Faber-Castell’den Yılbaşı temalı “Yaratıcılık Atölyeleri”

0
Faber-Castell’in Oyuncak Müzesi, Pera Müzesi, Rahmi M. Koç Müzesi ve Sakıp Sabancı Müzesi’nde hayata geçirdiği “Yaratıcılık Atölyeleri” Aralık ayında da çocukları renkli ve yaratıcı çalışmalarla buluşturmaya devam ediyor. Faber-Castell,Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri,Oyuncak Müzesi, Pera Müzesi, Rahmi M. Koç Müzesi,Sakıp Sabancı Müzesi,çocuk etkinlikleri,çocuk atölyeleri,haftasonu ne yapsak

Faber-Castell’in Oyuncak Müzesi, Pera Müzesi, Rahmi M. Koç Müzesi ve Sakıp Sabancı Müzesi’nde hayata geçirdiği “Yaratıcılık Atölyeleri” Aralık ayında da çocukları renkli ve yaratıcı çalışmalarla buluşturmaya devam ediyor.

Oyuncak Müzesi’nde 3, 10, 17, 24 ve 31 Aralık Cumartesi günleri hayvanlar aleminden esinlenen “Tasarım” ve “Keçe Bebek Atölyeleri” ile yeni yıla özel “Yılbaşı Ağacı Origami Atölyesi” ve “Maske Atölyesi” gerçekleştirilecek. Müze giriş ücreti 9TL-12TL arası olup atölyeler müze ziyaretçilerine ücretsiz olacak. Atölyelere 3 yaş ve üzeri tüm çocuklar katılabilecek.

 

Pera Müzesi’nde 4 ve 11 Aralık Pazar günleri 7-12 yaş grubu çocuklar için “Büyülü Işık Kutusu” ve “Rüzgarlı Sayfalar”, 24 Aralık Cumartesi günü ise 4-6 yaş grubu çocuklar için “Hareketli Fenerim” atölyeleri gerçekleştirilecek. Félix Ziem: Işık Denizinde bir Gezgin ve Balkanlardan Gelen Soğuk Hava sergileri ile ilgili çalışmaların yapılacağı atölyelere giriş ücreti 45 TL olup, PERAkart kullanıcısı aileler atölyelere %50 indirimli giriş fırsatı yakalayacak.

 

Rahmi M. Koç Müzesi’nde 3, 10, 17 ve 24 Aralık Cumartesi günlerinde 4-6 yaş grubu çocuklar için yeni yıla özel “En Tatlı Kardan Adam”, 5-7 yaş grubu çocuklar için “Hayallerle Dolu Küçük Evler”, 9-12 yaş grubu çocuklar için “Görünmez Müzisyenler” ve “Kar Küresi” atölyeleri yapılacak. Katılım ücretinin 50TL-60TL arası olduğu atölyeler Fenerbahçe Vapuru’nda gerçekleştirilecek.

 

Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleşecek “Ben ve Çizgiler” atölyesinde çocuklar doğadaki simetri ve çizgilere odaklanan oyunlar oynayacak, çizgi çalışmaları yapacak ve kendi isimlerinin ilk harflerinden oluşan bir sayfayı süsleyecek. 3, 17, 31 Aralık Cumartesi ve 17 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek atölyelere 5-7 yaş grubu çocuklar katılabilecek.

 

“Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri”ne katılmak isteyenler müzelerde gerçekleşen çalışmaların detaylı program ve bilgilerine www.istanbuloyuncakmuzesi.com, www.peramuzesi.org.tr, www.rmk-museum.org.tr, www.sakipsabancimuzesi.org/tr adreslerinden ulaşılabiliyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz