı bütçene göre planlayabilirsin. Sadece hamileliğinin son 1-2 ayında meme uçlarını nemlendirmek üzere krem kullanmaya başlamalısın. Bilinçli bir anne adayı olarak göğüs ucu yarasına önlem almalısın, doğru emzirme yöntemlerini öğrenmelisin. Bebeğinle ilk annelik günlerine keyifle, mutlulukla başlamanı diliyorum. Göğüs ucu yaraları senden uzak olsun. Sevgiler

 15. Merhaba
  7 ayındayım suan kullanmaya başlasam geç mi? E vitamini kullanmaya başladım ama bir ampül tek kullanımlık mı? Ampül açılınca iki gün kullanabilir miyiz .?Krem Öner’inizi ve alış veriş listesini paylaşabilir misiniz teşekkür

  • Merhaba Melek,
   Tebrik ederim. Bebeğini sağlıkla kucaklamını dilerim. E vitamini hava ile temas ettiğinde okside olur. Bu yüzden kapsülleri günlük kullanmalısın. Hamileliğinin son ayında önerdiğim kremini kullanmaya başlarsan emzirme dönemin keyifle geçer. E-posta adresine bebek alışverişi listemi ve güvenilir bebek markası önerilerimi ilettim. Sevgiler

 16. Merhaba 7aylık hamile yim. Kremi alıcam ama daha simdiden losyon u almama gerek var mı sizce bilemedim? Yenidoğan alısveris listesi tavsiye markaları banada yollar mısınız?bu arada yazıların harika yeni keşfettim İnş devamı gelir iyi günler

  • Merhaba Cansu,
   Tebrik ederim. Rahat bir hamilelik sonrası bebeğini sağlıkla kucağına almanı dilerim. Güzel yorumun için teşekkürler. Elimden geldiğinde siteyi ayakta tutmaya ve içeriklerini geliştirmeye uğraşıyorum. Güzel dileklerin için teşekkür ederim.
   Meme ucunda herhangi bir yara ve çatlak oluşmadıysa emzirmeye başlayana kadar losyona ihtiyacın yok bence. Emzirmeye başlayınca meme ucu hijyenin ve tahrişleri bertaraf etmek için losyon işine yarayacak.

 17. Ben 22 haftalık gebeyim bana da krem ve alışveriş öneri listenizi gönderebilir misiniz şimdiden teşekkürler

  • Merhaba Rukiye,

   Tebrik ederim, hamileliğin en keyifli dönemindesin. Henüz emzirme hazırlığı için erken ama göğüs ucu çatlakları ile tanışmadan yazıma denk gelmen çok iyi olmuş, baştan tedbir alırsan hiç canın yanmadan keyifle bebeğini emzirirsin. Emzirmek annenin ve bebeğin birbirine bağlanması ve daha mutlu hissetmesini de sağlayan harika bir süreç. Meme ucu çatlakları ile sekteye uğramazsa son derece keyifli. E-posta adresine bebek alışverişi listemi ve göğüs ucu yaralarında etkili krem önerilerimi ilettim. Bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim. Sevgiler.

 18. Göğüs ucu çatlaklarımı bu dedıgınız krem gerçekten gecırırır mi acil yardım çok acı cekıyorum

  • Merhaba Sevde,

   Çok geçmiş olsun. Eğer göğüs ucu çatlaklarınla birlikte memede enfeksiyon ve özellikle pamukcuk yoksa bu marka göğüs ucu çatlaklarında dünyada sayılı markalardan. Özellikle losyonunu da kullanmanı öneririm, hem memeyi enfeksiyon ve mantardan koruyarak gerekli hijyeni sağlarsın hem de göğüs ucu çatlaklarının iyileşmesini hızlandırırsın. Sevgiler.

 19. merhaba benim kızım 10 aylık sadece geceleri emzirdigim hâlde göğüs ucunda çatlak ve kaşıntı var dışardan baktığında halka şeklinde kıpkırmızı yanik gibi emzirirken canım çok yanıyor yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Merhaba Ayşe Nur,
   Çok geçmiş olsun, tahminimce sentetik göğüs pedi kullanıyorsun. Öncelikle ped kullanmayı bırakmanı öneririm. Ardından Mumsy Natural’ın losyonu ile birlikte kremini almanı öneririm. Losyon cildindeki yangını ve aşırı tahrişi sakinleştirsin ve mikroptan arındırsın, kremde iyileşmene yardımcı olsun. Durumun ile ilgili haberleşelim. Çok geçmiş olsun. Sevgiler.

 20. Merhabalar sizin sayfanızı takip etmekte biraz geç kaldım keşke doğum öncesinde araşt saydım bende iki ay olacak doğum yaptım ve malesef göğüs ucu yarasi bede de oldu hala devam ediyor başlarda zeytin yağı ve vazelin kullandım iyi geldi iyileşti fakat bir hafta sonra tekrar olmaya başladı şuan göğüslerim de iğne batırmasi gibi sancım oluyor bu neyden olabilir acaba doktora gittim birşey yok dedi bilginiz varsa yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler. …

  • Merhaba Gönül,
   Çok geçmiş olsun. Zeytin yağı, tahin yağı vs. geçici çözümler, iyileştirme güçleri yok, barındırdıkları bakteri ve mikroplar sebebebiyle meme ucunda yeni enfeksiyonlara sebep oluyorlar çoğunlukla. Göğüs ucu çatlaklarında gerçekten işe yarayan Mumsy Natural krem ve losyonuna biran önce başlamanı öneririm. Doktorun bir şeyin olmadığını söylemiş ama derinden iğne batması pamukcuk belirtisidir. Bu durumda mutlaka bebeğinin ağzını kontrol et, bebeğinin dilinin üstü, yanak içlerinde süt kesiği gibi lekeler göreceksin. Hem senin hem bebeğinin pamukcuk için tedavi edilmesi gerekiyor. İstersen başka bir doktora gidip pamukcuk şüphenden bahset. Bu arada mutlaka mumsy kullanmaya başla. Ben özellikle emzirmeye başlar başlamaz bu markayı tavsiye ediyorum. çünkü hem göğüs ucu çatlakların oluşmadan rahat emziriyorsun, hem de pamukcuk yaşamıyorsun. Şimdiden çok geçmiş olsun. Durumun ile ilgili haber verirsen çok sevinirim. Çok geçmiş olsun. Sevgiler.

  • Merhaba Beyza,
   Bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim. E-posta adresine bebek alışverişi listemi ilettim. Listede önerdiğim güvenilir markalarıda göreceksin. Bebek hazırlıklarını yapan hamileler için en önemli önerim emzirmeye hazırlanmak için göğüs ucu çatlak kremini hamileliğin son 2 ayında kullanmaya başlamak. Göğüs ucu çatlak kremini hamileliğinde kullanmaya başlarsan göğüs ucu çatlakları ile uğraşmazsın. Sevgiler

    • Merhaba Rukiye,

     e-posta adresine bebek hazırlıkları alışveriş listemi ilettim. Bebeğini beklerken 32. haftadan itibaren yavaş yavaş alışverişlerine başlayabilirsin. Bence en önemli hazırlık emzirme hazırlığı ki sen bu sayfayı okuduğun için sana tek tek anlatmama hiç ihtiyacın yok. Bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim. Sevgiler

 21. Merhabalar bende sezeryanla dogum yapalı 25 günüm oldu ve fena şekilde gögüs ucu yaralarım oldu hatta emzirirken kanamalar bile başladı artık emzirmek istemiyorum silikpn gögüs ucu kullanıyorum mama takviyesi yapıyorum ama emziremediğim için çok üzülüyorum bana önerebilcegin tavsiyelerinizi dört gözle bekliyorum artık denemedipim krem kalmadı çünkü fena halde yanma ve agrı var yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Hanife merhaba,
   Çok geçmiş olsun. Lohusalıkta bağışıklığın düştüğü için göğüs ucu çatlakların artmış ve derinleşmiş olabilir. Maalesef birçok iyileştirme özelliği olmayan krem ve bitkisel yağ kullanımı göğüs ucu çatlaklarını daha da derinleştiriyor. Beslenmeni güçlendirmek üzere haftada 1 adet avokado tüket ve öğünlerinde protein miktarını artır. örneğin 8 yemek kaşığı sebze yemeğinin yanında mutlaka 1 kase yoğurdun olsun. Her gün en az 1 yumurta ve bir öğün ızgara/haşlama et tüket. Kayısı hoşafı yap(şekersiz), hem sütün artar, hem de iyileşmen hızlanır. e-posta adresine sayfamda da bahsettiğim göğüs ucu çatlaklarına iyi gelen merhem ve losyon markasını ilettim. Kremi ve losyonu kullanma önerilerime mutlaka dikkat et. Göğüs uçlarını kapatma sık sık havalandır. Asla göğüs pedi kullanma, göğüs uçlarının eşyalarına sürtüp canının acımaması ve hava alması için göğüs kalkanı kullanmanı öneririm. Bir de bebeğinin memeden kopmaması, emmeyi bırakmaması için biberon yerine sütünü kaşıkla vermeyi tercih et. Sık sık emzirmeyi öner bebeğine. Acil şifalar dilerim.

 22. Merhaba , ben de göğüs ucu çatlakları için önerileri, krem isimlerini öğrenebilir miyim ? Bir de gümüş kapak s… önerir misiniz?
  Teşekkürler.

  • Merhaba Nalan,

   email adresine göğüs ucu çatlakları için önerdiğim markaları ilettim. gümüş kapak önermem, kızkardeşim kullandı ama göğüs uçları kızarıp şişti. Yetmezmiş gibi mastite sebep oldu. Göğüs uçlarınızı tedavi ederken üstlerini örtmeyin. Gümüş bir malzemenin üzerindeki cila vernik koruyucu vb. detayları bilemezsiniz. Ciddi okside olan bir maddeye şüphe ile yaklaşıyorum. Kimyager bir arkadaşıma sorduğumda cilt altında ve karaciğerde metal birikimine ve zehirlenmeye sebep olabileceğini söyledi, iyice canım sıkıldı, moralim bozuldu. Kullanırken hem kendinizi hem bebeğinizi düşünerek değerlendirin. Ben kullanmam da önermem de..

 23. Bende öğrenebilir miyim acaba göğüs kreminin isimlerini. eşim için istiyorum. sıkıntı çekmesini istemediğim için. Teşekkürler

  • Merhaba Ali Bey,

   Elbette, göğüs ucu çatlağını iyi eden krem önerilerimi email adresinize ilettim. Çok geçmiş olsun

 24. Merhabalar bende sezeryanla Doğum yaptım 3 gün oldu sütüm gelmeye başladı ancak bebeğim emmeyi bilmediği için memeyi almıyor her türlü şeyi denedim aç kalmaması için sağıp kaşıkla veriyorum arada da memeyi deniyorum ağlayıp ağzını açmıyor etrafımdakilerden de sürekli baskı var emzirmeyi dene memeye alışmaz falan diyorlar ne yapmam gerekir

  • Merhaba Nesrin,
   Tebrik ederim. Bebeğini sağlıkla büyütmeni dilerim. Ten tene temas öneriyorum öncelikle. Bebeğinizi göğsünüzde yatırın memenize yakın. Meme vermeden önce memenize yakın uyusun. Önce parmağınızla emmesi için temiz parmağınıza sütünüzü sürün, dudaklarında gezdirin. Bunu tekrarlayın sonra adım adım devam edin. Göğsünüzü hafif sıkın ve ucuna bir miktar süt çıkarın, sonra bebeğinizi yaklaştırın. Uyukluyorsa biraz çenesinin altını çekiştirin ağzını açması için çenesini çok sert olmayacak şekilde aşağı çekiştirin. Ağzını kocaman açtığında sadece meme ucunuzu değil tüm kahverengi bölgeyi ağzına yerleştirin. Gelişmelerden beni haberdar et lütfen.
   Sevgiler.

   *Bu arada yeni doğum yapmış lohusa bir anneye baskı kurulması beni çok üzüyor, kim bilir seni ne kadar üzüyor. Lohusanın yakınları lohusayı rahat ettirecekleri yerde kurdukları baskı ile bir de üzüyor. Bu durum değişsin artık. Son zamanlarda ziyaret ettiğim yeni doğum yapmış arkadaşlarımın aileleri ve kayınvalide kayınpeder vs. ile ne denli üzüldüğüne şahit oluyorum. Yeni yapmış annelerin bir de bu insanları idare etmek durumunda kalması inanılmaz.

 25. Merhaba,
  Bilgiler icin cok tesekkur ederiz:) Mumkunse anne-bebek alisveris listenizi ve marka onerilerinizi bana da iletebilir misiniz? Tesekkurler.

 26. Doğuma 2 ay kala bu yazınızla karşılaştım hepsini uygulamaya çalışıcam inşallah. Konunun ehemmiyetini yorumları okurken daha iyi anladım. Bir arkadaşım zeytinyağını tavsiye etti hergün sür dedi doğuma kadar, fikrinizi merak ediyorum. Bir de kıymetli listelerinizi ben de rica edicem, gerçekten çok faydalı bir iş yapıyorsunuz size ve evlatlarıniza sağlıklı günler diliyorum.

  • Merhaba Özge,
   Kıymetli hissettiren güzel yorumun için çok teşekkür ederim. Ayrıca çok tebrik ederim. e-posta adresine bebek alışverişi listemi ve marka önerilerimi ilettim. Eğer bebeğini sadece anne sütü ile büyüteceksen hakikaten göğüs uçlarını emzirmeye hazırlaman çok önemli. Fakat göğüs uçlarında saf yağlar kullanmanı önermem. Saf yağlar ciltte yangıya sebep olur. Saf yağların içerisindeki maddeler kontrolsüzdür. Zeytinyağı bile asit oranına göre sınıflanıyor biliyorsun. Özellikle hamilelikte vücut geçirdiği hormonal değişiklikler dolayısıyla olmadık şeylere tepki veriyor. Doğum öncesi ve sonrası dermatolojik testlerden geçmiş, tahriş ve yangı yaşamayacağınız ürünler tercih edin. Ben şahsen kulaktan dolma bilgilerle kullandığım saf yağlar yüzünden göğüs ucu yaralarımın derinleşmesine sebep oldum. Bu yüzden size de öneremem. Çünkü hamilelik ve lohusalık çok özel bir süreç ve vücut tepetaklak oluyor ve bu dönemlerde iyi niyetli ama kulaktan dolma bilgilerden uzak durmanızı öneririm. Benim size önerim doğuma kadar Mumsy Natural kremi kullanıp, doğumdan sonra Mumsy Natural’ın losyonu ile göğüs uçlarınızı silin akabinde kremini uygulayın. Benim birçok marka denedikten sonra emin olduğum tek işe yarayan marka ve ürün bu. Keşke ilk başta keşfetseydim. Bunun dışında tavsiyemin arkasında durabileceğim başka bir önerim yok. Annelik zaten yeterince zor, bütçen izin verdiği ölçüde emzirme dönemindeki konforuna önem ver.
   Hamileliğini rahatlıkla tamamlayıp, bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim.
   Sevgiler

  • Merhaba Elif,
   Email adresine bebek alışverişi listemi ve marka önerilerimi ilettim. Bence bebek hazırlıklarının en önemli parçası göğüs ucu yaralarına karşı önleyici bakımların yapılması. Listedeki ürünleri satınalmayı parça parça yapabilir, hatta son dakikada dahi halledebilirsiniz. Ama göğüs ucu yarası için doğumdan önce bakım gerekiyor. Sadece anne sütü ile bebeğini beslemek isteyen annelerin göğüs ucu bakımına hamileliğinin son 2 ayında başlaması gerekiyor.
   Sevgiler.

 27. Yazınız sayesinde doğum öncesinde  önlem almaya çalıştım ancak bebeğimin erken doğmasının da etkisiyle yeterli olmadı. Meme ucu yaraları için; ayva çekirdeği jeli, e vitamini kapsülü, göğüs koruyucu kullanma ve göğsü havalandırma tavsiyelerinizi uyguladım ancak bunların tam anlamıyla faydasını göremedim. Ta ki sizin aracılığınızla edindiğimiz kreme ulaşana kadar.
  Oğlumuz uzun ve sık emdiği için yaralar henüz tamamen iyileşmedi ancak en azından eskisi kadar acı duymuyorum. Tavsiyeleriniz ve “Mumsy natural nipple care” krem gerçekten çok etkili. Çok kısa sürede olumlu sonuç aldık. Herşey için tekrar tekrar teşekkürler :)) Hakkınız ödenmez

  • Merhaba Hilal,

   Güzel haberlerini aldığım için çok mutlu oldum. Bebeğini keyifle emzirmeni ve sağlıkla büyütmeni dilerim. Sevgiler

 28. Merhaba, bende yeni doğum yaptım doğru emzirmeme rağmen yara oldu malesef.ve ağlayarak emziriyorum kıyamıyor insan. Bende kullandığınız krem ve losyonun adını istiyorum şimdiden teşekkürler

  • Merhaba Elif,
   Çok geçmiş olsun. Bazen emzirmeye ne kadar doğru başlarsak başlayalım, cildimizin hassasiyeti göğüs ucu yaralarına, çatlaklarına sebep oluyor. Bu yüzden ben bebek bekleyen annelere doğumdan 2 ay önce göğüs ucu kremi kullanmasını öneriyorum. Ama üzülme çaresiz değilsin. Göğüs ucu yaralarını kısa sürede iyileştiren bir krem ve losyon var. Hemen başlayıp kurtulmanı dilerim. Email adresine göğüs ucu yaralarına iyi gelen krem önerilerimi ilettim.
   Sevgiler.

 29. merhaba, doğum öncesi ve sonrası kullandığınız ürünlerin bilgilerini mail olarak iletebilirseniz çok sevinirim.

  • Merhaba Tuğçe,
   Email adresine bebek alışverişi listemi ve marka önerilerimi ilettim. Bence bebek hazırlıklarının en önemli parçası göğüs ucu yaralarına karşı önleyici bakımların yapılması. Listedeki ürünleri satınalmayı parça parça yapabilir, hatta son dakikada dahi halledebilirsiniz. Ama göğüs ucu yarası için doğumdan önce bakım gerekiyor. Sadece anne sütü ile bebeğini beslemek isteyen annelerin konforu için göğüs ucu bakımına hamileliğinin son 2 ayında başlaması gerekiyor.
   Sevgiler.

   • Merhaba ben doğum öncesi lansinoh sürdüm fakat doğum sonrasi tam bir kabustu 1 ay oldu dogum yapali 20 günüm ağlaya sızlaya geçti sonrasinda da mastit oldum normal doğum yapmama rağmen 2 gun sonra geldi sütüm nedendir bilemiyorum rica etsem listenizi benimlr paylasir misiniz ozellikle elektrikli pompa markalari ile ilgili. Lansinoh aldim son derece vasat neredeyse emzirmeyi birakicaktim sütüm yok diye. Cok guzel ilgili bir sayfa Allah razi olsun sizden

    • Merhaba Melike,

     Çok geçmiş olsun. Göğüs ucu yarası ile geçen sıkıntılı günlerin geride kalmasına sevindim. Bahsettiğin gibi önlem alınmayan göğüs ucu çatlakları malesef mikropların süt kanallarına geçişi için bir giriş kapısı oluyor. Önlem alınmayan tedavi edilmeyen göğüs ucu çatlakları enfekte olup mastite yol açıyor. Email adresine bebek alışverişi listemi ilettim. Bebeğini sağlıkla büyütmeni dilerim. Sevgiler

 30. Merhaba,
  Paylaşmış olduğunuz bilgiler çok faydalı bizler için teşekkür ederim.Ben de şuanda 7 aylık hamileyim. Sizden rica etsem doğum öncesi sürmem gereken göğus ucu kreminin markasını öğrenebilir miyim.

  • Merhaba Derya,
   Email adresine göğüs ucu yaralarını önleyen ve tedavi eden marka önerilerimi ilettim. Bence bebek hazırlıklarının en önemli parçası göğüs ucu yaralarına karşı önleyici bakımların yapılması. Tüm eşya ihtiyaçlarını satınalmayı parça parça yapabilir, hatta son dakikada dahi halledebilirsiniz. Ama göğüs ucu yarası için doğumdan önce bakım gerekiyor. Sadece anne sütü ile bebeğini beslemek isteyen annelerin göğüs ucu bakımına hamileliğinin son 2 ayında başlaması gerekiyor.
   Sevgiler.

 31. Merhabalar,

  Krem ismini buradan direkt yazsaydınız daha kolay olurdu belki işiniz. Herkese tek tek cevap vermek durumunda kalıyorsunuz böyle:( Ben de hamileyim ve şimdiden kullanmaya başlamak istiyorum. Hem göğüs çatlağı için hem de göbeklerde oluşabilecek çatlaklar için tavsiye ettiğiniz bakım kremleri varsa ve bunları paylaşabilirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden çok teşekkürler.

  • Merhaba Nehir,

   Tebrik ederim ve haklısın, zaman sorunu yaşadığım için web sitesindeki yorumları etkin cevaplayamıyorum. Email adresine göğüs ucu yaraları için etkili marka önerimi yazdım ama buradan da ileteyim: Her emzirmeden sonra Mumsy Natural Göğüs ucu temizlik losyonu ile göğsünü silmelisin. Ardından Mumsy Natural Göğüs ucu bakım kremi kullanarak göğüs ucu yaralarına önlem almalısın. Yazıyı da göğüs ucu yaralarında etkili marka önerilerimle güncelledim.

   Sevgiler.

 32. merhaba yazınız çok güzel ve anlaşılır dilden teşekkürler.ben de tavsiye ettiğiniz kremin adını alabilir miyim sizden daha 15 haftalık hamileyim ama korkuyorum ilerde.bilgileriniz için teşekkürler sevgilerimle.

  • Merhaba Ela,

   Güzel yorumun için çok teşekkürler 🙂 E-posta adresine göğüs ucu yaralarını tedavi eden ve hamilelikte kullanıldığında göğüs ucu yaralarının oluşumunu engelleyen krem önerimi ilettim. Ayrıca bebek hazırlıklarına yönelik hazırladığım, deneyip memnun kaldığım güvenilir bebek ürünleri ve marka önerilerimi içeren bebek alışverişi listemi de ilettim.
   Eğer bebeğini sadece anne sütü ile beslemek konusunda kararlıysan mutlaka göğüs ucu yaraları yaşamamak için göğüs ucu kremi hamileliğinin son iki ayında kullanmaya başlamalısın. Bence bebek hazırlıkları içinde anne için en önemli hazırlık konusu bu göğüs ucu yaralarına önlem almak. İhmal edildiğinde emzirmeye bağlı oluşan göğüs ucu yaraları çok ağrılı bir şekilde can yakarak annenin hayatını zorlaştırıyor. Bu sebeple biran evvel göğüs ucu yaralarının oluşmasını engelleyen ve tedavi eden kremi alarak kullanıma başlamalısın. Emzirmeye başladığında da mutlaka aynı markanın göğüs ucu losyonu ile olası tahrişlere önlem almalısın.
   Sevgiler

   • Merhaba bende yeni doğum yaptım ve malesef kaç gündür aynı acıları çekiyorum.krem ve losyon ismini banada iletirmisiniz rica etsem

    • Elbette,
     Çok geçmiş olsun. Göğüs ucu yaralarının sebep olduğu acıları kısa sürede bertaraf eden ürünler var. Üzülme çaresiz değilsin. Göğüs ucu yaralarını kısa sürede iyileştiren bir krem ve losyon var. Hemen başlayıp kurtulmanı dilerim. Email adresine göğüs ucu yaralarına iyi gelen krem önerimi ilettim.
     Sevgiler.

 33. Merhabalar,
  Doğumuma 1 ay var umarım bu yazıyla geç karşılaşmamışımdır. Göğüs bakımı ile ilgili ürünlerin listesini mailime gönderebilirseniz çok sevinirim. Bloğunuzu ve yazılarınızı çok faydalı buluyorum. Teşekkür ederim:)

  • Merhaba Fatma,

   Güzel yorumun için teşekkürler. E-posta adresine bebek hazırlıklarına yönelik hazırladığım, deneyip memnun kaldığım güvenilir bebek ürünleri ve marka önerilerimi içeren bebek alışverişi listemi de ilettim.
   Eğer bebeğini sadece anne sütü ile beslemek konusunda kararlıysan henüz göğüs ucu yaralarına önlem almak için geç kalmış değilsin. Göğüs ucu yaraları yaşamamak için biran önce göğüs ucu kremi kullanmaya başlamalısın. Bence bebek hazırlıkları içinde anne için en önemli hazırlık konusu bu göğüs ucu yaralarına önlem almak. İhmal edildiğinde emzirmeye bağlı oluşan göğüs ucu yaraları çok ağrılı bir şekilde can yakarak annenin hayatını zorlaştırıyor. Bu sebeple biran evvel göğüs ucu yaralarının oluşmasını engelleyen ve tedavi eden kremi alarak kullanıma başlamalısın. Emzirmeye başladığında da mutlaka aynı markanın göğüs ucu losyonu ile olası tahrişlere önlem almalısın.
   Sevgiler

  • Merhaba Ebru,

   Email adresine göğüs ucu yaralarına iyi gelen krem markası önerilerimi, göğüs ucu yarası bakım önerilerim ve ihtiyaç duyabileceğin bebek alışverişi listemi ilettim. Paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemize yorum bırakır mısın? Bir bloggerın en önemli motivasyon kaynağı, yazdığı yazılarının ilgi görmesidir. annesininmelegi.com’da okumuş olduğun içeriği beğendiysen sosyal medyada paylaşabilir, konu ile ilgili görüşlerini yorum kısmından yazarak bana destek olabilirsin.

   Sevgiler

 34. Merhaba tavsiyelerinizin tamamını denedim ancak benim derim çok şmce ve maalesef yaralar iyileşemiyor. Kremlerle ilgili mailinizi bana da yönlendirirseniz sevinirim.

  • Merhaba Yağmur,

   Çok geçmiş olsun. E-posta adresine göğüs ucu yarasi için etkili krem ve losyon önerilerimi ilettim. Çabucak iyileşmen dileği ile

   • Merhaba ben de iki hafta once dogum yaptim ve govus catlaklarindan emzirmeyi birakmak uzereyim bana da losyon onerilerinizi gonderebilir misiniz lutfen tesekkurler

    • Merhaba İpek,

     Çok geçmiş olsun. Email adresine göğüs ucu yaralarına iyi gelen göğüs ucu yara kremleri marka önerilerimi ilettim. Göğüs ucu yaralarından kurtulmak için sayfadaki bakım önerilerimi her emzirmeden sonra uygulamalısın. Çabucak iyileşmen dileği ile.

     Sevgiler.

   • Merhaba Miyase,

    Çok geçmiş olsun, umarım çabucak iyileşirsin. Email adresine göğüs ucu yaralarına iyi gelen krem markası önerilerimi ilettim. Önerilerimi uygulayarak göğüs ucu yarasından kurtulduysan,paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemize yorum bırakır mısın? Bir bloggerın en önemli motivasyon kaynağı, yazdığı yazılarının ilgi görmesidir. annesininmelegi.com’da okumuş olduğun içeriği beğendiysen sosyal medyada paylaşabilir, konu ile ilgili görüşlerini yorum kısmından yazarak bana destek olabilirsin.

    Sevgiler

    • Merhaba yeni doğum yaptım ve göğüs ucu catlagim oluştu tavsiye ettiğiniz öneriyi bende alabilir miyim şimdiden teşekkürler. .

     • Merhaba Saadet,

      Çok geçmiş olsun, email adresine göğüs ucu yaralarına ne iyi gelir diyerek ilettiğim öneri markaları yolladım. öncelikle her emzirmeden sonra ilettiğim markanın losyonu ile göğsünü silip sonra kremi uygulamalısın. Krem ilk kullanımdan itibaren etkili. Çabucak iyileşmen dileği ile…

   • lansinoh kremle falan boşuna para vermeyin 2 ay oldu yaralarım geçmemişti. Mumsy Natural Memem kremini sadece 2 kere kulanmamda göğüs ucu yalarım geçti. Emzirmek isteyen anneler tereddüt etmeden Mumsy göğüs ucu kremini edinsin.

  • Merhaba Belçim,

   e-posta adresinize göğüs ucu yarası için etkili krem markaları önerilerimi ilettim. Sevgiler.

 35. Merhaba lütfen krem adını anada yollarmisiniz. Benim gogus bolgem de kizarlik dagildi kahverengi kısımlarına. Etkili olurmu acaba ? Teşekkür ederim şimdiden

  • Merhaba Nihan,

   Çok geçmiş olsun. Göğüs ucu yarasında etkili krem önerilerimi email adresine ilettim. Göğüs bölgendeki kızarıklığın kahverengi kısma taşması göğüs ucu yarası dışında göğsünün tahriş olduğunu gösteriyor. Sentetik bir göğüs pedi mi kullanıyorsun? Benim önerim ilettiğim krem markasının göğüs ucu temizleme losyonunu da kullanman. Losyonu özellikle bu tarz tahrişlerde müthiş işe yarıyor. Çok geçmiş olsun.
   Sevgiler

   • Merhaba benim de kahverengi bölge kızarık ve çok cnm yanıyor dayanamıyorum lütfen bana da yardımcı olursanız sevinirim

    • Merhaba Güllü,

     Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir diye aradığında bir çok bitkisel yağın göğüs uçlarını iyileştireceğine dair kulaktan dolma bilgiler içeren öneriler bulabilirsin ama bunlara itibar etmemeni öneririm. Kahverengi bölgedeki kızarıklık ve yanma da genelde tahriş olmuş ciltlere sürülen kaynağı belirsiz, herhangi bir sağlık bakanlığı izni olmayan bitkisel yağlardan kaynaklanır. Tahriş olmuş yüzeylere saf yağ sürmek tahrişi ve acıyı alevlendirir.
     Karbonat, kantaron, çay ağacı yağı, papatya yağı, aynı sefa gibi yağları göğüslerine sürmeyi hemen bırakıp e-posta adresine ilettiğim göğüs ucu yaraları için geliştirilmiş losyon ve kremi kullanman. Çok geçmiş olsun, en kısa sürede iyileşmeni dilerim.

 36. Merhaba gögus ucu yaralari icin başka bir sitede çay ağacı yağı ve aynısefa yağı öneriyorlar. Siz bu yağlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Biraz araştırdım bu yağları ama çok fazla yan etkileri var. Annelere önerdiğiniz güvenilir göğüs ucu kremi ve yenidogan hazirlik listenizide benimle paylasabilirseniz cok sevinirim.doguma yaklasik 1 ay var ve emzirme konusunda cok endiseliyim 🙁 umarim etkisini gorurum simdiden cok tesekkur ederim.

  • Merhaba Cansu,

   e-posta adresine yenidoğan bebek hazırlıkları listemi ve göğüs ucu yaralarında etkili güvenilir krem önerilerimi ilettim. Emzirme konusunda hiç endişelenme. Önerdiğim kremi hemen kullanmaya başla ki emzirme sırasında göğüs ucu çatlakları ile uğraşma. Sorduğun yağlara gelince çay ağacı yağı çok fazla yan etkisi olan karbonat gibi cildi kurutup soyan bir etkiye sahip, hiç ama hiç tavsiye etmem. Aynı sefa yağını satın alın ve göğsünüze sürün demekte son derece sorumsuzca bir yaklaşım. Doğru dozda kullanılmazsa ciddi kemik ve diş kaybına yolaçabilen bir madde. Göğüs ucu yarası için bu öneriler son derece sorumsuzca, annenin ve bebeğinin vebalini almak demek. Her iki yağ da emziren annenin kullanmaması gereken ürünler. Mumsy Natural Göğüs Ucu Kremi dışında bir ürün kullanmanızı önermem.
   Sevgiler

 37. merhaba benim meme uçları emzirirken çok yara olmuştu.nasıl bir acıdır bu.bir sürü krem kullandım lansinoh kullandım, kantaron yağı, aynısefa, çay ağacı yağı sürdüm geçmedi, bu sürdüğüm yağlarla daha da beter oldu maalesef.en son başlık aldım emzirmek için ama onu da bebek tutamadı.eczaneden mumsy natural diye bir göğüs ucu yarası kremi önerdiler.tek kelimeyle şahaneymiş.herkes bu sorunla uğraşıyor.belki bir faydam olur diye yazmak istedim.herkese geçmiş olsun.

 38. Merhaba bizim çoçuk 5. ayında ve 5. ayında eşimin memelerin uç yanlarının kesik kesik gibi olmuş çok yanıyormuş bunun için bir Öneriniz yada ilç varsa iletirseniz çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler

  • Merhabalar,
   Çok geçmiş olsun, email adresinize önerdiğim gögüs ucu yaralarında etkili krem isimlerini ilettim. umarım kısa sürede iyileşirsiniz.

 39. Merhabalar 4 gün önce Doğum yaptım sEzeryan ile ve bebeğim çok küçük göğüslerim yara oldu emziremiyorum bende önerdiğiniz markaları mail olarak alabilir miyim

  • Merhaba Duygu,

   Tebrik ederim. Bu kadar kısa sürede göğüs ucu yaraları ile sıkıntı yaşamana çok üzüldüm. email adresine önerdiğim gögüs ucu yaralarında etkili krem isimlerini ilettim. umarım kısa sürede iyileşirsin.

   Sevgiler

 40. Merhaba benimde doğumuma 1 ay kaldı ve ben lansinoh krem kullanıyorum, faydası olur mu yoksa farklı bir marka önerir misiniz? teşekkürler

  • Merhabalar,

   e-posta adresine göğüs ucu yaralarından korunmak ve göğüs ucu yaralarına karşı etkili marka önerilerimi ilettim. L.. gibi lanolin içeren hiçbir kremi önermem. Özellikle tekstil sektörünün atık maddesinin annelere göğüs ucu kremi olarak pazarlanması tartışmalı. Özellikle bu tip ürünler annelerimizin devrinde terkedilmiş ürünler. Yün yapağılarının tekstil sektöründe işlenmesi sonrası çıkan bu yağ son derece alerjiktir ve içerdiği kimyasal ve pestisitler dolayıyısla, emziririrken temizlenmekten imtina edilecek bir ürün hiç değildir. Sevgiler.

 41. Merhaba kremin adını bende öğrenenrbilir miyim doğuma bir ay kaldı kullanmak istiyorum şimdiden

  • Merhaba Aysun,

   e-posta adresine göğüs ucu yaralarını önlemek üzere kullanebileceğin marka önerilerimi ilettim. Bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim. Sevgiler

 42. Ben 7 aylık hamileyim göğüs uclarim hamile kaldığımdan beri yara bu aralar kaşıntı ağrı çoğaldı yara olan etler kopuyor elimi vuramiyorum napicag imi şaşırdım doktorum krem yazdı SGK girmedigi ve phali geldiği için alamadım napicag imi şaşırdım o kremin adı nedir bnada gönderir misiniz

  • Merhaba Neşe,

   Çok geçmiş olsun, hamilelikte göğüs ucu yaralarını başlamasına üzüldüm. Email adresine göğüs ucu yaralarında etkili krem önerilerimi ilettim. Bu arada yaralarının daha hızlı iyileşmesi için avokado tüketmeni öneririm. Aman avakadoyu nasıl yapacağım dersen sitede Avocado Guacomole Sos tarifime bak

   *Merhaba Neşe email adresini yanlış yazdın sanırım emailin hata mesajı ile döndü
   Sevgiler.

 43. cok guzel bir yazi olmus tesekkurler, onerdiginiz kremin adini paylasabilir misiniz? Birde dogumdan once de bu kremimi surulmesini tavsiye ediyorsunuz yoksa baska birsey mi tam anlayamadim. Sevgiler

  • Merhaba Gülen,

   E-posta adresine göğüs ucu yarası kremi marka önerilerimi ilettim. Doğumdan 3 ay önce bu kremi sürmeye başlamanı öneririm. Bu kremi aslında hamileliğinde kuruyan cildin için de kullanabilirsin. Bebeğinin poposunu pişikten korumak için de kullanabilirsin. Cildi mükemmel nemlendiriyor ve bebeksi bir yumuşaklık sağlıyor.
   Sevgiler

 44. merhaba…benim emzirirken göğsüm yara olmuştu. meme başlığı aldık ama rahat emziremedim onunla da.emzirmek bana resmen ızdıraptı. mumsy natural nipple care losyon ve mumsy natural cream kullandım ben. meme ucunda kalan bir kremmiş ama ben emzirmeden öncede yıkıyordum.çok memnun kaldım tavsiye ederim.herkese geçmiş olsun.

 45. Merhaba gogus ucu kreminin adini bende alabilir miyim gogsum yarildi ne yapacagimi sasirdim artik

  • Merhaba Mukaddes,

   Çok geçmiş olsun. E-posta adresine göğüs ucu yarası kremi marka önerilerimi ilettim. Sayfada emzirme sonrası bakım önerilerimi uygulamanı ve 2 günde bir avokado tüketmeni öneririm. Avokado cilt iyileşmesini hızlandırıyor

  • Merhaba Dicle,

   E-posta adresine göğüs ucu yarası kremi marka önerilerimi ilettim. Doğumdan 3 ay önce bu kremi sürmeye başlamanı öneririm.

  • Merhaba Filiz,

   E-posta adresine göğüs ucu yarası kremi marka önerilerimi ilettim. Doğumdan 3 ay önce bu kremi sürmeye başlamanı öneririm.

  • Elbette, email adresinize göğüs ucu çatlaklarında etkili krem önerilerimi ilettim. Sevgiler

  • Merhaba Özlem,

   Göğüs ucu yaralarının kanamalı hale gelmesine çok üzüldüm. E-posta adresine göğüs ucu çatlaklarında etkili krem önerilerimi ilettim. Umarım kısa sürede iyileşirsin. Sevgiler

  • Merhaba Jale,

   E-posta adresine göğüs ucu çatlaklarında etkili krem markaları önerilerimi ilettim. Sevgiler

 46. İyi günler, 1 haftalık anneyim bir kaç tane krem denedim ama sonuç yok aynı . Yazınızdaki tavsiyeleri uygulayacağım, kremin adını bana da iletirseniz cok sevinirim.

  • Merhaba Deniz,

   Kısa sürede göğüs ucu yaraları ile sıkıntılı günler geçirmene üzüldüm. E-posta adresine ilettiğim marka önerisini hızlıca temin edersen çabucak bu göğüs ucu çatlaklarından kurtulabilirsin.

   Sevgiler

  • Merhaba Bediş,
   Email adresine göğüs ucu çatlaklarında etkili krem markası önerilerimi ilettim. Her emzirme sonrası göğüs ucu bakımını ihmal etmemeni öneririm.
   Sevgiler.

  • Merhaba Remziye,
   Email adresine göğüs ucu çatlaklarında etkili krem markası önerilerimi ilettim. Her emzirme sonrası göğüs ucu bakımını ihmal etmemeni öneririm.
   Sevgiler.

 47. Selamlar;
  Meme ucunda oluşan çatlaklar artık bize sıradan geliyor. bildiğin çukur oluştu ve sürekli iltihaplanıyor denemediğimiz şey kalmadı yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler.

  • Merhaba Kezban,
   Geçmiş olsun. Email adresine göğüs ucu çatlaklarında etkili krem markası önerilerimi ilettim. Her emzirme sonrası göğüs ucu bakımını ihmal etmemeni öneririm.
   Sevgiler.

  • Merhaba Sevinç,
   ,
   Email adresine göğüs ucu çatlaklarında etkili krem markası önerilerimi ilettim. Sevgiler.

 48. Merhaba 40 gunu gecmesine ragmen gogus ucu yarasi ve catlalarim gecmedi aci cekerek emziriyorum bebegimi g.. pomat kullandim, gogus pedi kullaniyorum sim okudum kullanmamam gerektigini, krem isimlerini bana da gonderir misiniz, onerilerini deneyecegim ama emzirdikten hemen sonra bebegin gazini cikar yatir bezen hemen yatmiyorda hemen yikamak mumkun olmuyor kaynatilmis su ile islatilan pamuk mendillerle silsek olur mu?

  • Merhaba Serap,
   Geçmiş olsun. Email adresine göğüs ucu çatlaklarında etkili krem markası önerilerimi ilettim. Her emzirme sonrası göğüs ucu bakımını ihmal etmemeni öneririm. Emzirme sonrası kaynatılıp soğutulmuş su ile göğüs uçlarını silip göğüs uçlarını kuru tutmanı öneririm.
   Sevgiler.

  • Merhaba Sevgi,

   Email adresine göğüs ucu çatlaklarında etkili krem markası önerilerimi ilettim. Sevgiler.

 49. Merhaba,öncelikle yaşamış olduğunuz ve tecrübe ettiğiniz konularI bizlerle yaptığınız bilgi paylaşımı için teşekkürler.Web siteniz başarılı paylaşımlarınız her konuda daim olsun. Bende 35 haftalık gebeyim yazınızı okurken içimi biraz korku sardı acaba bende bu sorunlarla karşılaşırmıyım diye☹️.Banada paylaşımınıza açık olan excel sayfasını, kullandığınız kremlerin isimlerini mail olarak gönderebilirmisiniz? Teşekkürler

  • Merhaba Serap,

   Tebrik ederim. Doğumundan önce mutlaka göğüs ucu yaraları için önlem almalısın. Malesef göğüsucu çatlakları tüm yeni doğum yapan annelerin sabrını zorlayan hayatını dar eden bir sorun. Göğüs ucu çatlaklarına karşı mutlaka önlem almanı öneririm. Keşke hiç bir anne göğüs ucu çatlakları gibi sorunlar yaşamasa ama malesef 🙁 Bebek alışverişi için hazırlık listemi ve marka önerilerimin olduğu emaili adresine ilettim. Hamileliğini keyifle tamamlayıp, bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim. Sevgiler

   • Rica etsem bana da gönderebilir misiniz hazırlık listenizi ve göğüs ucu yarası kremin ismini? Çok teşekkürler

    • Merhaba Tuğçe,

     Email adresine göğüs ucu yaralarına iyi gelen krem markası önerileriminde olduğu bebek alışverişi listemi ilettim. Paylaşımlarımızdan memnunsan lütfen sitemize yorum bırakır mısın? Bir bloggerın en önemli motivasyon kaynağı, yazdığı yazılarının ilgi görmesidir. annesininmelegi.com’da okumuş olduğun içeriği beğendiysen sosyal medyada paylaşabilir, konu ile ilgili görüşlerini yorum kısmından yazarak bana destek olabilirsin.

     Sevgiler

 50. Bende 1 haftalık anneyim aynı şekilde göğüs uçlarım yara oldu kullanamadığım yöntem kalmadı rica etsem krem ismini öğrenebilir miyim?

  • Merhaba Merve,
   Bu kadar kısa sürede göğüs ucunun yara olmasına çok üzüldüm. Sayfada bahsettiğim her emzirme öncesi ve sonrası bakım önerilerimi uygulamalısın. Email adresine göğüs ucu yaralarında etkili krem önerilerimi ilettim. Kısa sürede iyileşmeni dilerim.

  • Merhaba Halime,

   Email adresine göğüs ucu yaralarında etkili krem önerilerimi ilettim. Sevgiler

 51. 1 hafta once doğum yaptım göğüs ucu kopacak şekilde yara oldu tek gogsumden süt geliyor. Bunun için de bir çare var mıdır ayrıca kremin ismini bende rica ediyorum

  • Merhaba Şebnem,
   Bu kadar kısa sürede göğüs ucunun kopacak kadar yara olmasına çok üzüldüm. Sayfada bahsettiğim her emzirme öncesi ve sonrası bakım önerilerimi uygulamalısın. Email adresine göğüs ucu yaralarında etkili krem önerilerimi ilettim. Kısa sürede iyileşmeni dilerim

 52. Selamlar, yazılarınız oldukça açıklayıcı ve bilgilendirici.Gerçekten emeğinize sağlık.Öneriler ve sunulan ürünler çok çeşitlli.Hamilelikte akla takılan çok fazla soru oluyor.Memnun kaldığınız kremi ,kullandığınız süt pompasının markasını ve alışveriş listenizi yollarsanız çok mutlu olurum.sevgiler..

  • Merhaba Aslı,
   Yazımı beğenmene sevindim. Bebeğini sağlıkla kucaklamanı dilerim. Yorumun için teşekkürler. e-posta adresine göğüs ucu yara kremi, süt sağma makinesi marka önerilerimi de içeren bebek hazırlıkları alışveriş listemi ilettim. sevgiler

 53. GÖĞÜS UCU ÇATLAK KREMIN ADINI BENDE ROCA ETTIM AMA HERHANGI BIR DONUS OLMADI MESAJIMMI SILINDI ACABA. LUTFEN BENDE ALABILIRMIYIM

 54. Göğüs ucu yaraları benimde başıma geldi ve hala devaö ediyo emzirirken ağlıyom resmen inşallah bi an önce geçer ben kuru bırakmıyodum artık kuru bırakacam ve her enzirmeden sonra su ile yıkıcam teşekkürler

 55. Benim başıma da göğüs ucu çatlakları geldi ve hala o dertteyim bbeğim ağladığında artık içimde bi korku oluşuyo emzirmek zorunda kaldığım için meme uçlarım çok ağrıyo hatta ağlıyorum bu yöntemi kullanacam ben hiç kuru bırakmıyodum artık kuru bırakacam teşekkürler

 56. Merhaba benm bebeğim 5 aylık fakat göğüs ucu yaralarımda ufakta olsa bir iyileşme yok. Kremin ismini bende alabilirsem çok mutlu olucam.

  • Merhaba Elif,

   Çok geçmiş olsun, email adresine göğüs ucu yaralarının iyileşmesinde etkili krem önerilerimi ilettim. Çabucak iyileşmen dileğiyle.

  • Merhaba Seçil,
   Çok geçmiş olsun. Bebeklerimizin dişleri çıktıktan sonra ikinci bir göğüs ucu yarası dönemi başlıyor. Rahat bir emzirme dönemi geçirmen için e-posta adresine göğüs ucu çatlaklarında etkili krem markalarını ilettim. Çabucak iyileşmen dileğiyle.

   Sevgiler

   • Merhaba ben Zeynep KILIC iki sefer size mesaj gonderdim ama mesajlarim siliniyor galiba anlamadim. Kremin ismini almak istiyorum aynindertten muzdaribim lutfen

    • Merhaba Zeynep,

     Yorumlarında sıkıntı yok, hepsi ulaştı ama benim emailimde sorun olduğu için sana bir türlü cevap yazamadım. Çok geçmiş olsun. Az önce sana önerdiğim göğüs ucu çatlak kremi bilgilerini ilettim. Kısa sürede iyileşmen dileği ile. Sevgiler

 57. merhaba vermiş olduğunuz kıymetli bilgiler için teşekkürler emeğinize sağlık. benim ilk deneyimim çok acılı geçti maalesef. 40 gün başımı duvarlara vurarak emzirdim ama hiç bırakmadım emzirmeyi. şuanda 7 aylık hamileyim. yine aynı acıyı çekmekten çok korkuyorum. Rica etsem önerdiğiniz kremlerin bilgilerini benimle de paylaşabilir misiniz ?

  • Merhaba Gizem,
   Güzel yorumun için teşekkürler. Seni çok iyi anlayabiliyorum. Benim de ilk bebekte aynen kafamı duvara vurarak ve ağlayarak emzirdim. Bu yüzden ikinci hamileliğimin 7. ayından itibaren göğüs ucu kremimi kullanmaya başladım. Bu defa rahat bir emzirme dönemi geçirmen için e-posta adresine göğüs ucu çatlaklarında etkili krem markalarını ilettim. Sevgiler

   Göğüs ucu yaralarından kurtulduğunda daha fazla anne sütü için “Süt yapan yiyecekler” yazımı da okumanı tavsiye ederim.

 58. Bahsetmiş olduğunuz m.natural kremi kullandım 2-3 gün oldu geçmez dediğim yarayı tedavi ettiğini gördüm çok teşekkürler ☺️

 59. Merhaba öncelikle Allah razı olsun çok bilgilendirici içeriklerden bahsediyorsunuz bende isimlerini alabilir miyim başarılarınızın devamını dilerim

  • Merhaba Seçil,
   Güzel yorumun için teşekkürler.e-posta adresine göğüs ucu çatlaklarında etkili krem markalarını ilettim. Sevgiler

   Göğüs ucu yaralarından kurtulduğunda daha fazla anne sütü için “Süt yapan yiyecekler” yazımı da okumanı tavsiye ederim.

 60. Merhaba,

  13 gün oldu bebegimi kucagima alali. Doktor çatlak ve yariklarim icin kortizonlu kremler verdi. Onlar bile fayda etmedi. Hala ağlayarak emziriyorum. O kremin adini rica etsem bana da iletir misiniz?

  • Merhaba Funda,
   Çok geçmiş olsun. Bu kadar kısa sürede bu denli sıkıntılı bir süreç yaşamana üzüldüm. e-posta adresine göğüs çatlaklarında etkili krem önerilerimi ilettim. Sevgiler

 61. Merhaba
  Tavsiye ettiğiniz kremin ismini bana da gönderir misiniz.
  Yardiminiz icin şimdiden teşekkür ederim

  • Merhaba Ayşe,
   e-posta adresine göğüs ucu yaralarında etkili krem önerilerimi ilettim. Sevgiler.

 62. Herkese merhaba,

  Gönüllü olarak insanlara yardım etmek ve bunu hiçbir karşılık beklemeden yapmak gerçekten yüce gönüllü insanlara nasip olan bir iş. Alışveriş listesini paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Herkese yavrularıyla uzun,sağlıklı ömürler diliyorum.

  • Elbette, Göğüs ucu yaralarında etkili krem markalarını email adresinize ilettim. Çok geçmiş olsun

  • Merhaba Gülce,
   Elbette, e-posta adresine göğüs ucu yaraları için önerdiğim markaları ilettim. Umarım kısa sürede iyileşirsin.
   Sevgiler

  • Merhaba Büşra,

   Elbette. e-posta adresine göğüs ucu yaraları için önerdiğim markaları ilettim. Umarım kısa sürede iyileşirsin.
   Sevgiler

 63. Emzirmeye resmen korkar oldum inanilmaz bir aci hissediyorum bebegim emerken. kremlerin ismini bende rica edebilir miyim acaba?

  • Merhaba Ezgi,

   Emzirmenin eziyete dönüşmesine çok üzüldüm. Çok geçmiş olsun. e-posta adresine göğüs ucu yaraları için önerdiğim markaları ilettim. Umarım kısa sürede iyileşirsin.
   Sevgiler

 64. Merhaba lütfen kullanabileceğim krem ismini bana da gönderirimisiniz on gün oldu lansinoh mutus kullandım geçmedi ne yazıkki karbonatlı su ile de temizledim

  • Merhaba Seyhan,

   Çok geçmiş olsun. Karbonat kullanmayı hemen bırakmalısın. e-posta adresine göğüs ucu yaraları için önerdiğim markaları ilettim. Umarım kısa sürede iyileşirsin.
   Sevgiler

  • Elbette, email adresine göğüs ucu yaralarında etkili krem markalarını ilettim. Ama email adresinin hatalı olduğuna dair bir blgilendirme emaili geldi. E-posta adresini kontrol tekrar yazarsan göğüs ucu çatlakları için önerilerimi tekrar yollayayım. Sevgiler

 65. İki haftalık kızımı emzirirken ağlıyorum resmen emzirme saatinin gelmesini istemiyorum..karbonatlı su ile temizlemiştim şimdiye kadar ama kullandığım madecassol, lansinoh, kantaron yağı, ayva çekirdeği ne rağmen hiç bir fayda görmedim…önerdiğiniz kremin adını lütfen gönderin çok zor durumdayım

  • Merhaba Tuğba,
   Kısa sürede bu kadar sıkıntı çekmene çok üzüldüm ama hemen karbonatı bırakmalısın. Asla ama asla karbonat kullanma. Email adresine göğüs ucu yaralarında etkili krem önerilerimi ilettim. Kremlerle birlikte sayfada bahsettiğim bakım önerilerimi uygula. Çabucak iyileşmen dileğiyle.

  • Merhaba Meleğin Annesi Canan 🙂
   E-mail adresine göğüs ucu çatlaklarında etkili krem önerilerimi ilettim. Sevgiler

Yoruma kapalı.